Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 551691 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1350 dnia: Kwietnia 07, 2016, 09:29:54 pm »
Pan to ma gadane!
R.

Kju, dopiero teraz przeczytałem. BARDZO SZCZERZE dziękuję :-) To jest wspaniały wywód!
R.
pjes: Na dodatek pięknie odnosi się do naszych forumowch sporów...
pjes II: Ty, to naprawdę pan LK jest autorem?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2016, 09:53:15 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1351 dnia: Kwietnia 07, 2016, 10:06:02 pm »
Ty, to naprawdę pan LK jest autorem?

Naprawdę. Niektóre opowiastki biblijne z "Klucza Niebieskiego..." też niczego sobie. Np. ta:

Leszek Kołakowski
Bóg czyli Względność miłosierdzia


Ta historyjka jest bardzo krótka i niezawiła; zawiera tylko osnowę, pytanie i morał.

Osnowa: Psalmista powiada o Bogu (Ps. 136, 10.15): który poraził Egipt z jego pierworodnymi; albowiem na wieki miłosierdzie jego. I wyrzucił Faraona z wojskiem jego w Morze Czerwone; albowiem na wieki miłosierdzie jego.

Pytanie: Co myślą Egipt i Faraon o miłosierdziu Boga?

Morał: Miłosierdzie i dobroczynność nie mogą być dla wszystkich. Używając tych słów, dodajmy zawsze: dla kogo. A kiedy czynimy dobroczynność narodom, pytajmy je również, co myślą na ten temat. Przykładem Egipt.


(Nawiasem: ja bym zostawił rzecz bez morału, pytanie wystarczy.)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2016, 10:09:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1352 dnia: Kwietnia 07, 2016, 10:53:39 pm »
Ja takoż :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1353 dnia: Kwietnia 08, 2016, 12:47:07 am »
Skoro jednak włączyłeś żonę donosząca kasę, to szacowanie strat staje się niemożliwe.
Co za potwarz ::)
Potrafię oszacować straty które przynoszę - donosząc kasę;)
Fiu...prawa tablica wygląda groźnie - jakaś reakcja o niewiadomym potencjale?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1354 dnia: Kwietnia 08, 2016, 02:09:11 am »
@ prezydenci
Zacytowałem prezydenckie pytanie kwizowe in extenso w nadziei, że - w odróżnieniu od tępych autorów "Bąbonierki matematycznej" -  nasi Wytrawni Forumowicze połączą w odpowiedzi imiona z nazwiskami. Kolejny raz okazało się, czyją matką jest nadzieja...
głupi R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1355 dnia: Kwietnia 08, 2016, 09:06:43 am »
Na pocieszenie jeszcze jedna czekoladka z tego samego pudełka. Nawet ją dla Państwa obrałem ze sreberka:

Mamy 15 worków z monetami. W jednym z worków są wyłącznie monety fałszywe, które od prawdziwych różnią się jedynie ciężarem: prawdziwa waży 20 g, fałszywa zaś 19 g. Mamy absolutnie dokładną wagę, która ciężar dorosłego człowieka potrafi zmierzyć z dokładnością do jednego atomu. Jak odkryć za pomocą jednego ważenia, w którym worku są monety fałszywe?

Niezniechęconych trudnościami zachęcam do kupienia tej niezwykłej bombonierki :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1356 dnia: Kwietnia 08, 2016, 09:59:29 am »
@ prezydenci
Zacytowałem prezydenckie pytanie kwizowe in extenso w nadziei, że - w odróżnieniu od tępych autorów "Bąbonierki matematycznej" -  nasi Wytrawni Forumowicze połączą w odpowiedzi imiona z nazwiskami. Kolejny raz okazało się, czyją matką jest nadzieja...
głupi R.
Dobratam...mnie wyszło takie połączenie: George Clinton, Ronald Kennedy, Bill Bush, John Reagan.

Czyją matką jest Nadzieja?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1357 dnia: Kwietnia 08, 2016, 11:25:08 am »
O, to się cieszę, bo to tak samo jak mi i autorom. Ile czasu Ci to zajęło mniej więcej? Mnie jakieś 3-4 minuty, z czego jestem dumny jak paw!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1358 dnia: Kwietnia 08, 2016, 12:08:45 pm »
Bo ja wiem? Myślałam przy robotach fizycznych - nic. Napisałam na kartce - to zaraz. Ile czasu mi to zajęło?;)
Myślę o tych workach, ale na razie - w pierwszym ważeniu - widzę tylko możliwość - na farta.
Potrafię w 3 ważeniach...
Ale jeszcze przyszło mi pytanie - czy waga jest szalkowa, czy towarowa? (chociaż czuję, że to nie ma znaczenia i chodzi o inkszości;)
I czy tylko raz sprawdzamy wynik na wadze?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1359 dnia: Kwietnia 08, 2016, 12:16:27 pm »
@ Hokopoko
Czy Pan zgadza się, że strata to ujemna różnica między MIAŁ a MA?
R.

No, musowo. Tylko co znaczy "miał"? Przecie w gotówce wszystkiego nie miał, troche było w krawacie. Tedy pytanie, ile stracił na krawacie - cenę detaliczną czy hurtową?

Na pocieszenie jeszcze jedna czekoladka z tego samego pudełka. Nawet ją dla Państwa obrałem ze sreberka:

Mamy 15 worków z monetami. W jednym z worków są wyłącznie monety fałszywe, które od prawdziwych różnią się jedynie ciężarem: prawdziwa waży 20 g, fałszywa zaś 19 g. Mamy absolutnie dokładną wagę, która ciężar dorosłego człowieka potrafi zmierzyć z dokładnością do jednego atomu. Jak odkryć za pomocą jednego ważenia, w którym worku są monety fałszywe?



Z pierwszego worka bierzemy jedną monetę, z drugiego dwie, z trzeciego trzy - itd. Potem sprawdzamy, o ile wynik ważenia różni się od wyniku "wszystkie prawdziwe", który można wyliczyć, ale mi się nie chce  :). Różnica w gramach to numer worka. Nie?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1360 dnia: Kwietnia 08, 2016, 12:19:30 pm »
Z pierwszego worka bierzemy jedną monetę, z drugiego dwie, z trzeciego trzy - itd. Potem sprawdzamy, o ile wynik ważenia różni się od wyniku "wszystkie prawdziwe", który można wyliczyć, ale mi się nie chce  :). Różnica w gramach to numer worka. Nie?
Y?
Edit: Na dwóch i trzech workach działa...chociaż też wyciągałam monety - nie wpadłabym na ten ubytkowy trop;)
Gratki:)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2016, 12:27:02 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1361 dnia: Kwietnia 08, 2016, 12:26:33 pm »
Nie pytałem, czy Y, tylko czy Nie  ::)

Doprecyzuję: bierzemy te monety z każdego worka, jak opisałem, i ważymy wszystkie razem. Jeśli wszystkie byłyby prawdziwe, to wyszłoby X (do obliczenia, skoro waga monety jest znana i ilość też można policzyć). Jeśli waga będzie mniejsza od X o 1 gram - pierwszy worek, jeśli o 2g - drugi, itd. Nie?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1362 dnia: Kwietnia 08, 2016, 12:27:50 pm »
Spoko-Hoko...nie chodziło mi o jak, tylko, że to działa;)
W między...doedytowałam gratki;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1363 dnia: Kwietnia 08, 2016, 11:13:20 pm »
To jeszcze jedno (banalne) - przed snem.
Narysujcie sobie, naturalnie i na luzie, sześcian (siatkę) o podstawie ABCD, i, odpowiednio, górze EFGI. Widzimy na dole kolejno ABC oraz całą górę. Niewidoczny jest wierzchołek D. Zaznaczmy J jako środek krawędzi AE, K jako środek krawędzi EF, oraz L jako środek krawędzi FG. Pytanie: jaka jest miara kąta JKL?
Własnie wróciłem z oblewania "dwóch siekierek" kumpla Maźka, więc nie ręczę za błędy, zwłaszcza te refrenowe (
ale to bardziej mnię podchodzi
&nohtml5=False)
Dobranoc :-)
R. 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2016, 11:22:44 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1364 dnia: Kwietnia 08, 2016, 11:28:32 pm »
Pytanie: jaka jest miara kąta JKL?
Własnie wróciłem z oblewania "dwóch siekierek" kumpla Maźka, więc nie ręczę za błędy, zwłaszcza te refrenowe (
ale to bardziej mnię podchodzi
&nohtml5=False)
Dobranoc :-)
R.
Kąta między siekierkami?;)))
Może jednak do muzycznego?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)