Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 559552 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #855 dnia: Grudnia 23, 2013, 08:36:11 pm »
Panie Poszóstny, wczoraj wyjawił mi, że trzy razy próbował się powiesić, i wyglądało na to, że mówi serio. To naprawdę nieszczęśliwy samotny czlek.
R.
Holy shit! Czy czekolada pomoze? Daj mu ja Pan i powiedz, ze w dalekim kraju za woda sa ludzie, ktorym sie smutno robi jak pomysla, ze sasiad znajomego jest tak zbity przez zycie, ze 3 razy chce sie wyhustac (dlaczego nie udalo sie za 1 razem?). I wyslij go Pan do lekarza po jakis Prozac, czy cos, bo juz chyba nic do stracenia nie ma.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #856 dnia: Grudnia 23, 2013, 08:43:12 pm »
Co jest czynnikiem? Bieda?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #857 dnia: Grudnia 23, 2013, 09:13:13 pm »
@ N-6
To jest cala story. Nie uleczę całego świata. Zaprosiłem go jutro na taka, powiedzmy, przedwigilię. Pewnie przyjedzie. Mam nadzieję, że się umyje i ogoli. Zdaje się, że najważniejsze, to poświęcić mu chwilę uwagi. Czas. Swój czas.
@ maziek
1. Czynnikiem jest życie, maładoj czelawiek.
2. Tego nie ma sjp pwn. Jakieś twarde kryterium mieć muszę.
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #858 dnia: Grudnia 23, 2013, 09:22:21 pm »
Dobra, Ty mi nie ten-teguj. Życie-srycie - coś musi gościa gnieść. Całokształt rzadko.

Panie, zmieniasz Pan reguły w trakcie pojedynki, tfu, pojedynku. Z pojedynki wilkom strzelał w pasz-szczę. Masz szczęście, że ponieważ wędzę, to nie mogę krzyża celowniczego w jednym oku ześrodkować z obrazem z drugiego - bo byłoby jak w Apaczu. 100 pestek na sekundę i życia wiecznego amen. Kto wcześniej mówił o PWN?! Giezłeczkoć jest w PWN? Do Kochanowskiego też coś masz, czy tylko mnie czelokady żałujesz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

HAL 9000

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #859 dnia: Grudnia 23, 2013, 10:38:44 pm »
Co do ostatniej zagadki: wydaje mi się, że z guglami to za łatwo. Ja, choć spóźniony, po dosłownie chwilce od przeczytania polecenia znalazłem coś takiego: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=14010

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #860 dnia: Grudnia 25, 2013, 11:06:59 am »
@ maziek
Dzień dobry, o, Wielki Znawco Ludzkiej Duszy, Oenzetowski Komisarzu-Koordynatorze Hadesowsko-Elizjański, Czołowy Psychobijoenergoterapeuto Europejski (nadprofesura honoris causa uniwersytetów Brukseli, Hagi i Strasburga). Bądź pozdrowiony przez sługę sług Twoich, chtóren przeprasza za brak precyzji i melduje pokornie, iż na jego mały rozumek głównym powodem jest samotność, ważną okolicznością - somatyczne umieranie na choroby i starość, a dopiero na trzecim miejscu wśród przyczyn można wymienić całe tragiczne życie tego człeka.

@ Hal
No ale już po zagadce. Może ktoś by to uporządkował, dla kategorii >4? BTW: ciekawe, że nie znalazłem tam "mojego" prostego narzucającego się słowa "łódź"...
s.r. 

Na koniec powtarzam zagadkę z Lemoniady:

Cytuj
06. Ile nóg ma ósmak?
A. dwie      B. osiem      C. czternaście      D. szesnaście

10. Na jaką literę zaczyna się nazwisko osoby wymienionej jako następna po MIŁOSZU Czesławie i MROŻKU Sławomirze w oficjalnym alfabetycznym spisie (praca magisterska Pana Skrzata) najważniejszych adresatów korespondencji Stanisława Lema w kategorii „Znajomi i przyjaciele”?
A. „N”      B. „O”      C. „P”      D. „R”
Uwaga: NIE wolno zaglądać do "Dg", do gugli, grzebać na stronie Mistrza ani pytać Skrzata. O nagrodach - na czarno na dole: http://forum.lem.pl/index.php?topic=1024.msg53883#msg53883
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2013, 03:13:43 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

HAL 9000

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #861 dnia: Grudnia 25, 2013, 02:47:19 pm »
Hmm...
Tak bez zaglądania do "Dzienników" to coś mi się telepie po głowie, że ósmak był zwany ósmakiem, bo miał osiem par kończyn, w tym jedną parę rąk, więc wychodzi, że nóg miałby czternaście. Ale mogę się mylić.
A na drugie to odpowiedzi nie znam.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #862 dnia: Grudnia 25, 2013, 03:54:03 pm »
@ maziek
Dzień dobry, o, Wielki Znawco Ludzkiej Duszy, Oenzetowski Komisarzu-Koordynatorze Hadesowsko-Elizjańki, Czołowy Psychobijoenergoterapeuto Europejski (nadprofesura honoris causa uniwersytetów Brukseli, Hagi i Strasburga). Bądź pozdrowiony przez sługę sług Twoich, chtóren przeprasza za brak precyzji i melduje pokornie, iż na jego mały rozumek głównym powodem jest samotność, ważną okolicznością - somatyczne umieranie na choroby i starość, a dopiero na trzecim miejscu wśród przyczyn można wymienić całe tragiczne życie tego człeka.

Dziękuję, dziękuję, proszę mnie nie ślinić.

Czyli sprawa beznadziejna z braku konkretnej przyczyny :( .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #863 dnia: Stycznia 08, 2014, 12:06:10 pm »
Dwakroć podwyższam wysokość nagrody, o której mowa tu: http://forum.lem.pl/index.php?topic=823.msg54049#msg54049
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #864 dnia: Stycznia 12, 2014, 11:50:33 am »
Drugi raz powtarzam zagadkę:

Cytuj
: 06. Ile nóg ma ósmak?
A. dwie      B. osiem      C. czternaście      D. szesnaście

10. Na jaką literę zaczyna się nazwisko osoby wymienionej jako następna po MIŁOSZU Czesławie i MROŻKU Sławomirze w oficjalnym alfabetycznym spisie (praca magisterska Pana Skrzata) najważniejszych adresatów korespondencji Stanisława Lema w kategorii „Znajomi i przyjaciele”?
A. „N”      B. „O”      C. „P”      D. „R”

Uwaga: NIE wolno zaglądać do "Dg", do gugli, grzebać na stronie Mistrza ani pytać Skrzata. O nagrodach - na czarno na dole: http://forum.lem.pl/index.php?topic=1024.msg53883#msg53883

- podwyższając nagrodę dla pierwszego wskaziciela trafnej odpowiedzi na banalniejsze z pytań do Wielkiej Wedlowskiej z c. o. Uwaga: można zażyczyć sobie, aby w naturze wysłać komuś innemu albo równowartość wpłacić na cel!
sługa (a może sługus?)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #865 dnia: Stycznia 12, 2014, 11:53:54 am »
Będę strzelał (Pan Bóg to widzi) - 6.D, 10.D.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #866 dnia: Stycznia 12, 2014, 11:58:16 am »
Jedno pudło, drugie trafione, ale przypadkowo, jak w znaczek z Marianną ("Katar"), za co - chyba Pan się zgodzi przez właściwą Panu gruntowną uczciwość - trzeba nagrodę obniżyć do pierwotnej wielkości?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #867 dnia: Stycznia 12, 2014, 12:36:00 pm »
Pacz Pan, pamnięć wzrockową mam jak widać co do zarysów dobrą, jeno jako krótkowidz poległem na szczegółach - ten mutant jeden ma tylko 7 miednic - to dlaczego ósmak (1 głowa + 7 pup?)? Ni w ząb nie pamiętam (zwykłej pamięci już dawno nie mam), wiesz - oświeć. Co do drugiego to w ciemno założyłem, że to Remuszko. Jeśli to Remuszko a nie inna kreatura na "R", to żaden przypadek - tylko wizja. Jeśli to inny "R" to faktycznie, jak większość w życiu trafiło mi się fuksem jak ślepej kurze ziarno. Nagrodę wręcz temu koło Ciebie co chciał się wieszać albo innej potrzebującej osobie. Co do jej wysokości to jak żury uważa.

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #868 dnia: Stycznia 12, 2014, 01:03:48 pm »
Wedle rozkazu!
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #869 dnia: Stycznia 12, 2014, 01:42:09 pm »
A co z rozjaśnieniem przez żury kwestii jednej jak i drugiej (dlaczego ósmak i czy "R"=Remuszko)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).