Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 552263 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #210 dnia: Lutego 17, 2011, 11:45:11 pm »
W pełni zgadzam się z Panem co do potrzeby, by tak rzec, publicznej - lecz prywatnie miło mi, że noszę to samo imię.
O, w tej chwili przypomniałem sobie, że nigdy nie spytalem Mistrza, kiedy obchodzi (jeśli obchodził...) imieniny. W maju czy w listopadzie? Może ktoś wie?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #211 dnia: Lutego 18, 2011, 02:38:22 am »
Jerzy? drugiej próby nie podejmę, bo śni mi sie ino. idę aż wygóglać skoro i tak albo wygrał, albo nici :)

a z anagramówek lema wymyślłem właśnie "Jestem w kLEMach".

To powinen był być tytuł mojej recenzji, hm.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #212 dnia: Lutego 18, 2011, 02:40:12 am »
Jednak niezerojedynkowy mózg potrafi człowiekowi płatać figle.

Stanisław Jerzy Lec  ;D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #213 dnia: Lutego 18, 2011, 08:35:37 am »
Draco, a tak na marginesie jak mówisz "robić pierogi" to masz na myśli lepić?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #214 dnia: Lutego 18, 2011, 10:52:45 am »
Dzień dobry Szlachetnym Państwu,
Przypuszczam, że większość aktywnych Lemolubów wyjechała na bezinternetowe ferie i stąd to niepojęte milczenie w sprawie, w której spodziewałem się Natłoku...
Mam też pomysł: może sam Wielki Terminator zgodziłby się, aby jego osobista skrzynka forumowa chwilami bywała Sejfem, do którego, oglaszając zagadkę, wkładałbym na dwie doby jej rozwiązanie?
Co Państwo na to?
Mureszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #215 dnia: Lutego 18, 2011, 11:46:56 am »
Ja zaryzykuję odpowiedź w stylu obiadu Smoka - nie miał.
Czy to ja mam być Terminatorem?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #216 dnia: Lutego 18, 2011, 12:01:51 pm »
A jest Pan pewien, że nigdzie Pan nie sprawdzał, nawet niechcący?
Co do Sejfu Zgniecionych/Zduszonych Śliwek, to myślalem o panu Terminusie Nadmoderatorze...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #217 dnia: Lutego 18, 2011, 12:27:35 pm »
A jest Pan pewien, że nigdzie Pan nie sprawdzał, nawet niechcący?
Przecież w ciągu ostatnich dni, z powodu jednego faceta, którego Pan zna osobiście, kilkadziesiąt osób przetrząsało internet wzdłuż i wszerz wpisując stanislaw, lem, bega... Nie przypominam sobie, by mi gdzieś na tych stronach wpadł w oko Lem dwojga imion. A teraz niech Pan rozsądzi, czy to się liczy jako sprawdzanie niechcący, czy nie ;) . Tyle mogę powiedzieć na pewno, że chcący sobie pomyślałem, że to buty Wołodyjowskiego i stąd ta ryzykancka odpowiedź ;) . W każdym razie ja poprawnej odpowiedzi nie znam, strzelałem.

Cytuj
Co do Sejfu Zgniecionych/Zduszonych Śliwek, to myślalem o panu Terminusie Nadmoderatorze...
A to dobrze, ja bym zaraz zajrzał.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #218 dnia: Lutego 18, 2011, 12:35:44 pm »
Chociaż sprawa wygląda na przesądzoną...to ja stawiałabym na "ojcowego" Samuela.

P.S. Rozwiązanie mojej zagadki to: z Pamiętnika znalezionego w wanniePrawdziwa cnota pochwał się nie lęka

lub ze scenariusza napisanego (na podstawie tej książki) z Panem Szczepańskim:  Prawdziwa cnota pochwał się nie boi! :)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #219 dnia: Lutego 18, 2011, 12:52:53 pm »
Panie Maźku Drogi, spoko :-) Wystarczyłoby mi najzupełniej, gdyby Pan odrzekł: tak, jestem pewien. Przecież ja Panu wierzę! A "sprawdzanie" PRZED ogłoszeniem zagadki nie liczy się z definicji.
Moja odpowiedź jest taka sama. Stanisław Lem miał tylko jedno imię. I uważam, że to jest poprawna odpowiedź. A skoro JA (czekoladowy) tak uważam - to wedlowska jest Pańska :-)
Senior Męber
@ olkapolka. Do tej Pani zagadki nawet nie miałem co startować. Kompletna pustka. A Pani ma chyba pamięć typu HDD...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #220 dnia: Lutego 18, 2011, 05:58:13 pm »
Ha, rozpracowałem Pana psychologicznie. Wiem, gdzie Pan trzyma pieniądze! ;)

A serio to zadowolę się chwałą, czekoladę proszę przelać na jakieś mleczaki. Pan zresztą zbankrutujesz, jak tak dalej pójdzie :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #221 dnia: Lutego 18, 2011, 07:38:33 pm »
Skoro Pan TO wie, to możliwości są dwie (rym):
1. Nigdy już żaden Johnny Walker Intergalaxus nie przebije Pana znajomością Wysokiej Próżni, zwanej też Pustką lub Nullowatością Ujemną (ze względu na długi...)
2. A druga możliwość jest taka, że Pan wie w tej sprawie więcej ode mnie, i nie wykluczam, że kiedyś gdzieś niedbale cisnąłem w jakiś kąt (a może w kont?) zwitek, rulon albo zwój stu zielonych not bankowych z podobizną prezydenta bodajże Salomona, potem przez sklerozję zapomniałem, a teraz WSzPan psychologicznie to rozgryzł i globalnie zmoderował, czyli shackował to konto, więc dopraszam się łaskawości Dobrodzieja Mego, by życzliwie podał mi ten rozpracowany 26-cyfrowy numer, a ja w zamian publicznie klnę się niniejszym, że jeszcze przed równonocą TUZIN wedlowskich z radością Lemolubom uffunduję :-)
R.
P.S. Poproszę o adres pocztowy czekoladowy Pański (lub wybranego Mleczaka).
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #222 dnia: Lutego 18, 2011, 08:35:16 pm »
Męberyto, umówmy się tak, jak się spotkamy, to jedną wedlowską symbolicznie, plus stawiam kawę. Poczta i tak ledwo zipie i nie mam żadnych mleczaków pod ręką (a przynajmniej nic o nich nie wiem ;) ).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #223 dnia: Lutego 18, 2011, 09:32:42 pm »
Pana wola. Służę cmentarnie, 27.03.11, 12:00.
No to przy okazji zagadka czysto myślicielska - nieLemowa, lecz może nikt się nie pogniewa?
Pytam bardzo precyzyjnie: ile miałbym na owym hipotetycznym zapoznanym koncie, gdyby sytuacja odpowiadała opisowi?
Proszę o nieczepialską życzliwość inwestygacyjną.
Senior Męber
P.S. Chętnie wyślę tę liczbę-solucję  P.T. Terminusowi, gdyby zechciał ją w swej skrzynce przechować (nie dłużej niż przez 48 godzin), pary z gęby nie puścić, a przede wszystkim SIĘ ZGODZIĆ na taką zabawę :-)
Modify: nagroda standardowa.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2011, 09:41:37 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #224 dnia: Lutego 18, 2011, 09:46:19 pm »
Proszę Pana, ja tylko wiem, gdzie to jest, a nie ile ;) . A w zasadzie wiem jeszcze mniej - gdzie mianowicie Pan by to schował.
No ale zainteresowałem się, tylko nie rozumiem zadania. Opis (cały) to jest Pański przedostatni post? Może pan sformułuje tą zagadkę w jednym kawałku z opisem, żeby było jasne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).