Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258545 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #60 dnia: Września 14, 2015, 01:45:46 pm »
Czyli zrobiłeś dokładnie to co sądziłem. Nie wiem, co sądziłeś, ale wierzę Ci na słowo.
 - puściłeś myśl bez zadania sobie trudu, żeby najpierw sprawdzić jak jest, oraz przemyśleć, co będzie. Tak
Dlatego nie sformułowałeś jej "nie należy wpuszczać imigrantów, jeśli nie da się sprawdzić, czy rzeczywiście uciekają przed śmiercią, jeśli nie da się ich zweryfikować oraz jeśli nie można nad nimi zapanować tak w sensie utrzymania porządku jak i ewentualnego wydalenia". Nie dlatego.
Dlatego właśnie piszę, że Ci się nie łączyJuż mówiłem, że mi się łączy. Wolałbym się nie powtarzać,
bo pobieżne zastanowienie wskazuje, że powyższe warunki NIE MOGĄ w rzeczywistości być dobrze spełnioneTo jest tylko Twoja antyteza - przeciwna do tezy, której nikt nie głosi. Polemizujesz sam ze sobą?,
więc teza jest bezwartościowa praktycznie uważam, że tu jest forum dyskusyjne, a nie podejmujący decyzję sztab kryzysowy.
podobnie jak teza, "uważam, że można zrobić buty ze skóry trójgłowego smoka, jak się go upoluje" (która, hipotetycznie, jest tezą poprawną logicznie). To także są tylko Twoje osobiste poglądy, na dodatek wyłącznie ozdóbki retoryczne, które raczej nie przyczyniają się do wyjaśnienia i zakończenia sporu między nami
W związku z tym podstawowym działaniem powinno być natychmiastowe uszczelnienie granicy Unii, bo to jest przemysł, który się sam napędza. Problem, co zrobić z tymi, którzy już tu są to drobiazg wobec liczby tych, którzy bez uszczelnienia pojawią się na wiosnę (jak się skończą sztormy). Przypuszczam, że teraz - po upływie 10 dni od założenia wątku - możesz jeszcze bardziej mieć rację, zresztą podobnie jak ja, bo za uszczelnieniem granicy byłem od zawsze, tylko o tym nie pisałem, podobnie jak nie pisałem o wielu innych sprawach. Dziś nawet doszedłem do wniosku, że być może trzeba będzie jakoś strzelać (naprzód ostrzegawczo) do dzieci, kobiet, staruszek i starców: http://kw.warszawa.pl/forum/analogia_czy_nie - patrz mój WCZORAJSZY wpis
Staszek
pjes: data.unhcr.org/mediterranean/regional.html może trzeba dopisać http:// ??
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2015, 02:08:11 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #61 dnia: Września 14, 2015, 02:11:02 pm »
Apropośnie...

1.
ostatnie decyzje kanclerz Niemiec to /.../ efekt wylania na głowę p. kanclerz sporej ilości zimnej wody - między innymi tego, że Niemcy zdaje się przeszacowały swoje możliwości, ponadto tego, że okazało się, że społeczeństwo niemieckie nie jest aż tak optymistycznie nastawione i p. kanclerz zaczęło otwarcie wygwizdywać itd. Jest to więc mocna korekta początkowych założeń - tych dosłownie sprzed kilku dni.

http://www.tvn24.pl/niemieckie-media-merkel-przyznaje-sie-do-bledu-ws-uchodzcow,577017,s.html

2.
Jedno co mi się wydaje pewne, tak na marginesie, to że Tusk się skończył. Lepiej mu było podać się do dymisji.

http://www.wprost.pl/ar/511508/Pryska-mit-Tuska-Zdaniem-ekspertow-wroci-dokraju-szybciej-niz-sadzono/

ps. I taka ciekawostka:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18811570,jan-t-gross-ostro-postawie-polakow-ws-uchodzcow-to-ohydne.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #62 dnia: Września 14, 2015, 05:43:36 pm »
Remuszko, kochany mój :) , ilość czerwieni jaką wylewasz na papier (mam nadzieję, jedynie wirtualnie) w żadnej mierze nie przekonuje mnie do czegokolwiek, a już najmniej do tego, do czego chcesz mnie przekonać. Otóż odbieram to co napisałeś tak jak odbieram i nic na to nie poradzę. Jak już wcześniej napisałem, możesz to złożyć na karb mego niezrozumienia tytułu (upadku cesarstwa).

Ale, tak czy siak, na temat tego, że najważniejsze to usunąć przyczynę - w ogóle się nie zająknąłeś. Stąd uważam moje mniemanie za wysoce trafne. Ani nie rozpatrujesz przyczyn, ani nie uważasz, że najważniejsze to je zlikwidować. Woda się leje przez dziurę w burcie, a dla Ciebie (w wątku pod tytułem "statek tonie", trzymając się analogii) najważniejsze to porozlewać wodę po pustych naczyniach - ani słowa o wylewaniu wody, łataniu burty ani o zmianie kursu, żeby dziura się nie powiększała lub nie wybiło następnej.

Oczywiście nie jestem Tobą, może źle myślę, a może nie zrozumiałem - syćko możliwe.

Q - nie wiem, czy Tusk ma po co teraz wcześniej wracać do Polski. Coś mi się zdaje, że zostanie uznany, albo już został, za wykonawcę woli Merkel, a jego działania za zgodne z interesem Niemiec a niezgodne z interesem Polski. Z tego tak łatwo się nie podniesie. Sądzę, że prezydentura Polski, którą przypuszczam miał na celowniku, mocno się oddaliła.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #63 dnia: Września 14, 2015, 05:46:33 pm »
A nie prościej spytać mnie jak Lenin: Co robić?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #64 dnia: Września 14, 2015, 06:52:54 pm »
Cytuję moją ulubioną gazetę: Czasowe przywrócenie kontroli na granicach w związku z nadzwyczajną sytuacją może trwać maksymalnie do dwóch miesięcy - oświadczyła KE.
Też sobie oświadczę: Kochana Komisjo Europejska, maksymalnie za dwa miesiące zostanie po Tobie tylko wspomnienie...
R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #65 dnia: Września 14, 2015, 07:34:27 pm »
No dobrze, zapytam, jak, tfu, Lenin: co robić?

Przy czym ja już pytałem: http://forum.lem.pl/index.php/topic,1470.msg61257.html#msg61257 .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #66 dnia: Września 14, 2015, 08:21:19 pm »
czy jeśli nie ma możliwości by dotyczyło to migrantów "bardzo wyselekcjonowanych (zagrożenie życia), przy bardzo twardych warunkach pobytowych" ani też nie ma możliwości "natychmiastowego wydalenia" - to co?
Nie wpuszczać, Kochany Maźku. Nie wpuszczać.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #67 dnia: Września 14, 2015, 08:23:03 pm »
Bardzo rozsądnie. Ergo: żadnych nie wpuszczać (tych, co na dmuchanych łodziach).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #68 dnia: Września 14, 2015, 08:26:17 pm »
Dzięki za uznanie :-)
Lecz wniosek (ergo) jest suwerennie Twój, nie mój.
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #69 dnia: Września 14, 2015, 08:52:09 pm »
Nie było to uznanie, tylko westchnienie nauczyciela, który po półgodzinie zmusił ucznia do wydukania, że 2 a 2 jest 4. A wniosek, jeśli Ci się nie podoba - to proszę obal go wskazując sposób selekcji tych ludzi innej niż na szczery wygląd i podstawę prawną kuli w łeb.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #70 dnia: Września 14, 2015, 09:28:24 pm »
Panie, gdy mnię najmą do sztabu antykryzysowego na Starszego Doradcę (z odpowiednimi apanażami) - to się przyjrzę specsłuzbowym materiałom i podsunę (jak się znam) parę rozsądnych pomysłów. Lecz teraz nie wiem nic konkretnego, a i sam pan wiceminister SZ Trzaskowski oznajmił przed chwilą w TVP1 (z Brukseli!), że on też nie wie :-)
R.
pjes: słowa Twe "bardzo rozsądnie" nie były wyrazem uznania?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #71 dnia: Września 14, 2015, 09:51:55 pm »
No trochę się faktycznie zdziwiłem, że wreszcie załapałeś.

A jak tak stawiasz sprawę, to nie klep po próżnicy, póki Cię tam gdzie piszesz nie najmą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #72 dnia: Września 14, 2015, 09:58:26 pm »
Tego zdania byłem od samego początku, nie żadne: "wreszcie załapałem". Tysiąc razy mówię/piszę, że nie wszystko mówię/piszę. Albo mi ufasz, albo nie (Twój suwerenny osąd).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #73 dnia: Września 14, 2015, 10:21:04 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #74 dnia: Września 15, 2015, 12:23:15 am »
Cytuj
Nie wpuszczać, Kochany Maźku. Nie wpuszczać.
To przy okazji rozwiązuje kwestię złożonej w pierwszym liście deklaracji o przyjęciu pod "swój dach" obcej rodziny.
Chyba, że obcość szerokorozumiana.   :)
Ale - Panie i Panowie!
Liczy się też jakość, a nie tylko ilość. Dla zrównoważenia fali islamskiej przybył nam nowy obywatel z drugiej strony barykady.
Damy radę - "no pasaran"  >:(
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632127,Szef-Mossadu-zostal-polskim-obywatelem
Chyba, że wykorzystają dzieci. Koniecznie z pluszakiem, bardziej wzruszają. Wtedy mamy...no - przepasarane.
https://www.youtube.com/watch?v=qDAqpcepQ_I
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2015, 01:52:24 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana