Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321567 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwca 21, 2013, 06:46:46 pm »
Cytuj
1. Modelowo: czy dzieci/wnuki/prawnuki ponoszą moralną odpowiedzialność za czyny/zaniechania ojców/dziadów/pradziadów?
Oczywiście, że nie.
 Natomiast często przyjmują ich punkt widzenia, broniąc do upadłego. I to też jest oczywiste.
Dziadków, rodziców się kocha i broni - bezwarunkowo. Psycholog ewolucyjny wyjaśniłby to dokładniej.
Cytuj
2. Tusk jest najlepszym premierem w całej naszej poOkrągłostołowej historii. Będę na niego głosował.
Na premiera się nie głosuje. Jest efektem wyłonionej większości parlamentarnej.
W tym sensie nie podzielam Twego entuzjazmu.
Ciekawym, jakby poradził sobie z LPR i Samoobroną w koalicji.
Tymczasem ma stabilną większość, koalicjanta, który za ochłap merda ogonkiem i od ponad 2 lat "swojego" prezydenta. To komfort. W tym kontekście osiągnięcia blakną, a niedotrzymanie prawie wszystkich przedwyborczych obietnic będzie go kosztowało.
Wiem, za granicą kryzys. Jakobini też tak mówili.
Tylko Niemcy radzą sobie znakomicie w tym kryzysie.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwca 21, 2013, 06:55:01 pm »
Krzychu Kochany, czy Ty dobrze się czujesz? Zamiast, jak jaki porządny Maziek lub inny Hokus, zacząć wykłócać się o znaczenie słów zawartych w pytaniu (np. "odpowiedzialność" w jakim sensie? albo co należy rozumieć przez "dziadek")? walisz po prostu zwykłe "Nie"? ? ?
sługa
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 21, 2013, 07:06:16 pm »
Cytuj
Krzychu Kochany, czy Ty dobrze się czujesz?
Nie. ;D
To z gorąca - 35 na termometrze w południe. Teraz chłodniej, tylko 29, bo po burzy.
Łedit:
Przesadziłem z tymi Niemcami. Zamiast znakomicie, jakoś. ::)
Maziek, masz rację z psychologią demokracji. Taka jej uroda. Kohl np. zwyczajnie się znudził. Ale dopiero po 16 latach.
Żeby dłużej rządzić, trzeba stworzyć jakiś mit jednoczący. Tworzący wspólnotę.
Tu PO okazała się bezradna jak dziecko. Tych ludzi łączył tylko geszeft. Właśnie się kończy, to się rozchodzą. Jedyna namiastka idei to straszenie pisem. I jakaś mglista europejskość. Ale ile można na tym ciągnąć?
Dlatego teraz PO jest w sytuacji werbla na paradzie. Wkalkulowali to. Rozejdą się do innych partii w niesławie ( tą się szybko zapomina) i z pełnymi kieszeniami.
Od czapy...pamiętasz Niesiołowskiego z czasów ZCh-N? :)
Jak PiS tego nie wykorzysta, będzie ostatnią ofermą.
Żeby było jasne, za stary jestem, by mieć złudzenia. Jak wygrają, zaczną się zgrzyty.  Ale daję im więcej niż dwa lata. Cztery. W gruncie rzeczy, niewiele różnią się od platformy (retoryka religijno-narodowa to tylko wabik). Np. z biografii Kaczyńskiego (Zaręby) wynika, że jest ateistą.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2013, 07:42:39 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 21, 2013, 08:32:07 pm »
To dokładnie (co do stopnia) tak jak u naSZ (na Mazowszu).
Też uważam, że Maziek i Ty macie rację co do urody demokracji, ale mi się to nie podoba. Może ta Demokrancja nie jest w moim typie*?
VOSBM
----------
*Villas, Vaniek, Bufetowa, Jola, Banaszak...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2013, 09:12:23 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 21, 2013, 08:46:55 pm »
Liv, sądzę, że zawsze tak jest, że są ludzie i ludziska. Jak coś zaczyna wychodzić to masa ludzi się podczepia, większość kieruje się tylko zyskiem. W zasadzie "demokracja zachodnia" uważa, że najlepiej, kiedy kierują się wyłącznie zyskiem, bo sprawa jasna. PO miała swój czas i go wykorzystała ale ostatnio zaczęły się pewne sprawy nawarstwiać. Churchill wygrał wojnę ale przegrał pierwsze wybory po niej :) . Uważam, że szczególnie szkodliwy był stan, kiedy PO nie miała rzeczywistej konkurencji, bo nie miała żadnej, w moich oczach - a tak było długo i do niedawna. To niestety rozleniwia. Dlatego sądzę, że to trzeba rozpirzyć, mimo, że nie chciałbym żyć w kraju rządzonym przez Millera czy Smoleńsk. Głównie z powodu, że przewiduję problemy finansowe, bo na ideały niestety stępiałem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 21, 2013, 09:08:12 pm »
Cytuj
Głównie z powodu, że przewiduję problemy finansowe, bo na ideały niestety stępiałem.
Chłopcy  z placu broni (kiedyś) chyba też tak przewidują.
Dlatego się rozchodzą.
Podobni działaczom schyłkowego PRL. Trochę się od byłych wrogów nauczyli.
Teraz kombinują...komu to podrzucić.
Obstawiam, będą chętni.
Tysz tępieję. Ale dzieci już duże i mam ten luz. Jakby co, Anglia wita. ;)
Nie mnie, dzieci.
 Tylko Nex coś się ulotnił, a tak liczyłem... ::)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2013, 09:10:16 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 21, 2013, 09:32:11 pm »


To z gorąca - 35 na termometrze w południe. Teraz chłodniej, tylko 29, bo po burzy.
Już polecałem.Na ochłodę(link zawiera kryptoreklamę) http://browarkormoran.pl/Nasze-piwa/Kormoran.html Dobre też na aktywność poburzową  ;) Cieszy mnie,że chopy się wreszcie przebudziły i tną po PO.Tyż przewiduje finansowe doły,lecz według popegeerowskiego przysłowia "od nędzy do penędzy".Wszystko przed nami  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 06, 2013, 09:52:49 pm »
Dziś generał Wojciech Jaruzelski kończy 90 lat, i przejrzałem kilkanaście internetowych portali różnych opcji aby zobaczyć, jakie są okolicznościowe komentarze, ale zawiodłem się, bo ich przeważnie nie ma. No proszę, Jubilat (zbrodniarz/bohater, niepotrzebne skreślić) dramatycznie i na zawsze zmienił historię naszej Ojczyzny – naprzód przez wprowadzenie stanu wojennego, potem przez Okrągły Stół – a tu na ogół martwa cisza. Nos w sos, nogi w pierogi. Najczęstsza czołówka, to prognoza pogody. Ogóry…
Wypełnię zatem tę lukę – ale raczej nie tak, jak czytelnicy się spodziewają. Naprzód przypomnę fakt, a potem zadam pytanie.
Oto fakt. Jeśli do rachuby weźmiemy tylko tych obywateli, którzy dzień 13 grudnia 1981 i następne odczuli na własnej jako tako rozumnej skórze, oraz tylko tych z nich, którzy opowiadają się „za” lub „przeciw” – wówczas okazuje się, że wielokrotnie mierzony rozmaitymi sondażami podział opinii Polaków o słuszności/niesłuszności wprowadzenia stanu wojennego utrwalił się i ustabilizował już dość dawno na poziomie 60%-50% : 40%-50%. Z tymi gołymi danymi matematycznymi nie da się polemizować; zresztą nikt nie próbuje. Bacznie śledziłem to zjawisko i mam wszystkie socjometryczne źródła. Innymi słowy, oznacza to tzw. remis ze wskazaniem, a może nawet aprobujące 3:2. Tak brzmi ostateczny rezultat historyczno-wspomnieniowego meczu między Rodakami trzydzieści dwa lata po pierwszym gwizdku (ostateczny, bo ta proporcja może się zmienić tylko wraz z biologicznym odejściem pokolenia urodzonego przed rokiem 1970).
A oto pytanie: dlaczego w Polsce w roku 2013 mamy taki stan świadomości społecznej?
Byłbym wdzięczny za przemyślaną (!) rzeczową patriotyczną odpowiedź pod adresem: remuszko@gmail.com
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : -)

Stanisław Remuszko

P.S. Wyrazy uznania i wyrazy potępienia ze strony polityków, ordery i degradacje, przekleństwa i hołdy, pamiątkowe księgi honoru i dyshonoru, a nawet solenne uchwały Sejmu i Senatu blakną przy cytowanych wynikach sondaży.  Jeśli nadto wziąć pod uwagę, na kogo głosowało i głosuje te dwadzieścia milionów dojrzałych Polek i Polaków w wyborach powszechnych i samorządowych w III Rzeczpospolitej ORAZ jaka ogólna opcja ideowa dominowała i dominuje  w ciągu ostatniego ćwierćwiecza w głównych (liczba odbiorców) telewizjach, radiach, gazetach i na portalach – na miejscu generała Jaruzelskiego nie wyobrażałbym sobie lepszego urodzinowego prezentu od Narodu…

http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3067
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 09, 2013, 01:36:07 am »
Krisie, dla mnie to wygląda na bardzo dobry wynik, nie żaden kopniak.
Ale załóż się ze mną publicznie, w tym miejscu, o stówę, że PiS NIE WYGRA najbliższych wyborów powszechnych, O'K?
Zostało nam koło 800 dni, więc gdybyś odkladał po 12,5 grosza dziennie, za dwa lata będzie jak znalazł!
Staszek
Dobry wynik, który jest kopniakiem. Podobnie Kaczyński prezydenturę przegrał.
Co do zakładu - z założenia się nie zakładam. Wola rywalizacji jest u mnie bliska zera, czasem nawet ujemna.
Mogę natomiast wyrazić przekonanie, że PiS wygra najbliższe wybory parlamentarne. Wszystkie moje czujniki to sugerują. Chyba, co rządzący pogrzebią w technologii wyborczej.
Cytuj
Zostało nam koło 800 dni,
Tego nie wiemy...różnie bywa. :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 09, 2013, 03:01:07 am »
W tym stanie rzeczy - k'paddzierżenju razgaworow - pragnę publicznie oświadczyć, że uważam, iż dla mojej Ojczyzny w sumie byłoby LEPIEJ, gdyby wygrał SLD niż PiS. Tak uważam od czasów powstania w Narodzie sekty smoleńskiej.
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 09, 2013, 11:13:23 am »
Cytuj
uważam, iż dla mojej Ojczyzny w sumie byłoby LEPIEJ, gdyby wygrał SLD niż PiS.
To ci?  :)
G: Ja ci powiem. Cokolwiek się nie stanie, to będzie dla was za mało. Naprawdę.
O: Mów: dla nich.
G: Dla ciebie też, bo ty brałeś w tym wszystkim udział.
O: We władzy brałem udział w swoim okresie.
G: Mieliście w dupie tę Polskę, ci też mają na zmianę, jeszcze nie wiedzą…
O: Ja nigdy nie miałem!
G: Oj tam!
O: Moja sitwa i owszem, miała w dupie.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/205396,zapis-rozmowy-oleksego-z-gudzowatym.html
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 09, 2013, 11:18:31 am »
PiS musi wygrać, żeby przegrać. Inaczej w formie tej czy innej narośli będzie trwał i niszczył autorytet urzędów państwowych. Ludzie musza zobaczyć ich u władzy, z kolejnymi przystawkami, nie wiem, czy będzie to NOP czy inne coś. Muszą zobaczyć, że poprzednie dwa lata to nie była kwestia tego jak pisały o tym "obce" gazety, tylko że tak było. PO musi dostać po d.pie. Za długo kryli się za złym PiSem. Wszystkie inne partie w obiegu poza PiS i PO są demokratyczne w tym sensie, że zmieniły demokratycznie swoje kierownictwo. Chcę zobaczyć, czy Platforma jest w stanie, czy jest tylko inną wersją PiSu - partii jednego wodza.

Wchodzisz - czy nie (Męberze)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 09, 2013, 11:30:29 am »
Livie, proszę mówimy o RÓŻNYCH wielkościach: Ty o pojedynczych prominentach (na dodatek z odchodzącego pokolenia), ja o wielkim zjawisku społecznym zwanym sektą smoleńską. Gdybym miał taki przymusowy wybór, to wolałbym, aby władzę w moim państwie sprawowali ludzie nawet nieideowi, lecz obliczalni i stąpający po ziemi, niż żarliwi fanatycy bujający w przestworzach.
Panie Globalny, jako Bardzo Stary-Stary Wielki Członek postuluję, aby naszą patriotyczną debatę przenieść do wątku "Patriotyzm polski" począwszy od wpisu Liva July 08, 2013, 11:36:07 PM
Very Old Senior Big Member    
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 09, 2013, 05:32:27 pm »
Cytuj
Gdybym miał taki przymusowy wybór, to wolałbym, aby władzę w moim państwie sprawowali ludzie nawet nieideowi, lecz obliczalni i stąpający po ziemi, niż żarliwi fanatycy bujający w przestworzach.
No przecież właśnie sprawują.
Więc nie narzekaj, że emerytura mała, sądy źle działają, drogi prowadzą donikąd, a edukacja psieje etc.
A wszystko coraz bardziej przypomina słomianego misia.
I szanse, o ile są, zostaną wykorzystane tylko, gdy panom się to opłaci.
To wszystko zostało obliczone. I przewidziane.
Nawet profesor Krzemiński zauważył, co ja czuję już od dawna - smrodek schyłkowego Gierka.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prof-krzeminski-perspektywa-wygranej-pis-jest-jedn,1,5558011,wiadomosc.html
I tak jak Ty się boi. Czego się boi? Nie wie za bardzo, ale tak został zaprogramowany.
Takie zdanie:
Cytuj
że powrót partii Jarosława Kaczyńskiego do władzy oznacza, że administracja państwowa będzie nas "kontrolować i musztrować" w jeszcze większym stopniu.
Bzdet wydumany, bez żadnego uzasadnienia.
Ma straszyć.
Tymczasem, po prostu ciesz się.
Bo jak przyjdzie zły Jarosław to  schrupie, bez sosu.
I papojki.
Wywoła wojnę, rozbije Unię, spowoduje powódź, nie zrobi Euro i najgorsze - gazety zagraniczne, palcami polskich dziennikarzy, będą źle o nas pisać.
Tak przedstawiano niegdyś extremę solidarności Kuronia i Michnika - wprost potwory.
Tako rzecze szkło kontaktowe. :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2013, 05:36:53 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 09, 2013, 07:15:15 pm »
Największym przekleństwem naszego narodu jest to, że tak naprawdę nikt nie postrzega wartości w całości. Liderzy wycierają sobie tym gębę, ale potem robią z tym to, co ze zużytą serwetką stołową. Nie ma czegoś takiego, że wybory to wybory a potem jest robota. U nas żywa jest idea clauswicowska - pokój to zawieszenie broni w czasie wojny. Czas między wyborami służy do wygrania następnych wyborów. Przy czym metoda spalonej ziemi nie jest uważana za niecywilizowaną. Stąd nasz naród będzie się obijał o ścianki swego blockhausu. Niestety, jak pisał Lem, w naszym świecie jest łatwiej niszczyć niż budować. Grzeszą wszyscy.

Osobiście nie cierpię Kaczyńskiego. Za stare - za czasy PC, za nowsze - za ciemnogród w kwestii Darwinizmu i transplantacje, za LPR i Samoobronę w rządzie, za nowe - a szczególnie za bzdury smoleńskie bez mrugnięcia okiem używane do sterowania krajem. Ale to jest moje subiektywne zdanie. Natomiast obiektywnie człowiek mieszający w tak wielkim stopniu swoje osobiste problemy z zarządzaniem czymkolwiek wspólnym - powinien być od tego zarządzania odsunięty, ponieważ nie kierują nim przesłanki racjonalne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).