Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 272540 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #315 dnia: Stycznia 20, 2013, 10:28:46 pm »
Zostały zamiecione poprzez odpowiednie kadrowanie zdjęć brzozy.
Nie, szum w związku z pokazaniem tych drzew w filmie p. Gargas świadczy bardzo dobitnie tylko o jednym - że żaden tzw. ekspert Macierewicza nie był w Smoleńsku. Ani, że żaden z nich nawet nie obejrzał dostatecznie dokładnie dostępnych zdjęć.

Świadek widział kołami w dół? OK. Przyjmijmy tę tezę. To znaczy, że nad ruchliwą szosą przeleciał bardzo nisko samolot, który zaraz się rozbił. Następnie, jak świadczą przycięte drzewa, na tę szosę, pełną samochodów, przyjechała ekipa drwali z Syberii, i przystrzygła ich korony krzemiennymi toporami, z jednej jej strony i z drugiej. A, i jeszcze ekipa elektryków, żeby przewody pod napięciem przeciąć. Precyzyjnie w chwili, bo to się zarejestrowało. Świadek tego nie widział?

Dla mnie nieco poważniej brzmi inny argument z filmu - że nowy budynek zasłonił platformę dla odwiedzających. To przynajmniej istotnie fakt, choć też zależy, skąd się patrzy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #316 dnia: Stycznia 21, 2013, 12:21:41 am »
Zostały zamiecione poprzez odpowiednie kadrowanie zdjęć brzozy.
Nie, szum w związku z pokazaniem tych drzew w filmie p. Gargas świadczy bardzo dobitnie tylko o jednym - że żaden tzw. ekspert Macierewicza nie był w Smoleńsku. Ani, że żaden z nich nawet nie obejrzał dostatecznie dokładnie dostępnych zdjęć.
Problem ten przedstawiałem na forum już dawno więc?
Cytuj
Świadek widział kołami w dół? OK. Przyjmijmy tę tezę. To znaczy, że nad ruchliwą szosą przeleciał bardzo nisko samolot, który zaraz się rozbił. Następnie, jak świadczą przycięte drzewa, na tę szosę, pełną samochodów, przyjechała ekipa drwali z Syberii, i przystrzygła ich korony krzemiennymi toporami, z jednej jej strony i z drugiej. A, i jeszcze ekipa elektryków, żeby przewody pod napięciem przeciąć. Precyzyjnie w chwili, bo to się zarejestrowało. Świadek tego nie widział?

Dla mnie nieco poważniej brzmi inny argument z filmu - że nowy budynek zasłonił platformę dla odwiedzających. To przynajmniej istotnie fakt, choć też zależy, skąd się patrzy.
Uciekasz w gdybanie od przyjęcia faktów.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #317 dnia: Stycznia 21, 2013, 08:40:08 am »
Problem ten przedstawiałem na forum już dawno więc?
Moze nie zauważyłem?
Cytuj
Uciekasz w gdybanie od przyjęcia faktów.
Faktem dla mnie są wielokrotnie obfotografowane, poprzycinane w szczególny sposób drzewa, w tym te cięte raz krawędzią natarcia, a dwa slotem. To są dla mnie fakty, wielokrotnie obfotografowane przez setki ludzi, powrzucane w miliony miejsc. To co mówi ten człowiek, to dla mnie nie jest fakt, i wcale nie z tego powodu, że nic nie wiem o jego prawdomówności. Te drzewa tam są i to jest fakt. Pewno dziś większość z nich stoi dokładnie w tym samym miejscu - bilet do Smoleńska nie kosztuje fortuny. Chyba, że niektóre Ruscy przesadzili. To jak, samolot wybuchł w powietrzu a Ruscy przycinali drzewa w tej samej sekundzie? Mieli na drodze 200 statystów w roli "codziennego ruchu drogowego" i tylko ten kierowca przypałętał się przypadkiem? Zatrzymali czas? Jesteś w stanie jednym zdaniem odpowiedzieć, jak konkretnie pogodzić te poprzycinane drzewa z resztą - czy "uciekniesz w gdybanie od faktów"? Tylko konkretnie, albo się nie trudź erystyką.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2013, 08:42:08 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #318 dnia: Stycznia 28, 2013, 02:25:19 pm »

http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/1534869,1,rozmowa-z-ekspertami-komisji-millera-o-filmie-anatomia-upadku.read

Tu parę rzeczy jest rozjaśnionych. Generalnie ten film to niewiele więcej niż propagandowa agitka, w której przez pokazywanie jednych rzeczy, a pomijanie innych, tworzy się wrażenie, że istnieje jakieś drugie dno historii. Padłem przy wypowiedziach dotyczących ekshumacji i rozpoznawania zwłok. Pokazują najpierw ludzi z prokuratury, którzy mówią, że rodzina źle zidentyfikowała ciało na początku, a potem pojawia się gostek, który autorytatywnie stwierdza, że zidentyfikowała dobrze, bo on przy tym był i widział. To ja się pytam, skąd on to wie, skoro jedynym źródłem tej wiedzy była rodzina (bezpośrednio, przez ogląd, lub pośrednio, przez badanie DNA). W jaki sposób mógł "widzieć", że rodzina zidentyfikowała dobrze, jeśli nie istniało żadne niezależne źródło tej wiedzy; i nie ma tu znaczenia, czy identyfikacja była prawidłowa, czy nie, bo tak czy tak nikt postronny nie mógł tej wiedzy posiadać niejako ex definitione. I do takiej "wiedzy" sprowadza się więksość scen tego filmu.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #319 dnia: Stycznia 28, 2013, 04:43:33 pm »
Panie Hokusie, za ten wpis od razu podKarmilem Pana i teraz z ciekawością obejrzę, bo kupiłem sobie, tylko nie miałem motywacji i do dziś tak sobie leżało wraz z "Gazetą Arcypolską"...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #320 dnia: Stycznia 30, 2013, 03:14:49 am »
Dziś konferencja w siedzibie Wyborczej. Będziemy mogli porównać naukowość jej z październikową.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #321 dnia: Lutego 03, 2013, 11:49:39 am »
Na złość profesorowi w polityce smolńskiej to umieszczam Ekskluzywny wywiad - prof. Wiesław Binienda Novum w wywiadzie jest wyjaśnienie apolityczności badań przeprowadzonych przez zespół,którym kierowal profesor.Potwierdzenie unikania konfrontacji naukowej przez stronę "rządową" jest faktem niestety.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #322 dnia: Lutego 18, 2013, 11:39:48 am »
Papa abdykował, bo smoleńska brzoza była cięta na wysokości 666. Kto jest odpowiedzialny za Smoleńsk? Tusk! Po co mu jednak abdykacja Papy? By przykryć Glińskiego. Tak więc abdykacja Papy to jedynie odprysk spisku zdrajców Ojczyzny przeciw PiS, c.b.d.o.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #323 dnia: Marca 12, 2013, 02:21:26 pm »
http://wyborcza.pl/1,75248,13545241,100_tys__zalobnikow_i_miasteczko_przed_kancelaria.html

Przyjdę tam z Kasią i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #324 dnia: Kwietnia 09, 2013, 09:22:22 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #325 dnia: Kwietnia 18, 2013, 11:55:09 am »
http://www.rp.pl/artykul/623440,1001278-Zespol-Laska-nie-ograniczy-sie-do--prostowania-klamstw-smolenskich-.html
W tej sprawie rząd bezdysusyjnie dał ciała. Przynajmniej rok za późno. Ale też: lepiej późno niż wcale.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #326 dnia: Kwietnia 18, 2013, 02:59:52 pm »
Laska w ostatnim rzędzie można kojarzyć z "aktywną komunikacją"

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #327 dnia: Kwietnia 22, 2013, 10:03:19 pm »
Jako, że
Sezon ogórkowy, krótko mówiąc
się tu zrobił.

Takie ciekawostki o Putinie (a raczej putinowskiej Rosji):
http://www.cracked.com/blog/8-hilariously-insane-examples-vladimir-putin-propaganda/

Z tego najbardziej podobało mi się TO (idealny wykonawca zamachu jak nic ;) )*:

Przy czym zapoznawszy się szerzej z tematem:
http://superputin.ru/
mam (tym razem poważnie) wrażenie, że jest to mniej-więcej ten rodzaj chwalstwa co "Bajki o Leninie"...



* zwłaszcza, że...

czyli... mamy personalia Wuja Grzybiarza! Ładnie się to skomponuje z odkryciami Gmyza:
http://dorzeczy.pl/prokuratura-wojskowa-potwierdza-nasze-ustalenia/
http://dorzeczy.pl/to-substancje-wybuchowe-bez-cienia-watpliwosci/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2013, 12:03:30 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #328 dnia: Maja 19, 2013, 10:38:57 am »
Uhhhaaa- echo aż się na Ursynowie odbiło!Wstawszy z rana wyjątkowo wcześnie,bo po imprezie, zapodam Całujcie mnie wszyscy w dupę Niech się Mod męczy  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #329 dnia: Maja 19, 2013, 11:21:41 am »
Znakomite, chyba pójdę do "Romy"! Dzięki, panie Wiesiole, dodalem Panu naszej ursynowskiej karmy :-)
VOSM
pjes: ale czemu w katastrofie??? Dlatego, że Pan jeszcze wczorajszy?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )