Ankieta

Co sądzisz o decyzji MUA w sprawie statusu Plutona?

dobrze zrobili
11 (50%)
#[ch969]@[ch948][ch961]&[ch1073]%[ch958][ch968]!!!
4 (18.2%)
nie mam zdania
2 (9.1%)
jakaś czwarta opcja????
5 (22.7%)

Głosów w sumie: 22

Autor Wątek: Taka sobie ankieta  (Przeczytany 9412 razy)

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Taka sobie ankieta
« dnia: Września 11, 2006, 11:46:36 pm »
No to może skorzystajmy z nowego dobrodziejstwa jakim nas uraczyła uaktualniona wersja forum...
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2006, 11:47:59 pm wysłana przez Macrofungel »

Terminus

  • Gość
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #1 dnia: Września 12, 2006, 01:42:40 am »
Zagłosowałem, że "dobrze zrobili". Żal mi Plutona (o ile takie zdanie ma sens), ale z nim samym jako planetą, jak wiadomo, nic się nie stało, myślę, ze także jego odkrywca nie nie stracił na znaczeniu jako astronom, wszakże odkrył ciało podówczas ze wszelkich względów mogące być uznane za planetę według obowiązującej definicji (co, zważywszy, że definicja taka powstała dopiero niedawno w obecnym kształcie, było niezbyt trudne).

Gdyby nie pozbawienie Plutona statusu planety, mielibyśmy w Układzie kilkaset planet, a to, moim zdaniem, umniejszyłoby Plutonowi (i nie tylko jemu) jeszcze bardziej.

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #2 dnia: Września 12, 2006, 07:29:35 am »
Ja zagłosowałem na #[ch969]@[ch948][ch961]&[ch1073]%[ch958][ch968]!!!. Bo czy ktoś pomyślał o psach Pluto - skromnych lecz zabawnych mieszkańcach Plutona?

Ałłłłłłłłłłłłłłłuuuuuuuuuuuuuuu!!!!


CU
Deck

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #3 dnia: Września 12, 2006, 09:18:52 am »
Ja zagłosowałem na czwartą opcję, bo poniweaż i tak definicje planety, satelity i planety-karła są z natury niostre to sądzę, że można było arbitralnie powiedzieć, że Pluton jest OSTATNIĄ PLANETĄ US i już, wyjście powiedzmy honorowe... Zawsze lepiej mieć więcej niz mniej (za wyjątkiem pcheł)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #4 dnia: Września 12, 2006, 09:29:50 am »
Ja wybrałem pierwszy wariant, bo chyba wiedząco robią, a klasyfikacja ciała jest mi w sumie obojętna.

PS.
Ciekawe kiedy zostaną wprowadzone zmiany w programie szkolnym, bo nie wiem jak sprawy mają się dziś, ale pamiętam, że w kilka lat po odkryciu, że najdłuższąrzeką jest Amazonka, moją młodszą siostrę nauczano w szkole, iż najdłuższy jest Nil.

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #5 dnia: Września 12, 2006, 09:36:29 am »
Cytuj
OSTATNIĄ PLANETĄ US

Czyszbyś proponował podarowanie Plutona Amerykanom  ;) , pomysł wcale niezły, gdyby to zrobić Pluton nie tylko nie zostałby zdegradozany z roli planety, ale pewnie szybko by awansował do roli ostygniętej gwiazdy  :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #6 dnia: Września 12, 2006, 12:20:36 pm »
Nie chciałem pisać z angielska: SS  ::)
A w ogóle to chyba akurat Amerykaniec odkrył Plutona zdaje sie wyłacznie na podstawie nieregularności ruchu orbitalnego planet olbrzymów a to w tym czasie zdaje sie było mase liczenia na suwakach logarytmicznych i odczytywania współrzędnych na mosięznych noniuszach skal pokręteł i chybła niezły wyczyn obserwacyjny wieć w sumie nie wiem, dlaczego się to porównuje do automatycznych przeglądów nieba, Hubbla itp i mówi sie że w zasadzie to zadna sztuka...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #7 dnia: Września 12, 2006, 04:15:20 pm »
Niezupełnie. Tak właściwie to ten [ch8222]Amerykaniec[ch8221] (Clyde Tombaugh) nic nie liczył, a tylko siedział sobie w takiej fajnej budce (obrazek poniżej), i ustawiał teleskop na współrzędne, które mu podał ktoś, kto policzył. No i miał chłop sporo szczęścia, że w końcu po wielu żmudnych poszukiwaniach  dostrzegł Plutona  MNIEJ WIĘCEJ tam, gdzie się go spodziewano (bo trzeba przyznać, że owe teoretyczne wyliczenia zbyt dokładnie z rzeczywistością się nie pokrywały)


Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #8 dnia: Września 13, 2006, 04:39:33 pm »
Cytuj
Ja wybrałem pierwszy wariant, bo chyba wiedząco robią, a klasyfikacja ciała jest mi w sumie obojętna.

PS.
Ciekawe kiedy zostaną wprowadzone zmiany w programie szkolnym, bo nie wiem jak sprawy mają się dziś, ale pamiętam, że w kilka lat po odkryciu, że najdłuższą rzeką jest Amazonka, moją młodszą siostrę nauczano w szkole, iż najdłuższy jest Nil.
Albo mi się coś pomyliło, albo w zeszłym roku na geografii Pani nam mówiła, że najdłuższą rzeką jest NIL i koniec... stawiam na to drugie.

Co do Plutona- jeszcze się zastanawiam nad odpowiedzią.

Terminus

  • Gość
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #9 dnia: Września 13, 2006, 05:50:49 pm »
Dang, a ja myślałem ze Gostynia !

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #10 dnia: Września 13, 2006, 07:31:53 pm »
Odpowiadając na wiekowe oczekiwania ludzkości oraz aby zagospodarować galaktyczną drogę postępu, prowadzącą do wyższych idei (nie mylić z Orange), postanowiliśmy poprzeć rekonstrukcję dziewięciu, planet z jednoczesną likwidacją Układu Słonecznego w jego dotychczasowej formie. Dlatego przeciwstawiamy się opcji A albo B. Nie są to godne nas opcje, a poza tym one już były. Opcja C także nie zadowala naszych światłych ambicji, wzywamy więc: głosujcie na D. "Tylko my zapewnimy bajery, bo tylko D ma cztery litery". Cztery razy D! Dziękuję.

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #11 dnia: Września 13, 2006, 08:13:08 pm »
Falcor, wzruszyłam się, poddałam agitacji i zagłosowałam jakeście kazali ;D

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #12 dnia: Września 13, 2006, 09:38:39 pm »
Bardzo dobrze. Widzę, że przejawiacie inicjatywę. Pomyśli się o jakimś dyplomie dla was ;)

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Re: Taka sobie ankieta
« Odpowiedź #13 dnia: Września 14, 2006, 12:23:40 am »
Cytuj
Albo mi się coś pomyliło, albo w zeszłym roku na geografii Pani nam mówiła, że najdłuższą rzeką jest NIL i koniec... stawiam na to drugie.

No to niezłe jaja  ;D

I nie chcę cię martwić, ale twoja nauczycielka sama powinna się trochę pouczyć i za dużo bym na nią nie stawiał.