Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1134331 razy)

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #450 dnia: Lutego 07, 2007, 09:37:39 am »
Widzę, że z Boratem jest poważny problem, może zatem parę slów sprostowania. Otóż Kazachstan Borata, to fikcyjne państwo. Nie bez powodu bohater wtrąca polskie sówka, a kazachskie plenery kręcono w Rumunii i nie bez powodu rozpasaly się w owym kraju wszelkie zachodnie tabu, a więc rasizm, antysemityzm, szowinizm itp. Państwo to zostalo wykreowane przez autora jako swoista platforma slóżąca do odniesień i porównań za pomocą których ujawnia on przywary spoleczeństwa amerykańskiego, oraz  jako punkt wyjścia do kytyki jego mentalności. O Kazachstanie Amerykanie wiedzą co najwyżej tyle, że jest, nazwy tej użyto zatem jako uwiarygadnienia inność Borata, ale czy rzeczywiście inności? Caly dowcip polega na tym, że Borat od strony mentalnej ma być waśnie karykaturą Amerykanina, ma on bowiem uzewnętrzniać te cechy amerykańskiego spoleczeństwa, które w skutek poprawności politycznej pozostają w nim glęboko skryte, ale jednocześnie są wciąż żywe. Nie przez przypadek w końcu bohater filmu dostaje aplauz kiedy przemawiając na teksańskim rodeo wznosi okrzyk "Chcialbym, żeby prezydent Bush mógl napic sie krwi każdej irackiej kobiety i dziecka". O tym i tylko o tym jest ten film, a jeśli chodzi o obrażanie się niektórych na wstawiane slówka, czy lokalizację plenerów, albo na nazwę państwa, to nie mają oni racji, zlepek ten by jak najbardziej celowy, aby wlaśnie żadnego narodu nie obrażać, a jego efekt jest niczym innym jak Nibylandią.

achajka

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #451 dnia: Lutego 07, 2007, 12:38:22 pm »
w zasadzie się zgadza (teoretycznie piszę bo jeszcze się nie wybrałam..) ale przez większośc Polaków uzywanie polskich słowek ma jednak negatywny wydzwiek ; bo dlaczego akurat polski a nie czeski czy rumuński?(rosyjski odpada bo afera miedzynarodowa ) Jezeli Amerykanie wiedza o Kazachstanie ze jest(w co watpie) to uzycie polskiego spowoduje ze beda go kojarzyc z Polska..

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #452 dnia: Lutego 07, 2007, 01:14:35 pm »
Zgaduje, ale poniewaz Cohen jest brytyjskim Zydem, moze jego rodzice (lub jeden z nich) pochodzili z Polski i stad polskie slowka, ktorych jest naprawde sporo. Uzywa ich nie tylko w filmie, ale i w osobnych skeczach, np. tytul piesni: " Nie moge zrobic dobrze, z domu won"

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #453 dnia: Lutego 07, 2007, 03:02:27 pm »
LOL @ rozkmina na temat Borata

brawo Cohen jeszcze raz

This user possesses the following skills:

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #454 dnia: Lutego 07, 2007, 05:50:08 pm »
Cytuj
przez większośc Polaków uzywanie polskich słowek ma jednak negatywny wydzwiek ;

To mi jakimiś polskimi kompleksami pachnie.

Cytuj
bo dlaczego akurat polski a nie czeski czy rumuński?
A dlaczego czeski czy rumuński, co to za różnica, a co do Rumunii, to były tam kręcone plenyery z "Kazachstanu" i każdy kto w Rumunii był od razu skojarzy.

 
Cytuj
Jezeli Amerykanie wiedza o Kazachstanie ze jest(w co watpie) to uzycie polskiego spowoduje ze beda go kojarzyc z Polska..
A niby jak nazwę Kazachstan będą kojarzyli z Polską? Zakładasz że nie wiedząo istnieniu Kazachstanu a znają język polski, chyba przeceniasz nasze znaczenie  ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2007, 05:51:18 pm wysłana przez Bladyrunner »

achajka

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #455 dnia: Lutego 07, 2007, 08:08:21 pm »
pachnie, pachnie bo Polacy to strasznie zakompleksieni jacys sa... nie wim czemu ..a przynajmnie nie wiem czemu wszystko traktuja tak serio
Co do jezyka to moze jest ignorancja tworcow - juz kilka razy w hamerykanskiej produkcji zamiast  rosyjskiego czy ukrainskiego 'lecial' polski...
A poz tym w Kazachstanie duzo Polakow, wiec moze mysleli ,ze to oficjalny kazachski  :)

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #456 dnia: Lutego 15, 2007, 11:25:29 pm »
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2007, 08:45:17 am wysłana przez Bladyrunner »

draco_volantus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #457 dnia: Lutego 16, 2007, 12:19:03 am »
Cytuj
Oko Saurona :o
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/
ale na szczęście patrz w drugą stronę  ;)

achajka

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #458 dnia: Lutego 18, 2007, 10:21:23 pm »
pilot to ma klawe życie..
http://www.glumbert.com/media/flylow


Falcor

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #459 dnia: Lutego 19, 2007, 01:19:08 am »
Wcale niezłe. Tak niezłe, że aż prawie niemożliwe. A jednak!
Dobrze dobrany podkład muzyczny.

maziek

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #460 dnia: Lutego 23, 2007, 07:03:10 pm »
diabeł, albo... Terminator (ajem terminejter)


ANIEL-a

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #461 dnia: Lutego 23, 2007, 08:54:44 pm »
Łał... spojrzenie poprzez czarną dziurę do innego wszechświat... A co to jest tak naprawdę?

maziek

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #462 dnia: Lutego 23, 2007, 10:29:50 pm »
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap070223.html
Karzeł we mgle ;D
Resztki po wypaleniu słonka, podobnego do naszego...

Mieslaw

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #463 dnia: Lutego 24, 2007, 07:26:32 pm »
Reklama Commodore:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60153,3940783.html

Ciekawy podkład muzyczny  ;)

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #464 dnia: Lutego 24, 2007, 07:57:04 pm »
Ta reklama Commodore jest świetna. Zaszokowało mnie to, że tę nazwę wymawia się w taki sposób. Nie wiedziałem :)

Maziek - karzeł pierwsza klasa. Używasz może KStars pod linuksa? Świetny program...

Podrówka