Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 508753 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1050 dnia: Stycznia 13, 2009, 10:37:57 pm »
Zaliczanie tego czy owego na studiach dzięki podstępom i innym sztuczkom, dziedziny humanistyczne, w których wszystko można, byle z ostrożna...

Zajrzyjcie sobie do "Pan raczy żartować, panie Feynmann", tam są dopiero cudności na ten temat... Zresztą "system" głównego bohatera (i autora) tej autobiografii, dzięki któremu radził sobie z humanistyką, to dopiero wierzchołek góry lodowej. Cała ta ksiązka pełna jest smakowitości.

Jak kto nie czytał, to offtopicznie (choć czy w "Sprawach różnakich" offtop jest możłiwy?) polecam.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2009, 10:42:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1051 dnia: Stycznia 13, 2009, 10:40:32 pm »
Ja niestety wyrobiłem sobie opinię że jak się chce to wszędzie, jeśli chodzi o szkolnictwo wyższe, można wszystko. Uczelnie bez uwikłania w przemysł i ekonomię stają się sztuką dla sztuki. Choć mam bardzo zawężone spojrzenie - skończyłem tylko jeden kierunek ;)

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1052 dnia: Stycznia 13, 2009, 10:44:41 pm »
dzi, ja nie kontestowałem systemu alademickiego (zresztą jak mam go oceniać, skoro nieuk jestem? ;)), ja kontestowałem humanistykę, w której tak mało wymiernej wiedzy, a tyle interpretacji...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1053 dnia: Stycznia 13, 2009, 11:24:05 pm »
Tak, wiem. Chciałem tylko dodać że to z czego wyniknął temat dotyczy niestety również uczelni technicznych.

This user possesses the following skills:

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1054 dnia: Stycznia 15, 2009, 01:42:27 am »

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1055 dnia: Stycznia 15, 2009, 10:09:44 am »
Ueee, goraaaco, pewnie komary lataja w nocy, rekiny w wodzie, ueee, mozna dostac raka skory od tego slonca, pewnie jak zawieje, to do domku piasek wlatuje, ueee  :P

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1056 dnia: Stycznia 15, 2009, 10:42:45 am »
Tak, wiem. Chciałem tylko dodać że to z czego wyniknął temat dotyczy niestety również uczelni technicznych.
W sumie się zgadzam. Czasem nawet chciałbym, żeby mój Instytut nie miał tylu zobowiązań wobec przemysłu i tak wielu okazji i konieczności do sprawdzania wartości swojej pracy - miałbym wtedy naprawdę luzackie życie, heh.

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1057 dnia: Stycznia 26, 2009, 01:48:01 pm »
Wygląda na to, że szlag trafił moje konto na serwerach bighost.pl, skąd pobierane były awatary/obrazki niektórych z Was. Z czasem postaram się coś wymyśleć w tym temacie.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1058 dnia: Stycznia 26, 2009, 04:47:06 pm »
Wygląda na to, że szlag trafił moje konto na serwerach bighost.pl, skąd pobierane były awatary/obrazki niektórych z Was. Z czasem postaram się coś wymyśleć w tym temacie.

Tu jest znośnie
http://www.freeimagehosting.net/

W sumie może najlepiej by było, ażeby każdy sam sobie to dodał, bo w przeciwnym razie będziesz miał robotę przy każdej zmianie serwera.

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1059 dnia: Lutego 16, 2009, 10:43:29 pm »
Zostałam właśnie uderzona podobieństwem okładki niemieckiego wydania Powrotu z gwiazd:

oraz okładki jednej z płyt zespołu Breaking Benjamin:


Czy ktoś z Was, drodzy Forumowicze, zna źródło tego zdjęcia?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1060 dnia: Lutego 16, 2009, 11:03:39 pm »
Zostałam właśnie uderzona

qertuo  to Ty jesteś ona? :o

Sądziłem, że on.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2009, 11:06:20 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1061 dnia: Lutego 16, 2009, 11:13:32 pm »

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1062 dnia: Lutego 16, 2009, 11:52:51 pm »
Zostałam właśnie uderzona

qertuo  to Ty jesteś ona? :o

Sądziłem, że on.

Eh, najpierw mnie podejrzewałeś, że jestem użytkownikiem ukrywającym się pod innym nickiem.. a teraz, że mężczyzną (chociaż odnośnie tego drugiego, jak tak dalej pójdzie, to chyba niedługo sama zaczne się zastanawiać..) tak czy siak, za karę powinieneś przy najbliższej okazji zjeść swój krawat (maziek potwierdzi słuszność wyboru ;) )
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2009, 11:54:36 pm wysłana przez qertuo »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1063 dnia: Lutego 17, 2009, 12:47:50 am »
Faktycznie dałem plamę...  :-[
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1064 dnia: Lutego 17, 2009, 12:48:16 am »
Wystarczy kliknąć na login, i od razu widać płeć, miejsce zamieszkania, wiek, co fabryka dała (tj. user wpisał).
A jeśli chodzi o okładkę Powrotu to ktoś mógłby wyprocesować z tego niemałe pieniążki :)