Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 515520 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13405
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #420 dnia: Lutego 19, 2007, 07:33:09 pm »
Cytuj
Tak myślałem. Tylko to chyba jakaś wojskowa wersja. Ale koty lubią ciepełko lamp.
Wojskowa, trafiłeś, bezpośredni import z nieistniejącego już kraju NIEZALEŻNEJ myśli technicznej (radio wynalazł Mrconi oraz NIEZALEŻNIE Popow...). Wersja opalana drewnem, najlepiej syberyjskim, po położeniu poziomo kominem można zwalczać czołgi a w pionowo lotnictwo. Program ogląda się przez te szparki na dole. Po wysunięciu szufladki mozna odtwarzać VHS (widieło domowoje sistiema - oczywiście NIEZALEŻNIE wynalezione) z tym że dla niepoznaki na ekranie widać wtedy tylko ciapki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #421 dnia: Lutego 19, 2007, 07:49:46 pm »
Cytuj
Cytuj
Dobra, nie mogę się powstrzymać:
na jednej ze stron o Władcy Pierścieni:

Drugim znanym czarodziejem był Saruman, który siedział w wieży Orthank w Isengardzie. Był wielkim mędrcem lecz przeszedł na złą stronę, gdyż został skuszony przez Saurona.  ;D ;D ;D

Tak o czarodzieju pisać, że siedział w wieży... brzmi niefortunnie. Poza tym sugeruje, że to siedzenie w wieży było jego głównym zajęciem :D. Nie lepiej napisać, np. jego siedzibą był Orthank ?

pierwsze ostrzeżenie  :D
ee ?

Cytuj
Wojskowa, trafiłeś, bezpośredni import z nieistniejącego już kraju NIEZALEŻNEJ myśli technicznej (radio wynalazł Mrconi oraz NIEZALEŻNIE Popow...). Wersja opalana drewnem, najlepiej syberyjskim, po położeniu poziomo kominem można zwalczać czołgi a w pionowo lotnictwo. Program ogląda się przez te szparki na dole. Po wysunięciu szufladki mozna odtwarzać VHS (widieło domowoje sistiema - oczywiście NIEZALEŻNIE wynalezione) z tym że dla niepoznaki na ekranie widać wtedy tylko ciapki.
Fajny! Sprzedają takie na Allegro? Najfajniejsze to niszczenie czołgów  :D

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #422 dnia: Lutego 19, 2007, 08:07:42 pm »
tłumaczenia się czepiasz  :P dobrze mi sie wydaje, że Łozińskiego masz przekład?
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2007, 08:08:51 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #423 dnia: Lutego 19, 2007, 09:52:37 pm »
Maziek, a ta Osoba, której sylwetkę widać odbitą w lewej części kominka, to owa wspaniałomyślna krasawica, którać nie zakazała?

A kotek cudowny. (Kominek też...) Wiadomo, jak się ma taki kominek, to nie mieć kota byłoby zbrodnią. Btw. Po włożeniu kota (pionowo lub poziomo), można zwalczać satelity gps...
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2007, 09:53:05 pm wysłana przez Terminus »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #424 dnia: Lutego 19, 2007, 10:50:21 pm »
Poprostu musialem to gdzies przepisac ;)

Nade wszystko mentat musi umiec czynic uogolnienia, nie wglebiac sie w szczegoly. Madra rzecza jest podejmowanie w waznych chwilach decyzji przez ludzi potrafiacych uogolniac. Eksperci i specjalisci doprowadzaja szybko do chaosu. Sa oni zrodlem bezcelowego dzielenia wlosa na czworo, gwaltownych chandryczen o przecinek. Mentat powinien wnosic do decyzji zdrowy rozsadek. Nie wolno mu sie odcinac od szerokiego strumienia wydarzen we wszechswiecie. Mentat uogolniajacy rozumie, ze wszystko, co identyfikujemy jako nasz wszechswiat, jest jedynie czescia wiekszego zjawiska. Eksperci zas ogladaja sie za siebie, patrza przez waskie pryzmaty swoich specjalnosci. Ktos, kto uogolnia, rozglada sie dookola: szuka istniejacych zasad, wiedzac doskonale, ze zasady ulegaja zmianie, ze sie rozwijaja. I to wlasnie cech owych zmian musi szukac generalizujacy mentat. Nie moze istniec zaden staly katalog, zaden podrecznik ani przewodnik. Trzeba patrzec na nie z mozliwie najmniejsza iloscia uprzedzen i pytac siebie: "Co wlasciwie sie teraz dzieje?"

"Podrecznik mentata"

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13405
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #425 dnia: Lutego 19, 2007, 10:59:52 pm »
Term, dzieki za dobre słowo, ta białogłowa to ukochana teściowa mojej żony ;D. Co do kotów to po tygodniowej rozłące (z kotem) muszę przyznać, że jednak te złośliwe i bezuczuciowe bestie mają jakieś życie wewnętrzne - kot wypróbowuje wszystkich "powróconych" po kolei w roli leżanki z masażem w pozycji na plecach z łbem bezwładnie tandającym się po podłodze, a oczy ma tak zaciśnięte, żeby sie nie obudzić przypadkiem, że aż widać te naprężone mięśnie powiek. Inna rzecz, ze przez tydzień jak nas nie było pamiętał gdzie kuweta, a zaraz po powrocie narżnął na rzadko pod akwarium złośliwie osrywając przy okazji przewody elektryczne (niestety izolowane).

Dzi - to nie podobne do maszyn...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #426 dnia: Lutego 19, 2007, 11:29:56 pm »
Nazwanie mentata maszyną to jedna z najwiekszych zniewag jakie przychodza mi do glowy!  :o

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13405
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #427 dnia: Lutego 20, 2007, 12:13:42 am »
Oparłem się na tym co o mentatach mówią na mieście (że ludzkie komputery) bo Diuny nie czytałem (choć stoi przede mną na półce, ale zgryźć nie mogę). Tak czy siak proszę o wybaczenie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #428 dnia: Lutego 20, 2007, 09:24:19 am »
Diuna moze sie podobac. Choc to lektura czysto rozrywkowa. Ja polecam.

This user possesses the following skills:

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #429 dnia: Lutego 20, 2007, 10:40:51 am »
Cytuj
Term, dzieki za dobre słowo, ta białogłowa to ukochana teściowa mojej żony ;D. Co do kotów to po tygodniowej rozłące (z kotem) muszę przyznać, że jednak te złośliwe i bezuczuciowe bestie mają jakieś życie wewnętrzne - kot wypróbowuje wszystkich "powróconych" po kolei w roli leżanki z masażem w pozycji na plecach z łbem bezwładnie tandającym się po podłodze, a oczy ma tak zaciśnięte, żeby sie nie obudzić przypadkiem, że aż widać te naprężone mięśnie powiek. Inna rzecz, ze przez tydzień jak nas nie było pamiętał gdzie kuweta, a zaraz po powrocie narżnął na rzadko pod akwarium złośliwie osrywając przy okazji przewody elektryczne (niestety izolowane).

Dzi - to nie podobne do maszyn...

Pewno coś niezdrowego daliście mu do jedzenia i biedaczyna nie zdążył...

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #430 dnia: Lutego 20, 2007, 01:41:52 pm »
Cytuj
Poprostu musialem to gdzies przepisac ;)

Nade wszystko mentat musi umiec czynic uogolnienia, nie wglebiac sie w szczegoly. Madra rzecza jest podejmNie moze istniec zaden staly katalog, zaden podrecznik ani przewodnik. Trzeba patrzec na nie z mozliwie najmniejsza iloscia uprzedzen i pytac siebie: "Co wlasciwie sie teraz dzieje?"

"Podrecznik mentata"

Brawo! Nie dość, że ktoś napisał sobie jakieś pseudo-głębokie rozważania, to jeszcze dodał, że nie może istnieć żaden podręcznik i umieścił to w podręczniku mentata! Jak kolesie tak myślą, jak piszą, to cieszę się bardzo, że rządzą Diuną a nie Ziemią  [smiley=evil.gif]

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #431 dnia: Lutego 20, 2007, 04:03:45 pm »
Cytuj

 Jak kolesie tak myślą, jak piszą, to cieszę się bardzo, że rządzą Diuną a nie Ziemią

Mentaci nie rządzą, mentaci wspomagają rządzących...

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #432 dnia: Lutego 20, 2007, 10:32:13 pm »
Zaczynam podejrzewać, że naszych też... ;)

A poważnie - jasne, że jakieś uogólnienie jest potrzebne, ale olewanie ekspertów (czyli tych, co wiedzą dokładnie o czym mówią) źle się kończy... Czy o rządzeniu światem mówimy, czy o wyznaczaniu terminu realizacji zamówienia na gwoździe...

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #433 dnia: Lutego 21, 2007, 05:09:27 pm »
Cytuj
tłumaczenia się czepiasz  :P dobrze mi sie wydaje, że Łozińskiego masz przekład?

Nie, Marii Skibniewskiej...

Wydaje mi sie, że się nie rozumiemy  :D

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #434 dnia: Lutego 24, 2007, 06:01:46 pm »
Cytuj
Cytuj
Zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu. W chwili, kiedy to piszę, nasze forum ma 1859 zarejestrowanych użytkowników i codziennie przybywa. Zdecydowana większość z nich nie napisała ani jednego posta.  Jeśli ktoś chce po prostu czytać, nie musi się przecież rejestrować. Może Wy rozumiecie to zjawisko? Czy też sprawa jest tajemnicza i niewyjaśniona ??

Też kiedyś poruszałem ten temat, ale jak dotąd odpowiedzi nie znalazłem.
Może niektórzy w ten sposób zostawiają swój "ślad" w sieci, może zaś ich inwencja wyczerpuje się po założeniu nicka? Inna sprawa, że największy skok odnotować można było po śmierci Stanisława Lema, wówczas wielu pojawiło siętylko jednorazowo składając kondolencje, a wcześniej Terminus zablokował możliwość pisania przez gości. Fakt jednak pozostaje niezmienny, że najwięcej jest tych, którzy nie napisali ani jednego postu.
Drążąc ten temat:
Zapewne ktoś kiedyś wspomniał tu (a może nie wspomniał?) o czymś takim jak google trends. (http://www.google.com/trends). Hasło wiodące tego projektu brzmi wzniośle: See what the world is searching for.
Wykres dla zapytania "Lem" wygląda tak:

.

... , gdzie D oznacza "Solaris author Stanislaw Lem dies at 84. Reuters India - Mar 27 2006 " , a pozostałe litery sprawdźcie sami ;D .

Najwięcej osób wpisujących w Google'u "Lem" pochodzi: wg miast - z Krakowa, wg państw - z Polski (czwarty jest Wietnam).