Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1933726 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #900 dnia: Kwietnia 03, 2007, 11:10:32 am »
Chmura to facet, nie? No... pamiętam.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #901 dnia: Kwietnia 03, 2007, 11:24:07 am »
Chmura to kobieta. Moja.

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #902 dnia: Kwietnia 03, 2007, 11:34:03 am »
Może i twoja kobieta, ale z tego co pamiętam, dla wszystkich innych facet...

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #903 dnia: Kwietnia 03, 2007, 03:02:45 pm »
to ja już też nic nie wiem, ale jakie to ma w ogóle znaczenie  :-?
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #904 dnia: Kwietnia 03, 2007, 06:36:53 pm »
Wiedziałem, że tak będzie...
Nie to że taki mądry jestem, wystarczy nie być aż tak głupim, by sądzić,że akcji może nie towarzyszyć reakcja...
Lem miał rację, jak zwykle, tylko atom, lub synteza. Ewentualnie orbitalne siłownie słoneczne, bo te naziemne ekstensywne również potwornie niszczą środowisko i destabilizują klimat. Wiatraki też nie są bez grzechu...http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33207,4030688.html
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #905 dnia: Kwietnia 03, 2007, 08:49:11 pm »
Ważna informacja z dziedziny medycyny http://wiadomosci.onet.pl/1513016,16,1,0,120,686,item.html

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #906 dnia: Kwietnia 03, 2007, 09:05:23 pm »
To na prawdę niesamowita wiadomość. Tak jak odkrycie barier związanych z grupami krwi uratowało miliony począwszy od I wojny, zołnierzy i ofiar wypadków, tak pokonanie tych barier może pozwolić zwalczyć niedobory w rzadkich grupach. Oczywiście jeśli ta technologia nie okaże się szczerozłota (w kosztach).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #907 dnia: Kwietnia 03, 2007, 09:49:39 pm »
Cytuj
Wiedziałem, że tak będzie...
Nie to że taki mądry jestem, wystarczy nie być aż tak głupim, by sądzić,że akcji może nie towarzyszyć reakcja...
Lem miał rację, jak zwykle, tylko atom, lub synteza. Ewentualnie orbitalne siłownie słoneczne, bo te naziemne ekstensywne również potwornie niszczą środowisko i destabilizują klimat. Wiatraki też nie są bez grzechu...http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33207,4030688.html
Bo my to tacy zabawni jestesmy. Wciaz myslimy ze jestesmy pępkiem swiata. Co wymyslimy to sie okazuje ze tak nie jest ale wciaz tak myslimy.
Ja predzej postawie ze mamy znikomy wplyw na cokolwiek i tylko nam sie wydaje ze cokolwiek znaczymy w Naturze (mowiac jakby o tej "matematycznej wszechswiata" a nie tylko tej Ziemskiej).

This user possesses the following skills:

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #908 dnia: Kwietnia 03, 2007, 10:26:06 pm »
Cytuj
Wiedziałem, że tak będzie...
Nie to że taki mądry jestem, wystarczy nie być aż tak głupim, by sądzić,że akcji może nie towarzyszyć reakcja...
Lem miał rację, jak zwykle, tylko atom, lub synteza. Ewentualnie orbitalne siłownie słoneczne, bo te naziemne ekstensywne również potwornie niszczą środowisko i destabilizują klimat. Wiatraki też nie są bez grzechu...http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33207,4030688.html

Szkoda... szkoda, że coś co miało służyć ekologii, co znalazło uznanie w oczach państw i ludzi, przebiło się przez lobby paliwowe itp. okazuje się być szkodliwe. A na dodatek niełatwo teraz będzie zatrzymać rozpędzoną machinę przemysłową i odwrócić trend. Chyba, żeby teraz dotować rolników, którzy zamienią swoje plantacje na las...

A swoją drogą - ciekawe dlaczego tak się dzieje, w końcu palma też roślina, zamienia dwutlenek  węgla w tlen. Chociaż pewnie jest tak, że ogólna masa roślin w lesie jest na metr większa niż na polu uprawnym czy w "sadzie palmowym" i dlatego ta wymiana jest niższa.

sil

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 19
  • ucho przeszło bez echa
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #909 dnia: Kwietnia 03, 2007, 11:02:47 pm »
To nie jest tak, że biopaliwa są złe, tylko ludzie nie potrafią z tego korzystać..
Wykorzystanie odnawielnych źródeł energii jest korzystne dla środowiska, pod warunkiem że nie wyglada to w taki sposób, jak przedstawiono to w artykule.. a z naszego polskiego podwórka - pamiętam jak kiedyś poruszona była kwestia dramatycznie rosnących cen drewna w rejonie jakiejś (chyba) elektrociepłowni, gdyż miała ona narzucone, ile energii ma pochodzić z odnawialnych źródeł, w konsekwencji tego skupowała całe możliwe drewno z okolicy, w ten sposób rujnując okoliczne lasy..

idea z wykorzystaneim odnawialnych źródeł jest dobra, ale sposób w jaki sie to robi pozostawia wiele do życzenia..

pozdrawiam
wiek nauki... wiek w którym większość ludzi nie wie nic, a nie ma człowieka, który wiedziałby wszystko.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #910 dnia: Kwietnia 04, 2007, 12:36:13 am »
Tak na marginesie to gnijace drzewo zabiera mniej wiecej tyle tlenu w procesie gnicia ile wytworzylo podczas swojego "zycia". Ciekawe nie? ;)



Tym bardziej ze sie rymuje!  :D

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #911 dnia: Kwietnia 04, 2007, 09:40:50 am »
Z tego co wiem, to gdyby wszystkie ziemie uprawne na całej Ziemi przeznaczyć na uprawę roslin oleistych na paliwa - nie zaspokoi to popytu na te paliwa (nie mówiąc o tym, że nie będzie co jeść) - czyli jest to ślepy kierunek z punktu widzenia ekologii paliw, a jedynym powodem jego popierania tak na prawdę jest moda oraz chęć zapewnienia pracy rolnikom (których jest, jak powszechnie wiadomo, duzo za dużo).

Dwa. Z tego co wiem ekstensywne siłownie solarne (oparte na bateriach krzemowych) podgrzewaja bardzo powietrze w swojej okolicy oraz zmniejszają albedo, czyli robią dokładnie to, z czym teoretycznie walczymy).

W ostatnim ŚN jest artykuł nt. emisji metanu przez rośliny, czego do dzisiaj naukowcy nie wykryli - ale jest to faktem- 10%-40% metanu jest stąd... edit: ŻYJĄCE ROŚLINY - nie chodzi o procesy butwienia etc. Żyjące rosliny stale wytwarzają metan, gaz 23-krotnie bardziej "cieplarniany" niż C02.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2007, 10:13:56 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #912 dnia: Kwietnia 04, 2007, 10:52:41 am »
Niestety w naturze znaczymy tyle, że na skutek naszych poczynań rozlatuje się nam ekosystem. To wszystko trzyma się cało, chyba jedynie dzięki nielicznym głosom rozsądku, bo gdyby to ekonomia jako jedyna decydowała o ludzkich celach, to byśmy zrobili sobie na naszej planecie warstwę pieniędzy, taki mamono - osad w którym gęsto było by od  trupków - szkieletów, pozostałość po gatunku.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2007, 10:53:41 am wysłana przez TYTAN »

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #913 dnia: Kwietnia 04, 2007, 11:07:50 am »
Cytuj
Tak na marginesie to gnijace drzewo zabiera mniej wiecej tyle tlenu w procesie gnicia ile wytworzylo podczas swojego "zycia". Ciekawe nie? ;)



Tym bardziej ze sie rymuje!  :D

sza leń stwo !  :D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #914 dnia: Kwietnia 04, 2007, 11:38:23 am »
A czemu dzi napisałeś "życia" w cudzysłowie?