Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1935608 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #915 dnia: Kwietnia 04, 2007, 01:00:36 pm »
Cytuj
A czemu dzi napisałeś "życia" w cudzysłowie?
bo nie mają przedsionków i komór, ale cii
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #916 dnia: Kwietnia 04, 2007, 02:21:29 pm »
bo by sie zaczela dyskusja na temat pojecia "życie"

oj, i tak sie zaczela ;)

This user possesses the following skills:

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #917 dnia: Kwietnia 04, 2007, 05:13:54 pm »
Cytuj
Cytuj
A w ogóle to czy nie ma już szkół imienia Lema? Dziwne by to było.
chmura., może niepotrzebnie, :), włóczyło się po internecie. a tam..."LEMOSTRADA Szanowni Państwo, W roku szkolnym 2006/07 przygotowujemy się do nadania ZSO w Kowarach [Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach - ch.] imienia Stanisława Lema. Treść naszych przygotowań wypełnia wiele imprez, które zebrane razem nazywamy LEMOSTRADĄ. Poziom ich atrakcyjności zależeć będzie nie tylko od pomysłowości formy, ale także od intensywności uczestnictwa w nich uczniów naszej szkoły. Dlatego bardzo prosimy wszystkich wychowawców o przeprowadzenie w ramach godzin wychowawczych lekcji o Stanisławie Lemie, prezentujących jego życiorys i osiągnięcia intelektualne. Prosimy także o zachęcanie uczniów do udziału w zaplanowanych impreach, szczególnie konkursach. Ich regulaminy, oraz inne ważne informacje na temat lemostrady znajdują się na szkolnej stronie internetowej. Bardzo dziękujemy. Jarek Kotliński i Adam Walesiak Zmieniony ( 03.11.2006. )".
*
niestety, mimo wysiłków, chmurze. nie udało się ustalić, czy i kiedy pomysł ów doczeka sie realizacji..., :). tak czy owak, w internetowym serwisie ZSO http://www.zso-kowary.pl/news.php na zainteresowanych Mistrzem czeka wiele ciekawostek. ch.
Wiwat ZSO w Kobarach !  :D

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #918 dnia: Kwietnia 05, 2007, 10:56:49 am »

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #919 dnia: Kwietnia 05, 2007, 01:38:39 pm »
Hmm akurat w najbliższym czasie nie zamierzam uciekać przed CIA/FBI, ale masz rację, całkiem ciekawe ::)


Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #920 dnia: Kwietnia 05, 2007, 02:21:40 pm »
Ciekawe, ciekawe.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #921 dnia: Kwietnia 05, 2007, 03:45:09 pm »
Cytuj
Ważna informacja z dziedziny medycyny http://wiadomosci.onet.pl/1513016,16,1,0,120,686,item.html
    Dodam, ze enzymy pozyskano z bakterii (2 rodzaje), ktore z kolei pozyskano z grzybow.
Z tymi grupami krwi ciekawa sprawa; pierwsza grupa byla 0, potem dopiero 25-15 tys. lat temu powstaly A i B, a mix AB powstal ok. 500 lat temu i ma go ok. 4 % populacji. Ja mam to szczescie miec AB+.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #922 dnia: Kwietnia 05, 2007, 05:36:07 pm »
Szczęściarz... oczywiście w razie czego, tfu, tfu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #923 dnia: Kwietnia 05, 2007, 05:56:49 pm »
Cytuj
Cytuj
Ważna informacja z dziedziny medycyny http://wiadomosci.onet.pl/1513016,16,1,0,120,686,item.html
    Dodam, ze enzymy pozyskano z bakterii (2 rodzaje), ktore z kolei pozyskano z grzybow.
Z tymi grupami krwi ciekawa sprawa; pierwsza grupa byla 0, potem dopiero 25-15 tys. lat temu powstaly A i B, a mix AB powstal ok. 500 lat temu i ma go ok. 4 % populacji. Ja mam to szczescie miec AB+.


O, nie wiedziałam.... A jak to się stwierdza? W końcu nawet jeżeli zachowały się jakieś zachlapane krwią fragmenty, to raczej nie są miarodajne statystycznie... A może genetycznie?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #924 dnia: Kwietnia 05, 2007, 10:28:18 pm »
Pewno za pomocą zegara molekularnego.

A Tobie Draco zbiera się, oj zbiera. Najpierw gwiazdozbiór, potem cała galaktyka, a teraz to!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2007, 10:28:42 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #925 dnia: Kwietnia 06, 2007, 12:06:34 pm »
Cytuj
Pewno za pomocą zegara molekularnego.

A Tobie Draco zbiera się, oj zbiera. Najpierw gwiazdozbiór, potem cała galaktyka, a teraz to!

 :D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #926 dnia: Kwietnia 11, 2007, 01:23:10 pm »
Demaskatator duchow!

James Randi to demaskator pseudonauki, pogromca cudotwórców, astrologów, jasnowidzów, telepatów, radiestetów, psychokinetyków... Częsty komentator amerykańskiego programu TV "Bullshit" ("Gówno prawda"), którego autorzy kpią i nabijają się z ludzkiej naiwności i wiary w nadprzyrodzone moce.

Założona przez niego fundacja od dziesięciu lat oferuje milion dolarów każdemu, kto potrafi zaprezentować choć jeden nadprzyrodzony czyn, ale - uwaga - musi się to odbyć w warunkach zapewniających przyzwoitą obserwację. - Jak na razie nie wypłaciliśmy ani centa, choć setki osób zgłosiło się po nagrodę - mówi Randi. - Zjawiają się ci, którzy szczerze wierzą w swe zdolności nadnaturalne, oraz ci, którzy uważają mnie za durnia, a swe sztuczki za arcydzieła zmyślności i sprytu.

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #927 dnia: Kwietnia 11, 2007, 02:40:48 pm »
Dobre. Wyczerpujące. O tym milionie to słyszałem, ale tylko w kontekście różdżkarstwa. A jak tak, to i ja się nadaję ;D.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #928 dnia: Kwietnia 11, 2007, 03:34:35 pm »
      Super artykul, Dzi. Widzialem program z nim, wlasnie miedzy innymi o tym wyginaczu lyzeczek i jakiejs babie z Rosji, rzekomo mogacej odczytywac miejsce pobytu i cechy charakteru osob z fotografii. Ciekawe bylo, gdy pokazal jej zdjecie amerykanskiego kilkukrotnego mordercy, straconego juz. Plotla rozne dyrdymaly, co mialo ja poprzez reakcje pokazujacego zdjecie, metoda kolejnych przyblizen, naprowadzic na wlasciwy trop. Tyle ze Randi nie wykazywal zadnych reakcji, wiec plotla i plotla... Stanelo na tym, ze to mlody, wrazliwy czlowiek z pewnymi wewnetrznymi rozterkami. Gdy powiedziano jej prawde, to bezczelna obstawala przy swoim: " Przeciez mowilam, ze jest wewnetrznie rozdarty..."
      Ze 2 lata temu byl program "Usterka", w ktorym demaskowali rozczkarzy i odpromieniaczy zlego promieniowania w mieszkaniach. Usmialem sie setnie, zwlaszcza jak sprzedawali "odpromienniki" za pareset zl ;D
      Ludzie na ogol potrzebuja w zyciu magii, wiary, religii, znachorow, nieslychanstw i tego typu rzeczy i tak juz zostanie, chocby bylo jeszcze 100 Jamesow Randi.

draco_volantus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #929 dnia: Kwietnia 11, 2007, 05:04:51 pm »
miałem go wklejać właśnie :)
osobiście znałem kobietę która brała udział w operacji rękami. Dzieckiem byłem a od razu wydała mi się jakaś głupia :)