Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bladyrunner

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15
61
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Październik 13, 2006, 09:48:41 am »
Cytuj
Ale z tym dryganiem to moze byc jakas ostra jazda, mozemy marnie skonczyc! Pamietacie Pirxa i jego patrol? Tak mu plamka na monitorze lazila i drygala, az mu fale theta w mozgu rozhustala i prawie sie biedak wykrecil!

Dobre  :)

62
Organizacja forum / Re: Jasna Cholera!
« dnia: Październik 13, 2006, 09:37:09 am »
Cytuj
Zauważyliśta, jak ta zmiana newsów dodanych z prawej strony powoduje 'skakanie' całego forum w górę i na dół? Przecież to można bliźniaczki urodzić!

Mam firefoxa, roździelczość ekranu 1280/1024 i nic mi nie skacze.

63
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Październik 12, 2006, 07:12:12 pm »
Cytuj
Kto mi zmodyfikowal posta?  :o

A to ciekawe, bo mi jakiś czas temu teżktośedytował, nie pamiętam niestety co to był za post.

64
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Październik 09, 2006, 11:26:34 pm »
No tak, zaraz się zacznie palenie kukieł Terminusa...

65
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Październik 09, 2006, 11:23:48 pm »

66
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Październik 09, 2006, 05:37:03 pm »
Cytuj
moim zdaniem dosc wazny argument, swietna kreacja, fantastyczne stroje (nic innego z tego filmu nie pamietam)


A ja właśnie ze względu na ten "argument" filmu nie oglądałem.

67
DyLEMaty / Re: Dyskusje o filmach.
« dnia: Październik 06, 2006, 11:51:19 pm »
Cytuj
Wszędzie gdzie pisałem jego nazwisko będzie thingy?  :o
A tak w ogóle to przodkowie Dicka musieli być półgłówkami, chłopami z Anglii, przy rozdawaniu nazwisk nie wiedzielio co chodzi i dali sobie urzędasom wlepić Dicka...
.

No fakt, nie skojażyłem dwuznaczności  :).

Czyli jednak jest cenzura na forum  ;D

68
DyLEMaty / Re: Dyskusje o filmach.
« dnia: Październik 05, 2006, 04:33:03 pm »
Cytuj
a może dyskutować o filmach w odniesieniu do Lema...

 ;D dobre, przypominająsięstare czasy kiedy zaczynając wypowiedź należało siępierw odwołać, do lenina, marksa lub engelsa ;D

Czy zatem Dick miał rację i właściwie rozszyfrował skrót?

Lenin
Engels
Marks

 ;D


Ps Nie wiem dlaczego jak piszę nazwisko autora ubiku wyskakuje w tym miejscu napis "thingy", czyżby rzeczywiście spisek jakiś?  :o

69
DyLEMaty / Re: Dyskusje o filmach.
« dnia: Październik 05, 2006, 01:30:18 pm »
Cytuj
A ja bym wolal by ktokolwiek odniosl sie do Twojego argumentu ze i tak bedzie balagan i nic to nie da ;)

Mówisz i masz ;)

Jeśli o danych filmach będziemy zakładali wątki, to bałaganu nie będzie. Jak ktośbędzie chciał podyskutowaćogólniej, czyli np. "AI w filmie Sf", to założy taki watek i problemu nie będzie.
Wiem, wiem, wszystkie tematy prędzej czy później robią się off-topic, ale zamieszanie wywołane przez to będzie wielopkrotnie mniejsze niż jest teraz i ponadto bez przezkód będzie można powracać do głównego tematu, jeśli ktoś będzie miał coś nowego na ten temat do powiedzenia, jak zresztęnie raz w różnich wątkach bywało (bierzący wątek filmowy jest na to zbyt ogólny i zbyt rozdęty).

A jeśli ktoś naprawdę jest temu przeciwny i nie będzie chciał uczestniczyć w toczonych tam dyskusjach to przeciaż nie musi, wydaje sięto sensowniejszym rozwiązaniem, niż takie kiedy ci co chcąnie mogą, bo inni choćsami nie zamieżają, blokują im taką możliwość.
Rozumiem trochę niechęć niekturych do zmian w dobrej formule jakąma to forum, ale trzeba pamiętać, że zmiany to rozwój, a ten jest podstawą egzystencji. Bez zmian będzie jak z Koranem, ongiś otwarty i czerpiący garściami z innych kultur, a od XII w. po tzw. skodyfikowaniu, całkowicie zamknięty na wszystko i zmieniający prężną onegdaj cywilizację w wegetującą jej namiastkę.

Rozwój jest w naszej naturze i pozostaje mi jedynie w apelu do was posłużyć się cytatem z polskiego (może niezbyt ambitnego) filmu SF "Nie gwałćcie prawa natury!"  ;)

70
DyLEMaty / Re: Dyskusje o filmach.
« dnia: Październik 04, 2006, 11:11:47 pm »
Cytuj
Poza tym nie sadzę, by obecna postać wątku w jakiś sposób utrudniała dyskusje na tematy filmowe.

Cóż, nie jestem w stanie stwierdzić co na tym wątku na przestrzeni czasu pisałem (nie wspominając o opiniach innych)i już kilka razy miałem wrażenie, że wszyscy się powtażamy. Moim zdaniemTo chyba utrudnia dyskusję, ale oczywiście mogę się mylić.

71
DyLEMaty / Re: Dyskusje o filmach.
« dnia: Październik 04, 2006, 05:25:40 pm »
Cytuj
Przeciw. Sa inne miejsca w internecie do dyskusji o filmach S-F niz forum Lema.


Jak zauważył Deckart sam założyłeś ten wątek więc twój sprzeciw jest co najmiej dziwny. Temat okazał się zresztą najbardziej obleganym, a skoro i tak rozmawiamy tu o filmach, to może czynili byśmy to w sposób nieco bardziej upożądkowany. Zresztą dlaczego mamy się ograniczać, zauważ przecież dzi, że gdyby teraz zacząć weryfikować nasze rozmowy pod wzgledem tematycznej poprawności, to conajmiej połowa napisanych to rzeczy powinna wylecieć. Niw wiem jak dla innych, ale dla mnie forum to nie jest jakimś pomnikiem twórczości Stanisława Lema, ale miejscem gdzie jego wielbiciele mogą porozmawiać o różnych sprawach i nie koniecznie bezpośredio związanych z jego twórczościom. Ina sprawa, że generalnie SF czy to w postaci kiążki, czy też filmu moi zdaniem posiada związek z tą twórczością i w tym kontekście protest wydaje mi się bezzasadny.

72
DyLEMaty / Dyskusje o filmach.
« dnia: Październik 04, 2006, 03:58:29 pm »
Ponieważ wątek "fimy SF warte i nie warte obejrzenia" rozrósł się do rozmiarów uniemożliwiajacych jego przeczytanie i znalezienia tam wypowiedzi o konkretnych filmach, proponuję zamknięcie go i utwożenie na forum nowego folderu poświęconego całkowicie tematyce filmowej.

73
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Październik 04, 2006, 03:41:33 pm »
Tak właśnie to widzę - folder zatytułowany "filmy SF" (lub jakkoś tak), w którym można by toczyć w oddzielmych tematach dyskusje o różnych filmach, można by tam przenieść też bierzący wątek, tyle, że zamknięty i inne wątki o tej tematyce (chyba jeszcze coś tam było).

Założyłem ankietę na ten temat.

74
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Październik 04, 2006, 03:12:41 pm »
Ja natomiat mam taką myśl, że skoro z forum wydzielono Hyde Park i Akademię Lemologiczną, to może wydzielić by też dyskusje o filmach i dyskutowań w stylu Jeden film=jeden wątek, bo obecny wątek filmowy rozrósł się do absurdalnych rozmiarów i przecytanie go jest poprostu niewykonalne. Wszyscy mogliby skopiować tam co wspanialsze swoje wybuchy erudycji, a cały obecny majdan by się zamknęło. Co wy na to, może zrobimy sondęna ten temat?

75
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Październik 04, 2006, 12:59:04 pm »
http://www.astropix.com/HTML/L_STORY/STARLIST/TOP25SF.HTM[/quote]

Nazywanie "Dr Strangelove" filmem SF można by nazwać "dużym semantycznym nadużyciem".

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15