Autor Wątek: Pożegnania  (Przeczytany 137422 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 30, 2018, 02:39:24 pm »
Ha, szprytne...


P.S. Czytałem gdzieś niedawno, że ktoś tam próbował sprawdzić naukowo opowieści o wychodzeniu z ciała podczas operacji i oglądaniu z góry jak go kroją - w prosty sposób, umieszczając teksty bądź znaki skierowane "do sufitu" na takim poziomie, że nie mógł do nich zajrzeć człowiek stojący na podłodze na nogach. Z myślą, że jak kogoś odcieli (a może wycieli?), to sobie z góry przeczyta i potem już metodą naukową się potwierdzi, albo obali. No ale nikt z odcielonych nie zapamiętał a nawet nie zauważył.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2018, 02:44:49 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 30, 2018, 03:10:35 pm »
Są tylko dwie możliwości: dobrali do eksperymentu analfabetów i/lub krótkowidzów... ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 30, 2018, 06:34:06 pm »
Jest i trzecia - że duch z wrażenia na wystrój wnętrz uwagi nie zwraca ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 31, 2018, 12:26:48 pm »
Pogrzeb o 14:00, w kosciele tuz obok college. Wczoraj 2 godziny trenowalismy z trumna, bark mnie boli od ciezaru i kanciastosci. Skomplikowane obrzadki; idz, stan, odwroc sie, uklon, idz tedy, idz tamtedy...  >:(  Mam nadzieje, ze sie nam uklad choreograficzny nie pomyli.
 Pewnie bedzie gdzies w Tv, albo necie, ten najprzystojniejszy pod trumna w t-shircie "Forum Lema"  to ja  ;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 31, 2018, 12:39:32 pm »
Czytałam, że urna z prochami ma zostać złożona...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23167858,stephen-hawking-autor-krotkiej-historii-czasu-bedzie-pochowany.html
...u nas jak jest kremacja, to pogrzeb z urną i tyle.
Tam jakoś inaczej? Najpierw trumna, później urna? Dwa pogrzeby? Jeden długi? :-\

Pss...Tak-siak: połamania nóg;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 31, 2018, 02:47:04 pm »
Pogrzeb, a wlasciwie msza i uroczystosci, jest w Cambridge, urna ma isc tam gdzie mowilas, ale czy jakis grubszy obrzadek tam bedzie, to nie wiem. Bylem wlasnie w kosciele, cholera - tlumy, kamery... Widzialem tego aktora co gral Hawkinga, pewnie da jakis spicz, albo cos. Na razie over and out, napisze cos po.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 31, 2018, 06:13:17 pm »
Pogrzeb o 14:00, w kosciele tuz obok college. Wczoraj 2 godziny trenowalismy z trumna, bark mnie boli od ciezaru i kanciastosci. Skomplikowane obrzadki; idz, stan, odwroc sie, uklon, idz tedy, idz tamtedy...  >:(  Mam nadzieje, ze sie nam uklad choreograficzny nie pomyli.
 Pewnie bedzie gdzies w Tv, albo necie, ten najprzystojniejszy pod trumna w t-shircie "Forum Lema"  to ja  ;)
Łomatko Nex! Ostatni po prawej? Toć ekipa niosąca wygląda jakby sama miała zaraz zejść.
A już ten pierwszy po lewo, ten rozpięty, to na zawale chyba idzie.
Obyś to nie był ty!  ;)
Pierwszy film pod zdjęciami;
http://www.dailymail.co.uk/news/article-5564715/Stephen-Hawking-funeral.html
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2018, 06:16:03 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 31, 2018, 06:22:04 pm »
Nex przyznaj się ;).

Swoją drogą świat w soczewce - chowają Hawkinga, a sadząc z tego co wkleił liv - najważniejszy w tym szoł jest aktor, co go zagrał w filmie. Całkiem jak reklama, w której jakiś złoty proszek z cukru zachwalała córka Czubówny, na tej podstawie, "że mama go reklamuje już od dwóch lat".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 31, 2018, 06:41:03 pm »
Oj tam liv...dodaj sobie towarzyszący stres....pomyśl jakie - nomen omen - obciążenie (do fiz dodaj psyche;)

Mnie się w ogóle wszystko pomyliło i pomyślałam, że to rzeczona próba...tylko mi 16 szczegółów nie pasowało (w tym B. May z siwą grzywą)...stawiam, że Nex to pierwszy z prawej;)

Co do aktora...nie pierwszy to raz kiedy cymbałki odgrywają pierwsze skrzypce...nawet pasuje do świata z zatartą granicą real-un-real...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 31, 2018, 07:05:20 pm »
Hahaha, Liv! Ten rozpiety to John i faktycznie sapal jak lokomotywa, myslalem ze bedziemy miec dwa pogrzeby  ;D  W dodatku mial podkute buty i stukal w kosciele jak esesman  :) Dla mnie ta trumna nie byla az tak ciezka, mialem inny problem: W tym cholernym kosciele zaczely mi oczy lzawic (od kwiatow, albo czegos podobnego), a wychodzac z ciemnosci w swiatlo dnia i wiatr sprawa sie pogorszyla, wiec mialem mine jakbym chcial kogos zamordowac, mrozac oczy  ;D

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 31, 2018, 07:12:03 pm »
Pierwszy z prawej mruży to i owo - obok Rozpiętego Johna (że nikt mu nie powiedział...chopie weź sie zepnij...;)  :-\;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 31, 2018, 07:42:19 pm »
No, kobieta od razu rozpozna kto jest najprzystojniejszy  ;)
Tak jak spojrzalem na ten link od Liva, to faktycznie jakies pierdoly o celebrytach i w co byli ubrani...  W czasie mszy tez jedno z przemowien bylo polityczne, o brytyjskiej służbie zdrowia (zenada), na szczescie tylko jedno. Jego syn mial mila mowe, z akcentami humorystycznymi. Na wejscie grali Lacrimosa, calkiem ładnie. Potem kilka standardowych, ale na wyniesienie trumny zagrali jakis dziwny, skoczno-wesoly kawalek jazzowy. Nie wiem o co chdzilo, ale dziwne to bylo.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 31, 2018, 08:06:36 pm »
Cytuj
No, kobieta od razu rozpozna kto jest najprzystojniejszy  ;)
To była moja druga opcja  :D , ale ba, nie ten węch jednak... tym niemniej, chyba zacznę nosić kapelusz.
https://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2018/03/31/13/stephen-hawking-funeral.jpg
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 31, 2018, 08:08:26 pm »
Ba, mówiłam, że livka się nie zna;)

Mówienie na pogrzebie o służbie zdrowia - już widzę co by z tego zrobili MP...

Edit: John miał chyba po prostu za małą marynarkę...razi jednak tym rozpięciem...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #104 dnia: Marca 31, 2018, 09:26:01 pm »
Znaczy ten z przodu na lewej burcie? Tak typowałem. Mruży, bo na przedzie a windscreena nie ma, prędkości zaś w końcu relatywistyczne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).