Autor Wątek: KULTURA  (Przeczytany 52867 razy)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 10, 2007, 12:24:02 pm »
Ja tam jestem makiawelistą czy czyms i uwazam ze kazdy sobie rzepke skrobac sam powinien. System jest jaki jest bo sie tak uksztaltowal, i tak byc powinno, nie wierze w sterowanie systemami. Czyli nie uwazam by dobrym bylo "przemycanie" "ambitnych informacji kulturalnych" na strony popularne na zasadzie "pracy u podstaw". Jak ktos chce i mu zle to niech szuka, nawet satysfakcja wieksza, a jak nie chce (przyklad TV Kultura) to przeciez jego problem, po co wciskac mu na sile?

This user possesses the following skills:

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 10, 2007, 12:33:27 pm »
Cytuj
Ja tam jestem makiawelistą czy czyms i uwazam ze kazdy sobie rzepke skrobac sam powinien. System jest jaki jest bo sie tak uksztaltowal, i tak byc powinno, nie wierze w sterowanie systemami. Czyli nie uwazam by dobrym bylo "przemycanie" "ambitnych informacji kulturalnych" na strony popularne na zasadzie "pracy u podstaw". Jak ktos chce i mu zle to niech szuka, nawet satysfakcja wieksza, a jak nie chce (przyklad TV Kultura) to przeciez jego problem, po co wciskac mu na sile?

Nie na siłę, przecież nie musi czytać/oglądać. Chodzi o ułatwienie i pokazanie, że w ogóle coś takiego istnieje - nie każdy ma w domu czy środowisku wzorce. A systemy mają służyć ludziom, a  nie ludzie systemom.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 10, 2007, 01:48:14 pm »
Wlasnie z tym sie nie zgadzam i napisalem to w poprzednim poscie :)

This user possesses the following skills:

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 10, 2007, 02:43:20 pm »
Cytuj
Ja tam jestem makiawelistą czy czyms i uwazam ze kazdy sobie rzepke skrobac sam powinien. System jest jaki jest bo sie tak uksztaltowal, i tak byc powinno, nie wierze w sterowanie systemami. Czyli nie uwazam by dobrym bylo "przemycanie" "ambitnych informacji kulturalnych" na strony popularne na zasadzie "pracy u podstaw". Jak ktos chce i mu zle to niech szuka, nawet satysfakcja wieksza, a jak nie chce (przyklad TV Kultura) to przeciez jego problem, po co wciskac mu na sile?
Eee, Dzi, wcale nie jest tak, ze tylko zaspokaja sie potrzeby ludzi. Obecny rynek coraz bardziej idzie marketingowo w kierunku rozbudzania potrzeb, ktorych tak naprawde nie ma w spoleczenstwie. Systemy spoleczne (takze w kontekscie kultury) nie tylko same sie jakos tam ksztaltuja, ale sa ksztaltowane celowo przez pewnych ludzi i instytucje i to od zawsze.
Jesli pokaze sie tylek dody i czy innej fretki 100 razy na dzien, a potem bedzie sie sprzedawac jej plyty to bedzie pomiedzy tymi rzeczami scisla korelacja.
U mnie w pracy kobitki czytaja/ogladaja te skretyniale kolorowe czasopisma i wygladaja one tak, ze przez pol magazynu sa zdjecia roznej masci "gwiazd", w roznych sytuacjach, a potem przez drugie pol, zdjecia czesci garderoby, ktore poszczegolne osoby mialy na sobie, wraz z cenami i miejscami gdzie je mozna kupic.
Albo ostatnie reklamy komorek: Historyjka opowiada o sytuacji gdy gosc wyciaga komorke z zeszlego roku, a atrakcyjne, przebojowe dziewczyny zaczynaja sie z niego nabijac. "Wstydzisz sie swojego starego telefonu? Kup Nokie 666..."
Spoleczenstwa maja osobowosc kilkuletniego dziecka i powinno sie je edukowac, nawet kosztem ogladalnosci, czy poczytnosci. Oczywiscie na koniec dnia, kazdy powinien miec wolny wybor, ale ta wyzsza kulture powinno sie promowac, dla dobra wszystkich.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 10, 2007, 04:38:32 pm »
Zapewne tak jest ale
- jak widac chyba nie w tym przypadku a jesli nawet to czy przyjmiemy ze nalezy kreowac czy nie tak czy siak wyjdzie Doda
- i tak uwazam ze to złe/niewłasciwe (jako naturalista czy ktos)

A na marginesie, slowo "powinno" jest jednym z mniej przezemnie lubianych i jest fajnym zwracaczem uwagi na wazne fragmenty niepodobajacych mi sie tekstow ;)

This user possesses the following skills:

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 11, 2007, 09:07:17 am »
He, he. Dzi lubi za slowka lapac. W kontekscie kultury, kwestii spolecznych czy obyczajowych zwrot "powinno sie" oznacza tak naprawde w wiekszosci przypadkow "moim zdaniem"  :)
Ale gdyby zadac pytanie pasjonatom popkultury, czy POWINNO SIE promowac w spoleczenstwie kulture (wyzsza) to pewnie i oni w ogromnej wiekszosci przyznali by, ze powinno sie.

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 11, 2007, 09:52:09 am »
A ja tak sobie myślę - dzi, makiawelisto-naturalisto ( ;D), ciebie nikt nie uczył? Nie pokazywał ci, co warto, czego nie? Nie tłumaczył, książek nie podsuwał? Przecież uczestnikami kultury niewysokiej ;) , odbiorcami TV i - pewnie przede wszystkim - czytelnikami stron www są także ludzie niedorośli, nastoletni i młodsi... A naszym obowiązkiem społecznym jest edukowanie ich. Co więcej - nie robimy tego wcale dla jakichś abstrakcyjnych idei tylko we własnym dobrze pojętym interesie.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2007, 09:52:32 am wysłana przez ANIEL-a »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 11, 2007, 11:59:21 am »
Moze i racja... Szczegolnie ze aktualnie juz nie uzywa sie instytucji rodzica ;)


STANMY SIE JEDNYM WIELKIM PRACUJACYM SPOLECZENSTWEM W KTORYM NASZE DZIECI WYCHOWYWANE SA CENTRALNIE I TAK SAMO I WŁAŚCIWIE PODCZAS GDY MY PRACUJEMY! ;)

Zwiekszymy wydajnosc pracy i rozwoj intelektualny spoleczenstwa, bedziemy atrakcyjniejsi dla inwestorow, bedziemy bogaci, bedziemi mieli nowe komputery i komorki i w ogole.










OK, przepraszam, juz jestem spokojny.  :-X
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2007, 12:01:18 pm wysłana przez dzi »

This user possesses the following skills:

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 11, 2007, 03:37:55 pm »
A tu wypowiedz czlowieka kultury o waznosci kultury i edukacji w zyciu czlowieka:
 :)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 11, 2007, 04:58:43 pm »
No, ten pan akurat jest w stanie mnie przekonac :)

This user possesses the following skills:

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 12, 2007, 10:54:08 am »
Cytuj
Wysoka kultura...


To jest sztuka wysoko i do góry nogami, a nie sztuka wysoka. Może to być przykład odstrychnięcia sztuki współczesnej od mozliwości pojmowania zwykłego człowieka... ;D

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 12, 2007, 11:05:02 am »
Cytuj

No cóż, myślałam podobnie kiedyś, wychodząc z założenia, że zasadniczo przez większość historii ludzkości 10% umiało czytać i rozwijało cywilizację, a teraz mniej więcej podobny procent czyta ze zrozumieniem, więc sprawy nie ma ;)

Ale teraz tak sobie myślę, że jednak niedobra jest polityka równania w dół. To błędne koło, a raczej spirala prowadząca nieuchronnie coraz niżej... Zdaję sobie sprawę, że większość i tak nie będzie czytać Dostojewskiego, Kafki i Lema. Ale gdyby istniała moda na czytanie powyższych, to osiągnęlibyśmy dwa cele: może więcej osób jednak by się zdecydowało na czytanie (np. ci, którzy teraz dają się ogłupiać perypetiami Dody, bo nie znają nic innego, a może książki pokazałyby im inny świat), a ci, którzy czytają byliby poważani i szanowani. A to ostatnie przekłada się na wybory polityczne, sytuacje szkolnictwa i inne takie już całkiem życiowe rzeczy. A zamykanie się w kółku: dajmy im badziew, przywykną do niego, chcą znowu badziewia, więc dajemy im go więcej (ilościowo i jakościowo) jest naprawdę naszą tragedią. Tragedią tych, którzy nie są "z urodzenia głupi" a tylko nie mają wzorców, siły by szukać tego "czegoś" czego brak podświadomie czują, świadomości, że można inaczej...

Oj, rozpisałam się, ale uważam, że to ważne.

Bycie modnym oznacza trywializację zagadnienia, które jest modne. Nie widzę innej możliwości. Wyobraź sobie, co by w telewizji zaczęto wymyślać na temat Dostojewskiego, gdyby nagle zaczą być "modny" dla szerokich mas...
Gdyby ci, którzy czytają byli jakoś szczególnie poważani, toby wszyscy zaczęli czytać (niekoniecznie rozumiejąc, co czytają), a więc wszyscy musieliby być szczególnie poważani, skutkiem czego byłoby, jak jest... ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 13, 2007, 10:56:14 am »
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4127125.html

Tak jakby w odpowiedzi na Wasze posty. Eurowizja to może nie wyskoka kultura, raczej przeciętna, ale produkty naszej popkultury nawet tam nie mają wstępu. W zeszłym roku jeśli dobrze pamiętam, reprezentował na Rojanin, przebrany za Cygana, czy jakoś tak, a większość piosenki śpiewał w jakimś niezrozumiałym języku. Popatrzcie że na Serbkę głosowała nawet Chorwacja, to na prawdę niesamowite... Rosjanie i Ukraińcy też wysoko.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 14, 2007, 11:26:54 am »
sms od kumpla, który interesuje się kulturą (bo ma TV a ja nie mam):
Oglądałem wczoraj Eurowizję. Mieszanka Kulturowa. Pedały, transwestyci i nawet Żydzi próbujący podrobić Rage Against The Machine. Polska jak zwykle nie weszła do finału, ale bynajmniej (tu było "nie", ale skasowałem, wybaczmy koledze, studiuje na mechanicznym - przyp. DrV) dlatego, że potrafią śpiewać. Po prostu wokalistka ma 18 lat, a ubrała się jak tirówka. Zajechało pedofilią.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 14, 2007, 07:21:20 pm »
Cytuj
sms od kumpla, który interesuje się kulturą (bo ma TV a ja nie mam):
Oglądałem wczoraj Eurowizję. Mieszanka Kulturowa. Pedały, transwestyci i nawet Żydzi próbujący podrobić Rage Against The Machine. Polska jak zwykle nie weszła do finału, ale bynajmniej (tu było "nie", ale skasowałem, wybaczmy koledze, studiuje na mechanicznym - przyp. DrV) dlatego, że potrafią śpiewać. Po prostu wokalistka ma 18 lat, a ubrała się jak tirówka. Zajechało pedofilią.

Fajnego masz kumpla  :D.

Natomiast Żydzi byli mocni (BTW jedyny zespół jaki widziałem). Można ich zobaczyć tu:
. Na uwagę zasługują ich stroje  ;D. Gdy pierwszy raz to zobaczyłem, uznałem, że to coś w rodzaju pastiszu  ;D.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2007, 07:22:43 pm wysłana przez Mieslaw »