Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Stanisław Remuszko

Strony: 1 ... 5 6 [7]
91
Hyde Park / Przyczyny katastrofy
« dnia: Kwietnia 13, 2010, 11:53:34 pm »
Chętnie porozmawiałbym w tym miejscu - zgodnie z # 7.2 - o hipotetycznych przyczynach smoleńskiej katastrofy. Ale TYLKO o przyczynach twardych, konkretnych, potwierdzonych przez jawne weryfikowalne źródła, rozsądnych fizykalnie i technicznie. Bez polityki.
Rzecz jasna, ze specjalnym uwzględnieniem przypadku (w tym ludzkich błędów) jako ulubionej kategorii filozoficznej pana Lema.
Stanisław Remuszko
P.S. W tym duchu, przenoszę tu wszystkie swoje bezcenne złote myśli z podwątku zapoczątkowanego przez panią OlkęPolkę przed południem w sobotę 10 kwietnia 2010:
« Reply #2668 on: April 10, 2010, 10:22:36 am », http://forum.lem.pl/index.php?topic=148.2655   

92
Hyde Park / Konkret
« dnia: Marca 04, 2010, 01:05:15 am »
Co KONKRETNIE miał na myśli nasz Mistrz, gdy pisał (cytuję z pamięci, chyba "WL"): ...pewnych rzeczy nie wolno robić w imię ŻADNYCH innych rzeczy...?
Czy i co ktoś wie albo przypuszcza na ten temat?
Stanisław Remuszko

93
Lemosfera / Towarzystwo Obserwatoryjne
« dnia: Stycznia 06, 2010, 05:18:37 am »
Towarzystwo Obserwatoryjne liczy obecnie pięcioro członków-założycieli. Pierwszym obowiązkiem członka TO jest przyglądanie się interesującym nas wydarzeniom oraz wysyłanie pozostałym członkom linków do wiadomości o takich wydarzeniach. Drugim obowiązkiem członka TO jest osobisty realny udział w spotkaniach organizacyjnych, które w formie wystawnych dyskursywnych biesiad odbywają się na koszt Dziada Posadowicza w jego warszawskim domu - nie częściej niż raz na kwartał i nie rzadziej nikż raz na pół roku, Aby zostać członkiem TO, trzeba zdać pięciopytaniowy test ze znajomości pierwszych 90 stron książki oraz mieć rekomendację dwóch członków TO. Książka jest dostępna u Prószyńskiego za sześć z groszami pod http://www.kkkk.pl/fiszka,40357.html
Stanisław Remuszko
Dziad Posadowicz

*     *     *

Ursynów, 27 stycznia 2008


Towarzystwo Obserwatoryjne
(deklaracja wstępna)

Poruszeni wstrząsającą i proroczą (?) opowieścią pana Stanisława Remuszki, usłyszaną odeń w jego własnym domu dziś podczas uroczystego podwieczorku jubileuszowego (patrz: www.remuszko.pl/Varia/Rozmiar LX) - my, niżej podpisani, zakładamy niniejszym Towarzystwo Obserwatoryjne, które za jedyny cel stawia sobie baczniejsze przyglądanie się wydarzeniom zapowiadanym na najbliższe pół, a może tylko ćwierć wieku przez pana Joela Garreau w jego książce p.t. „Radykalna ewolucja”.
Jako ludzie romantyczni i ciekawi świata oraz jako umysły młode i świeże (nie wydeptane), przystępujemy do tej mentalnej przygody po kieliszku hiszpańskiego półwytrawnego szampana „Codorniu” ‘2004 w dobrej tradycji starożytnych Argonautów (a też i Bilba Bagginsa, gdy ten dał się namówić Thorinowi i jego krasnoludzkiej bandzie na wiadomą Wyprawę). Zarazem, posiadłszy umiejętność rachunków i zdyscyplinowanego myślenia, oraz wiedząc co nieco o fantazji Dostojnego Jubilata, traktujemy jego zachwyconą relację z należną personalną rezerwą i uogólnionym sceptycyzmem.  
Nie znamy drogi i nie wiemy, dokąd zajdziemy. Ale nie oczekujemy od Towarzystwa nagrody innej niż częściowe przynajmniej zaspokojenie głodu, o którym pan Stanisław Remuszko tak oto przed kilkunastu laty pisał do pana Stanisława Lema słowami dra Creve: Panu i mi właściwa jest tylko jedna cecha wspólna, jakkolwiek rozwinięta na niejednakowych poziomach. Jest nią ciekawość, czysto intelektualna, jasna, zimna, zachłanna, której nic nie może poskromić...
Powyższa deklaracja ma charakter prowizorki i utraci ważność dla tego Sygnatariusza, który jej nie podtrzyma przed nadejściem wiosny ‘2008 na spotkaniu TO zwołanym przez Dziadka Posadowicza (S.R.) w miejscu i czasie ustalonym z nami (Ojcami-Fundatorami). Obligujemy się do jednego: przed spotkaniem przeczytamy rzeczoną książkę, a przynajmniej jej pierwsze 90 stron.


Wydrukowano i atramentem podpisano w pięciu numerowanych egzemplarzach

Nr  =        =

94
Hyde Park / Czy mogę na coś się przydać?
« dnia: Czerwca 28, 2009, 12:27:22 am »
Dobry wieczór,
Trafiłem tu przypadkiem (De impossibilitate...)
Ogromnie cieszę się, że taka strona istnieje. Szkoda, że sam pan Lem - zwłaszcza taki, jakim miałem zaszczyt go znać 20-25 lat temu - tego nie doczekał.
Do dziś z respektem przechowuję dziesiątki zdjęć z Klinów oraz kilkadziesiąt papierowych listów pana Lema z tamtego okresu.
Kiedyś nawet próbowałem coś zorganizować:
http://www.remuszko.pl/Lem/
ale bez rezultatu.
Ponawiam tytułowe pytanie, ludzi zaś rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )
Stanisław Remuszko
[ 0-22 641-7190, 0-504 830-131, remuszko@neostrada.pl , www.remuszko.pl ]

Strony: 1 ... 5 6 [7]