Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Q

Strony: [1] 2 3 ... 912
1
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Dzisiaj o 09:49:42 pm »
Informacje, które podaję nie są zwykłymi politycznymi. Powodują one zawieszenie systemu operacyjnego poprzez wejście w logiczny stan nieustalony.

Możliwe, że masz rację, ale na tle tego pana jesteś amatorem ;):

3
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Dzisiaj o 01:02:17 pm »
Piękne z tą elektrownią.... A tu mamy kwestię układu odniesienia w praktyce:
https://twitter.com/RincnCuriosoo/status/1486317798011850753

4
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Dzisiaj o 12:38:15 pm »
NEX, po co się krygujesz? Przedstawiłeś hipotezę nt. tego, jak należy rozumieć w/w dane, więc weź przykład z Campbella i faktczekerów, i zadaj rzecznikowi pytanie - masz chyba wypiarskie obywatelstwo? - czy zgodną z rzeczywistością.

5
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Dzisiaj o 12:47:12 am »
Skoro przy rzeczach zabawnych jesteśmy... Wyjaśnij dlaczego, kiedy rzecznik Office for National Statistics (bo to on jest tu źródłem wszystkich informacji, nie "Twój" profesor pielęgniarstwa, czy "moi" faktczekerzy) podaje dane, na które się - za Campbellem - powołujesz, zakładasz, że mówi prawdę, a kiedy oznajmia "We use the term ‘due to COVID-19’ when referring only to deaths with an underlying cause of death of COVID-19. When taking into account all of the deaths that mentioned COVID-19 anywhere on the death certificate, whether as an underlying cause or not, we use the term ‘involving COVID-19", już mu nie ufasz? Nie sądzisz chyba, że to demon, a J.C. zna zaklęcia czy też egzorcyzmy zdolne zniewolić go do wyjątkowego udzielania szczerych odpowiedzi? 8)

7
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Styczeń 26, 2022, 04:25:11 pm »
Czyli na podstawie faktów medialnych  :)

Ależ przekręcasz - przecież pisałem o współgraniu doniesień medialnych z osobistymi obserwacjami. Do czego dochodzą badania wskazujące, że Polacy/Polki niechętnie poddają się szeroko pojętej diagnostyce - przykład cytologiczny:
https://www.miekinia.pl/files/docs/dlaczego_polki_nie_robia_.pdf

Tymczasem w UK podsumowano 2020 i 3/4 2021 pod kątem zgonów z covid, a na covid. Liczba na covid to 17k. Do tego średnia wieku denata to 82 lata, o ile się nie mylę to troszkę powyżej średniej.

Jakiś link? Bo mam taki, i jedno miejsce po przecinku się nie zgadza:
https://coronavirus.data.gov.uk/details/deaths?areaType=overview&areaName=United%20Kingdom

ps. Nówka o stabilności środowiskowej - ale i podatności na dezynfekcję - Omikrona:
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2022.01.18.476607v1
https://dziennikbaltycki.pl/omikron-zyje-dluzej-niz-poprzednie-warianty-ile-nowa-mutacja-covid19-moze-przetrwac-na-powierzchniach-i-skorze-mowia-o-tym-nowe/ar/c14-16016609

8
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Styczeń 26, 2022, 03:47:09 pm »
No, w istocie... Nie ma to jak Wielki Spisek(TM) działający kompletnie jawnie:
https://www.younggloballeaders.org/
;)

9
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Styczeń 26, 2022, 02:58:13 pm »
I ujrzałem oczami duszy - Tichego, zamiast Czonkina, z wizytą u tego Gładyszewa. (Choć i od stametsowej pangrzybowości do pangównianości droga nie tak daleka.)

10
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Styczeń 26, 2022, 08:45:41 am »
Na jakiej podstawie sądzicie tak o ilości testów u nieszczepionych i tej "szarej strefie"?

Co do testów:
https://pulsmedycyny.pl/lekarze-rodzinni-nigdy-nie-bylo-tylu-chorych-ktorzy-unikaja-testow-na-covid-19-1133817
https://www.prawo.pl/zdrowie/testy-na-covid-19-jest-ich-za-malo,511138.html
https://www.prawo.pl/zdrowie/czy-polacy-testuja-sie-na-covid-19-czy-chodza-do-lekarza-badanie,512305.html
Do czego - pewnie u olki też - dochodzą obserwacje własne.

Co do "szarej strefy" - powiedzmy, że jest to ekstrapolacja bazująca na poniższym doniesieniu:
https://www.rp.pl/zdrowie/art19143651-austria-czolowy-antyszczepionkowiec-zmarl-na-covid-19-leczyl-sie-wybielaczem
Krążeniu podobnych (do opisanego) memów:
https://demagog.org.pl/fake_news/nikt-nie-umarl-w-domu-na-covid-19-fake-news/
A także ogólnym nastawieniu anty- (gdzie do opisywanych przypadków również dochodzą obserwacje z życia, dotyczące zresztą nie tylko postaw koronasceptycznych, ale i niechęci pewnej części społeczeństwa do badań kontrolnych czy kładzenia się do szpitali*):
https://natemat.pl/389757,przeciwniscy-szczepien-paralizuja-prace-szpitala-we-wroclawiu
https://www.hellozdrowie.pl/mordercy-zaraziliscie-moja-corke-medycy-z-pierwszej-linii-frontu-o-zachowaniach-antyszczepionkowcow/
https://wydarzenia.interia.pl/autor/paulina-sowa/news-sok-z-buraka-pijawki-i-dwutlenek-chloru-czym-lecza-sie-antys,nId,5677730

* Zdarzało mi się słyszeć, także zanim obecna pandemia nastała, wypowiedzi typu "jak mam wyzdrowieć, to wyzdrowieję, jak mam umrzeć, i szpital nie pomoże", i obserwować ludzi (bynajmniej niebędących prostaczkami, przedstawicielami marginesu społ. czy obskurantami), którzy do lekarzy (innych, niż zaprzyjaźniony, lub spokrewniony, pierwszego kontaktu, wypisujący zasadniczo o co się go poprosi) zgłaszali się tylko z poważnymi urazami, lub chorobami ewidentnie zagrażającymi życiu (zawały, udary, zaawansowane nowotwory), natomiast z grypami, anginami, zapaleniami oskrzeli, a nawet skąpoobjawowymi zapaleniami płuc starali się funkcjonować całkiem normalnie (czyt.: pracować, prowadzić życie towarzyskie, podróżować, imprezować, pić, choćby z gorączką sięgającą 40 stopni), nie tylko nie zostając w domu, w łóżku, póki dolegliwości nie miną, ale i nie zawsze nawet sięgając po antybiotyki czy inne leki od w/w znajomych medyków (a pamiętajmy, że w wypadku COVID-a przebieg początkowo może być łagodny, a potem następuje gwałtowne tąpnięcie - stąd m.in. wniosek, że nie każdy zdąży się zgłosić, gdy tąpnie, zwł. gdy będzie zwlekał z powodu opisanych podlinkowo obaw).

Trochę o postawach społ. wobec lekarzy w Polsce (i ich przyczynach):
https://www.money.pl/gospodarka/polacy-unikaja-lekarza-jak-grecy-i-bulgarzy-zus-i-pracodawcy-zacieraja-rece-6356803321309313a.html
https://kobietapo30.pl/dlaczego-nie-chodzimy-do-lekarza/

non-toufik-et-karim-ne-sont-pas-une-seule-meme-personne-sur-ces-images

Temat, widzę, dość nośny:
https://www.sudouest.fr/economie/reseaux-sociaux/karim-le-patient-filme-en-reanimation-et-vise-par-de-fausses-informations-est-decede-du-covid-19-7511245.php
https://factandfurious.com/fact-checking/non-toufik-et-karim-ne-sont-pas-la-meme-personne-filmee-par-bfmtv-et-lafp
Ale co właściwie ma wynikać z faktu, że jeden pan okazał się  - przynajmniej dla europejskiego oka - podobny do drugiego?

ps. Nowy rekord - 53420 zainfekowanych:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-01-26/koronawirus-w-polsce-ile-nowych-przypadkow-dzisiaj-dane-ministerstwa-zdrowia-26-stycznia-sroda/

11
Hyde Park / Odp: Bracia mniejsi
« dnia: Styczeń 26, 2022, 08:18:03 am »
Tymczasem, gdy pisałem swojego poprzedniego posta w tym wątku, w Hiszpanii przyszło nowe:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2022-01-05/hiszpania-zwierzeta-domowe-staja-sie-prawnymi-czlonkami-rodziny/

12
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Golem XIV]
« dnia: Styczeń 25, 2022, 07:33:09 pm »
jeden czynnik wypada i kaplica

Brzmi trochę tak, jakbyś zakładał, że rozum poddaje się przy pierwszej poważniejszej przeszkodzie, co gryzie się zarówno z tym, co wiemy z historii naszej... hmm... cywilizacji*, jak i z lemowską wizją Rozumu-żywiołu (żywioły, wiadomo, kruszą mury itd.)


* Gdzie wspomnieć można - stanowiącą ponadgatunkową normę zresztą - ekspansywność, fakt równoległego odkrywania tych samych rzeczy przez różne osoby (Kopernik-Gresham, Boyle-Mariotte, liczni pionierzy łączności radiowej), poświęcających całe życie swojej pracy uczonych, wynalazców czy artystów (niedawno gadaliśmy o należących do tej grupy szalonych matematycznych geniuszach), wreszcie maniaków-hobbystów typu Chevala czy Szkocnego robiących piękne, choć idealnie niepraktyczne, rzeczy wbrew wszystkim i wszystkiemu...

Rozum tak naprawde nie jest potrzebny.

Zgoda, większość tego, co istnieje obywa się bez niego, a i zauważalna część naszego gatunku niechętnie z niego korzysta, żyjąc jakoś mimo to, jednak - patrz poprzedni akapit ;).

delfiny maja świetny aparat "mowy" ale bez rąk nic nie zrobią

Znamy przecież ludzi malujących ustami:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/652603
Dlaczego zatem nie widzimy by delfiny próbowały np. ryć coś artystycznego w co miększych skałach kamieniami trzymanymi w pysku?
Podobnie, widzimy wielokroć tzw. zwierzęta domowe zaskakujące - albo i przyprawiające o rozpacz ;) - kreatywnością w zagospodarowywaniu różnych rzeczy, czy niszczeniu ich, swoich dwunożnych sublokatorów. Czemu jednak - przy założeniu równości rozumów - nie próbują sensownie włączyć się w bardziej złożone czynności podejmowane przez tych ostatnich?

13
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Golem XIV]
« dnia: Styczeń 24, 2022, 10:57:18 pm »
Witaj, zenek, zawsze miło gdy zagląda do nas ktoś mający wiedzę i przemyślenia, i skłonny się nimi podzielić :), ale przechodząc do konkretów....

Paradoks_Moraveca

Jest o tyle - przynajmniej potencjalnie - samowywrotny, że - tak je na skróty nazwijmy - świadome procesy myślowe są nam dostępne poznawczo, mamy je, można rzec, obcykane, zbudowaliśmy na nich całe gmachy, najpierw filozofii, potem nauki, i stąd ich maszynowe powielanie jest łatwiejsze. W wypadku procesów tzw. podświadomych musimy natomiast poruszać się na oślep, badać od podstaw, dlatego są trudniejsze do rozgryzienia - subiektywnego; czy per se - trudno powiedzieć z przyczyn jw. Być może mózgi (nie tylko ludzkie) i inne - prymitywniejsze o ile wiemy - organy myślenia rozwiązują je naprawdę prosto.

można powiedzieć ze wcale nie rozum nas wyróżnia

Daleki jestem od gatunkowego szowinizmu, czemu nie raz dawałem wyraz, ale la petite différence w zakresie myślenia dzieląca nas od reszty zwierzostanu wydaje się jednak niepomijalna. Masz rację, że inni mają trudniej - a to mowa nie dość artykułowana, a to kończyny niedostatecznie chwytne, albo przegrzać się łatwiej, ale - jak kiedyś w kontekście waleni i hipotez o ich wysokiej inteligencji - gadaliśmy, rozwinięty rozum powinien być w stanie obchodzić takie ograniczenia - może potrzebne byłoby stworzenie języka znaków, albo już na starcie więcej pracy zespołowej (kilka dziobów czy pysków wykonujących ekwiwalent pracy dwóch rąk), może wolniej by to szło, ale jakieś ślady prób podejmowania bardziej wyrafinowanej komunikacji, wynalazczości czy tworzenia złożonych dzieł inżynieryjnych (mógłyś tu teoretycznie przywołać topiki, remizy, czy owady społeczne, ale one każdorazowo jadą jednym schematem, chodzi o coś bardziej różnorodnego) rzucałyby się w oczy.

Polowanie_uporczywe

W nawiązaniu do podlinkowego... O pracy Fiałkowskiego z Bielickim wspominałem parę razy. Tak, zawarta w niej hipoteza antropogenetyczna wydaje się przekonująca.

Gdyby rozum był wazny to nasz rozwój byłby wielkim pasmem zaplanowanych odkryć i sukcesów a nie przypadków typu Kolumb płynacy do Indii a trafiajacy na Amerykę

To chyba tylko w wypadku istnienia platońskiej wiedzy wrodzonej (i to kompletnej). Ucząc się świata zawsze będzie się popełniać błędy.

14
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Styczeń 24, 2022, 04:45:45 pm »
W Polsce rozbiła się medycyna - a w każdym razie Rada Medyczna

Apropośna wypowiedź jednego z członków Rady:
https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8335632,krzysztof-pyrc-rada-medyczna-koronawirus-w-polsce-omikron-szczepienia-wywiad.html

Łączę to także z tym, że niezaszczepieni nie tylko się nie szczepią, ale unikają testów i kontaktów z lekarzem - leczą się sami. W efekcie często jest za późno na ratunek.

Obstawiam, że owocuje to również szarą strefą zgonów covidowych wśród nich (zwłaszcza tych, którzy żyli samotnie - część może bagatelizować objawy lub wierzyć w szeroko pojęte ludowe sposoby - do momentu, w którym nie ma już siły wezwać pogotowia).

15
Hyde Park / Odp: Poradnia językowa
« dnia: Styczeń 24, 2022, 11:46:23 am »
Slogan podlinkowy: "Food is life"...
Coś w tym jednak jest.

Jem, therefore I am;)

Strony: [1] 2 3 ... 912