Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 400220 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #60 dnia: Października 12, 2011, 05:13:37 pm »
Skupiłabym się na państwach Unii Europejskiej.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #61 dnia: Października 12, 2011, 09:28:03 pm »
W zasadzie tak. Ale ja zawsze twierdzilem, ze PiS prowadzi tragiczna polityke, zarowno wew. jak i zewn., tak samo zreszta jak PO. Te formacje roznia sie w niewielkim stopniu na plaszczyznie faktycznej, tyle ze dla potrzeb marketingowych gardluja inaczej. Polska pod rzadami PO dryfuje w tym samym kierunku co pod rzadami PiS dryfowala.
Jaką drogą wyciągasz taki wniosek, biorąc pod uwagę dwuletnie rządy PiS w okresie prosperity (3 mln mieszkań?) oraz cztery lata PO w tym dwa w warunkach światowego krachu - przy czym w tym krachu na tle innych państw nawet nie takich jak Grecja trochę odstajemy na plus... Trochę zbudowaliśmy autostrad, trochę wyremontowaliśmy dróg ("schetynówek"). Gdzie tu w ogóle jest jakiekolwiek porównanie? Zresztą cofnijmy się do PC - historia lubi się powtarzać...

Pamiętam jak PO prosiła PiS o obniżenie deficytu kiedy była prosperita i pamiętam żądania (rozdawnicze) PiS wobec Platformy, kiedy zaczął się kryzys. Daleki jestem od uważania Platformy za idealną, obawiam się mocno, iż ponowny wybór doprowadzi do aberracji w tym ugrupowaniu, moi lokalni politycy PO są karierowiczami bez krztyny osobowości (poza, zaznaczam jednym). Tyleż że ja osobiście nie widzę alternatywy.

Pal licho Smoleńsk - choć o ile jedna strona łaziła z pochodniami i inne cyrki czyniła to sobie nie przypominam, żeby druga nie wytrzymała...  może prócz Palikota. W telewizji to było wielkie prześciganie się w umartwianiu (w TVN oto przeszli samych siebie). Jak napisano na jednym z demotywatorów do samolotu w Warszawie wsiadł mierny polityk z niskim poparciem, zakompleksiony gość niezdolny do jakiejkolwiek konstruktywnej roboty - a pod Smoleńskiem rozbił się wielki mąż stanu, opłakiwany przez cały naród (i stacje telewizyjne)... . Nigdy nie słyszałem, żeby Jarosław Kaczyński powiedział coś w rodzaju "ludzie, stała się tragedia ale niczego nie przesądzajmy, poczekajmy. To nie jest polityka, to jest tragedia". Albo, żeby zaprzeczył, próbował hamować radosną twórczość w rodzaju rozpylania helu, głowicy termobarycznej, impulsu EMP czy czego tam jeszcze.

Ja osobiście jestem przeciw zawłaszczaniu przestrzeni wspólnej. Oni uwielbiają to robić - buczą na obchodach Powstania bo uważają, że tylko oni są patriotami. Ostatnio jeden z powstańców niemal się popłakał. Przeżył Powstanie, przeżył bezpiekę i szykany i nie może zrozumieć, dlaczego banda mieniąca się patriotami w tym najważniejszym dla niego dniu, na cmentarzu powązkowskim w kwaterze Zośki buczy...  Z jakiej to paki w mieście, w którym tylko w ciągu DWŚ zginęło kilkaset tysięcy ludzi plac będący zawsze symbolem władzy ma zostać zamieniony na pomnik "małego rycerza"? Nie mam nic przeciw pomnikowi - ale jest jakaś miara. Gdzie jest pomnik Starzyńskiego? Na tym placu? Wysuwanie absurdalnych roszczeń z pełną świadomością, że zostaną odrzucone po to tylko, aby czepić się owego odrzucenia... Do tego trzeba mieć odpowiednią mentalność i wielką miłość własną, która jak sądzę nie pozwala skutecznie rządzić.
Dla mnie liczy sie co te partie robily/nie robily w najistotniejszych kwestiach i to kwestiach ktorymi rzadzacy powinni sie zajmowac. Gadanina, przepychanki emocjonalno-patriotyczno-medialne, obiecanki wyborcze i gledzenie ogolnikami i sloganami, rozprawianie o roznicy przodka i tylka... mozna puscic spokojnie mimo uszu.
1. Polityka integracji z Unia ta sama. Cos mi sie o uszy obilo ze jacys waryaci, chyba z PO, dalej bredza ze euro da nam wieksze bezpieczenstwo i stabilizacje gospodarcza.
2. Zwiekszanie dlugu publicznego z tendencja przyspieszajaca takie samo
3. Zwiekszanie liczby urzedow i urzednikow takie samo
4. Utrzymywanie przymusu ubezpieczen to samo
5. Brak obnizki podatkow, to samo, o przepraszam PiS cos tam minimalnie obnizyl, ale chyba tez podniosl skladke zdrowotna, wiec...
6. Lustracja to samo
7. Brak wprowadzenia ulatwien dla przedsiebiorczosci to samo (to "jedno okienko" do rejestracji firm, mozna pominac)
8. Brak reformy sadownictwa to samo
9. Zwiekszanie zadluzenia i brak reformy ZUS to samo, o przepraszam PO ukradlo pare duzych baniek z Rezerwy Demograficznej niedawno.
10. Walka z boogey men (np. PiS "korupcja", "uklad", PO kibice, dopalacze) zamiast z rzeczywistymi, powazniejszymi problemami, to samo
11. Nie przeprowadzanie prywatyzacji z publicznych licytacji to samo
12. Koncesjonowanie, pozwolenia, proby recznego sterowania gospodarka to samo
13. Przechodzenie z partii do partii, przy czym niektorzy nawet deklarowali, ze nie musieli zmieniac pogladow :)
14. Brak reformy sluzby zdrowia, nie mowiac nawet o prywatyzacji to samo...
 To tak na szybkiego, dziekuje Oli za uwypuklenie kwestii dlugu publicznego, bo to, plus ZUS jest bomba z opoznionym zaplonem.
Co do zawlaszczania przestrzeni publicznej, jak to okresliles. Co to znaczy zawlaszczyc taka przestrzen? Skoro publiczna to wspolna, zreszta w tej samej przestrzeni byli tez przeciwnicy tych pierwszych (krzyzowcow-zniczowcow), czyli tez ja zawlaszczali, rownoczesnie z pierwszymi?
Co do karierowiczow politykow, to mam takie samo doswiadczenie jak Maziek i Q z moimi lokalnymi (z Polski jeszcze). Zupelnie bezproblemowo przechodzili z PiS do PO, PSL do PO, nawet z Samoobrony do PO. I bezproblemowo byli przyjmowani :)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #62 dnia: Października 13, 2011, 01:57:22 am »
Nexus, od razu widać że Ty korwinowiec jesteś.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #63 dnia: Października 13, 2011, 09:23:15 am »
Nex, co do argumentów na liście numerowanej to nie mam czasu szczegółowo odpisać (ale może się wezmę) ale nie uważam, żeby walka z pseudokibicami, korupcją i dopalaczami to był temat zastępczy. Po drugie zapominasz o jednej zasadniczej kwestii - w jakich warunkach porównujesz - pierwsi mieli prosperitę, drudzy mają światowy kryzys. I nawet nie tyle chodzi tu o to, co jedni i drudzy zrobili, a o to gdzie dzisiaj w tym kryzysie bylibyśmy, gdyby rzadzili ci pierwsi (biorąc pod uwagę ich pomysły z jego początku).

Co do zawłaszczania to wydaje mi się, że udajesz, że nie rozumiesz. Przestrzeń wspólna to taka, w której przebywać mogą wszyscy ale z poszanowaniem tej wspólnoty. Może w przestrzeni wspólnej przebywać każdy ale jak ktoś nastawi radio na cały regulator to ją zawłaszcza - dla mnie to jest chamstwo. Na tej uroczystości byli tacy co przyszli tam w celu uczestniczenia, i tacy którzy postanowili zrobić z tego manifestację polityczną nie związaną z samą uroczystością, bez poszanowania uczestników - tzn. przekaz był wywalajcie stąd, to nasze miejsce, kanalie. To się nie mieści w moim poczuciu kultury, żeby w takiej sytuacji cokolwiek manifestować w taki sposób. Jest to dla mnie złamanie jakiegoś tabu, przekroczenie progu, żeby tak się zachowywać na cmentarzu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #64 dnia: Października 13, 2011, 11:58:49 am »
Nexus, od razu widać że Ty korwinowiec jesteś.
A co to znaczy? Ze glosuje na KNP? Gdybym glosowal, to wlasnie tak.

Maziek, kryzys nie ma tutaj nic do rzeczy. Rzeczy ktorymi rzady powinny sie zajmowac i robic trzeba robic obojetnie czy kryzys jest, czy nie. Poza tym ten caly kryzys polega na tym, ze banki zle inwestowaly i teraz rzady daja im pieniadze podatnikow, zeby im sie za duza krzywda nie stala. Trzeba pochwalic PO, ze nie zrobili tej glupoty/zlodziejstwa co inni za granica. Podobnie jak nie kupili szczepionek na swinska grype, mimo podobnej sztucznej paniki. Moze z braku kasy, a nie slusznych intencji? Nie wiem.
Dopalacze, chuligani etc. to w ogole nie jest temat dla rzadu, tylko policji i prokuratury. I ja uwazam ze to bicie piany.
Co do przesrzeni publicznej i zamieszania z krzyzem. Jesli byli tam ze swoimi deklaracjami politycznymi i pogladami i jedni i drudzy (kto to wlasciwie ci jedni i drudzy?) to wszyscy sa winni zawlaszczania? Kiedy to zawlaszczanie sie zaczelo? Kiedy sie ludzie zebrali w jednym miejscu? Kiedy postawili krzyz? Zaczeli sie modlic? Mowic o swoich przekonaniach pro  PiS? A anty PiS?  Dla mnie to w ogole jest nieistotna kwestia i element kampanii zarowno PiS, jak i PO, lewicy. Chyba nawet wyklul sie tam jakis nowy celebrytan polityzujacy :)  Jakze mu tam bylo? Palikot go promowal.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #65 dnia: Października 13, 2011, 02:05:22 pm »
Dodałem karmy Panu Nexusowi za smaczny język w ogólności, celebrytana polityzującego zaś - w szczególe.
Lecz merytorycznie raczej (eufemizm) z nim się nie zgadzam.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #66 dnia: Października 13, 2011, 02:46:55 pm »
Maziek, kryzys nie ma tutaj nic do rzeczy. Rzeczy ktorymi rzady powinny sie zajmowac i robic trzeba robic obojetnie czy kryzys jest, czy nie.
Oczywiście, wstajesz rano, myjesz zęby, jesz śniadanie, pijesz kawę i wychodzisz do pracy. W razie gdyby zamiast budzika obudził by Cię pożar - nic to, wstaniesz, umyjesz zęby, zjesz śniadanie, wypijesz kawę i spokojnie pójdziesz do pracy ;) ...

P.S. co do Powązek to o ile ja sobie przypominam nic nie było poza tym, że rozległo się buczenie kiedy przemawiał Komorowski. Taka niestosowność. Mógł sobie tam być kto chciał, nawet diabeł, ale nie musiał buczeć.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 02:48:52 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #67 dnia: Października 13, 2011, 03:12:10 pm »
W kwestii formalnej.

za /.../ celebrytana polityzującego zaś - w szczególe.

Tak wogle to słowa celebrytan to ja piersy nie chwalęcy użyłem na Forum niniejszym, acz nie założę się czy jest to mój wynalazek w ogólności, bo memy - co to ich nie ma ;) - jak wiadomo krążą...

(Przy czym przeciw karmieniu NEXa nic nie mam.)


Edit: dobrze, że się nie zakładałem, bo Gugiel wypluwa celebrytany z datami znacznie starszymi od mojego ::)
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 03:27:40 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #68 dnia: Października 13, 2011, 04:32:53 pm »
Oj, Cetarian, mieszasz. :) Ja nigdzie nie podawalem chronologii zdarzen. Zapewne gdybym ogladal tv, zamiast internetu to wydawaloby mi sie ze PiS strasznie uzywa politycznie katastrofy, a PO i okolice nic a nic. Obroncow i atakerow krzyza uwazam za jednakich oszolomow (poza tymi, ktorzy byli tam dla swoich celow politycznych) symetrycznie fanatycznych i napastliwych (byli np. tacy radosni happeningowcy, ktorzy skandowali : Pokaz cycki i odlewali sie na krzyz i znicze, oraz bili sie z krzyzowcami.
Co stalo za zamieszaniem wokol tych 2 rzeczy moim zdaniem wyjasnilem wczesniej i doprawdy nie warto sie nad ta cala akcja  rozwodzic. Dyskutowalem z Mazkiem gdzie zaczyna sie zawlaszczanie przestrzeni publicznej i ktora ze stron podkrzyzowych to zrobila i w ktorym momencie. Ot chocby Taras, kiedy mial swoje 5min tamze; zawlaszczal przestrzen publiczna czy nie?
Maziek, nadal twierdze ze rzad powinien robic to co ma robic w kryzysie, czy poza kryzysem. Zreszta jesli jest kryzys to tym bardziej trzeba oszczedzac, a nie tworzyc kolejne tysiace nieproduktywnych posadek urzedniczych.
Z tym celebrytanem, to nie slyszalem tego wczesniej :))  Skojarzylo mi sie tak bo nagle pojawil sie celebryt z niczego, a la Fretka a wyplynal na obszczekiwaniu placowego krzyza. A smycz trzymal Palikot :)
Nie mniej jednak krzyz placowy to byla politycznie wygodna pozywka, zeby zantagonizowac ludzi i zajac ich uwage. Z obu stron sceny. Choc my nie dajmy sie zwariowac ;)
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 07:34:37 pm wysłana przez NEXUS6 »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #69 dnia: Października 13, 2011, 06:00:29 pm »
Np. wydaje mi się, że podatki dużo łatwiej obniżać, kiedy gospodarka dochody obywateli rosną - bo mimo ich obniżenia dochody państwa mogą nadal rosnąć. Jeśli jest kryzys i obywatele zarabiają mniej - to jest dużo trudniej.

Nie wiem, jak według Ciebie PO grała Smoleńskiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #70 dnia: Października 13, 2011, 08:28:01 pm »
Z tym celebrytanem, to nie slyszalem tego wczesniej :))

Ależ wierzę, ja też wymyśliłem to sam z siebie - o ile dobrze pamietam - przy czym mój celebrytan był ubozszy znaczeniowo, chodziło o kpinę z samego nowotworu językowego "celebryta" (i w domyśle z nazwanego nim zjawiska osób znanych z tego, że są znane).
Swoją drogą dotykamy tu ciekawego zjawiska.... Skoro obaj niezależnie na to wpadliśmy - i jeszcze nie bylismy w tym odosobnieni - wygląda na to, że w dziedzinie kreacji językowej mózgi homo sap. w istocie zdeterminowane są przez pewien genetyczny program (który, na użytek popularyzacji, porównano kiedyś do genetycznego zaprogramowania pająków na tworzenie - także jeden niezależnie od drugiego - określonej struktury pajęczyny).

ps. a PO w sposób oczywiście oczywisty grała Smoleńskiem przez sam fakt, że ośmieliła się obchodzić żałobę po nieboszczyku prezydencie, co słusznie wytknął (co prawda Mediom) Marcin Wolski ;):

"Prawdę mając na ustach, a kłamstwo w kieszeni,
będąc zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,
dzisiaj lekko pobledli i trochę stropieni,
jeśli chcecie coś zrobić, to przynajmniej milczcie!

Nie potrzeba łez waszych, komplementów spóźnionych
Waszej czerni, powagi, szkoda słów, nie ma co,
dzisiaj chcemy zapomnieć wszystkie wasze androny
wasze żarty i kpiny, wylewane przez szkło.

Bo pamięta poeta, zapamięta też naród
wasze jady sączone, bez ustanku dzień w dzień.
Bez szacunku dla funkcji, dla symbolu, sztandaru...
Karlejecie pętaki, rośnie zaś Jego cień!

Od Okęcia przez centrum, tętnicami Warszawy.
Alejami, Miodową i Krakowskim Przedmieściem
jedzie kondukt żałobny, taki skromny choć krwawy.
A kraj czuje - prezydent znowu jest w swoim mieście

Jego wielkość doceni lud w mądrości zbiorowej.
Nie potrzeba milczenia mącić fałszu mdłą nutą
Na kolana łajdaki, sypać popiół na głowę
Dziś możecie Go uczcić tylko wstydu minutą!"

M.W.  "Na śmierć prezydenta Kaczyńskiego", jak wiadomo
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 08:44:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #71 dnia: Października 13, 2011, 09:42:12 pm »
Odnośnie do pająków, to nie wiem, lecz nawet tu, na Forum, chyba nie raz odnotowywałem to, co nazywam myśleniem równoległym. Nie widzę w tym zjawisku niczego specjalnie nadzwyczajnego (podobne przesłanki prowadzą do podobnych wniosków/odkryć/wynalazków) - a już zwłaszcza wtedy, gdy liczba kardynalna (moc) zbioru myślantów równoległych jest spora. Tu są dalsze skojarzenia i odnośniki, do Mistrza też, lecz je pominę (przynajmniej chwilowo).
A Wasze Wielmożności (Wielemożliwości, jak rzekłby SL) spytam po prostu i wprost: czy krzyż winien w Sejmie wisieć?
VOSM
P.S. Mam swe zdanie na ten temat, lecz nie chcę być pierwszy na pożarcie...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #72 dnia: Października 13, 2011, 09:46:53 pm »
Maziek
Pamietaj ze im wiecej jest wplywow do budzetu z podatku tym mniej pieniedzy maja obywatele, a to chyba oni sa najwazniejsi w panstwie. I podstawowa rzecz: Kiedy gospodarka zwalnia, albo wrecz sie zwija, absolutnie ostatnia rzecza jaka sie powinno zrobic jest odsysanie z niej pieniedzy. Przedsiebiorcy maja mniej na inwestycje, rozwoj i tworzenie miejsc pracy, konsumenci na konsumpcje, ceny rosna. Jak w takich warunkach gospodarka moze sie poprawic? I co robi rzad z pieniedzy wydrenowanych z gospodarki? Zatrudnia nowych urzednikow (70 tys./17% ostatnie 2 lata, czasy kryzysu), buduje autostrady (to dobrze), ale jakims cudem (to te "Cuda" :) )najdrozsze w Europie (nie tak dobrze), itd., itp.  To co rzad powinien robic w kryzysie, to wlasnie oszczedzac, a nie utrzymywac wydatki na tym samym poziomie, albo wrecz zwiekszac i przede wszystkim dac gospodarce odetchnac, a nie dusic ja jeszcze bardziej podatkami.
 
 Jak PO gra Smolenskiem? A ot chocby tak:

Tak:
"Pan Grzegorz Schetyna, marszałek sejmu, odwoływał się - i to dwukrotnei - w czasie dzisiejszej konwencji PO do dziedzictwa i wsparcia zmarłych w katastrofie smoleńskiej polityków. Wyraził przy tym pewność, że z nieba trzymają kciuki za Platformę i życzą jej zwycięstwa."
Gadanie o tym, ze Kaczynski naciskal na pilotow zeby ladowali i to bylo przyczyna katastrofy, by zdyskredytowac Kaczynskiego i zwalic na niego wine. Nie zapominajmy o tym!
Glownie poprzez krzyczenie jak bardzo PiS gra katastrofa, jakie to nieodpowiednie i jacy PiSowcy sa przez to be, oraz w mozliwie mocnym pomijaniu i oslabianiu PiSowskosci ofiar i prezydenta. No chyba ze jest mowa otym, ze samolot sie rozbil bo Kaczynski naciskal na pilotow zeby ladowali :) :
O tym nieszczesnym krzyzu juz pisalem...



NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #73 dnia: Października 13, 2011, 10:15:57 pm »
Odnośnie do pająków, to nie wiem, lecz nawet tu, na Forum, chyba nie raz odnotowywałem to, co nazywam myśleniem równoległym. Nie widzę w tym zjawisku niczego specjalnie nadzwyczajnego (podobne przesłanki prowadzą do podobnych wniosków/odkryć/wynalazków) - a już zwłaszcza wtedy, gdy liczba kardynalna (moc) zbioru myślantów równoległych jest spora. Tu są dalsze skojarzenia i odnośniki, do Mistrza też, lecz je pominę (przynajmniej chwilowo).
A Wasze Wielmożności (Wielemożliwości, jak rzekłby SL) spytam po prostu i wprost: czy krzyż winien w Sejmie wisieć?
VOSM
P.S. Mam swe zdanie na ten temat, lecz nie chcę być pierwszy na pożarcie...
Mi osobiscie wisi, czy krzyz bedzie w sejmie wisiec, ale moj Boze!, jeden krzyz przysechl to Palikot zaczyna potrzasac drugim. Oj bedziem miec drugiego Leppera, tym razem z miejskiej wiochy  ;D
Wyszukalem po dlugich probach radosny happening Pana Tarasa. Widzialem go wczesniej, ale teraz zniknal z YT i chyba z calego polskiego internetu, ciekawe czemu ;) ?
http://video.azbuz.com/video-izle/Pijany-leming-pod-Pa322acem-Prezydenckim----Cumhurbaskanligi-Sarayinda-bir-sarhos-lemming/41000000001249322
Trzeba szybko kliknac na Play, warto bo mozna sie posmiac.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #74 dnia: Października 13, 2011, 10:19:37 pm »
A Wasze Wielmożności (Wielemożliwości, jak rzekłby SL) spytam po prostu i wprost: czy krzyż winien w Sejmie wisieć?

Dzisiaj rano...do śniadania...wiadomości...pierwszy raz widzę kobietę z RP...myślę: powie coś o tworzącym się rządzie, problemach jakimi zamierzają się najpierw zająć...usłyszałam: żądamy zdjęcia krzyża!
Hm...są sprawy dla Polski ważne i ważniejsze, a nawet zwłoki nie cierpiące. Dla mnie ta sprawa jest dalekorzędna. Natomiast nie miałabym nic przeciwko krzyżowi któren zawisł, jeśli miałby powstrzymać przed przekroczeniem sejmowego progu posłów, którzy do rządzenia zabierają się od strony antygłowy.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)