Autor Wątek: kaganajama  (Przeczytany 112562 razy)

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #150 dnia: Grudnia 16, 2019, 04:52:53 pm »
I jeszcze urodzony we Wrocławiu 9 grudnia 1868 roku Fritz Haber - wynalazca cyklonu B - ‎trucizny stosowanej przez III Rzeszę do trucia więźniów w obozach zagłady (głównie w KL ‎Majdanek i Auschwitz-Birkenau) w specjalnych komorach gazowych, w ramach tzw. Operacji ‎Reinhardt. Ofiarami cyklonu B byli głównie Żydzi, rodacy Habera, zaś sama ta trucizna stała się ‎jednym z symboli Holokaustu. Ale Haber jest chyba jeszcze bardziej znany z tego, że przeszedł ‎on z judaizmu na protestantyzm w celu ułatwienia sobie robienia kariery uniwersyteckiej i z ‎donoszenia do nazistowskich władz III Rzeszy na Einsteina, który napisał o nim, że „była to ‎tragedia niemieckiego Żyda, tragedia wzgardzonej miłości” oraz z tego, że słynny fizyk Ernest ‎Rutherford odmówił uścisku dłoni Habera podczas ceremonii wręczenia Nagrody Nobla.‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #151 dnia: Grudnia 17, 2019, 07:16:44 am »
Akurat z narodem żydowskim jest ten problem, że do czasów po DWŚ nie miał on własnego państwa, więc trudno, nie mając osobistej deklaracji rozstrzygnąć, czy dana osoba pochodzenia żydowskiego uważała się za Żyda czasowo przebywającego w Polsce, czy za Polaka pochodzenia żydowskiego.
Z narodem żydowskim jest ten problem, że on nie istnieje.
https://wydawnictwodialog.pl/kiedy-i-jak-wynaleziono-narod-zydowski---shlomo-sand,80,1862.html

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #152 dnia: Grudnia 17, 2019, 07:17:25 am »

Żaden ten poniższy „Nobel” nie był polski:‎
‎1. 1978 - Izaak Singer - literatura: język jidysz, narodowość żydowsko-jankeska.‎
‎2. 1980 - Czesław Miłosz - literatura a właściwie polityka - język co prawda polski, ale ‎narodowość litewsko-jankeska i antypolska działalność polityczna.‎
‎3. 1983 - Lech Wałęsa - „pokojowa” czyli polityczna - język i narodowość (podobno) polskie, ‎ale jak u Miłosza - antypolska działalność polityczna.‎
‎4. 1985 - Józef Rotblat (słyszałem), ale narodowość żydowsko-brytyjska i nie słyszałem, aby ‎coś dobrego dla Polski zrobił.‎
‎5. 1996 - Wisława Szymborska - literatura - język i narodowość jakby polskie, ale za młodu ‎aktywna bolszewiczka jak nie wręcz stalinistka, a wierszyki raczej niskiego lotu, choć ‎oczywiście de gustibus...‎
‎6. 2018 - Olga Tokarczuk - literatura - język niby polski, ale narodowość ukraińsko-żydowska, a ‎pisze głównie o Izraelitach a jeśli już coś o Polakach, to tylko oszczerstwa i kłamstwa.‎
W związku z powyższym należy mieć Komitet Noblowski za te 100% polityczne, antypolskie ‎decyzje w tzw. głębokim analnym poważaniu, a tych „polskich” noblistów wyraźnie i ‎skutecznie bojkotować.‎
I P.S. - Noble Mme Curie są 100% francuskie - dostała je jako Francuzka za odkrycia dokonane ‎we Francji, razem z mężem Francuzem, po ukończeniu studiów na francuskim uniwersytecie i ‎opublikowane po francusku. To, że urodziła się w Polsce, nie ma tu żadnego znaczenia, gdyż ‎nie miało to żadnego związku z jej dokonaniami na polu nauk ścisłych.‎
Szalom!‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #153 dnia: Grudnia 17, 2019, 07:22:36 am »
I jeszcze urodzony we Wrocławiu 9 grudnia 1868 roku Fritz Haber - wynalazca cyklonu B - ‎trucizny stosowanej przez III Rzeszę do trucia więźniów w obozach zagłady (głównie w KL ‎Majdanek i Auschwitz-Birkenau) w specjalnych komorach gazowych, w ramach tzw. Operacji ‎Reinhardt. Ofiarami cyklonu B byli głównie Żydzi, rodacy Habera, zaś sama ta trucizna stała się ‎jednym z symboli Holokaustu. Ale Haber jest chyba jeszcze bardziej znany z tego, że przeszedł ‎on z judaizmu na protestantyzm w celu ułatwienia sobie robienia kariery uniwersyteckiej i z ‎donoszenia do nazistowskich władz III Rzeszy na Einsteina, który napisał o nim, że „była to ‎tragedia niemieckiego Żyda, tragedia wzgardzonej miłości” oraz z tego, że słynny fizyk Ernest ‎Rutherford odmówił uścisku dłoni Habera podczas ceremonii wręczenia Nagrody Nobla.‎

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #154 dnia: Grudnia 17, 2019, 07:32:59 am »
Kryptonim „Glina” czyli „Lehm” - wszystko się wydało. Wiemy już dlaczego Stanisław tak ‎kręcił w sprawie swej okupacyjnej przeszłości i dlaczego pisał on wiernopoddańcze listy do ‎Moskwy oraz dlaczego Samuel został etatowym pracownikiem UB. ;)

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #155 dnia: Grudnia 18, 2019, 12:32:59 am »
Oto nad czym potajemnie pracował Stanisław Lem: The Super Great White Shark (Wielki ‎Żarłacz Biały)‎
Flying saucer-like attack helicopter to take to the sky in 2020‎
By Liu Xuanzun in Tianjin Source: Global Times Published: 2019/10/11 15:53:40‎
http://www.globaltimes.cn/content/1166591.shtml


The Super Great White Shark attack helicopter, which looks like a flying saucer, is on display at ‎the 5th China Helicopter Exposition in Tianjin on October 10, 2019. Photo: Liu Xuanzun/GT



maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #156 dnia: Grudnia 18, 2019, 10:55:32 am »
Naucz się Kagan łączyć posty...


PS - Kagan, powtarzam Ci, jak się wypieprza kogoś z lokalu BO SIĘ NIE POTRAFI ZACHOWAĆ, to wypieprza się go za brak ogłady a NIE ZA POGLĄDY. POGLĄDY możesz sobie mieć jakie chcesz - ale musisz umieć się ZACHOWAĆ. W tym wypadku nie śmiecić, łączyć posty i nie cytować na bezdurno całego postu razem ze zdjęciem, po to tylko, żeby dopisać jedno zdanie w rodzaju "też tak myślę". Ja rozumiem, że gorąco pragniesz, robisz co możesz i w ogóle bardzo się starasz aby zostać ocenzurowanym za poglądy, ale Twoje poglądy, mi przynajmniej, wiszą i powiewają. Natomiast robota, której jak małe dziecko mi dokładasz - męczy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2019, 11:53:16 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #157 dnia: Grudnia 18, 2019, 11:58:29 am »
@ maziek

Przeczytałem. Nie ma czegoś takiego jak "poglądy w ramach obowiązujących przepisów". It does not exist. Nawet za Stalina tak nie było :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #158 dnia: Grudnia 18, 2019, 12:05:54 pm »
Nie ma czegoś takiego jak "poglądy w ramach obowiązujących przepisów". It does not exist. Nawet za Stalina tak nie było :-)
Masz rację, był to skrót myślowy - poglądy można mieć jakie się chce - ale wyrażać je publicznie można w ramach obowiązujących przepisów. Tak jest bezpieczniej dla właściciela (tych poglądów) ale przede wszystkim - właściciel forum jest W RAMACH PRZEPISÓW odpowiedzialny za prezentowane na forum poglądy. Zauważyłem to i najpierw chciałem dopisać powyższe roztłumaczenie, ale dla skrótowości usunąłem po prostu, zanim napisałeś. Dla skrótowości, a poza tym wiedziałem, że ktoś się przypnie, przypuszczalnie ze 2 osoby...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #159 dnia: Grudnia 18, 2019, 12:17:45 pm »

W PRL-u czy np. ZSRR też karano dysydentów oficjalnie nie za poglądy a tylko za tzw. ‎chuligaństwo (PRL) czy beż zamykano ich w tzw. psychuszkach (ZSRR), gdyż uważano ‎wówczas, że tylko wróg Narodu i Partii albo chory psychicznie może głosić inne poglądy niż ‎jedynie słuszne - wówczas zgodne z linia polityczną odpowiednio KC PZPR i KC KPZR, a dziś, ‎na tym forum, zgodne z linią polityczną Tomasza Lema i Wojciecha Zemka a więc też i twoją.‎
Poza tym, to ja tu nikogo nie obrażam, natomiast ty mnie tu publicznie obrażasz, pisząc, że ja ‎nie potrafię się zachować w przestrzeni publicznej. Albo więc mnie tu przeprosisz, za tę potwarz ‎‎(zniesławienie), albo też skieruje sprawę zarówno karną jak i cywilną przeciwko tobie, a przy ‎okazji przeciwko właścicielom tego forum i tej witryny, czyli Tomaszowi Lemowi i ‎Wojciechowi Zemkowi - adres zamieszkania i/lub pracy znany, czyli ul. Narwik 66, 30-436 ‎Kraków, a wtedy będziecie musieli zapłacić mi odpowiednie odszkodowanie za te insynuacje.‎
Lech Keller,‎
‎18 grudnia 2019‎



maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #160 dnia: Grudnia 18, 2019, 12:24:32 pm »
To łatwo sprawdzić Kagan, czy masz rację. Przez tydzień spróbujesz nie śmiecić, łączyć posty i nie cytować na bezdurno całego postu razem ze zdjęciem, po to tylko, żeby dopisać jedno zdanie w rodzaju "też tak myślę". Wchodzisz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #161 dnia: Grudnia 18, 2019, 12:33:10 pm »

To łatwo sprawdzić Kagan, czy masz rację. Przez tydzień spróbujesz nie śmiecić, łączyć ‎posty i nie cytować na bezdurno całego postu razem ze zdjęciem, po to tylko, żeby dopisać ‎jedno zdanie w rodzaju "też tak myślę". Wchodzisz?

Przecież to ty decydujesz, jak ja się tu mam zachowywać i co jest śmieceniem, a co nie - jesteś ‎tu bowiem zarówno prokuratorem, sędzią jak i katem w jednej osobie. I oczekuję przeprosin za ‎te insynuacje, które o mnie tu ciągle wypisujesz i za kierowanie moich wpisów do śmietnika, tak ‎jak ja bym był dla ciebie, Tomasza Lema i Wojciecha Zemka śmieciem, gdyż inaczej, to ‎przecież wiesz, że ja nie żartuję, a prawo znam i mam dobrych prawników oraz zamożnych ‎żeby nie powiedzieć wręcz obrzydliwie bogatych a wpływowych sponsorów, którzy chętnie ‎takowe procesy sfinansują i poprą mnie tam gdzie trzeba w Polsce i nie tylko w Polsce.‎

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #162 dnia: Grudnia 18, 2019, 12:37:44 pm »
Wchodzisz czy nie? Jak nie, to po pierwsze wszystko jasne, eksperyment zamknięty, po drugie zostanie jak jest - a po trzecie zachowaj proszę swoje poruszające żale dla siebie, jako że mi się na płacz zbiera kiedy je czytam, gdyż bardzo uczuciowy jestem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #163 dnia: Grudnia 18, 2019, 01:32:23 pm »

Wchodzisz czy nie? Jak nie, to po pierwsze wszystko jasne, eksperyment zamknięty, po drugie ‎zostanie jak jest - a po trzecie zachowaj proszę swoje poruszające żale dla siebie, jako że mi się ‎na płacz zbiera kiedy je czytam, gdyż bardzo uczuciowy jestem.

Nie wchodzę w układy z szantażystami i oszczercami. Albo więc przeprosiny i koniec cenzury ‎prewencyjnej, albo procesy sądowe, gdyż nie wolno nikogo w Polsce szkalować ani ‎dyskryminować za cokolwiek (Konstytucja!), zaś twórczość Stanisława Lem jest dziedzictwem ‎kultury narodowej Polaków i Polski oraz nie tylko Polaków i nie tylko Polski, a nie waszą ‎‎(twoją, Lema jr i Zemka) prywatną własnością. Twój więc wybór. Oraz Lema jr i Zemka. Ja nic ‎tu przecież obraźliwego nie piszę i nikogo nie atakuję ad personam ani też nie dyskryminuję. ‎Najwyżej krytykuję czyjeś poglądy, ale po to są przecież fora dyskusyjne.‎

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: kaganajama
« Odpowiedź #164 dnia: Grudnia 18, 2019, 01:56:21 pm »
Czyli będę dalej Cię kasował za, cytuję sam siebie: śmiecenie, niełączenie postów i cytowanie na bezdurno całego postu razem ze zdjęciem, po to tylko, żeby dopisać jedno zdanie w rodzaju "też tak myślę".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).