Stanisław Lem - Forum

Polski => Konkursy => Lemosfera => Konkurs z Lemem => Wątek zaczęty przez: skrzat w Listopad 14, 2018, 04:10:32 pm

Tytuł: WYNIKI
Wiadomość wysłana przez: skrzat w Listopad 14, 2018, 04:10:32 pm
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom! Ponieważ zarówno ilość, jak i jakość Waszych odpowiedzi przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, postanowiliśmy nagrodzić więcej osób:

I miejsce: Bartosz Górski: 6 pkt (3-0-0-0-3) - czytnik książek PocketBook Touch Lux 4 + koszulka
II miejsce: Mateusz Szczerba: 5 pkt (0-3-0-1-1) -  komplet 17 książek w serii WL w miękkiej oprawie + koszulka
III miejsce: Karolina Przygodzka: 3 pkt (0-0-0-3-0) - pakiet 3 książek Stanisława Lema + koszulka
IV miejsce: Łukasz Kucharczyk: 3 pkt (0-0-3-0-0) - pakiet koszulka + wybrana książka Stanisława Lema
V miejsce: Natalia Soszyńska: 2 pkt (1-0-1-0-0) - do wyboru książka Lema lub koszulka
VI miejsce: Mirosław Mrozek: 2 pkt (0-1–0-0-1) - do wyboru książka Lema lub koszulka

Nagroda dodatkowa w postaci koszulki: Diana Diana.

(https://lem.pl/common/konkurs_z_lemem_wyniki.jpg)
Tytuł: Odp: WYNIKI
Wiadomość wysłana przez: liv w Listopad 14, 2018, 07:30:03 pm
Czy ja dobrze widzę? Pan Szczerba przegrał z Panem Górskim o 14 minut?
Oj. 8)
Składam stosowne gratki, wszystkim rzecz jasna.
Tytuł: Odp: WYNIKI
Wiadomość wysłana przez: Q w Listopad 15, 2018, 01:50:34 pm
Gratuluję i ja :), choć przyjemniej by było pogratulować (poniekąd) osobiście, tj. wiedząc pod jakimi nickami Zwycięzcy się kryją (jeśli dotąd się nie kryją, to przecież mogą to nadrobić, nieprawdaż? ;)), do tych nicków się zwrócić (mając przy tym nadzieję, że nie po raz ostatni się to czyni).
Tytuł: Odp: WYNIKI
Wiadomość wysłana przez: cfqrndi w Listopad 15, 2018, 04:13:42 pm
Jako zwycięzca drugiego miejsca - czuję się niejako wywołany do odpowiedzi :) Choć za wspaniałe nagrody dziękowałem już Organizatorom za pośrednictwem facebooka, czynię to również i tu.

Drugą lokatę uważam za bardzo szczęśliwe zrządzenie losu, bo pozostaję twardogłowym miłośnikiem książki drukowanej, a nie elektronicznej (i nic, już od wielu lat, nie jest mnie w stanie do czytników przekonać). Na własną indolencję mogę tymczasem utyskiwać jedynie z przyczyn czysto ambicjonalnych, bowiem za każdym razem (wyłączając pytanie o książkę Lema, która wywołała poruszenie na sejmowych korytarzach) na dobry trop wpadałem dość szybko. Tyle że nie zawsze szło to w parze z udzieleniem odpowiedzi precyzyjnej (tak właśnie było u mnie w przypadku "Dyktand", które pomyliłem z "Bajkami robotów", o których również - za czasów ministra Giertycha - przypomnieli sobie politycy). Niestety, błędy swoje uświadamiałem sobie w takich przypadkach zbyt późno, by wrócić do rywalizacji :)

Gratuluję oczywiście p. Bartoszowi i wszystkim innym, z którymi przyszło mi rywalizować przez cały ubiegły tydzień. Konkurs zapewnił mi sporo emocji i był dla mnie - czytelnika, który o ouvre Lema ma pojęcie dość skromne (zwłaszcza, jeśli wiedzę moją zestawiać z erudycją najbieglejszych współforowiczów) - sporym wyzwaniem. Raz jeszcze dziękuję za cały ubiegły tydzień. To była i frajda, i wielka przygoda! :)
Tytuł: Odp: WYNIKI
Wiadomość wysłana przez: Q w Listopad 15, 2018, 06:59:39 pm
@cfqrndi

Słowo się rzekło - gratuluję imiennie ;), i cieszę się, że odezwałeś się na Forum (mam cichą nadzieję, że po raz pierwszy z wielu, nie - ostatni).

To była i frajda, i wielka przygoda! :)

Bo czytanie Lema ogólnie wielką przygodę stanowi :). A skoro twierdzisz, że biegłości Ci brak (choć, na wszelki wypadek, pozwolę sobie w to powątpiewać ;)), to przecież zawsze da się to zmienić.

ps.
na dobry trop wpadałem dość szybko. Tyle że nie zawsze szło to w parze z udzieleniem odpowiedzi precyzyjnej (tak właśnie było u mnie w przypadku "Dyktand", które pomyliłem z "Bajkami robotów", o których również - za czasów ministra Giertycha

A propos tropów ;):
http://forum.lem.pl/index.php?topic=39.msg2037#msg2037