Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289332 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #495 dnia: Sierpnia 01, 2018, 03:51:26 pm »
Wygląda mi na to, że Forum odzyskało sprawność mailowo-rejestracyjną  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #496 dnia: Sierpnia 03, 2018, 09:21:42 am »
Tak mi się pomyślało, że może ktoś pracowity, dysponujący nadmiarem czasu, stworzyłby wątek audio-wideo (coś na kształt tego z wycinkami prasowymi) zawierający linki do adaptacji Lemowych powieści, wywiadów z nim i dokumentów o nim?
Kilka adaptacji jest linkowanych na oficjalnej https://solaris.lem.pl/o-lemie/adaptacje ale lista jest sporo dłuższa https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Adaptacje_filmowe_i_telewizyjne_dzieł_Stanisława_Lema
Wywiady jakieś wyłuskać z yt, albo jeszcze skądś...
Z dokumentów o Lemie - "Autor Solaris" https://vod.tvp.pl/video/autor-solaris,autor-solaris,27517108
Hm?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #497 dnia: Sierpnia 03, 2018, 11:08:48 am »
Tak mi się pomyślało, że może ktoś pracowity, dysponujący nadmiarem czasu, stworzyłby wątek audio-wideo (coś na kształt tego z wycinkami prasowymi) zawierający linki do adaptacji Lemowych powieści, wywiadów z nim i dokumentów o nim?
Kilka adaptacji jest linkowanych na oficjalnej https://solaris.lem.pl/o-lemie/adaptacje ale lista jest sporo dłuższa https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Adaptacje_filmowe_i_telewizyjne_dzieł_Stanisława_Lema
Wywiady jakieś wyłuskać z yt, albo jeszcze skądś...
Z dokumentów o Lemie - "Autor Solaris" https://vod.tvp.pl/video/autor-solaris,autor-solaris,27517108
Hm?
Bardzo dobry pomysł querto:)
Myślę o takich wątkach od dłuższego czasu - te wszystkie linki przepadają w tłoku innych informacji i rozmów.
Ot, chociażby ostatnio linkowane - przez liva -  obrazy...
Może taki wątek wizualny: wywiady, adaptacje, zdjęcia?
Założysz? Chociażby z zaczątkowym dokumentem o Lemie?:)
Ja w wolnej chwili na pewno uzupełnię  - zbierając ślady z innych wątków.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #498 dnia: Sierpnia 03, 2018, 11:10:34 am »
Czekajcie, a jak to się ma do... hmm... prawa autorskiego, zwł. w wypadku adaptacji?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2018, 11:29:09 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #499 dnia: Sierpnia 03, 2018, 11:57:45 am »
Tak naprawdę idealnie byłoby gdyby wszystkie adaptacje mogły byłć do obejrzenia właśnie przez oficjalną stronę, również z opcją płatną jeśli trzeba, ale... kto? jak? kiedy?

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #500 dnia: Sierpnia 03, 2018, 11:59:39 am »
Jasne - fajny pomysł, ale to chyba po wakacjach, co?
Raz, że sezon ogórkowy a ludzie powyjeżdżani.
Dwa że jak może guerto zauważyłaś, mamy tu sporą zadymę. Dwóch forumowiczów pożarło się i tak zdemolowało forum, że skrzat zasugerował możliwość jego zamknięcia. Odpryskami dostali też inni użytkownicy. Długo się jeszcze będziemy otrzepywać z tego... złotka, mimo, że teraz główny sprawca udaje że nic się nie stało.
W każdym razie druga połowa sierpnia powinna przynieść jakieś wyjaśnienia.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #501 dnia: Sierpnia 03, 2018, 01:02:58 pm »
Tak naprawdę idealnie byłoby gdyby wszystkie adaptacje mogły byłć do obejrzenia właśnie przez oficjalną stronę, również z opcją płatną jeśli trzeba, ale... kto? jak? kiedy?
To już zadanie, które przerasta możliwości forumowiczów:) Raczej sugestia dla właścicieli strony, praw itp. - pewnie wygenerowałoby to dodatkowe koszty - typu platforma do wypożyczania filmów, prawa autorskie itp...
Ale myślę, że my możemy zebrać linki do legalnych źródeł  - tak, jak proponowałaś w pierwszym poście.
Ktoś musi zacząć - zmienić i dopracować pomysł zawsze można - zaczniesz?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #502 dnia: Sierpnia 03, 2018, 01:40:16 pm »
@ liv
Mimo wyniesienia się przez ponad rokiem na swój kawałek podłogi i niemal niezabierania głosu gdzie indziej, ani na chwilę nie przestałem być równoprawnym członkiem tego internetowego zbiegowiska. Choć odzywam się rzadko, zaglądam często. Dlatego proszę Cię, livie, powiedz wprost, kogo konkretnie (nick, nazwisko; w końcu wszyscy się tu znamy jak łyse konie) masz na myśli, gdy piszesz:

Cytuj
...mamy tu sporą zadymę. Dwóch forumowiczów pożarło się i tak zdemolowało forum, że skrzat zasugerował możliwość jego zamknięcia.

Ponieważ nic nie wiem o tych dwóch chuligańskich łotrach, uprzejmie proszę Cię o proste wyjaśnienie.

R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #503 dnia: Sierpnia 03, 2018, 02:04:59 pm »
Ja mam prośbę - nie zaczynajmy od nowa  - wszystko - a nawet aż nadto - zostało zapisane i wielokrotnie powtórzone - kto chce może przeczytać - jeśli nie potrafi znaleźć? może i lepiej -  należy zamknąć ten rozdział forum i do przodu.

Querto przyszła z fajnym pomysłem - mam nadzieję, że jako pomysłodawczyni go zainicjuje.

Ja zamierzam wyjechać na weekend i się zrestartować  - czego i Wam życzę:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #504 dnia: Sierpnia 03, 2018, 03:35:47 pm »
@ Olkapolka
Ty uważasz tak, a ja uważam diametralnie inaczej.
Detal: to mój, a nie liva wpis jest "zaczynaniem wszystkiego od początku"?
Uważam, że nikt nie wmówi nam, że czarne jest czarne, a białe jest białe...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #505 dnia: Sierpnia 03, 2018, 04:43:46 pm »
Querto przyszła z fajnym pomysłem - mam nadzieję, że jako pomysłodawczyni go zainicjuje.

Heh, a ja pisząc o kimś pracowitym z nadmiarem czasu właśnie nie siebie miałam na myśli, bo w obu tych kwestiach mam deficyt (tak to właśnie jakoś jest, że im ktoś mniej pracowity tym ma mniej czasu...) ;)

Ale ok, wieczorem zainicjuję. ;)

P. S. Udanego wypoczynku weekendowego Olu!

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #506 dnia: Sierpnia 03, 2018, 05:31:12 pm »
Tak naprawdę idealnie byłoby gdyby wszystkie adaptacje mogły byłć do obejrzenia właśnie przez oficjalną stronę, również z opcją płatną jeśli trzeba

Pomysł uważam za wyśmienity (i apriorycznie popieram), ale obawiam się, że - jak już napisała olka - poza zgłaszaniem takiego postulatu skrzatowi niewiele - jako forumowa społeczność - możemy (w zakresie adaptacji) zrobić.

Jasne - fajny pomysł, ale to chyba po wakacjach, co?

A nie pomyślałeś, że takie wspólne - poweekendowe skoro tak chcecie - zbieranie i wrzucanie w jeden wątek zdjęć i filmowych linków może być pierwszym krokiem ku zakopaniu tych przepaści, które - jak sądzisz - między nami powyrastały?* (Jak się ręcamy macha, złotko prędzej odpada.) W każdym razie będzie czymś konstruktywnym i formą hołdu dla Tego, pod którego sztandarem się tu - teoretycznie - zbieramy.

* Mogę się zresztą mylić, ale przypuszczam, że qertuo właśnie w takiej intencji ową ideę rzuciła.

(Tylko nie odbierz tego jako przemądrzałego pouczania, czy innej formy parcia do konfrontacji.)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2018, 05:40:36 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpnia 05, 2018, 06:59:17 pm »
Querto przyszła z fajnym pomysłem - mam nadzieję, że jako pomysłodawczyni go zainicjuje.

Heh, a ja pisząc o kimś pracowitym z nadmiarem czasu właśnie nie siebie miałam na myśli, bo w obu tych kwestiach mam deficyt (tak to właśnie jakoś jest, że im ktoś mniej pracowity tym ma mniej czasu...) ;)

Ale ok, wieczorem zainicjuję. ;)

P. S. Udanego wypoczynku weekendowego Olu!
Dziękuję bardzo - pomimo trudności - udało się nieco zresetować;)
Querto...jeśli Ty tak działasz kiedy masz deficyt...to brak mi słów;)

Na szybko przejrzałam wątek (miodzio!:) i przyszło mi do głowy: chodziło chyba o wątek, w którym się nie rozmawia - żeby info nie przepadało - tylko wkleja te "odkrywki"?
Więc może - w pierwszym Twoim poście dam takie info i założy się wątek do dyskusji o...? A tam tylko sedno?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #508 dnia: Sierpnia 05, 2018, 08:00:56 pm »
Więc może - w pierwszym Twoim poście dam takie info i założy się wątek do dyskusji o...? A tam tylko sedno?

Sądzę, że najprościej byłoby zastosować wariant znany z czasów gdy linki do artykułów zbieraliśmy, czyli istniejący wątek zachować jak jest (i używać go również do dyskusji), a linkowy urobek skopiować do nowego.

ps.  A tak w ogóle - jak już się w Jej Administracyjność  bawisz - zrobiłabyś coś w końcu z tym spambotem (ja - m.in. przez ciebie - nie mogę, więc od iluś godzin straszy):
http://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=7008
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2018, 09:10:18 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #509 dnia: Sierpnia 06, 2018, 10:04:47 am »
ps.  A tak w ogóle - jak już się w Jej Administracyjność  bawisz - zrobiłabyś coś w końcu z tym spambotem:
http://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=7008

O, ciekawe. Wiadomość można zgłosić do moderacji, ale konta - już nie?