Autor Wątek: Kolekcja Gazety Wyborczej  (Przeczytany 68342 razy)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Kolekcja Gazety Wyborczej
« dnia: Października 15, 2008, 12:53:43 pm »
Wszelkie pytania, uwagi oraz wątpliwości, dotyczące Kolekcji Gazety Wyborczej, prosimy zgłaszać w tym miejscu. Będziemy starali się na bieżąco na nie reagować.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #1 dnia: Października 15, 2008, 01:42:18 pm »
Czy jest gdzies dokładny spis treści całej 16-to tomowej edycji wraz z "przydatkami" (dołączonymi wywiadami i innymi gadżetami)? Czy np. będzie tam trochę nieznanych nam obecnie fotografii? Pytam, bo poza XVI tomem wszystko mam, ale może dodatki mnie skuszą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #2 dnia: Października 15, 2008, 02:23:56 pm »
Chwilowo jest szczegółowy spis treści pierwszych 2 tomów, czyli:
1. Dzienniki gwiazdowe
2. Kongres futurologiczny

Zawartość pozostałych będziemy prezentować sukcesywnie  8) W każdym tomie będzie również zamieszczona fotografia Stanisława Lema - najczęściej nigdzie wcześniej niepublikowana (ale nie zawsze niestety udało nam się znaleźć zupełnie nowe).
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 02:38:13 pm wysłana przez skrzat »

lemowicz

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #3 dnia: Października 15, 2008, 04:24:15 pm »
Bardzo się cieszę że ktoś w końcu zdecydował się wznowić nakład dzieł Lema tym bardziej że kolekcja jest obszerna i elegancko wydana. Szkoda tylko że ludzie odpowiedzialni za wykaz nie wzięli pod uwagę 2 bardzo ważnych pozycji - opowiadań z Inwazja z Aldebarana (które dziś dostać można tylko w starych wydaniach z lat 60) i ostatniej powieści Lema czyli Fiaska (które w nowym wydaniu dostać można ale za cenę co najmniej x2 wyższą niż ówczesna cena sugerowana). Mimo wszystko - ogromny + dla gw.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #4 dnia: Października 15, 2008, 04:25:50 pm »
Chwilowo jest szczegółowy spis treści pierwszych 2 tomów, czyli:
1. Dzienniki gwiazdowe
2. Kongres futurologiczny

Wiem, że darowanemu koniowi...., a co się stało to się nie odstanie, ale prawdę mówiąc zabrakło mi tu choćby "Ostatniej podroży Ijona Tichego" (tej co to się w "Playboy'u" ukazała) czy "Podróży dwudziestej szóstej i ostatniej" (jakie by tam nie były okoliczności jej powstania i wydźwięk ideowy).

Ale ogólnie wielkie wyrazy uznania za inicjatywę.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #5 dnia: Października 15, 2008, 08:22:20 pm »
A może jest szansa, aby wydać później same dodatki? Z różnych powodów zakup całej edycji jest dla mnie jako lemofila niezręczny - poczynając od długości półki - najistotniejszy zaś jest ten, że do większości moich egzemplarzy jestem strasznie przywiązany, mniej więcej tak jak Tichy do swoich skarbów...
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 08:46:16 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #6 dnia: Października 15, 2008, 10:40:20 pm »
Eh, ja to czekam na drugie wydanie Dzieł Zebranych, bo część pozycji jest już niedostępna, a za np. Cyberiadę na Allegro nie chcę płacić 500 złotych (chyba taką cenę wywoławczą kiedyś widziałem).

Niestety Wydawnictwo Literackie nawet nie odpowiada na grzeczne pytania, czy w ogóle mają to w planach... :(

polon23

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #7 dnia: Października 16, 2008, 02:29:39 am »
Kupiłem właśnie pierwszą książkę z kolekcji i na ostatniej stronie wyszczególnione są wszystkie pozycje, które się ukażą w kolekcji.
Zastanawia mnie dlaczego nie będzie kilku bardzo ważnych pozycji takich jak chociazby:

- Pokój na ziemi !!!
- Astronauci
- Człowiek z marsa
- Wizja lokalna
- Golem XIV

Jeżeli ma nie być tych pozycji (nie mówiąc o innych) to jest bardzo poważny błąd. Powiem więcej wydając zbiór dzieł Lema i nie umieszczając tych pozycji można nazwać tylko skandalem.

Mam ogromną nadzieję że gazeta wyborcza się obudzi i uzupełni kolekcje chociażby o te w/w dzieła, jeśli nie to nie widzę sensu tworzenia kolekcji.       

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #8 dnia: Października 16, 2008, 11:20:58 am »
wiedziałem, że nie będzie golema :)

ech..
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #9 dnia: Października 16, 2008, 12:11:58 pm »
A może jest szansa, aby wydać później same dodatki? Z różnych powodów zakup całej edycji jest dla mnie jako lemofila niezręczny - poczynając od długości półki - najistotniejszy zaś jest ten, że do większości moich egzemplarzy jestem strasznie przywiązany, mniej więcej tak jak Tichy do swoich skarbów...

Obawiam się, że na wydanie samych dodatków nie ma specjalnej nadziei, stanowią one integralny element dopełniający dla poszczególnych tomów.

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #10 dnia: Października 16, 2008, 12:21:28 pm »
Kupiłem właśnie pierwszą książkę z kolekcji i na ostatniej stronie wyszczególnione są wszystkie pozycje, które się ukażą w kolekcji.
Zastanawia mnie dlaczego nie będzie kilku bardzo ważnych pozycji takich jak chociazby:

- Pokój na ziemi !!!
- Astronauci
- Człowiek z marsa
- Wizja lokalna
- Golem XIV

Jeżeli ma nie być tych pozycji (nie mówiąc o innych) to jest bardzo poważny błąd. Powiem więcej wydając zbiór dzieł Lema i nie umieszczając tych pozycji można nazwać tylko skandalem.

Mam ogromną nadzieję że gazeta wyborcza się obudzi i uzupełni kolekcje chociażby o te w/w dzieła, jeśli nie to nie widzę sensu tworzenia kolekcji.       

Eh, ja to czekam na drugie wydanie Dzieł Zebranych, bo część pozycji jest już niedostępna, a za np. Cyberiadę na Allegro nie chcę płacić 500 złotych (chyba taką cenę wywoławczą kiedyś widziałem).

Niestety Wydawnictwo Literackie nawet nie odpowiada na grzeczne pytania, czy w ogóle mają to w planach... :(

Wiele wskazuje na to, że "Gazeta Wyborcza" wyda w późniejszym terminie również pozostałe tytuły (przypuszczalnie w podobnej szacie graficznej).

lemowicz

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #11 dnia: Października 16, 2008, 01:19:02 pm »
Wiele wskazuje na to, że "Gazeta Wyborcza" wyda w późniejszym terminie również pozostałe tytuły (przypuszczalnie w podobnej szacie graficznej).

a jaka jest szansa na późniejsze uzupełnienie kolekcji o Fiasko ?

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #12 dnia: Października 16, 2008, 05:23:32 pm »
A Filozofia przypadku będzie w tym drugim rzucie? Za dziewięć zł to bym kupił jak nic.

Maziek,
jak będzie zainteresowanie na dodatki, to i pewnie wydadzą - musisz tylko skrzyknąć odpowiednio dużą grupę chętnych... Na razie jako dodatek to tylko nóż do mięsa...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #13 dnia: Października 16, 2008, 05:33:45 pm »
Za dziewięć zł to bym kupił jak nic.
Za dziewięć to tylko I tom, reszta po dwadzieścia. I nie dziewięć, tylko dziewięć, dzieisęćdziesiąt dziwięć. Też się wiecznie na końcówki nabieram ;).

Cytuj
jak będzie zainteresowanie na dodatki, to i pewnie wydadzą - musisz tylko skrzyknąć odpowiednio dużą grupę chętnych... Na razie jako dodatek to tylko nóż do mięsa...
Ha, ha, czym tu ludzi oderwać od Joli Rutowicz i D. jak d.pa... Nóż chyba dodają, żeby sie pochlastać w związku z konfliktem polsko-polskim zagrażającym stabilności UE... To w sumie duże ułatwienie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #14 dnia: Października 16, 2008, 05:46:03 pm »
Dwadzieścia? Eee... przy kryzysie...