Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1360741 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3285 dnia: Grudnia 16, 2019, 03:33:13 pm »
liv,
no, nie wiadomo, czy bardziej płakać nad śpiwaniem, czy nad aranżem.

Z innej beczki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3286 dnia: Grudnia 16, 2019, 07:55:55 pm »
Cytuj
liv,
no, nie wiadomo, czy bardziej płakać nad śpiwaniem, czy nad aranżem.
Ja bardziej nad wokalem.
Natomiast  Ty, to się chyba raczej śmiejesz, sądząc po załączniku. W każdym razie, mi roześmiał gębę.
To spowolnię na te ostatki

Przy czym dodam, że początek melodyjki budził bardzo konkretne skojarzenie. Ba, nawet udało się znaleźć tę do pary, choć równie dobrze to może być omam.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2019, 07:59:16 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3287 dnia: Grudnia 20, 2019, 11:00:37 am »

Natomiast  Ty, to się chyba raczej śmiejesz, sądząc po załączniku. W każdym razie, mi roześmiał gębę.


No, nawet podwójnie. Raz - sama muzyka, dwa - Orlando Gibbons to renesansowy kompozytor, więc jak na tę płytę trafiłem, pomyślałem, że to może jakiś jazzowe opracowania tegoż. Słucham, słucham, doszukuje się - ni dudu. Więc jest drugi. Większość kawałków jest śpiewanych, chociaż ten wokal trochę nieporadny. Ale ogólnie muzyka dość przyjemna.


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3288 dnia: Grudnia 21, 2019, 11:10:28 am »
Cytuj
Orlando Gibbons to renesansowy kompozytor,
Nie słyszałem wcześniej o takim. Zabawna historia wyszła, biorąc pod uwagę kontekst.
Nic, nic? Nawet nutki inspiracji?  :D
Czas na zakupy przed..oj! dzwonki, dzwoneczki dżingąłls..OJ!
Odtrutka archetypiczna na renifery wiozące nieogolonego grubasa w szlafroku  ::)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3289 dnia: Grudnia 23, 2019, 04:19:09 pm »
Skoro nie słyszałeś, to proszę bardzo :)


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3290 dnia: Grudnia 23, 2019, 07:26:19 pm »
Cytuj
Skoro nie słyszałeś, to proszę bardzo
Dziękuję bardzo.
Tylko smutne takie, mamusia powiedziałaby...jakby żaby na śmierć prowadzili... po prawdzie spodziewałem się wirginału z tonicem...lub bez  ;)
I chyba z tego klimatu, i pory roku, młody Beksiński się przypomniał. Więc dla ożywienia, jedna z jego ulubionych kapel. Cały secik.
https://www.youtube.com/watch?v=HySuC6PhbJY
i ulubiona ich płyta, tak się zaczyna, kowerkiem
https://www.youtube.com/watch?v=WEC8zdJW2vQ
A tak kończy

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3291 dnia: Grudnia 24, 2019, 10:53:56 am »
Gibbons może i smętny, ale szukałem czegoś z melodią i harmonią przystępną dla kogoś, kto takiej muzyki nie zna. Zresztą same kategorie smutny/wesoły też nie są stałe i ówczesne hiphopy dziś mogłyby być uznane za smęcenie.

Młodego Beksińskiego słuchałem czas jakiś - jak byłem młody; najczęściej coś z tych rzeczy


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3292 dnia: Grudnia 24, 2019, 11:45:42 am »
Cytuj
ibbons może i smętny, ale szukałem czegoś z melodią i harmonią przystępną dla kogoś, kto takiej muzyki nie zna. Zresztą same kategorie smutny/wesoły też nie są stałe i ówczesne hiphopy dziś mogłyby być uznane za smęcenie.
No, niech będzie, choć bardziej melancholijność miałem na myśli niż klasyczny smutek.

Ale skoro wrzuciłeś Cure, to przejrzałem nowości i ... przed chwilą byli na pierwszym miejscu LP3  :o (teraz na drugim, ale to numer sprzed 3 lat, ino lajf);  zatem przynajmniej lider działa i zapowiada nowe płyty.
Chocia i jemu ubyło z imagu, ale ba - taki los lobos. To wrzucę coś stosownego z najpopularniejszej chyba, chwilę późniejszej

I trzymając się tropu Beksińskiego, z rozpędu zerknąłem jak rozwija się kariera innych jego (i ojca) ulubieńców.
No - działają, choć tak jak imagu Roberta ubyło, tak i Ka-Spel stracił na słodyczy, czy jak to nazwać, to, czym wabił a było w jego głosie? Każdemu latka inaczej załażą za skórę.
Tym niemniej mi się podoba, choć sadząc po ilości wyświetleń, trudno nazwać to karierą...
W każdym razie jest świeżynka 2019 - raz;

I bardziej dla filmiku - dwa

« Ostatnia zmiana: Grudnia 24, 2019, 11:47:49 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3293 dnia: Grudnia 28, 2019, 12:05:28 pm »
Z innej beczki


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3294 dnia: Grudnia 31, 2019, 03:39:54 pm »
Dobry harmonijkarz. Patrzę, że nawet opatentował własne strojenie.
To może coś bardziej sylwestrowego?
 - z wybuchami  :)
"Wojna światów 2017"  taki wątek został ruszony obok.
Zatem w klimacie
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3295 dnia: Stycznia 01, 2020, 02:19:28 pm »
Harmonijkarz super, wokalista nieco słabszy. Ale całość bardzo OK.

Wayne'a kiedyś trochę słuchałem, dziś mam problemy :)

Dobra, można by jakieś roczne rozliczenie zrobić. Najpierw rock, chociaż w sumie zespół pasowałby i do metalu, ale tam do najlepszości pretenduje jeszcze u mnie Rammstein. To niech będzie, że to taki cięższy rock.


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3296 dnia: Stycznia 05, 2020, 02:54:58 pm »
Fajny ten Spirit. Ciężko się do czegoś rzepnąć  :)
A wszysto i w szczegółach też już gdzieś, jakby...i jednak się rzepło  :D
Cytuj
Dobra, można by jakieś roczne rozliczenie zrobić. Najpierw rock, chociaż w sumie zespół pasowałby i do metalu, ale tam do najlepszości pretenduje jeszcze u mnie Rammstein. To niech będzie, że to taki cięższy rock.
Zaskoczyłeś Rammsteinem. Nie znam po całości - to ten album z "kontrowersją" ?
Ja jakoś nic szczególnego nie wychwyciłem, ale też i nie łapałem nawzbytnio... to może po staremu...
Jutro startuje karnawał.
Helou, to czas zabawy i radości  8)
https://www.youtube.com/watch?v=ug9-hFI-Ys0
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2020, 02:56:38 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3297 dnia: Stycznia 06, 2020, 12:40:46 pm »
Uprzejmie informuję, że golemowe last pufff - to bonobo…ale to i ja pobo…taka karnawałowa wersja:
https://www.youtube.com/watch?v=sgGO23V7Oug
I co w niej słychać około 3:30 do 3:46?:)))

Poza tym skoro zabawy w tle…to oouuooh!:
https://www.youtube.com/watch?v=FLH1cl3EDz4
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3298 dnia: Stycznia 07, 2020, 07:10:23 pm »
liv,
a co zaskakującego w Rammsteinie? To bardzo dobra płyta. Inna sprawa, że z metalu słucham głównie rzeczy dawnych, nowości podglądam, ale najczęściej podoba mi się to, co już znam  ;D

Kolejna ulubiona z 2019 - płyta też na rozdrożu - blues, jazz, a może jeszcze co innego. Pani już tu kiedyś śpiewała.


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3299 dnia: Stycznia 07, 2020, 10:52:09 pm »
@Hoko
Cytuj
liv, a co zaskakującego w Rammsteinie? To bardzo dobra płyta.
He, sam nie wiem... w Rammsteinie.. nic zaskakującego.. o, to może toto?
 Ale że tak wyróżniłeś, na tle koneserskiego podejścia do muzyki klasycznej..chyba to najbardziej.
Samej płyty nie znam po całości - od tej kapelą odpadłem gdzieś tak w okolicach Mutter, kiedy już przestałem odróżniać poszczególne kawałki...zaczęły mi się zlewać i jakoś tak uwidzia...uslyszało mi się, że już wyżej nie podskoczą (ale może jest inaczej? hmm..)
@ Olka
Cytuj
Uprzejmie informuję, że golemowe last pufff - to bonobo…
Ależe co? Śmietana skisła? Może być...nie pamiętam, a kawałek fajny - choć odciebny, jeszcze lepszy.
Cytuj
I co w niej słychać około 3:30 do 3:46?:)))
No co - przerywnik.
Spirytusowe schody do nieba zagrane jak raz dwa trzy (nie mylić z ich troje :) )

To może znów przybonobię - bo Pani już tu bodaj była, ale chyba z ładnym tangiem.
Zatem, jest wieczornie, to coś do spania
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana