Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 259075 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #483 dnia: Marca 03, 2020, 12:49:02 pm »
https://twitter.com/JSaryuszWolski/status/1234746473885192194

Cytuj

Wtedy, gdy "złe" Węgry i Polska odmówiły wpuszczenia "uchodźców" Niemcy ich "zaprosiły".
Teraz Niemcy oświadczyli, że już nie chcą "gości", więc Grecja, która robi to, co Węgrzy w 2015 r. jest "dobra".
Unijne prawo to MY - mówią Niemcy

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #484 dnia: Marca 21, 2020, 01:20:35 pm »
Tak się zastanawiałem, gdzie to wsadzić niech będzie tu, i tak pewnie bez znaczenia w końcu nie czas żałować róż gdy płoną komitety... Mann odszedł z Trójki. Plus ze 40 innych osób po trochu się wykrwawiło. Stacja, która zawsze była lepsza i inna, której się słuchało od kiedy w ogóle człowiek słuchał - której nie zarąbał socjalizm, została zarąbana, już, jest w trakcie, zależnie kto jak uważa. Dla mnie w zasadzie już, przestałem praktycznie w ogóle słuchać gdzieś z rok temu. Można oczywiście do pewnego stopnia odcedzać, ale kiedy się delektować deserem a obok zajeżdża nawozem, to trudno. Tuba polityczna dobrej zmiany w Trójce tak mi jechała. W pewnym sensie, póki Niedźwiecki prowadzi listę przebojów to ona jeszcze troszkę jest, ta Trójka... Dla mnie osobista Trójka zaczęła się właśnie od listy w 82 czy 83, zobaczymy, jak się skończy.


PS - czyli nikt już nie słucha Trójki? Lawina ruszyła, Chojnacki, Waglewski...
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2020, 06:34:15 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2020, 08:55:46 am wysłana przez NEXUS6 »

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #486 dnia: Czerwca 05, 2020, 06:48:52 pm »
"Na naszych oczach wykuwa się Nowy Porządek Świata"   - kto to powiedział?  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #487 dnia: Czerwca 05, 2020, 07:30:28 pm »
Przeca, że nasz premier  8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #488 dnia: Czerwca 24, 2020, 09:35:40 am »
Na zgnilym zachodzie wojna rasowa nabiera tempa. Jakby ktos nie wiedzial, to The Guardian jest autentyczna gazeta, bardzo popularna wsrod akademikow.
https://twitter.com/TitaniaMcGrath/status/1275154998943526913/photo/1

A to jest po prostu zloto! Doradca policji!  ;D ;D ;D I oczywiscie musialem sprawdzic, czy to nie parodia. Nie. Nie jest. ;D ;D ;D:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #489 dnia: Czerwca 24, 2020, 10:10:21 am »
To pierwsze dobre ale drugiego nie rozumiem początku (pytania tej białaski)? O co biega?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #490 dnia: Czerwca 24, 2020, 11:46:20 am »
Jakby ktos nie wiedzial, to The Guardian jest autentyczna gazeta, bardzo popularna wsrod akademikow.

Zwróć uwagę, że tekst "Guardiana" jest b. neutralny, jego autor relacjonuje, nie zajmując stanowiska w sprawie:
https://www.theguardian.com/uk-news/2020/jun/22/calls-for-redesign-of-royal-honour-over-offensive-image

wojna rasowa nabiera tempa.

A autorka petycji to - po avatarze sądząc - blondynka czystego typu nordyckiego ;):
https://www.change.org/p/uk-parliament-change-the-racist-image-on-the-kcmg-medal

Inna sprawa, że w/w petycja wzbudziła jednak dość nikłe zainteresowanie (podpisujących, nie - mediów) dotąd. Popatrz na tą:
https://www.change.org/p/mateusz-morawiecki-pass-laws-that-would-protect-lgbt-people-in-poland-and-abolish-current-anti-lgbt-laws
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2020, 12:02:04 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #491 dnia: Czerwca 24, 2020, 12:18:12 pm »
To pierwsze dobre ale drugiego nie rozumiem początku (pytania tej białaski)? O co biega?
Dobra, zrozumiałem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #492 dnia: Czerwca 25, 2020, 04:08:46 am »
Cytuj
Zwróć uwagę, że tekst "Guardiana" jest b. neutralny, jego autor relacjonuje, nie zajmując stanowiska w sprawie:
Brzmi, owszem stosunkowo neutralnie, sa co prawda pewne niuanse i fakt przedstawienia tylko jednej pozycji i strony. W ogole traktowanie takiej akcji powaznie jest niepowazne. Trzeba by tez znac troche ta gazete, zeby miec pewne tlo, zwlaszcza biorac pod uwage ich relacje z ostatnich zdarzen. Wlasnie dotarlo do mnie, ze chyba zaczyna sie robic pomiedzy mna, a szeroko rozumiana polskoscia (w sensie zycia polskimi sprawami) luka kulturowa. Zapewne tez moje rozumienie kwestii rasowych jest inne, niz kiedy tu przybylem. Sam nie wiem jak to zwartosciowac; na plus czy minus?

Cytuj
A autorka petycji to - po avatarze sądząc - blondynka czystego typu nordyckiego
Oh, to jest typowe, a nie jakis ewenement. Caly ruch BLM jest z gruntu rasistowski (antybialy i tutaj biali lewicowcy sa bardzo aktywni)), komunistyczny, marksistowski, anarchiczny, antyrodzinny i antykapitalistyczny. Slyszalem wywiady z ich liderami i otwarcie glosza pomysly: "smash capitalism", likwidacja policji, walka z patryjarchatem, zniszczenie tradycyjnej rodziny:
Cytuj
We disrupt the Western-prescribed nuclear family structure requirement by supporting each other as extended families and “villages” that collectively care for one another, especially our children, to the degree that mothers, parents, and children are comfortable.
Dluga historia. Domyslam sie, ze to czym UK, USA i wiekszosc zachodu teraz zyje, dla Polakow jest nic nie znaczacym, dziwnym epizodem. Z mojej perspektywy wyglada to bardzo niebezpiecznie, nastroje sa gorace, przesladowania sa faktyczne (mowie tu o przesladowaniach bialych, za np. powiedzenie: "All lives matter", albo nie daj Bog: "White lives matter".
Cos wesolego(?) w temacie:

Ogolnie, moglbym tu wrzucac tony linkow do tego co sie dzieje w temacie, od rzeczy strasznych, do takich co wygladaja jak parodia, ale jak mniemam,  dla forumowiczow to odlegla egzotyka.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #493 dnia: Czerwca 25, 2020, 08:48:42 am »
Powiedz coś więcej, jak to jest z tymi - nie wiem, ogólnie imigrantami czy imigrantami o innym odcieniu, czy może wyznaniu, z punktu widzenia, jaki posiadasz. Dla mnie np. rzecz jest jak piszesz egzoticzna. Czy faktycznie są gorzej traktowani przez policję (czy inne władze) czy nie i tak dalej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #494 dnia: Czerwca 25, 2020, 09:02:34 am »
Brzmi, owszem stosunkowo neutralnie, sa co prawda pewne niuanse i fakt przedstawienia tylko jednej pozycji i strony.

Nawet jeżeli uznać, że jest to forma subtelnego sączenia treści, to - żyjąc w Polsce - tęsknię do takiej subtelności. U nas nawet "Wybiórcza" ;) stawia ostatnimi czasy na znacznie większą łopatologię, a - mówiąc nieco umownie - strona przeciwna nigdy szczególnym wyrafinowaniem przekazu nie grzeszyła, zaś w obecnych latach (za sprawą pana, który sam siebie zwie "Bulterierem") pobiła własne rekordy w zakresie walenia odbiorcy po łbie.

W ogole traktowanie takiej akcji powaznie jest niepowazne.

Jeśli uznać ilość podpisów za miarę znaczenia, owszem*. Przy czym mogło zaważyć, że petycję wsparł, zdaje się, przywołany w tekście lord Woolley**, który do "Guardiana" pisywał (ot, kolega koledze)...

* Jeśli patrzeć szerzej - krytyka dawania diabłom (i tym podobnym) afrykańskich aparycji nie jest niczym nowym.
https://www.humanityinaction.org/knowledge_detail/black-pete-analyzing-a-racialized-dutch-tradition-through-the-history-of-western-creations-of-stereotypes-of-black-peoples/

** https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Woolley,_Baron_Woolley_of_Woodford

Cytuj
A autorka petycji to - po avatarze sądząc - blondynka czystego typu nordyckiego
Oh, to jest typowe, a nie jakis ewenement.

Ale wobec tego nie jest to wojna rasowa sensu stricto (taka z gatunku: po jednej stronie KKK, po drugiej Black Panthers), tylko co innego, nawet jeśli wokół kwestii rasowych się kręci.

Slyszalem wywiady z ich liderami i otwarcie glosza pomysly: "smash capitalism", likwidacja policji, walka z patryjarchatem, zniszczenie tradycyjnej rodziny:

Ja dotarłem nawet do takiego manifestu:
https://medium.com/@seattleblmanon3/the-demands-of-the-collective-black-voices-at-free-capitol-hill-to-the-government-of-seattle-ddaee51d3e47
Polski przekład którego trafił na stronę rodzimej ortodoksji trockistowskiej:
http://www.1917.net.pl/node/24222
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2020, 09:30:22 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki