Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1355518 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3345 dnia: Marca 23, 2020, 01:09:18 am »
Niee...Rod to fajnie śpiewa z Panią - zapomniałam jak się zowie...nie chodziło mi o chrypkę - tylko o całość - melodię? coś w tekście - chociaż inny?
Mnie się narzuciło - z kategorii "już to słyszałam" - nie mogłam tylko sobie pometkować, bo to jedna piosnka - nachalnie grana x lat temu..."x" - jak patrzę to 20 lat temu:)) - może Ci się nie obiła - ale zidentyfikowałam, że ta:
https://www.youtube.com/watch?v=WxQIiyAfGhc
Podobne? Zgapiali? :-\

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3346 dnia: Marca 23, 2020, 01:34:07 am »
Ale mi niespodziankę zrobiłaś... tak, tak, podobna i to mocno. Nie wpadłbym, bo zapomniałem, kurzem się pokryła..nigdy nie słuchałem hiciora oddzielnie, zawsze leciała cała płyta. Radio wtedy omijałem szerokim uchem, więc uciekła mi przebojowość superki.
To ich debiut? Mam tę płytę, zupełnie o niej zapomniałem, a przyjemna wielce. Ten hicior, oklepany  mówisz? Bo  całość fajna i równa. Ale nie monotonna.
To z rozbiegu -  pierwszy i zamykający.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3347 dnia: Marca 26, 2020, 02:15:24 pm »
Inter arma silent musica?  Nienooonie... :)
Z reamonnorozbiegu, z tej samej epoki, z tej samej półeczki tylko schodek niżej, wypadła jeszcze jedna zapomniana. Trochę smęcą, ale całkiem, całkiem... o! akurat na tło...
Dla odmiany z ogona (w dodatku ukrytego)

i coś z tytułem na czasie?

« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2020, 02:18:05 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3348 dnia: Marca 27, 2020, 09:48:39 am »
z całkiem innej beczki


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3349 dnia: Marca 28, 2020, 02:14:03 pm »
Cytuj
z całkiem innej beczki
I nie beczki śledzi, ni kapusty... Dodać do fileta Milo Kurtisa z bębenkami i prawie Osjan.  :)
Fotka fajna, też.
To ja nie wiem.  :-\  Osjan, jakoś nie.. trzymając się Skandynawii, o! Bel Canto dawno nie było.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3350 dnia: Marca 30, 2020, 12:43:32 pm »
liv,
no, z rozmaitymi rzeczami może mi się to kojarzyć (w pierwszym rzędzie z tym, co słyszę za oknem), ale na Osjana bym nie wpadł  ;D

to jeszcze coś z okolic

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3351 dnia: Marca 31, 2020, 06:41:47 pm »
Jakoś znów wydało mi się aktualne  :D
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3352 dnia: Kwietnia 01, 2020, 03:26:14 pm »
Mnie jakoś tak się skojarzyło:
https://www.youtube.com/watch?v=eeqjp_yGptQ
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3353 dnia: Kwietnia 03, 2020, 11:17:45 pm »
Chciałem coś bardziej apropośnego, ale Kasia poczeka.
 Umarł jeden z moich najulubieńszych głosów.
To tak jak powinno być memorialnie - z trzaskiem igły w winylowym rowku, a nawet przeskokiem


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3354 dnia: Kwietnia 05, 2020, 10:59:56 am »
Piosenka na  trzecią niedzielę izolacji. No i palmową  :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2020, 11:02:22 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3355 dnia: Kwietnia 08, 2020, 03:48:15 pm »
Już nie obserwuje.
Coś szybko  :(
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3356 dnia: Kwietnia 12, 2020, 11:23:21 am »
Satrianiego nigdy specjalnie nie lubiłem, ale nowa płyta całkiem przyjemna


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3357 dnia: Kwietnia 13, 2020, 11:15:12 am »
"Nielubię"  to może nie, ale ometkowany jako jeden z tych wirtuozów gitary, którymi zachwycają się młodzi adepci gry na tym instrumencie. Do posłuchania, ale bez tego bluesa, by coś więcej poczuć.
Natomiast teraz podane danie fajne.. na początku czemuś skojarzył gitarra romantika Fancis Goya (potem już miej  :D  ) i nawet myślałem czy by go tu nie... bo chyba jeszcze go tu nie było, ale przypomniało się, że inna gitarra w ubiegłym płyttę wydałła ałła... coć mi się zacina, ptakorajskobiałowieżny...żubrrr?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3358 dnia: Kwietnia 13, 2020, 12:44:46 pm »
Ależ ten Billy W. podobny do...siebie...to Soul Shadows bardzo przypomina Just the Two of Us (i Georgię:))
Alele co tak przygnębiająco...za dużo bluesa w bluesie...na odtrutkę: siostrzyczka z gitarą
https://www.youtube.com/watch?v=Y9a49oFalZE
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3359 dnia: Kwietnia 15, 2020, 07:22:25 pm »
Ależ ten Billy W. podobny do...siebie...to Soul Shadows bardzo przypomina Just the Two of Us (i Georgię:)) 
Ano, prawie jak Cugowski do Cugowskiego...a w obu przypadkach on gościem, w pierwszym kapeli Crusaders; drugim, Grovera Washingtona młodszego.  I rzeczywiście numery podobne jak głos gościa... pewnie dlatego oba lubię  :)
A Gruzja to nie wiem... ;)
Chyba nie tego białasa z zduszonym głosem miałaś na myśli?


Siostrzyczka owszem, dynamiczna i to że z gitara, przypomniało mi, że był taki band co dawał radę bez gitary, solowej. Bobas - jest.
Taki przebój sprzed laaat. Dawno niee.. ep!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2020, 07:26:13 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana