Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1355521 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3480 dnia: Września 26, 2020, 07:16:04 am »
Ostatnio wzielo mnie bardziej na muze. Mam nadzieje, ze mi przejdzie, zanim zaczne kupowac, bo zaczalem spedzac czas na przegladaniu ebaya poszukujac okazji na wzmacniacze, glosniki, DAC i inne takie... Znaczna czesc muzy ktora znam i lubie, znudzila mnie, bo juz pamietam kazdy fragment... Cos jak z Bladerunner (film); co z tego ze super film, skoro kazda scene pamietam dokladnie, wiec nie ma sensu ogladac. Wygrzebywalem wiec starocie. Wrocilem do Zeppelinow, Doorsow,  Stranglersow i innych klasycznych rockow. Posrod nich, mam tez w ulubionych Budgie. No i tutaj mnie koledzy tutejsi zaskoczyli, bo nikt z tych ktorzy siedza w takiej muzie nie kojarzyl Budgie. Ze starych czasow, kiedy sie siedzialo w klasykasch, kazdy ze znajomych w Polsce dobrze znal ta grupe, a tutaj co?


Z innej beczki, bardziej ciekawostka niz polecanka. Chor od nas dalej probuje cos tam rzezbic zdalnie przez jakiegos Zooma, bo oczywiscie nie moga sie zbierac normalnie:

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3481 dnia: Września 26, 2020, 11:50:32 am »
mam tez w ulubionych Budgie. No i tutaj mnie koledzy tutejsi zaskoczyli, bo nikt z tych ktorzy siedza w takiej muzie nie kojarzyl Budgie. Ze starych czasow, kiedy sie siedzialo w klasykasch, kazdy ze znajomych w Polsce dobrze znal ta grupe, a tutaj co?
Nexia?! Co to za dyskryminacja?;))
Koleżanka Ci uprzejmie wypomina, że Budgie tutaj gościli tylko nie może ich na szybko znaleźć - ale na pewno z rodzicami się tu zgłaszali.
Skoro nie wiadomo czy deszcz, czy słońce...to:
https://www.youtube.com/watch?v=ChH_eisaf2E
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3482 dnia: Września 26, 2020, 07:01:07 pm »
No, w tym temacie to się chyba już wszystko przewinęło :) Zdziwiłem się z Budgie tutaj, bo przecież oni z UK i wydawało mi się, że koszula bliższa ciału. 
Ten Marion Afroamerykanin miło buja. Trzeba docenić taka prosta, a nie prostacka muzę.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3483 dnia: Września 26, 2020, 08:39:06 pm »
Cytuj
Nexia?! Co to za dyskryminacja?;))
Pilnuj Olek, pilnuj... byleś nie inkryminowała  8)
Przecież niedawno wrzucałem mego ulubionego Napoleona, dwóję, by grę wstępną ominąć. To się auto-zbonobię.

Parentsy mi się oklepały, poza tym oni nierówni - dorwałem kiedyś jedynkę i...o kurczaki! - A co to za amatorzy szarpią druty?
Cytuj
bo przecież oni z UK
To zespół, który jest znany z tego, że jest znany...tylko w Polsce.  :) Zresztą, Walijczycy.
Chyba autorskim dziełem Kaczkowskiego na tutejszym Pol-etku.
 I bodaj lat temu większe kilka, pisaliśmy już o tym   :D a moze nie? Hunoł...że się wpiszę.
Przed chwilą spadła ulewa - z grzmotami! To już druga dzisiaj.
Właściwie to jeszcze Baby...no, ale standard i... chyba przesadzam..

A co to za MAANAM mi się włączył, ale numer, teraz dopiero...by rzec, pośmiertnie...  ???

To jak już tak się rozochociłem, coś na schłodzenie, ostatni z listy goticountryd`arc. Na jakiś czas...
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2020, 09:15:20 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3485 dnia: Września 28, 2020, 11:34:23 pm »
Ciekawe, czy to prawda :) .
https://www.reddit.com/r/oddlysatisfying/comments/j0mb6h/needinggetting_by_ok_go_best_music_video_ever/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3
Samo się wyjaśniło  :)
{Powiem tylko, że byłem pod wrażeniem... fiziualnym. Oraz psychologicznym. Muzycznym, mniej.
Wypada coś zagrać? Pasowny Gołyźniak...
https://www.youtube.com/watch?v=qo6S4pdAsWU
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3486 dnia: Października 05, 2020, 05:38:12 am »
Ten z wilkiem fajny blusik, ale jazzzzu to nie zmecze... ;)
Co tam, Maziek wrzuciles, bo skasowane juz?
A taki folk juz byl?

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3487 dnia: Października 05, 2020, 06:01:55 pm »
Fajny folczyk  :)
Cytuj
A taki folk juz byl?
Będę kociołkiem   8)
Nieee, nie było - od 24 września to kolejny pierwszy raz  :D
Ale co tam, wiadomo; repetitio est... czym jest! Co napisał główny bonobiarz forumowy. I to pewnie też, ale czemuś się przypomniało.
Więc dark-country przy nich to wiesiołyje riebiata. Mogliby patronować.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3488 dnia: Października 06, 2020, 11:25:31 pm »
Ta odmaźkowa instalacja paramuzyczna...się mi myślało: jak im się chciało to wszystko ustawiać? pewnie kilka razy...;)
Całkiem przyjemne kolorki i Aula...ale skoro tak radośnie w tym królestwie...kolejny odhaczyk...przedwczesny...dla jednych za późno na doctora, innych telewzywają:
https://www.youtube.com/watch?v=NkJOZOOXJWk

https://www.youtube.com/watch?v=L9r-NxuYszg
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3489 dnia: Października 07, 2020, 06:08:14 am »
Cytuj
Będę kociołkiem   8)
Nieee, nie było - od 24 września to kolejny pierwszy raz  :D
Ale co tam, wiadomo; repetitio est... czym jest! Co napisał główny bonobiarz forumowy. I to pewnie też, ale czemuś się przypomniało.
No tak, nie pamietam juz jaka muze wrzucam na ktore platformy. Starosc nie radosc, smierc nie wesele  ;D
Wpadlo mi w ucho takie cos. Kojarzylem goscia z jakowys dziwadel pastizowych, a to nawet da sie przesluchac:

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3490 dnia: Października 07, 2020, 09:02:06 pm »
Cytuj
...ale skoro tak radośnie w tym królestwie...kolejny odhaczyk...przedwczesny...dla jednych za późno na doctora, innych telewzywają:
Aouu, najpierw przeczytałem i posłuchałem tu; pomyślało sie...ależe olkę wzięło akurat na wanhejlena... ok. całkiem fajne, takie lubię...a potem dopiero dotarło, że to postmortem. I to wczesnym. No nic... ba.
Cytuj
Wpadlo mi w ucho takie cos. Kojarzylem goscia z jakowys dziwadel pastizowych, a to nawet da sie przesluchac:
Rzeczywiście słuchliwe.
Problemy mena co zauważył że wpadł w wiek średni wprawdzie mam już za sobą  ;D ...chyba, więc altruizmem nie zaciągnęło ( bodaj miało być - empatią i lustrzanym neuronem.. ta nieradość 8) ), ale całościowo fajne. Tylko... czy tylko...ja ?  słyszę w granym Republikę i Cata S ?
Tym tropem -> tu
https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/zwyciestwo-led-zeppelin-stairway-to-heaven-nie-jest-plagiatem/mtcc5hz,681c1dfa
I teraz jestem na rozdrożu  ;)  ... nju Cat <-> czy?
Czy.
Coverek taki


« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 09:07:59 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3491 dnia: Października 09, 2020, 10:16:00 pm »
Wyszukuje teraz w necie FLAC-ow, bo nie moge zniesc nedznej jakosci, kiedy cos brzeczy, szumi, dudni, etc. I taki mi miedzy innymi wpadl w ucho, blusik, nieco tropem Planta. Dopiero przy troche lepszej jakosci moge sie nacieszyc tymi wszystkimi niuansami glosu i instrumentow:
&index=101

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3492 dnia: Października 10, 2020, 03:49:10 pm »
Cytuj
Dopiero przy troche lepszej jakosci moge sie nacieszyc tymi wszystkimi niuansami glosu i instrumentow:
No ba; u mnie zwykły zestawik głośnikowy. Także, musisz ścierpieć nieflace. Lub szukać.
Aha..pozazdraszczam  :)
Blusik blusiasty, a u mnie na dzisiaj dwie ścieżki - bojowa i zakakująca. To może zaskakującą?
Lubiany Cat, ostatnio zwany Jusu,f wydał z okazji 50-lecia pewnej płyty jej nową wersję. Tak się składa, że  Tea for the Tillerman to także moja ulubiona płyta...(jedna z ), odnotowuję z uczuciami mieszanymi - niektóre hiciory przerobił  na.. kontrowersyjnie.
Zresztą, bo ja wiem? Sami posłuchajcie.
 Inna, ale wciąż się podoba ...bo szkielet znakomity?
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2020, 03:55:02 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3493 dnia: Października 10, 2020, 06:16:59 pm »
Cytuj
   No ba; u mnie zwykły zestawik głośnikowy. Także, musisz ścierpieć nieflace. Lub szukać
Wiadomo, że najwięcej muzy można znaleźć w necie. CD już się pozbyłem dawno temu. Sprzęt wygląda tak: Z komputera kabel HDMI do rozdzielacza/ DAC, z tegoż obraz leci na TV, dalej przez hdmi, a dźwięk już jako analogowy do wzmacniacza, z niego na głośniki. Tutaj myślę, tracę większość jakości, bo DAC kosztował mnie jakieś 15£. Drugie połączenie to cyfrowy, optyczny sygnał na słuchawki bezprzewodowe. TV nie oglądam, więc komputer pełni rolę multimedialna. DAC, wzmak Denon i głośniki Rotel to był razem koszt poniżej 100£ , wszystko używane, więc stosunek ceny do jakości bomba. Jak ktoś słucha muzę z netu, albo ze ściągniętych plików, to polecam takie rozwiązanie niskim kosztem. Jak się ma lepszej jakości wzmak i głośniki, to warto trochę więcej wydać na DAC, mój to nędza, bo głównie słucham na słuchawkach i tutaj poszła większość funduszy.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2020, 09:51:41 pm wysłana przez NEXUS6 »

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3494 dnia: Października 11, 2020, 03:50:21 pm »
A uszy nadążają za parametrami sprzętu?  :D
Miałem taką fazę , ale mi minęła... kiedyś zorientowałem się, że słuchający audiofile popadają czasem w taką skrajność i kierują się szczegółem brzmienia, tracąc wzgląd na całość utworu...słuchaj słuchaj, jak w prawym kanale słychać ten szmerek, jak wyraźnie  ;)
...albo te marakasy w szesnastym tle, no, brzmią wprost cudownie

A już te piszczenie pedału przy perkusji w znanym bluesie Zeppelinów... słychać tylko na najlepszym sprzęcie.  8)
Te uwagi nie tyczą się Ciebie, tylko tak ogólnie zauważyłem pewną schizę na takie w czego efekcie kiepski kawałek cudownie brzmiący wygrywał z... lepszym ale gorszym.
U mnie te lepsze fi, zastało jednak przy zestawie z cd i analogami, ale rzadko już tam zaglądam. Przy kompie  - imć Brzęczyszczykiewicz  :D I tak lepszy niż najlepsze moje sprzed 40 lat.
To co... melodii dawno nie było;
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2020, 04:03:00 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana