Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1355512 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3330 dnia: Lutego 22, 2020, 10:58:36 am »
Co tak cicho? Nie podobało się?  ;D

To jeszcze raz


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3331 dnia: Lutego 22, 2020, 06:20:50 pm »
Cytuj
Co tak cicho? Nie podobało się?  ;D
Nie no, milutki ten Gramatik, wcale nie dramatik. Bardziej dramatik ta diva..jakoś mi operowa formuła ala Butterfly nie pasuje do rockowego przeboju. Może nie potrafię się przestawić? A te wcześniejsze to nie bardziej trip-hop?
To też wrzucę taką mieszankę, konsekwentnie wiosłując. Ale mi się refren rzepnął  :D
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3332 dnia: Lutego 27, 2020, 10:56:56 pm »
Jak mieszanki - to mam taką:
https://www.youtube.com/watch?v=A-awdzAmUD4
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3333 dnia: Lutego 29, 2020, 10:48:40 am »
Bardziej dramatik ta diva..jakoś mi operowa formuła ala Butterfly nie pasuje do rockowego przeboju. Może nie potrafię się przestawić?

Po mojemu to nie jest wcale takie bardzo operowe, taka mieszanka raczej, w sumie średnie to. Bardziej podoba mi się ta piosnka - też popularny przebój :)


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3334 dnia: Lutego 29, 2020, 08:19:07 pm »
Cytuj
Po mojemu to nie jest wcale takie bardzo operowe,
He, no może i bardzo nie, ale zaciąg operowy występuje.  :)
Skoro uderzasz w pogrzebowe... hmm.. i kowerowo? Taki wychodzi guzik.
Rosyjski

No a co z pogrzebem? Poza tym, że wykonawca nie żyje?
 Ano, okoliczności załamania kariery a i być może śmierci mocno nawiązują do dyskusji która toczy się na naszym forum.
Skorzystam z tłumacza Gie :)
Trzy miesiące po wypadku w Czarnobylu Barykin dał tam koncert. Rezultatem była operacja tarczycy. Ponadto, jak zauważono, wielu wykonawców, którzy odwiedzili strefę podwyższonego promieniowania, odczuło negatywny wpływ na możliwości głosowe: na przykład Ałła Pugaczowa i Irina Ponarowska.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%80%D1%8B%D0%BA%D0%B8%D0%BD,_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
To jeszcze niech popłynie polski akcent  :D

« Ostatnia zmiana: Lutego 29, 2020, 08:23:43 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3335 dnia: Marca 04, 2020, 11:36:43 am »
z innej beczki


Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3336 dnia: Marca 07, 2020, 09:03:03 am »

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3337 dnia: Marca 07, 2020, 07:20:12 pm »
A to zestaw-iłeś. Na stary jazz naszło? Trochę kowbojski żanr...zwłaszcza w drugim. Piano czemuś Łapińskiego przypomniało. Z jakiegoś kaczmarskiego akompaniamentu.
To ja spokojniej, ale też staro, starszo, straszno... nie wiem czy jeszcze  w tej epoce do zniesienia.  :)
Jako, że śniegu nie było i już raczej nie będzie, to niech  posypie choć w piosence.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3338 dnia: Marca 10, 2020, 09:57:51 am »
Na stary jazz nie potrzebuję jakiegoś specjalnego nachodzenia. Ten drugi to zresztą granie całkiem nowoczesne - a okazja taka, że ludzie umierają, niestety :)

z innej beczki, nowa płyta muzyka znanego skądinąd


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3339 dnia: Marca 12, 2020, 10:06:30 am »
Cytuj
Na stary jazz nie potrzebuję jakiegoś specjalnego nachodzenia
Dyć prawda.
Cytuj
- a okazja taka, że ludzie umierają, niestety
Haczyk...kruczek...o, kruk!
Czyli trzeba na młodzież stawiać - to stawiam.
Nie przepadam za country, ale niektóre głosy...cudo. Wczoraj, przypadkiem, usłyszałem, dodatkowo zdziwiony - że polski.
Tak mi  przypasował, jak kiedyś Mielczarek do bluesa. Po niej już nic... znaczy mniejsze bądź większe udawanie chrypki w stylu Wierzcholskiego.
Ta Pani.
Tu na żywo;

A to solidnie zaaranżowana, z debiutanckiej płyty, z ubiegłego roku

Tej płyty
https://asfaltshop.pl/product/12418-agata-karczewska-im-not-good-at-having-fun-cd/
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3340 dnia: Marca 14, 2020, 10:04:09 am »
country lubię, ale takie bardziej klasyczne, korzenne. to za nowoczesne  ::)

nowa płyta, chociaż muzykę jakbym już gdzieś słyszał. ale przecież najbardziej podoba nam się to, co już znamy


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3341 dnia: Marca 19, 2020, 09:46:21 pm »
Źle się dzieje nie tylko w państwie duńskim...więc nie wiem skąd mi się ta sardynka wzięła...zaplątała w sieci...przez tytuł?
Takkietamm...ale przynajmniej w miarę żywe:
https://www.youtube.com/watch?v=Tdz83v2BOdY
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3342 dnia: Marca 22, 2020, 07:00:29 pm »
Cytuj
..więc nie wiem skąd mi się ta sardynka wzięła...zaplątała w sieci...przez tytuł?
Aż się prosi, by do sardynki dorzucic tuńczyka (na goraco), poza tym kartofelki się jakoś ujawniły, ale nie... nie tą razą. Tą razą, wskoczy inne -  zgodnie z zaleceniem KE nr. 01121962/16-02 w sprawie muzycznego łagodzenia psychicznych skutków Pani Demii. Oraz sugestiami indywidualnych konsumentów uporządkowanych specyficznymi narzedziami drgań cząstek powietrza...
Cytuj
Na stary jazz nie potrzebuję jakiegoś specjalnego nachodzenia.
Z wielkim hitem w tle.. właściwie to tele..  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3343 dnia: Marca 22, 2020, 07:59:06 pm »
Kartofelki? Z popiołu? :-\
A ten tele - to nic nie słyszałam - w końcu doczytałam i z ulgą (że nie głuchota) pojęłam, że to nie ten...tylko jeden inny dowód.

A ja przeczytałam jednego Manna (tak, to ostateczny krach Trójki):
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/73334/rockmann-czyli-jak-nie-zostalem-saksofonista
...całkiem przyjemna lektura - przerywana posłuchiwaniem tego i owego...w kategorii "najsmutniejsze" WM umieścił taką piosnkę:
https://www.youtube.com/watch?v=sii0zI9zZvg
I proszę - co tam słychać w zaśpiewie? Kto ściągał?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3344 dnia: Marca 22, 2020, 11:15:45 pm »
Cytuj
I proszę - co tam słychać w zaśpiewie? Kto ściągał?
Zielonego pojęcia... mam wrażenie, że z takim zaciągiem (lekko zachrypłym) było wielu. Na szybko, to taki jeden Rod

Cytuj
pojęłam, że to nie ten...tylko jeden inny dowód.
Bardzo dobrze, dobrze, dostatecznie... :)
Cytuj
Kartofelki? Z popiołu?
Nie, z Ameryki.
Jakoś tą babcią, co szorowała do kolejki z powodu ostatnich panic-zakupów, do Zwoźniaka, i samo wypsło
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana