Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447644 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #315 dnia: Marca 24, 2018, 10:08:54 pm »
Dzięki, Livie.
Czy wiesz, jaka wagę (kB, MB) ma to zdjęcie?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #316 dnia: Marca 24, 2018, 10:25:23 pm »
Dzięki, Livie.
Czy wiesz, jaka wagę (kB, MB) ma to zdjęcie?

R.
Niecałe 400 kB, o ile imgur nie skompresował, ale raczej nie.
Chyba jednak tak, po pobraniu ma 146.
Ale powiększyć nie problem, tylko po co?
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2018, 10:30:27 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #317 dnia: Marca 24, 2018, 11:08:37 pm »
Ja się nie znam, ale ci, co się znają, mówią, że na okładkę lepsze byłyby megabajty.
Na mój kulawy rozum, z kilobajtów nie da się zrobić megabajtów. Odwrotnie - owszem.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #318 dnia: Marca 24, 2018, 11:46:57 pm »
[19.03.18] Jak wiadomo, druga wojna światowa wybuchła dlatego, że Polska napadła na Niemcy. W każdym razie tak twierdziły wszystkie niemieckie rozgłośnie w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1939. Do niedawna sądziłem, że podobna państwowa propaganda nie byłaby dziś możliwa ze względu na wolność słowa, niezależne pluralistyczne media, ludzki zdrowy rozum oraz internet – ale się myliłem.

Oto w marcu 2018 roku premier Teresa May oskarżyła Rosję o napaść na Wielką Brytanię za pomocą broni chemicznej, a jej święte oburzenie podzielili – między innymi – prezydenci Trump i Duda, przewodniczący Tusk sekretarz generalny NATO Stoltenberg oraz kanclerz Merkel. Z Londynu natychmiast wydalono kilkudziesięciu rosyjskich szpiegów, odwołano umówione międzypaństwowe spotkania i zapowiedziano, że przedstawiciele brytyjskich władz z królową na czele (!) zbojkotują rozpoczynające się niebawem w Rosji piłkarskie mistrzostwa świata. Szef brytyjskiego MSZ przed kamerami oskarżył Putina o osobiste wydanie rozkazu trucia, co sam widziałem w telewizji TVN24.

Jako raptus uważam, że na tę zbrodniczą agresję Kremla zimnokrwiści wyspiarze zareagowali zbyt powściągliwie. Ja bym przynajmniej internował wszystkich Rosjan przebywających na terytorium Zjednoczonego Królestwa oraz skonfiskował majątki rosyjskim oligarchom, którzy nagrabione po rozpadzie ZSRR pieniądze od lat inwestują w City. Liczyłbym także na światową, a zwłaszcza europejską solidarność, i z uznaniem odnotowuję za portalem www.wp.pl, że Polska na znak protestu nie pojedzie do Rosji na mundial. C.d.n.

[20.02.18] Jak donosi nieoceniona „Gazeta Wyborcza”

http://wyborcza.pl/7,75399,23162207,miedzynarodowi-eksperci-przybyli-do-wielkiej-brytanii-by-zbadac.html

wkrótce dowiemy się wreszcie CZEGOKOLWIEK o sprawie. Bo do tej pory nie wiemy nic. Właśnie skończyłem LXX rok życia, dziennikarstwem zajmuję się ponad 40 lat, ale to jest nowa jakość. Owszem, brukowce wysysają z brudnego palca dowolnie zmyślone historie, specjalne komanda zawodowych pismaczych gangsterów zatrudnianych przez New York Times, Gazetę Wyborczą, Gazetę Polską, TVP1, „Sieci”, CNN, Wall Street Journal czy Waszyngton Post robią to w prawnych białych rękawiczkach (żeby trudno było podać ich do sądu za oszczerstwa), lecz tego, by w żywe oczy oficjalnie łgały władze starego demokratycznego i praworządnego zachodniego państwa - jeszcze nie widziałem.

Niezależny rozumny Czytelnik zechce zwrócić uwagę, że codziennych medialnych doniesień, obecnych w czołówkach absolutnie wszystkich serwisów, nie sposób zweryfikować. Od początku nie wiadomo co, gdzie, kiedy, jak. NIC nie wiadomo. Nie są znane ŻADNE szczegóły. Brak JAKICHKOLWIEK dowodów. Relatorom trzeba wierzyć wyłącznie na słowo. Brak filmów, zdjęć, opinii lekarzy, relacji nieanonimowych świadków, wyników badań, czegokolwiek. Brak logiki. Brak sensu. Brak powodów. Brak teoretycznych możliwości. Brak wszelkich rzeczowych konkretnych danych Nie wiadomo, czy ten rzekomo otruty szpieg w ogóle istnieje, nie wiadomo czy żyje. [Jeśli istnieje i żyje, to ja, na miejscu eMaJfajFf czy Siks, profilaktycznie zadusiłbym go szpitalną poduszką i podał do wstrząśniętej publicznej wiadomości, że trwa pościg Scotland Yardu za mordercami wysłanymi przez zbrodniczego Hitlera-Putina, którzy niestety przedarli się do spokojnego średniowiecznego Salisbury w hrabstwie Wiltshire]

Fikcja od A do Z, czyli światowy superfejk, przy którym słynne fejki antyTrumpowe wydają się bajeczką dla grzecznych dzieci…

http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=5554

C.d.n.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #319 dnia: Marca 25, 2018, 12:04:08 am »
Ja się nie znam, ale ci, co się znają, mówią, że na okładkę lepsze byłyby megabajty.
Na mój kulawy rozum, z kilobajtów nie da się zrobić megabajtów. Odwrotnie - owszem.

R.
Nie widzę większego sensu przy tej jakości zdjęcia, ale co tam - nie jestem znawca.
Jeśli nie zmieniłeś adresu skrzynki gmailowej, to właśnie powinieneś dostać grubasa na prawie 2, 5 mega.
Dziwne, że nie masz, przecie sam dawałeś te zdjęcia...
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #320 dnia: Marca 25, 2018, 12:18:25 am »
Dzięki KWADRATOWE dla Iławy :-)))

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #321 dnia: Marca 25, 2018, 11:03:30 am »
@Remuszko, a w istnienie żywej Teresy May wierzysz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #322 dnia: Marca 25, 2018, 11:49:14 am »
Cytuj
http://wyborcza.pl/7,75399,23162207,miedzynarodowi-eksperci-przybyli-do-wielkiej-brytanii-by-zbadac.html
A to cieniale z tych Angoli. My w dużo gorszych (liczniejszych) okolicznościach radziliśmy sobie sami, na czorta eksperci, w dodatku z zagranicy? Pchali się, ale pogonilim.
Swoje komisje najlepsze, zresztą na co zaraz komisje - odraz było wiadomo kto pobłądził...ten też, po licho lazł do knajpy sie pytam?...I wszystko z galanta kulturą, wodze nawet misia zrobiły, dla większej czułości wraz z żółwikiem - nie to co te barbarzyńce na A.  8)
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2018, 11:57:38 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #323 dnia: Marca 25, 2018, 01:10:28 pm »
@Maziasty
Im dłużej żyję, tym mniej wierzę mediom. Pisałem o tym na Forum wiele razy. Praktycznie nie wierzę w słowo pisane. Wierzę, choć też nie do końca, w przekrój teoriomnogościowy różnoźródłowych medialnych doniesień optycznych. Taki przekrój uwiarygadnia istnienie Teresy Maj. Wierzę, że ona istnieje i głosi to, co głosi. Może głosi prawdę? Może ma rację? To możliwe, ale na razie uważam, że TRUJE. W konsekwencji - trują także ci, którzy za nią powtarzają te wysysy z brudnego sufitowego wskazującego palucha.     
Na razie cała afera to dla mnie fejk stulecia. Ale stulecie dopiero się zaczyna :-)

R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #324 dnia: Marca 25, 2018, 01:18:44 pm »
OK, zatem w TM wierzysz. Zatem skoro ona istnieje, i mówi to co mówi, jakich dowodów oczekiwałbyś, aby uwierzyć w otrucie Skripala?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #325 dnia: Marca 25, 2018, 02:41:55 pm »
@ Maziek

Cytuj
jakich dowodów oczekiwałbyś, aby uwierzyć w otrucie Skripala?

Wymieniłem je szczegółowo i wytłuściłem we wczorajszym wpisie forumowym 24 Marzec 2018, 22:46:57.

@ Omnes

Przypominam się z ewentualnością pojutrzejszego wtorkowego spotkania nad grobem Mistrza wczesnym popołudniem. Dokładną godzinę będę poznawał w miarę zbliżania się z Ursynowa na Salwator. Dzisiejsza .chmura podtrzymuje swą gotowość przewozu jeszcze dwóch osób na trasie Warszawa-Kraków i z powrotem.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #326 dnia: Marca 25, 2018, 03:12:38 pm »
Nie wymieniłeś nic szczegółowo albo mówimy innymi językami, bowiem jak podała TM a za nią brytyjskie media, zidentyfikowano 240 świadków zajścia oraz zebrano ponad 200 próbek dowodowych oraz materiał video z kamer w okolicy, plus oczywiście sporo materiału video z działania służb na miejscu. Zakładam, że wiesz o tym - pytam więc, jakich dowodów oczekujesz? Że Cię TM zaprosi, wejdziesz na szkockie podwórko i zobaczysz na miejscu? Przesłuchasz osobiście świadków? Że potwierdzi to Rossijska Gazieta cytując Putina?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #327 dnia: Marca 25, 2018, 04:07:18 pm »
Teraz Ty: po czym poznać, że to, co podają brytyjskie media pospołu z panią May - to prawda?
Gdybym był panią May i brytyjskimi mediami, to bym się nie obcyndalał: 480 świadków, 600 próbek, 200 kamer i zdjęcia ruskiego chemicznego przestępcy stereo i w kolorze (profil, amfas, trłacar), solenne nieanonimowe wypowiedzi do kamery znanych z nazwiska ekspertów leczących (wobec rangi sprawy - wyłącznie prof. dr. hab. med., ma się rozumieć), filmy z widokiem na otrutego, foty jego małej bezbronnej córeczki..., cytaty z pogwałconego porozumienia o zakazie broni chemicznej, wyniki analiz krwi, moczu i płynu rdzeniowo-mózgowego z pieczęcią ichniego NFZ, bezczelne żądanie dostępu do zgromadzonych dowodów wygłoszone przez kremlowskiego Johnsona, itp., itd.
Rzecz jasna, wszystko umieściłbym na fejsie i na stronie rządowej w ramach informacji publicznej, żeby na temat tych twardych dowodów każdy internauta mógł się swobodnie wypowiedzieć, jak o katastrofie smoleńskiej!
Maźku, bardziej prawdopodobne od tego, że dajesz sobie wciskać tak oczywisty kit, wydaje mi się to, że robisz sobie ze mnie wielkanocne jaja. Chętnie bym się z Ciebie jeszcze ponabijał, ale niestety muszę iść na rowerowe kółko.

R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #328 dnia: Marca 25, 2018, 06:09:31 pm »
Chętnie odpowiem na Twoje pytanie a potem się ponabijamy ze mnie, ale Ty odpowiedz najpierw KONKRETNIE na moje. Zwracam uwagę, że sytuacja jest asymetryczna: Ty opublikowałeś tezę i powinieneś umieć bronić jej oparcia w rzeczywistości a ja mam prawo pytać. Ty zaś powinieneś odpowiadać, chyba, że teza była rodzajem manifestu rzuconego jak kamień w wodę i nie oczekujesz próby jej weryfikacji. Co jednak osobiście miałbym za wątłą przesłankę jej prawdziwości.

Jakie więc konkretnie dowody przekonałyby Cię, że Rosja próbowała otruć swego bywszego oficera-kreta wywiadu wojskowego?

P.S. @LA - odnośnie do wiewiórki i orzeszka - coś jest nie tak, ale jeszcze nie wiem co. W moim rozumowaniu jest czeski błąd, ale przypuszczam, że jest ono w ogóle złe. Tylko że chwilowo niestety muszę się zająć nadchodzącym w formie burzy ogniowej z gradobiciem poniedziałkiem.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2018, 06:15:17 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #329 dnia: Marca 25, 2018, 07:50:51 pm »
Wróciłem z kółka, więc odpowiem Ci jak ksiądz krowie (chłop Magdzie, albo na odwrót).
Otóż w moim świecie mentalnym istnieją tzw. fakty notoryjne. To wprawdzie jest starożytny termin prawniczy [ https://pl.wikipedia.org/wiki/Notoryjno%C5%9B%C4%87 ], lecz w języku i myśleniu potocznym oznacza oczywistość (kawę na ławie, czarno na białym itp.)
Za taki fakt w sprawie TRUCIA  uznaję BRAK DOWODÓW. Jakichkolwiek - poza, oczywiście, zapewnieniami pani Mej i jej międzynarodowych rusofobicznych konsortesów.
Zwracam też Twą życzliwą (jak zawsze...) uwagę na to, iż nie zaprzeczam prawdziwości oskarżeń pod adresem podłego Putina. Wskazuję jedynie na BRAK DOWODÓW. Brytowie na razie chcą, by im wierzyć na słowo. Ja im nie wierzę. Przypuszczam, że żaden sąd mieżdunarodnyj, (a może nawet Ostateczny?), też nie uwierzy na słowo. Wszystko.

R. 

pjes: jeszcze dodam to, co robi moja ukochana "Gazeta Wyborcza", gdy ktoś w komentarzach zadaje tzw. trudne pytania [ http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23182703,fala-zgonow-w-londongradzie-wypadki-choroby-samobojstwa-ale.html ] Po prostu usuwa je :-)
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2018, 08:05:40 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )