Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Q

Strony: [1] 2 3 ... 997
1
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Dzisiaj o 01:13:08 am »
Ten Diabeł Łańcucki, całkiem przyjemnie się ogląda.

Ano, najlepszy kawałek kina sarmackiego od czasu "Ogniem i mieczem" (choćby już dlatego, że jedyny od wtedy nakręcony ;)). Mam nawet pomysł na czolówkową piosenkę ew. serialu, co prawda cokolwiek ahistoryczną (powiedzmy jednak, że in universe'owy lirnik pamiętał, co na ziemiach tureckich przed Turkami było... ;)), ale w najlepszej tradycji (której komudowa produkcja wstydu nie przynosi)...

"W stepie szerokim
Którego okiem... Albo
W Cesarstwie Łacińskim
Wstań, unieś głowę,
Wsłuchaj się w słowa
Pieśni o Jacku Dydyńskim!".

3
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Styczeń 26, 2023, 12:10:28 pm »
No proszę jakich świętych w rządzie mamy, tj. mieliśmy, bo tego drugiego odwołali...

4
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Styczeń 26, 2023, 12:02:43 pm »
Mamy eksperymentalne potwierdzenie, że z samochodową kompensacją rozmiarów to prawda szczera:
https://psyarxiv.com/uy7ph/
https://www.crazynauka.pl/male-penisy-i-szybkie-samochody-stereotyp-czy-cos-wiecej/

5
Lemosfera / Odp: Lem, ghost story i insze horrory
« dnia: Styczeń 26, 2023, 11:54:07 am »
Horrorek SF wpleciony w średniawy epizod epigońskiego "ST", zapewne oglądany, czy raczej słuchany, przez Mistrza z całą resztą "Enterprajsa":[Night time - campfire]
Travis: Keep in mind those cargo vessels weren't equipped for rescue operations, so the Captain wasn't sure what to do when he picked up the distress call. But it wasn't a ship that sent the signal. It was a life-pod from one of the old Y-500-class freighters.
Tucker: Those were retired decades ago.
Travis: Exactly. The pod had been drifting in space for sixty three years. Bioscans showed one lifesign inside the pod. Human. The assistant engineer, George Webb, a friend of my uncle's, was assigned to open it. Took him over an hour to cut through the hull. He said the metal felt strange, cold to the touch.
Tucker: Of course it was cold. It was floating in space for sixty years.
Travis: He could hear a tapping noise coming from inside, but when he finally got it open the pod was empty. No body, nothing. A few days later, Webb started acting strange, getting into fights with the crew, muttering to himself in some sort of alien language. Then one day he locked himself in Engineering and overloaded the impulse reactors. He almost destroyed the ship. Then he sealed himself in a life pod and ejected it.
Cutler: I assume the Captain went after him.
Travis: The reactors were too badly damaged. Some people say it was an alien life form that got into him, others think it was the ghost of a dead crewman. I never knew what to believe, but Webb is still out there, drifting. When the subspace noise is real low, some comm. officers say they can still hear the echo of his distress call. Beep, Beep.
(All laugh.)
T'pol: It's highly doubtful that a distress beacon could function continuously for sixty three years.
Tucker: Let me guess. No ghost stories on Vulcan.


"Star Trek Enterprise",
odc. "Strange New World"

6
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Styczeń 26, 2023, 12:23:06 am »

7
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Styczeń 26, 2023, 12:20:50 am »
Tylko gdzie widziałeś decyzje, które można uznać za dyktowane strachem, sądząc po towarzyszących im objawach paniki? Bo ja nerwówkę obserwowałem w pierwszych tygodniach, gdy obostrzenia były jeszcze wprowadzane - przynajmniej w PL - od niechcenia, za to działała samodyscyplina. Potem oglądałem raczej typowe dla naszego zakątka geograficznego przepisy sobie, życie sobie...

A co do filmiku... Pomijając chwilowo, że to Rosja (gdzie dość typowa jest mentalnosć "skoro bije, widać ma prawo...")... Pytanie czy działał czysty lęk przed przemocą, czy raczej skombinowane z nim poczucie "ja też nie jestem w porządku".

ps. I jeszcze w odniesieniu do:
Tymczasem w UK ludzie w niskiej grupie ryzyka padaja na serce w zwiekszonej do poprzednich lat liczbie. Zaloze sie ze tood zmian klimatycznych:

Skąd u pana profesora pielęgniarstwa teza, że to akurat od szczepionek, a nie od bezobjawowego (i w związku z tym przechodzonego) COVID-u? Być może ryzyko skalkulowano zbyt pospiesznie (choć bazując na tym, na czym się wówczas dało)?

8
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Styczeń 25, 2023, 07:09:36 pm »
Peter Watts skończył 65 lat... No to nam już na drugiego Lema raczej ;) nie wyrośnie... Dukaj, natomiast, wciąż ma szansę próbować...

9
Zauważyliście głębokie konsekwencje zjawiska? Co? Gdzie jest świadomość, gdy jej nie ma?  :)

Ty mi lepiej rozplącz - od strony kwantowo-fizyczno-biochemicznej - co się dzieje ze świadomością, jak się człowiek C2H5OH w trupa zaleje 8).

10
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 25, 2023, 05:34:40 pm »
Albo też racja stojąca za Polakami ;). (O, na tej zasadzie.)

ps. Tymczasem Rogozin odleciał w kosmos ;):
https://www.o2.pl/informacje/ranny-rogozin-zapowiada-odwet-mowi-co-stanie-sie-w-ukrainie-w-lutym-6858906132232832a
(Nie wiem, może to i nie wariaci, ale strasznie histerycznie wypadają wypowiedzi tamtejszej wierchuszki ::).)

11
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Styczeń 25, 2023, 01:30:02 am »

12
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Styczeń 24, 2023, 11:04:40 pm »
Heh, właśnie miałem to wrzucać... wraz z bardziej popularnym streszczeniem, które wobec tego jednak zlinkuję w roli lektury dla Ciebie ;):
https://www.sciencealert.com/earths-inner-core-may-right-now-be-in-the-process-of-changing-direction

13
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 24, 2023, 06:36:09 pm »
Wszystko pięknie, ale z linkowanych analiz - które zawierają zresztą informacje dość powszechnie znane - da się tylko - w sposób uprawniony - wyciągnąć wniosek, że USA były poczatkowo skłonne do ustępstw, a FR do eskalacji, w imię powrotu do idei koncertu mocarstw (zaś Niemcy forsowali NS2, nie licząc się z ryzykiem). Cała reszta geopolitycznych układanek jakie tu prezentujesz pozostaje w sferze b. luźnego hipotezotwórstwa.

ps. Z innej beczki...
https://tech.wp.pl/wolfram-to-dla-europy-krytyczny-surowiec-wydobycie-kontroluja-chiny-a-transport-rosja,6859008933853888a

14
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 24, 2023, 02:18:26 pm »
To było na tapecie na jesieni 2021 roku i jakby dil stanął to bylibysmy skończeni. USA zaś rozwiązałoby sobie ręce oddając Europę pod kuratele niemecko-soviecką. Zgodziliby się na NordStrimy, Europa Wschodnia do Rosji itp.

Ale masz na ten temat jakąś wiedzę tajemną (jak jaki Radosław 8)), czy bazujesz na źródłach? Jeśli to pierwsze, napisz co to za wiedza, i skąd (czyli: uwiarygodnij się). Jeśli to drugie - co to za źródła, i czemu mamy na nich polegać. Bo chyba nie chcesz wyjść na bajkopisarza...

Strony: [1] 2 3 ... 997