Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1935291 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13387
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #570 dnia: Października 06, 2006, 11:04:18 am »
Ha, ha, ha, sport to zdrowie, i znów doniesienia z boisk naprawiły mi dzień i gęba mi się śmieje... sorry za offtop, juz nie będę...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3667217.html

P.S. ... ale cieszę się, że Gruzini wygrali! I to tak wysoko. Szkoda tylko naszego lekarza. Musiało być to wspaniałe widowisko ;D
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2006, 11:05:50 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #571 dnia: Października 06, 2006, 11:59:59 am »

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #572 dnia: Października 06, 2006, 12:20:18 pm »
PARANOJA! Ludzie muszą wymyślać takie SF bo jakaś banda sukinsynów nie zmniejszy emisji ;) Arghh...
Ależ bzdura z tym lustrem, przecież to było w Futuramie! (odcinek Crimes of the Hot - dokładnie o tym samym, o czym ten artykuł, nie lepsze pomysły tam omawiali...) Myślę, że chyba powinniśmy utworzyć nowy wątek nt. globalnego ocieplenia, sprawa robi się poważna.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #573 dnia: Października 06, 2006, 04:34:23 pm »
No tak! Cuda-niewidy, stojki na drucie :P Bush i jego banda (oby zdechli w meczarniach) oswiadczyli wprost, ze nie zmniejsza emisji gazow cieplarnianych, bo nie maja one wplywu i zwiazku na ocieplenie klimatu (bo oni tak twierdza), a cala reszta moze im naskoczyc. Shwarzenegger np. oglosil strategie proekologiczna dla Californi, czym sie wyzej wspomnianej bandzie dosc narazil, ale to i tak niewiele zmieni w calej skali.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13387
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #574 dnia: Października 07, 2006, 10:26:09 am »
Słuchaj, tyle ile Schwarzenegger koksu OSOBIŚCIE wypalił to on teraz musiałby na kolanach z Californi po dnie morskim pielgrzymke odbyć do Częstochowy - żeby grzechy odkupić. ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #575 dnia: Października 07, 2006, 04:34:19 pm »
Cytuj
Słuchaj, tyle ile Schwarzenegger koksu OSOBIŚCIE wypalił to on teraz musiałby na kolanach z Californi po dnie morskim pielgrzymke odbyć do Częstochowy - żeby grzechy odkupić. ;D
;D ;D ;D Dobre!

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #576 dnia: Października 07, 2006, 09:55:50 pm »

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #577 dnia: Października 08, 2006, 12:53:51 am »
Cytuj
Słuchaj, tyle ile Schwarzenegger koksu OSOBIŚCIE wypalił to on teraz musiałby na kolanach z Californi po dnie morskim pielgrzymke odbyć do Częstochowy - żeby grzechy odkupić. ;D

Ja tu od kilku miesięcy rezyduję w Częstochowie, i mimo iż pielgrzymów nie brakuje, to postawnych a'la Arnie mało, a na kolanach? Nie uwidzisz żadnego ::)

Kru

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 71
  • Koniec jest początkiem
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #578 dnia: Października 08, 2006, 09:28:09 pm »
Problem ocieplania się klimatu jest dosyć złożony.

Jakiś czas temu czytałem, że nie bez znaczenia jest także orbita Ziemii. Co ileś tysięcy lata (chyba setek, ale nie pamietam dokładnie) ulega ona wydłużeniu, bądź skróceniu. W zależności w którym wariancie znajdujemy się, zachodzi ocieplenie bądź zlodowacenie.

Na ocieplenie lub oziębienie wpływa więc:
- orbita Ziemii,
- emisja spalin,
- aktywność wulkanów,
- czystość mórz i oceanów (jak wiadomo są to największe fabryki tlenu).

Podsumowując - trudność polega na oszacowaniu, który z tych czynników wpływa najmocniej (chociaż każdy jest bardzo istotny). Nie wolno jednak ignorować wpływu człowieka na obecny stan rzeczy, ponieważ zwierzęta nie tworzyły z pewnością takiego zagrożenia jak przemysł. Niestety największy smrodziciel świata - USA nic nie robi sobie z postanowień w Kioto (może coś się zmieniło, ale nie słyszałem). Nie istnieje także odpowiednia grupa, ktora mogłaby taki nacisk wytworzyć - Rosja i UE. Nie jest to możliwe ze względu na ciągłe gry polityczne i przepychanki.

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #579 dnia: Października 08, 2006, 11:47:13 pm »
Jeśli już wymieniasz te czynniki tak kompleksowo, to musiałbyś dopisać jeszcze aktywność słońca...

Kru

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 71
  • Koniec jest początkiem
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #580 dnia: Października 09, 2006, 12:28:33 am »
:)

...tak i można jeszcze wymienić temperaturę otoczenia Ziemii i parę innych, ale na te parametry jako ludzie i tak mamy zbyt mały wpływ. Pozosotają  2 czynniki (spaliny i czystość wód) w czasach obecnych, które możemy zmienić. Może w przyszłości, gdy opanowane zostaną odpowiednie technologie, będzie możliwe bardziej zaawansowane metody inzynierii gwiezdno - planetarnej.

Odnośnie Schwarzeneggera - nie czepiajcie się chłopaka. Brał trochę sterydów żeby zrobić szybko karierę, ale później podobno zaprzestał. Poza tym chciał dać wycisk swoim kolegom z podstawówki :).

 Dobrą sylwetkę można osiągnąć TAKŻE odpowiednią dietą i dużą ilością ćwiczeń na tydzień (co drugi dzień będzie wystarczająco). Niestety proces tzw. rzeźbienia trwa dosyć długo. Trudno mi tutaj podać dokładne dane, ale samo kształtwanie danej partii mięśni zajmuje 2 lata - dużo zależy od danego organizmu (nie zyskuje się wprawdzie ogromnych efektów wizualnych, ale  zdrowie). Później ćwiczymy oczywiście dalej, aby podtrzymywać efekt.
Cały proces wymaga czasu i pieniędzy. Niestety obecnie, gdy ludzie pracują, bądź ciężko się uczą, nie mają zbyt duzo czasu na zaawansowane treningi.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2006, 12:28:53 am wysłana przez Kru »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #581 dnia: Października 09, 2006, 09:54:55 am »

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #582 dnia: Października 09, 2006, 01:55:50 pm »
No tak, Lem pisał o atomowych zabawkach w jednym  z ostatnich wywiadów Nie jest zbyt radosne, że te jego przepowiednie zaczynają się sprawdzać. Chociaż... Może to za dużo powiedziane... jak wiadomo Phenian potrzebuję zabawek wyłącznie do grożenia innym, gdyż poza Kimem wszysktim w kraju grozi śmierć głodowa. Trudno zatem byłoby spodziewać się, że sam fakt posiadania tej broni spowoduje jakieś konkrety. Chyba że czysto dyplomatyczne.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13387
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #583 dnia: Października 09, 2006, 03:44:01 pm »
Co piłeś?! ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #584 dnia: Października 09, 2006, 06:37:45 pm »
Kolorową!  [smiley=beer.gif]