Ankieta

Czy zmienić nazwę działu Hyde Park na:

 piąty eLEMent
3 (30%)
Lem Park
0 (0%)
inną
1 (10%)
nie zmieniać
6 (60%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]  (Przeczytany 132784 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #105 dnia: Października 24, 2019, 01:13:36 am »
Na to wygląda. To teraz może zostawić kilka dni na oswojenie - sprawdzić te dwa wątki - przenieść między nimi - jakby co i pomyśleć co z maturami, recenzjami...
A później to HP i Dylematy?
"Zakład..." jest fajny.
Tylko trzeba pomyśleć jak to zrobić żeby nie było poczucia iż HP to śmietnik.

Muszę powiedzieć, że stosunek stron 16:13 na korzyść Lemosfery mnie zaskoczył - nie jest źle;)

I dzięki za pomoc:)
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 01:21:21 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #106 dnia: Października 24, 2019, 01:20:59 am »
Odwaliliście kawał dobrej roboty, wszyscy. Salutuję Wam, życząc spokojnej nocy po dobrze wykonanym obowiązku.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #107 dnia: Października 24, 2019, 01:38:34 am »
Ja jeszcze tylko o tych recenzjach - przypomniałam sobie, że już to zrobiłam kiedyś - zebrałam je tak:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=821.0

Czyli trzeba je tak zostawić.
Chyba, że dział podrzędny i każda jako osobny wątek, bo inaczej wymieszają się wszystkie komentarze pod nimi.

A Tobie też Hornet dzięki za kibicowanie i pomysły - teraz kombinuj dalej;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #108 dnia: Października 24, 2019, 01:55:22 am »
A dla HP wobec tego proponuję nazwę Zakład Vliperdiusa (bez "doktora", bo za długie), albo Złomowisko robotów.
Skoro już się tak stało, że nazwy trzech działów polskiego forum zawierają zestaw liter L-E-M, może warto byłoby kontynuować tę tradycję również w odniesieniu do czwartego, HP?
Ze względu na symetrię, ład i harmonię?:)
Na szybko – coś w rodzaju „Piąty eLEMent” lub „PoLEMiki przy piwie”?
Oczywiście to tylko przykłady, niezbyt trafne.
Ogłaszam mini-konkurs na lepszy pomysł :) ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #109 dnia: Października 24, 2019, 01:56:04 am »
Muszę powiedzieć, że stosunek stron 16:13 na korzyść Lemosfery mnie zaskoczył - nie jest źle;)

No, nie jest ;).

Tylko trzeba pomyśleć jak to zrobić żeby nie było poczucia iż HP to śmietnik.

A może by mu tak jednak programowo nadać nie tyle śmietnikowy, ile grochowozkapustowy charakter? Tj. dać tam wszystko, co nie ma pośredniego łatwouchwytnego związku z Lemem (tylko chyba wtedy wątki o autorach SF, a może i o "SW"*, wypadałoby dać do DyLEMatów, w końcu znał, oglądał, oceniał, często gorzko; o Tarkowskim czy o solipsyzmie - tym bardziej).

* Skoro już "ST" tam zostawiliście ;).

I dzięki za pomoc:)

Nie ma za co. Fajnie było zgodnie powspółpracować jak za dawnych ;).

Odwaliliście kawał dobrej roboty, wszyscy.

Dzięki, Hornet. Dobranoc :).

Skoro już się tak stało, że nazwy trzech działów polskiego forum zawierają zestaw liter L-E-M, może warto byłoby kontynuować tę tradycję również w odniesieniu do czwartego, HP?
Ze względu na symetrię, ład i harmonię?:)
Na szybko – coś w rodzaju „Piąty eLEMent” lub „PoLEMiki przy piwie”?

Może być, a nazwę Zakład dostałby pod-dział dla specjalnej klienteli ;).
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 02:12:25 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #110 dnia: Października 24, 2019, 12:59:10 pm »
1)
Myślę, że tutaj akurat moglibyśmy skorzystać ze statystyk zbiorczych liczby wiadomości i przesortować malejąco fora i od góry dać: polskie, angielskie, rosyjskie, niemieckie.
Zmienić kolejność for (o ile to się robi tak, jak myślę;)? I połączyć działy na FPA? Tak by nie było HP?
Przy okazji miazo - masz jakieś uwagi do tej wstępnej przeprowadzki?

2) Jak tak patrzę na Dylematy - to wg mnie:
a) nie pasują do nich wątki organizacyjne rozsypane po całym dziale (ta stara org, info skrzata o wieszaniu i przenosinach forum, o karmie, kto powinien stracić uprawnienia itp.) – może zrobić w Dylematach dział podrzędny: organizacja (chyba, że macie jakiś Lemowy tytuł?) i tam pozbierać te tematy i przykleić ten wątek, w którym obecnie urzędujemy? Bo organizacja i tak będzie wiecznie żywa i jakieś problemy z forum?

b) jak patrzę na potencjalne listy otwarte, które powinny być w Wyszalni, to zastanawiam się czy naprawdę musimy je eksponować, one są jakimś sednem forum?
Wyszalnia to świetna nazwa, ale może inaczej ją spożytkujemy? Nie jako dział podrzędny w HP, tylko jako wątek w dziale organizacyjnym a podrzędnym? Nie będzie tak widoczna (Dulska jak się patrzy;)), a zazwyczaj te posty dotyczą wzajemnych pretensji o moderację, zarzutów personalnych itp.

c) maturom chyba jednak nie wydzielałabym działu, bo tematy to wielce nierówne - a i prezentacji już nie ma na obecnej maturze – może te o SF niech siedzą w HP, a te związane stricte z Lemem do Lemosfery?

3)
Skoro już się tak stało, że nazwy trzech działów polskiego forum zawierają zestaw liter L-E-M, może warto byłoby kontynuować tę tradycję również w odniesieniu do czwartego, HP?
Ze względu na symetrię, ład i harmonię?:)
Na szybko – coś w rodzaju „Piąty eLEMent” lub „PoLEMiki przy piwie”?
Mnie się podoba Piąty eLEMent – zwłaszcza, że nie jest 5, a o to właśnie chodzi – o takie tematy, które lubimy-nie-lubimy osobniczo i nie wiadomo co z nimi zrobić:)

4)
tylko chyba wtedy wątki o autorach SF, a może i o "SW"*, wypadałoby dać do DyLEMatów, w końcu znał, oglądał, oceniał, często gorzko; o Tarkowskim czy o solipsyzmie - tym bardziej).
Tak, ja też te tematy (Dukaj, LeGuin, Tarkowski, SW, solipsyzm itp.) przeniosłabym do Dylematów, ale chyba faktycznie – te „właśnie”, Akademię filmową itp. – do HP – inny ciężar gatunkowy.

5)
Cytuj
Może być, a nazwę Zakład dostałby pod-dział dla specjalnej klienteli ;).
Z tym bym się wstrzymała - do czasu remontu HP, jak już uporządkujemy Dylematy i zobaczymy co zostanie nam w HP - czyjakonsiętambędziezwał:)
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 01:07:58 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #111 dnia: Października 24, 2019, 01:32:33 pm »
Jestem za tym, żeby zmarginalizować fora obcojęzyczne, to znaczy zepchnąć je poniżej polskiego forum. Choćby z tego względu, że tam nic się nie dzieje, w przeciwieństwie do polskiego forum.
Co do organizacji, to chyba powinien powstać nawet cały dział na to i sugerowałbym go umieścić na samym dole polskiego forum.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #112 dnia: Października 24, 2019, 03:05:29 pm »
Zmieniłam kolejność – jak widać.
HP w angielskim – czekam na decyzję. Dodam tylko, że mnie on też wydaje się zbędnym w tamtej części forum, a trochę psuje widok strony głównej.

A jeśli taki układ jest jednak zły – to cofniemy. Tylko dajcie znać.

Poza tym dorobiłam dział podrzędny o konkursie, który się odbył i zebrałam w nim te rozproszone recenzje:
https://forum.lem.pl/index.php?board=14.0

« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 03:11:55 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #113 dnia: Października 24, 2019, 05:09:38 pm »
Układ ok. Organizacyjne - też jestem za działem podrzędnym. Z tym, że co się z tego da (stare, nowe, bez różnicy) może po prostu scalić w jeden wątek?

Wspominany "Witz" z niemieckiego dałbym do polskiego HP. "Full Member" xpila z angielskiego HP tym bardziej (jest po polsku).

"Zawód pilota" - pierwszy post bym oddzielił i dał do świeżo utworzonego konkursowego (bo to recenzja konkursowa), resztę chyba do "Akad." jak mówiłem.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 05:19:51 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #114 dnia: Października 24, 2019, 05:57:47 pm »
Nie możemy scalać wątków w organizacji, bo się pomieszają posty - one się układają same - wg dat - przy scalaniu - mam na myśli te organizacyjne. I rozmowy będą całkowicie wymieszane.
Poza tym one miały całkowicie różne historie.
Nie wiem czy dział podrzędny - czy cały nowy - jak napisał Hornet?
A jak się pojawią personalia - to założymy tam wyszalnię i można walić w wirtualne kukły?;)

Wizt w polskim byłby dziwadłem - tam przynajmniej językowo pasuje, ale polskiego Xpila pewnie można przenieść z ziemi angielskiej do polskiej...

Zawód pilota może i był recenzją konkursową, ale chyba wylądował poza konkursem - jest datowany na 1. 02.2011 - a recenzje (wg regulaminu) mogły wpływać do 31.01.2011.
Czyli wg mnie cały wątek - ze zmienionym - na akademijny - tytułem.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #115 dnia: Października 24, 2019, 06:10:02 pm »
Organizacja - wolałbym podrzędny, po co mamy eksponować?

Wyszalnia - sądzę, że przydałoby się określić z góry dopuszczalne (także językowe) granice krytyki, by nikt się nie obraził, a każdy wiedział jak bardzo jego kukła może być zmaltretowana.(Teoretycznie mówię, póki co ;) nie zamierzam korzystać.)

Tamte dwa przeniosłem.

Edit: przerzuciłem SFiarzy (z "Warsami" włącznie, ale bez "PLO", bo ogryzkowo wyszedł), Tarkowskiego, solipsyzm i jeszcze z jeden wątek do DyLEMatów. Myślałem też nad Dänikenem, lecz jestem ciut rozdarty - bo dyskusja trzymała poziom, ale same hipotezy - wiadomo (i było dużo głosów za umieszczeniem tego wątku w HP).
Co z polskimi satelitami (chyba takoż przeniosę...)?
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 08:33:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #116 dnia: Października 24, 2019, 07:13:40 pm »
Organizacja - wolałbym podrzędny, po co mamy eksponować?

Niech będzie podrzędny, w takim razie.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #117 dnia: Października 24, 2019, 09:08:14 pm »
Nie wiem czy czegoś nie przeoczyłam, czy tak ma to wyglądać - pozbierałam po prostu z Dylematów te wątki, które zdawały mi się tyczyć spraw forum.

Zostawić? Przewiesić? Zmienić nazwę? Nie wiem.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #118 dnia: Października 24, 2019, 09:15:38 pm »
Moim zdaniem jest tak, jak powinno być. Wszystkie działy wydają się uporządkowane i na swoim miejscu, to się też tyczy działu organizacyjnego. Dobra robota.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #119 dnia: Października 24, 2019, 09:16:32 pm »
Jest ok. Dorzuciłem do Org. parę wątków z HP. I przejrzę Lemosferę pod kątem.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki