Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447297 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1200 dnia: Czerwca 04, 2020, 07:10:37 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1201 dnia: Czerwca 05, 2020, 10:26:00 pm »
Rzewliwe wspomnienie: matura (raczej marna) równo 45 lat temu ...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1202 dnia: Czerwca 07, 2020, 04:35:57 pm »
Jako patryjota, jestem przeciwny obecności niepolskich wojsk na polskim terytorium.
Jestem również kategorycznie przeciwny obecności broni jądrowej na polskim terytorium.
Do czego ostatnio próbuje nas zachęcać pan Duda i pan Morawiecki, wspomagani przez panią Mosbacher.
Uważam, że w tych dwóch kwestiach może decydować wyłącznie Naród poprzez referendum. Brońmy Konstytucji!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1203 dnia: Czerwca 07, 2020, 05:06:45 pm »
Z konstytucji wynika, że o obecności obcych wojsk w granicach RP decydują umowy międzynarodowe lub ustawy - a nie referenda. W konstytucji nie ma też słowa o zakazie posiadania w granicach RP broni jądrowej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1204 dnia: Czerwca 07, 2020, 06:36:57 pm »
Formalnie masz rację. Rząd, parlament, ustawy i traktaty. Lecz zwróć uwagę na art. 4 i art 125 Konstytucji.

Jak dowiedziałem się w MON, na terytorium Polski nie ma obecnie broni jądrowej.

Uważam, że o obcych wojskach i o atomach nad Wisłą - jako o sprawach o "szczególnym znaczeniu dla państwa" - może zadecydować tylko Naród w referendum. Mam na myśli powinność patriotyczną. Moralną. Ideową. Obywatelską.

Rzecz jasna, ilu Polaków tyle patriotyzmów.

R.

pjes: są jeszcze sondaże. One, jeśli pamiętam, są po mojej stronie.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1205 dnia: Czerwca 07, 2020, 07:21:31 pm »
Chcesz rządzić sondażami? Uważasz, że to dobre? Jak formalnie mam rację - to mam rację. Nieformalnie mogę Ci sprzedać Niderlandy, tanio puszczę. Taka jest konstytucja (skoro chcesz jej bronić)... Nie wypowiedziałem sądów o Twoich sądach, tylko co jest w konstytucji.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1206 dnia: Czerwca 07, 2020, 07:47:39 pm »
Pytasz - odpowiadam:

1. Nie chcę rządzić sondażami.

2. Nie uważam, że rządzenie sondażami to dobre.

Teraz spytam: co sądzisz o moim sądzie/opinii/poglądzie/zdaniu w sprawie obcych wojsk i atomu nad Wisłą?


R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1207 dnia: Czerwca 07, 2020, 08:34:16 pm »
Sądzę, że to dobre.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1208 dnia: Czerwca 09, 2020, 02:58:29 pm »
Pięć dni temu:

Cytuj
Uważam, że ID SN nie zgodzi się na ściganie sędziego Tulei.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1209 dnia: Czerwca 09, 2020, 09:12:33 pm »
Czemu powiedzenie/przysłowie głosi: "łżesz jak pies"?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1210 dnia: Czerwca 10, 2020, 05:10:31 pm »
Historia - remont generalny:

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/200619943-Protesty-w-USA-Pomnik-Krzysztofa-Kolumba-zburzony-podpalony-i-wrzucony-do-jeziora.html

Kiedy Polska usunie pomniki rodzimych ludobójców i hejterów?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1211 dnia: Czerwca 10, 2020, 06:02:54 pm »
https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26019397,allegro-zablokowalo-ksiazke-ziemkiewicza-za-tresci-antysemickie.html?_ga=2.206934865.373624278.1590868390-2037213627.1555913503#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.maly

Allegro zablokowało książkę Ziemkiewicza za treści antysemickie. Dziennikarz żąda przeprosin
Julia Kijek
10 czerwca 2020 | 10:56
Allegro wycofało ze sprzedaży książkę Rafała Ziemkiewicza za antysemityzm


"Cham niezbuntowany" to tytuł najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza, prawicowego dziennikarza i publicysty. Na wniosek stowarzyszenia "Nigdy Więcej" Allegro wycofało książkę ze sprzedaży. Powodem miały być treści antysemickie.


"Książka, którą Państwu przedstawiam jest skutkiem mojego wieloletniego »chorowania na Polskę«, stałego zastanawiania się nad nią. Jest ona skutkiem bardzo konkretnego impulsu, który kazał mi potraktować zebranie w jednym miejscu przemyśleń nad polskim mentalem, jako sprawę szczególnie pilną" - pisze o książce sam Ziemkiewicz.


Publikacja po pojawieniu się na rynku wywołała liczne kontrowersje. Przedstawiciele Stowarzyszenia Przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii "Otwarta Rzeczpospolita" napisali list otwarty w sprawie książki Ziemkiewicza. Informują w nim, że złożyli zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez autora. Ich zdaniem książka propaguje antysemickie tezy. W liście stowarzyszenie powołuje się na fragmenty książki reklamowane w mediach publicznych i na portalach społecznościowych.


"Książka zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące zagłady Żydów podczas II wojny światowej. W publikacji tej Ziemkiewicz zawarł rozdział pt. »Antysemityzm, z którego powinniśmy być dumni«, w którym stwierdził między innymi, że »syjonizm pod wpływem Holocaustu, a raczej mitu Holocaustu, który sam zbudował, nabrał szczególnego okrucieństwa«. W książce Ziemkiewicz nazywa ponadto młodych Izraelczyków »maszynami do zabijania«" - czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia "Nigdy Więcej".


Autor książki ostro skomentował tę decyzję: - Poważnie, Allegro blokuje sprzedaż mojej książki, powołując się jako na autorytet na bandę świrów?! Przekazuję sprawę prawnikom, niech się tym zajmą. A Państwo śpieszcie się kupować, w przyszłym tygodniu dodruk - czytamy na Twitterze  Rafała Ziemkiewicza.
Dziennikarz chce przeprosin i zadośćuczynienia. - Niech Allegro handluje sobie czym chce, choćby papierem toaletowym, nie bardzo mnie to obchodzi. Natomiast warte podkreślenia jest, że formułuje się przy tej okazji kłamliwe opinie na temat tej książki, i to na podstawie opinii ludzi, którzy nie mieli jej w rękach, czego nie ukrywają. Przy okazji Allegro kolportuje nieprawdziwe tezy, jakoby była to książka o wydźwięku antysemickim. Widzę, że to szeroko rozlewa się po internecie i poza nim, więc nie mogę tego tak zostawić. Będę domagał się przeprosin od tego serwisu, a także jakiegoś zadośćuczynienia - mówi Ziemkiewicz w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.


Dziennikarz "Wiadomości" krytykuje Bodnara
Przy okazji awantury o książkę Ziemkiewicza padły też oskarżenia w kierunku Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. - Panie rzeczniku, ma Pan niepowtarzalną okazję by udowodnić, że jest Pan rzecznikiem obywateli - napisał na Twitterze Bartłomiej Graczak, dziennikarz "Wiadomości".


- Drogi P. Redaktorze, po ostatnich 3 miesiącach (100 wystąpień generalnych i setki interwencji indywidualnych dot. pandemii) obywatele doceniają pracę RPO jako ich rzecznika. Co do sprawy - warto dla opinii publicznej ją wyjaśnić, abyśmy poznali wszystkie fakty i argumenty - odpowiedział Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. - Fakty są takie, że Allegro złamało naszą konstytucję, a Pan kluczy - zarzuca Graczak.


- Drogi Panie Redaktorze, mamy sytuację między dwoma podmiotami prywatnymi. W takich sprawach mogę je prosić o wyjaśnienia. Ale mogą równie dobrze mi nie odpowiedzieć. Stąd wstrzemięźliwość. Zna Pan wyrok Remuszko p. Polsce (ETPCz)? Tam są wyłożone standardy w tego typu sprawach. Kłopot polega na tym, że niektóre podmioty prywatne mogą mieć pozycję dominującą lub monopolistyczną (i w ten sposób ograniczać dostęp do „rynku idei”) . Problem znany od głośnej sprawy Lueth z Niemiec. O tzw. horyzontalnym stosowaniu praw człowieka pisała @BGrabowskaMoroz - tłumaczy Rzecznik Praw Obywatelskich.


Głos w sprawie zabrał też Jarosław Pucek, były kandydat na prezydenta Poznania i kandydat na senatora z listy PiS. Zwraca uwagę na Twitterze, że Allegro nie zablokowało na swoich aukcjach chociażby "Mein Kampf". - Na http://allegro.pl kupisz "Mein Kampf". Egzemplarz zadbany, kolekcjonerski, używany. Kupisz też z autografem Adolfa Hitlera. @R_A_Ziemkiewicz nie kupisz - pisze i na dowód swoich słów zamieszcza zrzut ekranu z listą aukcji.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1212 dnia: Czerwca 10, 2020, 06:37:28 pm »
Dzięki, Panie Adminie. Wytłuszczony czerwony fragment ma - dla mnie - ważne znaczenie. Ukazała się mianowicie książczyna pt. "Proces", relacjonująca mój dziesięcioletni najtajniejszy medialnie proces z "Rzepą". Zajawa (poniekąd) wisi tu: http://remuszko.pl/proces_o_GW/

Zbiegiem okoliczności, przygotowuję właśnie drugie wydanie tego tomiku, uzupełnione o to, co niedawno przysłał mi pan Adam Bodnar. RE-WE-LA polega na tym, że w wyroku ETPC nie ma ani jednego przecinka na temat mojej skargi do ETPC. Ani jednego!!!

Napiszę więcej, ale teraz muszę iść do sklepu, bo jutro Wielki Ćwiartek :-)

R.

pjes: odnalazłem ten wyrok: http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-147981 !!!

Każdy może samodzielnie ocenić, co ETPC napisał w uzasadnieniu. No, ale zawsze jest tak, że gdy się przybije kogoś widelcem do ściany, to na Forum pana Lema jest nos w sos i nogi w pierogi, a moja ukochana pani Olejnik mówi: musimy kończyć, musimy kończyć :-)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2020, 10:26:15 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1213 dnia: Czerwca 10, 2020, 09:56:41 pm »
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200609239-Wirusolog-Obawiam-sie-ze-trzeba-bedzie-pod-przymusem-zamykac-ludzi-w-izolatoriach.html

Jak się zamyka ludzi pod przymusem? Gleba, kajdanki i ciupa izolacyjna?

R.


Uważam, że Forum pana Lema mogłoby mieć trafny podtytuł: "Życie po życiu".

Kopyrajt baj.

R.

[scaliłam - Ol]
Dobrze, że scaliłaś (sam bym scalił, tylko nie zauważyłem), ale jesteś mi jeszcze coś winna.

R.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2020, 03:47:16 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1214 dnia: Czerwca 11, 2020, 07:50:04 pm »
Czy tępa rura ma jakowyś wpływ na wirusa? U nasz na Ursynowie jest tera plus 36 stopni.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )