Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]  (Przeczytany 330018 razy)

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 438
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #135 dnia: Marca 02, 2006, 10:18:09 pm »
No, to swego czasu Alan Sokal narobił zamieszania (link).

Natomiast tzw. The Postmodernism Generator jest tu (odświeżając stronę generuje się nowy tekst).

nty_qrld

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • . . . . ...
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #136 dnia: Marca 03, 2006, 12:24:17 am »
Staary tu wszyscy obcykani :]
Ale mimo wszystko nie znałem tego linku, dzięki!

W dniu N o godzinie entej, w entym sektorze entego rejonu zostaniecie wyentowani z pokładu jednostki N."
Pamiętnik znaleziony w wannie

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #137 dnia: Marca 03, 2006, 02:07:17 am »
Hm niezmiernie ciekawe te wszystkie mistyfikacje. Ten generator bełkotu robi, szczególnie, wrażenie.

Zobaczyta, jeszcze parę lat i newsy na wp będą tak generowane ::)

Edredon

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Ruch to życie, bezruch-trwanie
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #138 dnia: Marca 03, 2006, 02:18:25 pm »
    A pewno, że... tylko wpisać do bazy trochę słów kluczowych, co w takim niusie winny się znaleźć i jechał.
Informacji przecież już i tak jest za dużo  :)
   A propos bekotu wymyśliłem kiedyś taki temat doktoratu: "Wpływ pływów oceanicznych na nośność niosek w augustowskiem w latach 1965-1985" lecz wobec Sokala to nic.
Sukces Jego artykułu wział sie pewnie stad, że wielu autorow b. sie stara pisac żargonem i niezrozumiale. To staje sie punkt honoru by byc najbardziej hermetcznym.
Prowadzi to do kwiatkow typu  dekapitacja odnoża   :)
    cođ mi si klawiatura yarayia bekotem + sorensik
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2006, 02:34:34 pm wysłana przez paszta »

pirxowa

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #139 dnia: Marca 03, 2006, 03:02:07 pm »
BTW. Lem nieudolnie przewidywał kiedyś (chyba w wielkości urojonej?) zestawy "sam sobie napisz książkę" z pustą książką i samoprzylepnymi/magnetycznymi skrawkami tekstów, które można w nią dowolnie naklejać. Tu rzeczywistość przerosła Mistrza.

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #140 dnia: Marca 03, 2006, 08:04:22 pm »
To było w Doskonałej Próżni, ale on tego nie przewidywał; tak się tylko naśmiewał.

pirxowa

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #141 dnia: Marca 03, 2006, 09:13:30 pm »
Wiecie co, poczytałam o mistyfikacjach na łamach Wikipedii :-) - i przypomniała mi się lemowska Ekstelopedia. Wikipedia właśnie tak działa... Hasła potrafią zmieniać się z dnia na dzień i z godziny na godzinę... Taka "dzika encyklopedia" nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy, ale jest fantastycznym materiałem do badań i eksperymentów socjologicznych. Szkoda, że kierownictwo Wikipedii ostatnio usztywnia procedury.

Wracając do "Obłoku Magellana", czy zwróciliście uwagę, że triony to nic innego, jak internet??


A-cis

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #142 dnia: Marca 04, 2006, 12:17:28 am »
Cytuj
Hasła potrafią zmieniać się z dnia na dzień i z godziny na godzinę...

To już Orwell wymyślił. W "1984" :)

Cytuj
Wracając do "Obłoku Magellana", czy zwróciliście uwagę, że triony to nic innego, jak internet??

Gdzie to jest? Jakoś mi to umknęło.

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 438
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #143 dnia: Marca 04, 2006, 11:07:17 am »
Cytuj
Taka "dzika encyklopedia" nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy, ale jest fantastycznym materiałem do badań i eksperymentów socjologicznych.

A to różnie bywa z tą wiarogodnością, zresztą każdego źródła ;). Natomiast warto odnotować jako niewątpliwą zaletę Wikipedii to, że trafiają się tam hasła, całkiem nieźle opracowane, których w "zwykłych", poważnych encyklopediach się nie uświadczy.

Cytuj
Wracając do "Obłoku Magellana", czy zwróciliście uwagę, że triony to nic innego, jak internet??

Mhm, powiedzmy że coś na kształt. Tym samym muszę odwołać moje wcześniejsze pytanie o bibliotekę na statku, bo okazuje się, że jest.

Swoją drogą to chyba rozdział jeszcze nie czytany (względnie nieczytany) - przyznaję, że się zgubiłem, gdzie jesteśmy i byłby wdzięczny za informację "co czytamy (na poniedziałek)?".

Z innych:

Trochę już zaczynają mnie irytować te naiwne komunistyczne fragmenty.

I zastanawiam się, czy rzeczywiście tak łatwo, jak postaciom z książki, jest przestawić się na tryb życia inny niż 24 godzinny - czy organizm przyzwyczajony od lat do pewnego rytmu, przynajmniej na początku nie zareagowałby na tego typu zmianę dość nieprzyjemnymi objawami (jakimi?)?

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #144 dnia: Marca 04, 2006, 11:48:47 am »
Na poniedziałek idą Gość z Przestrzeni i Pilot Ameta a zatem pirxowa pojechała za daleko z trionami.

A jak chodzi o Orwella & Wikipedię, to całe szczęście, że nie musimy jeszcze popijać dżinem zwycięstwa ::)

pirxowa

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #145 dnia: Marca 04, 2006, 02:40:08 pm »
Oj sorki za wyjechanie za daleko. Myślałam, że triony już były.

A w ogóle to na jakiego grzyba oni zmienili długość doby z 24 godzin na mniej ? ? ?
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2006, 02:40:30 pm wysłana przez pirxowa »

pirxowa

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #146 dnia: Marca 04, 2006, 06:13:13 pm »
Znów coś a propos mistyfikacji...
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35796,3183443.html?as=1&ias=2
Internet nadaje się doskonale do takich rzeczy.

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #147 dnia: Marca 06, 2006, 12:23:14 pm »
A co tu tak cicho? Myślałem, że o tej godzinie to będę już mógł przeczytać parę "magellanowych" wypowiedzi :)

"Gość z przestrzeni".
Tak odlatują, odlatują i odlecieć nie mogą. Prawie zupełny brak akcji ;) Ale chyba wiem jaki podstawowy cel miał ten rozdział. Nie będę się jednak wypowiadał na temat niższego etapu komunizmu w jakim, według Moleticza, znajdujemy się obecnie ;) Zajście z uratowanym pilotem jakieś takie wtrącone na siłę (wydaje mi się ono strasznie mało prawdopodobne).

"Pilot Ameta"
No nareszcie opuszczają Układ Słoneczny. Może coś się zacznie dziać. W każdym razie dużo ciekawiej się czytało niż rozdział wcześniejszy.

Tak w ogóle to im bardziej zagłębiam się w lekturę tym większymi literami "rysuje" mi się w głowie słowo - naiwność. Myślę, że to może być bardzo fajna książka ale dla nieco młodszego czytelnika.

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #148 dnia: Marca 06, 2006, 01:25:03 pm »
Niestety podobnie jak z Astronautami, których nie wiem w jaki sposób przeczytałem do końca, tak i z Obłokiem mam kłopot. To jest po prostu niezwykle słabe... sorry... nie chcę nikogo urazić, ale mam sporo literatury do przeczytania, która jest o niebo lepsza od Obłoku...

... nie wiem... może jeszcze wrócę do tego wątku, ale nie obiecuję...

CU
Deck

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]
« Odpowiedź #149 dnia: Marca 06, 2006, 02:13:33 pm »
Cóż, Deck, nie będę Ci odpowiadał niczym innym niż tym:

Cytuj
Dobra. Jestem za "Obłokiem".... widać mnie?  ;)


CU
Deck


... a przecież wiadomo było, że Obłok to socrealistyczna papka młodzieńcza.

Coprawda Szpital przemienienia był nielepszy - ale może w następnym odcinku damy popalić, olejemy wszelką chronologię i pieprzniemy sobie Solaris.

W każdym razie jak narazie Obłok omawia się fajnie, wątek cieszy się dużym ruchem, i jak chodzi o mnie to jestem zadowolony.