Autor Wątek: Help me  (Przeczytany 36732 razy)

nty_qrld

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • . . . . ...
    • Zobacz profil
Re: Help me
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 25, 2005, 06:20:10 pm »
Pomyliliście autorów! To nie jest forum o Mrożku! ;D
Poza tym jeszcze by do kanibalizmu doszło  ::)
pzdr

W dniu N o godzinie entej, w entym sektorze entego rejonu zostaniecie wyentowani z pokładu jednostki N."
Pamiętnik znaleziony w wannie

LeeAnn

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 13
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Help me
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 26, 2005, 12:13:10 pm »
Jak milo popatrzec jak dyskusja kwitnie ;D Widze jestescie juz przy kanibalizmie, no coz sa gusta i gusciki ;)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Help me
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 26, 2005, 12:44:17 pm »
dobra dobra, pisz jak Ci idzie ;)

This user possesses the following skills:

LeeAnn

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 27, 2005, 02:55:27 pm »
No wiec......hm.....eee......mmm.....jakos idzie....jak narazie przeczytalam "Ptaska" Wiliama Whartona.I zabieram sie za Don Kichote ale to mnie troche zrazilo bo on ma az dwa gruuuuuube tomy.Nio ale co nas nie zabija to nas umacnia, dzis moze pojde wypozyczyc "Solaris" ale znajac zycie i moj pH nie bedzie w biblio. ;)
POZDRO ALL

dzi

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 27, 2005, 03:15:33 pm »
etam, to co to za biblioteka w ktorej Solaris nie ma ;)

LeeAnn

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 28, 2005, 02:51:16 am »
Nio nie chodzi o to, ze nie byloby bo nie zakupili, tylko ze ktos wypozyczyl ją, a przeciez scigac nikogo nie bede tylko dlatego ze ma ksiazke ktora ja akurat  potrzebuje.Jestem zdesperowana ale nie az tak ;)Tak na marginesie nie bylam jednak w bibliotece, prawdopodobnie pojde jutro/dzis. ;D

dzi

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 28, 2005, 08:08:48 am »
jak by co to mozesz prawie cokolwiek Lema wziasc...

Terminus

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 31, 2005, 03:15:58 am »
W ogóle dziwi mnie to wszystko, co się dzieje ze szkolnictwem, teraz ponoć swój temat maturalny zna się pół roku przed maturą... no ja tu chyba czegoś nie rozumiem.

dzi

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 31, 2005, 09:35:54 am »
Cytuj
W ogóle dziwi mnie to wszystko, co się dzieje ze szkolnictwem, teraz ponoć swój temat maturalny zna się pół roku przed maturą... no ja tu chyba czegoś nie rozumiem.
spotkalem sie z tym juz kilka razy jednak zaden maturzysta nie chcial mi wyjasnic o co chodzi
uznalem zatem ze to cos "nieoficjalnego" i nie draze :)

LeeAnn

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 31, 2005, 04:48:24 pm »
No i po wielu trudach znalazlam owe COKOLWIEK Lema i stalam sie szczesliwa (albo i nie) posiadaczka tego co wywalczylam w bibliotece a mianowicie: "Powrot z gwiazd" i "Opowiadania wybrane" czyli: Przyjaciel, Terminus, Ratujmy kosmos, Jak ocalal świat, Bajka o krolu Muridasie, Rozprawa, Polowanie, Niezwyciezony, Ze wspomnien Ijona Tichego, Wyprawa pierwsza Elektrybałt Trurla.Jeszcze zyje w blogiej nieswiadomosci co to los przygotwal dla mnie w postaci tych tytulow ;D No coz zobaczymy.
Chcialabym was oswiecic na temat nowej matury ale ja dopiero za rok mam wiec moje info sa ograniczone.No ale to polega na tym ze PONOC nie chca badac naszej wiedzy (bo to ma byc zawarte w pracy, choc nie do konca tak) ale to jaki jest nasz kontakt z ludzmi i umiejetnos bronienia swoich pogladow.To ma wygladac jak obrona pracy magisterskiej.Z reszta tego ani nie da sie zrozumiec ani wytlumaczyc.

Terminus

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 31, 2005, 08:12:06 pm »
Cytuj
"Powrot z gwiazd" i "Opowiadania wybrane" czyli: Przyjaciel, Terminus, Ratujmy kosmos, Jak ocalal świat, Bajka o krolu Muridasie, Rozprawa, Polowanie, Niezwyciezony, Ze wspomnien Ijona Tichego, Wyprawa pierwsza Elektrybałt Trurla.


,,Powrót z gwiazd'' - całkiem przyjemna powieść na temat kosmonautów wracających na Ziemię i nie mogących odnaleźć swojego miejsca w zastanej rzeczywistości.
,,Przyjaciel'' - nie kojarzę;
,,Terminus'' - bardzo fajne opowiadanie z pilotem Pirxem w roli detektywa na starym, tajemniczym statku;
,,Ratujmy Kosmos'' - pewnego rodzaju apel;
,,Jak ocalał świat'' - komiczna opowiastka o nie do końca udanej maszynie;
,,Bajka o królu Murdasie'' - także prześmieszna opowieść z krainy robotów;
,,Rozprawa''; ,,Polowanie'' - opowiadania o pilocie Pirxie, raczej poważne niż śmieszne, w przeciwieństwie do tego, co pochodzi z ,,Bajek Robotów'' (jak ,,Bajka o królu Murdasie'').  Pirx nie jest raczej komediantem; ale to właśnie jego przygody są dla wielu centrum fabularnej twórczości Lema.
,,Niezwyciężony'' - to pełna powieść, statek na obcej planecie, ciekawe dywagacje na temat maszyn i ich logiki...
,,Ze wspomnień Ijona Tichego" - fantastyczne historie, szczególnie polecam ,,prof A.Dońda", zwrócić uwagę na podobieństwo do ,,Matrix".
,,Elektrybałt Trurla'' - klasyk, Trurl i Klapaucjusz żądzą :o)

Terminus

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 31, 2005, 08:13:25 pm »
Cytuj
No ale to polega na tym ze PONOC nie chca badac naszej wiedzy (bo to ma byc zawarte w pracy, choc nie do konca tak) ale to jaki jest nasz kontakt z ludzmi i umiejetnos bronienia swoich pogladow.To ma wygladac jak obrona pracy magisterskiej.Z reszta tego ani nie da sie zrozumiec ani wytlumaczyc.


Świetnie, nasza edukacja zmierza do stworzenia społeczeństwa pustogłowych, którzy nie mają czego bronić, bo brak wiedzy to brak solidnych poglądów, lecz bronią tego zaciekle. Ciekawe z jakim krajem taka postawa się kojarzy? Bo ja wiem...

LeeAnn

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 31, 2005, 11:06:00 pm »
Dzieki za takie lekkostrawne i krotkie przedstawienie tresci wymienionych tytulow oby starczylo mi sił i czasu na przeczytanie tego wszystkiego. ;)
Wracajac do rozwoju edukacji/szkolnictwa w Polsce to chyba nie ma sie co dziwic, ze jest jak jest, bo nigdy nie byla na jakims wysokim poziomie a zwykle kopiowala schematy z innych panstw, w ktorych to, co do nas trafilo stalo sie juz przestarzale.
Jeszcze raz dzieki  :-*

Terminus

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 01, 2005, 04:49:24 am »
    Osobiścię doradzę jeszcze, że najlepiej byłoby zostawić ,,Niezwyciężonego'' i ,,Powrót z gwiazd'' na koniec (są dłuższe) i zająć się tymi drobniejszymi pozycjami; to da lepszy wgląd na wypadek, gdyby nie miało Ci się udać przeczytać wszystkiego to będziesz miała przynajmniej ogólne rozeznanie.
  Moim zdaniem absolutnie minimum to byłoby coś z ,,nurtu robociego'' (czyli tutaj ,,elektrybałt trurla'' i ,,bajka o murdasie'' oraz ,,jak ocalał świat'') i coś z serii przygód Pirxa ('Terminus', 'Rozprawa'). Potem Ijon Tichy i potem reszta.


dzi

  • Gość
Re: Help me
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 01, 2005, 09:49:20 am »
Cytuj
Chcialabym was oswiecic na temat nowej matury ale ja dopiero za rok mam wiec moje info sa ograniczone.No ale to polega na tym ze PONOC nie chca badac naszej wiedzy (bo to ma byc zawarte w pracy, choc nie do konca tak) ale to jaki jest nasz kontakt z ludzmi i umiejetnos bronienia swoich pogladow.To ma wygladac jak obrona pracy magisterskiej.Z reszta tego ani nie da sie zrozumiec ani wytlumaczyc.
Niezly pomysl, za "moich czasow" uczylo sie na pamiec streszczen wszystkich lektur obowiazkowych i tyle, teraz jak widac maturzysci musza sami poszukac, a przez co wyrobic sobie jakies opinie i "wkrecic" w temat. Moze gdyby tak bylo za "moich czasow" to na tym forum zawital bym 6 lat temu ;)