Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1956272 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3675 dnia: Marca 03, 2013, 11:34:14 pm »
Nie pamiętam gdzie (i nie umiem znaleźć) była tu dyskusja o wysokich niektórych zarobkach, ale właśnie dowiedziałem się, CO UWAŻA w tej sprawie ponad 2/3 wolnych Szwajcarów. To uważa mianowicie: http://wyborcza.pl/1,75248,13496397,Szwajcaria__Koniec_z_wysokimi_wynagrodzeniami_prezesow.html
Gdyby ktoś zechciał przypomnieć fragment właściwego wątku, to byłbym wdzięczny, bo chcę o tym napisac komętasz do papierowej gazety.
sługa
VOSM
pjes: w tej sprawie najniżej kłaniam się naszej Oli, która, jeśli dobrze kojarzę, najgoręcej była przeciw!!!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3676 dnia: Marca 04, 2013, 03:27:40 pm »
Odkłoniwszy się w Stanisławowym kierunku - wklejam:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=957.30

P.S. Gorąco, jakie tam gorąco - 6 stopni, ale chociaż słońce świeci ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3678 dnia: Marca 11, 2013, 09:35:51 pm »
Jones - śladami Nolana - w ostro w komerchę? Nakręci ekranizację gry komputerowej (w klimatach posttolkienowskich, co prawda, więc może choć olka się ucieszy? ::)):
http://www.guardian.co.uk/film/2013/jan/31/duncan-jones-world-of-warcraft-movie
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3680 dnia: Marca 14, 2013, 05:46:17 pm »
http://www.technologyreview.com/view/512381/astrobiologists-find-ancient-fossils-in-fireball-fragments/
Wow! Gdyby to sie okazalo w pelni prawda, to dla mnie to jest wazniejsza informacja niz ladowanie na ksiezycu i caly program marsjanski. Spotkalem sie z teoria, jakoby grzyby jako gatunek pojawily sie na Ziemi z kosmosu w postaci zarodnikow.

Bylo o protezach w wersji malo serio, to cos bardziej serio. Pod Cambridge zyje gosc, z najbardziej zaawansowana technicznie bioniczna proteza, o czulej nazwie "Terminator Arm":
'Terminator' false arm ties shoelace and deals cards

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3681 dnia: Marca 15, 2013, 10:37:34 am »
Też się dziwię, że nikogo nie rusza takie doniesienie ;) ... Grzyby są dziwne ale mają takie samo DNA jak reszta świata ożywionego, z czego wynika, że są z tego samego przodka co reszta życia na Ziemi. Wszystkie organizmy na Ziemi są spokrewnione, więc grzyby nie mogły powstać bądź spaść osobno. Jak to zwykle bywa w takich razach 999 do 1 że wytłumaczenie jest dużo prostsze niż panspermia, ale...

Rączka świetna. Obrót dookoła nadgarstka wprawił mnie w osłupienie ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3682 dnia: Marca 15, 2013, 03:51:26 pm »
"Nikogo nie porusza takie doniesienie", ponieważ Journal of Cosmology w którym się oryginalnie ukazało, to "podejrzane" pismo. A przynajmniej, jego wiarygodność była kwestionowana. W ciągu 4 lat od jego powstania, ogłoszono na jego łamach wykrycie skamielin w meteorytach mniej więcej 15 razy, w wykonaniu różnych autorów. Żurnal ten, wbrew temu co twierdzi, nie jest aż tak "peer reviewed", jego strona www kojarzy się ze wszystkim tylko nie z wiarygodnością:)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3683 dnia: Marca 15, 2013, 04:26:31 pm »
Powody, które podałeś, tylko Ciebie mogą ostudzić ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3684 dnia: Marca 15, 2013, 04:45:48 pm »
A myślisz, że Ty się tym newsem rozpaliłeś. Zobaczysz, zajrzę tu za parę miesięcy i zadam Ci pytanie, czy jeszcze o tym meteorycie pamiętasz.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3685 dnia: Marca 15, 2013, 06:29:39 pm »
Nie zrozumiałeś mnie ;) . Po prostu ja nie wiem, które żurnale są OK, a które nie, więc to nie może mnie ostudzić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3686 dnia: Marca 16, 2013, 04:06:11 am »
Na stronie technologyreview ktoś podał podobny komentarz:
Cytuj
This is not the first time Wickramasinghe et al. have found "evidence" for alien life, in fact the Journal of Cosmology which is ran be the very same people is dedicated to panspermia, quantum consciousness and bitter attacks on critics.

Judging by the papers that are cited in this study they have found such evidence several times each decade, none of these papers are peer-reviewed (ie. scientific) and they only ever quote their own papers!

1967 “Interstellar Grains”
1976 “Primitive grain clumps and organic compounds in carbonaceous chondrites”
1981 “Comets - a vehicle for panspermia”
1982 “Proofs that Life is Cosmic”,
1986 “Diatoms on Earth, Comets, Europa and in interstellar space”
2000 “Astronomical Origins of Life  – Steps towards panspermia”
2006 “The red rain phenomenon of Kerala and its possible extraterrestrial origin”
2010 “Growth and replication of red rain cells at 121 C and their red flourescence“
2010 “Comets and the Origin of Life”
2011 "Fossils of Cyanobacteria in CI1 Carbonaceous Meteorites: Implications to Life on Comets, Europa and Enceladus"


Mnie przede wszystkim zastanawia, że kamienie zebrali z pola i dowodzą, że są tam cząstki organiczne. W artykule było podane, że wykluczyli zanieczyszczenie próbek (na podstawie zawartości azotu). Jestem zupełnym laikiem, ale mimo wszystko budzi to moje wątpliwości :)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3687 dnia: Marca 17, 2013, 02:10:44 pm »
Otoz otoz. Trzeba zawsze uwazac, co siem czyta... Pewnie - chcialbym, zeby byla to prawda. Co wiecej, mysle ze obalanie tych hipotez nie lezy w interesie zadnych "lobby". Innymi slowy, "srodowisko" raczej nie jest uprzedzone. Sek w tym, ze byloby zbyt pieknie:)... dlatego, przede wszystkim ostroznosc

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3688 dnia: Marca 17, 2013, 05:05:25 pm »
No wicie, ja też mam wątpliwości, ale u mnie polegają one na tym, że ile się naczytałem od kodzie genetycznym to on nosi bardzo silne znamiona ewolucji w ziemskich warunkach. Pomimo, że jest uniwersalny - to materiał genetyczny organizmów zawiera ślady ewolucji wraz z powstawaniem gatunków. Dlatego jest mało prawdopodobne, żeby coś zleciało z kosmosu i tak pasowało. Na rozmaitych ciałach US są inne proporcje dostępnych pierwiastków. Generalnie z różnych modelowań wynika, że kod genetyczny, dziś uniwersalny, nie jest pierwszym kodem, jaki zafunkcjonował. Jest to pewne, ponieważ nie mógł powstać tą metodą, która wiatr buszujący na złomowiskiem złożyć może Boeinga. Nie wiem, czy uda się zbadać kod tych "bruzdnic" ale jeśli to panspermia, to powinien być w jakimś sensie pierwotny - nie może być bardziej nowoczesny, niż u najprymitywniejszych znanych jednokomórkowców na Ziemi - skoro wszystko z niego dopiero miałoby powstać a następnie ewoluować. Nawet pomimo, że mógł dowolnie długo ewoluować na swej planecie macierzystej. Najlepiej byłoby, gdyby ten kod był całkowicie różny - wówczas odpadłaby teza o panspermii natomiast teza o pozaziemskim pochodzeniu z automatu zostałaby udowodniona.

Czy ten żurnal jest aż tak zły, że to co oni piszą w sensie ścisłych danych naukowych (wyników badania próbki) może być fałszywe?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3689 dnia: Marca 17, 2013, 05:29:02 pm »
Jeśli mieliby materiał genetyczny, to dzisiaj istnieje pewna relatywnie prosta procedura. Sekwencjonujesz DNA i wrzucasz wynik do bazy filogenetycznej. Nie przyjmując żadnych a priori założeń o pochodzeniu DNA, otrzymasz miejsce tego organizmu w całym ewolucyjnym drzewie życia, z którego będzie wynikać mniej więcej z jakiego okresu pochodzi organizm... Co do panspermii, wydaje mi się, że jedyny jakkolwiek wiarygodny scenariusz to organizmy jednokomórkowe lub wręcz tylko pewne wybrane molekuły tworzące dziś maszynerię genetyczną. Wielkomórkowy, złożony organizm przybyły z kosmosu, który przeżyłby w naszych warunkach i dodatkowo odnosił stały sukces reprodukcyjny to wg mnie science fiction tylko.