Autor Wątek: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem  (Przeczytany 503064 razy)

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 20, 2008, 12:40:26 pm »
Tego nie wiem, ale bardzo watpie.
Chodzilo mi raczej o ukazanie idei Autostrady do Nieba oraz tego jakie niektorzy smiertelne predkosci na niej rozwijaja, zeby nie powiedziec, ze jada na skroty.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 20, 2008, 01:11:10 pm »
Ten gość, to duchowny islamski? Podobny do księdza.

To zdjęcie bardzo mi się podoba. Facet ma nieszczery wyraz twarzy, spojrzenie drapieznika szukającego ofiary i błakający sią na wargach uśmiech samozadowolenia (taki: hehe, ja wiem, a ty nie wiesz...) myślę, że diabeł jak mu Twardowski cyrograf podpisał miał podobną minę.

Po drugie bardzo znaczący dla zdjęcia jest fakt, że ma rękawiczki. Rękawiczki z czarnej skóry - atrybut przestępcy, kogoś, kto nie chce pozostawić odcisków palców, nie chce być z czymś wiązany. Kiedy człowiek naprawdę chce wejść w bliski kontakt z drugą osobą (a kontakt duchownego taki przecież powinien być - jeśli jest szczery) - zdejmuje rękawiczki. To że on ma te rękawiczki stanowi wspaniały kontrast z jego oficjalną pozą.

Zrobiłbym wszystko (a wydaje mi się, że jest to możliwe) aby uczytelnić napis na ulotce - z całą pewnością da się to lokalnie podostrzyć.

Zdjęcie spionizowałbym i wykadrowałbym (tzn. skupił się na osobie usuwając czyjeś plecy z lewej i śmietniczkę z prawej) bo otoczenie rozprasza. I jak generalnie nie bawię się w sztuczki, to usunąłbym tą głowę, która się wychyla zza duchownego. Albo wręcz wyciął albo zdrowo rozogniskował. Będzie to IMO zdjęcie bliskie doskonałemu także warstatowo (bo znaczeniowo już jest). Oczywiście IMVHO.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 20, 2008, 02:39:14 pm »
Pan ze zdjęcia jest terrorystą samobójcą?

Raczej takowych werbuje... Bojownicy zwykle nie mają szans na doczekanie takiej szacownej siwizny  :(


EDIT
Evangelos powinieneś dostać z dziób za dawanie takich trudnych-do-oderwania-się linków tuż przed świętami... ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2008, 02:43:43 pm wysłana przez ANIEL-a »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 20, 2008, 02:53:26 pm »
Evangelos powinieneś dostać z dziób za dawanie takich trudnych-do-oderwania-się linków tuż przed świętami... ;)
Co, makowiec wyszedł na wolność? ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 20, 2008, 05:33:54 pm »
Dość przerażające jest jak inteligentnym ludziom da się wmówić że dwa miliardy ludzi jest zła bo mieszka w odpowiednim miejscu na Ziemi. Ogólnie wydaje mi się że Wasza interpretacja wynika z nastawienia a sam fakt że istnieje ono w takiej formie i skali mnie przeraża.

Jeszcze mały komentarz w formie linka: http://en.wikipedia.org/wiki/Islamophobia .
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2008, 05:51:32 pm wysłana przez dzi »

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 20, 2008, 06:23:45 pm »
Dzi dzięki za komplement ;).

Ale IMO to Twoje nastawienie wobec sprawy znajduje swoje odbicie w tym, jak ją interpretujesz. Dla mnie nie ma znaczenia czy ten duchowny jest islamistą, katolikiem czy prorokiem własnego chowu. Prawdę mówiąc wolałbym (oceniając zdjęcie), żeby na tej ulotce było napisane coś uniwersalnego a zarazem obojętnego znaczeniowo wobec każdej możliwej religii (np. chodź za mną, ja wiem jak dojść do nieba). Jednak wymowa tego zdjęcia jest (dla mnie) taka, że człowiek ten jest fałszywy i sprzedaje nieprawdę.

Ale oceniam tylko zdjęcie. Może w tej ulotce jest napisane, że trzeba być dobrym* dla innych ludzi, rekawiczki nosi bo obgryza paznokcie i wyglądają nieestetycznie, dziwny wyraz twarzy bo ssie cukierka a patrzy tam gdzie patrzy bo szedł lachon w mini ;).

*Jak sam wiesz, i tu trzeba disclaimerek postawić, bo w różnych religiach różnie to dobro wobec innych wygląda...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 20, 2008, 06:34:08 pm »
Spoko. Ja tego co napisałeś w zdjęciu nie widzę (choć interpretacja rękawiczek jest niezła, z tym że to znowu spojrzenie kulturowe bo to u nas goła skóra jest symbolem szczerych zamiarów). Jeszcze pytanie się nasuwa czy osoba robiąca zdjęcie miała na celu zrobić je tak by wzbudzało takie skojarzenia czy nie. Tak czy siak islamofobia i tyle ;)

This user possesses the following skills:

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 20, 2008, 09:15:41 pm »


Powyższe zdjęcie zrobiłem w lipcu tego roku (całkiem spory zoom). Jeśli o islam chodzi, to można rzucić okiem na zdjęcia z demonstracji sprzed jakiegoś czasu. Są oczywiście mocno tendencyjne i w żaden sposób nie można na ich podstawie oceniać dwóch miliardów ludzi, niemniej jednak...

A swoją drogą: miło znów być na forum  :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 20, 2008, 09:23:02 pm »
Nie znam się, wiec mogę tylko w kategoriach estetycznych oceniać ;).

Miesław, bardzo ładne, jakby "Microcosmosem" inspirowane.

ps. Witaj z powrotem. W tym terminie potraktuję to zdarzenie jako prezent gwiazdkowy ;) dla nas wszystkich. (I masz plusa, bo ucieszył mnie Twój come back.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 20, 2008, 09:30:35 pm »
Hej Miesław, nastrojowa świtezianka na wspomnienie lata...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 20, 2008, 10:11:07 pm »
Dość przerażające jest jak inteligentnym ludziom da się wmówić że dwa miliardy ludzi jest zła bo mieszka w odpowiednim miejscu na Ziemi.
Oj dzi, nikt nie mowil nic o dwoch miliardach i watpie, zeby ktos na forum byl uprzedzony.
Mieslawa witam z entomologicznym usmiechem :)
edit: zapomnialem Mazkowi podziekowac za rady warsztatowe - masz racje i sam zauwazylem wiele niedociagniec. Wciaz sie ucze i rzadko robie zdjecia w stu procentach poprawne, ale bledow raczej nie koryguje elektronicznie. Uwazam to za dyshonor, to znaczy kadrowanie i wycinanie czegos, co wlazlo w aparat. O ile zdarza mi sie podciagac kontrast czy nasycenie, to raczej nie majstruje przy zdjeciach mechanicznie (no chyba, ze wymaga tego sam projekt). Postanowilem robic przede wszystkim dobre fotografie - jesli nie udaly sie, to wyciagam wnioski i staram sie nie powtarzac bledu w przyszlosci. Boje sie po prostu popadniecia w pudrowanie miernot, zamiast stosowania porzadnego warsztatu, ot tyle.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2008, 10:25:37 pm wysłana przez Evangelos »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 21, 2008, 12:14:16 am »
Jeśli zdjęcie wywołało takie emocje i dyskusję to wskazuje tylko że jest dobre ;)

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 21, 2008, 10:29:12 am »
Wciaz sie ucze i rzadko robie zdjecia w stu procentach poprawne, ale bledow raczej nie koryguje elektronicznie. Uwazam to za dyshonor.
Też tak się staram, ale cnotę niestety już straciłem  ;D. Mam zasadę nie upiększania głównego tematu zdjęcia (doklejanie włosów, usuwanie zmarszczek, montaż itepe). Robie tylko to, co byłem w stanie zrobić w ciemni. Bo w ciemni to się też różne rzeczy robiło ;-)).

edit: Na tym zdjęciu powstrzymałem się przed przesunięciem ptaka w lepsze miejsce ;-). Wschód.


A na tym ptak na szczęście sam się wstrzelił. Inny wschód w tym samym miejscu...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2008, 11:52:33 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 21, 2008, 05:17:39 pm »
Ptaka mozna latwo wkopiowac "stemplem" :-/ :) Ale duma nie pozwala :)
Oba zdjecia swietne, w tym pierwszym troche tematy rozstrzelone - slonce po lewej, ptak w prawym gornym rogu, rybacy w dolnym, ale bardzo bardzo mi sie podoba. Drugie tez, zwlaszcza kolory odbijajacego sie swiatla w morzu...

To ja wklejam wczorajszy "wschod ujemny":
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2008, 05:19:12 pm wysłana przez Evangelos »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 21, 2008, 11:41:36 pm »
Hehe, widzę, że odbieramy na tych samych falach. Tyle, że u mnie wschód dodatni...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).