Autor Wątek: [M] [LOCKED] Pomocy Matura! Literackie i filmowe wizje przyszłości  (Przeczytany 23680 razy)

elmata

  • Gość
[Ten wątek został zamknięty i zlinkowany jako anty-przykład pytania maturalnego. Wszelkie pytania na ten temat prosimy kierować do moderatorów. -- Terminus]

Chciałbym was prosić o "małą" pomoc. Otóż na maturę ustną wybrałem sobie temat "Literackie i filmowe wizje przyszłości". Potrzebuję aby ktoś rozwinął punkty, które zaraz przedstawię lub chociaż dał jakieś wskazówki. Do matury coraz mniej czasu a ja jeszcze nie opracowałem 2 punktów. Jeden tyczy się filmu i książki "Ja, robot" a drugi samej książki "Raport Mniejszości". Byłbym bardzo wdzięczny za przejaw dobroci i pomocy.

Dokładnie chodzi mi o rozpisanie tego:
- Ja, Robot [książka I film]
III Prawa Robotyki, rola robota w społeczeństwie, jego miejsce we współczesnych realiach, podobieństwo robotów do człowieka
-Raport mniejszości [książka]
świat bez mordowania (Precrime) i słuszność tego systemu

Chciałbym jeszcze zapytać czy są jakieś strony internetowe z jakimis dobrymi opracowaniami takich książek tj. nie lektur a bardziej literatury S-F   
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2011, 12:18:47 pm wysłana przez Terminus »

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Pomocy Matura! Literackie i filmowe wizje przyszłości
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 13, 2011, 02:20:17 am »
dobra, to powiedzcie mi, te dzieciaki sie robia takie bezczelne, czy to ja mam paranoje, bo denerwuje mnie ze prosza o myslenie za nich? anybody?!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomocy Matura! Literackie i filmowe wizje przyszłości
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2011, 08:33:06 am »
1/ tak
2/ nie

:)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Pomocy Matura! Literackie i filmowe wizje przyszłości
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2011, 11:35:23 am »
Ulżyło mi - myślałam, że to mnie wzrósł poziom złośliwości  ::)
Abstrahując od bezczelności: dopasowanie pytań do odpowiedniego forum okazuje się być nie lada wyzwaniem...
Tak, nie - będzie gorzej;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: [M] Pomocy Matura! Literackie i filmowe wizje przyszłości
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2011, 12:11:29 pm »
Dobra, więc drogi elmato, ponieważ temat jaki rozpocząłeś nie ma nic wspólnego (przynajmniej nie wprost) z twórczością Stanisława Lema, a poza tym jest dosyć bezczelną prośbą byśmy rozpisywali Ci - i tak banalnie proste, gdybyś się tylko zechciał wysilić -tematy, więc wątek Twój zamykam, i tyle. Zmodyfikuję też znajdującą się na forum wiadomość "dla odwiedzających forum po raz pierwszy", linkując do Twojej wiadomości i pokazując jak nie należy pytać o maturalną pomoc.

Nie każdy musi zdać maturę - my pomożemy, jak pokazuje praktyka czasami nawet bardzo wydajnie, ale zakładamy minimum dobrej woli i wysiłku ze strony maturzysty. Ot, takie z nas wapniaki.

HOWGH!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: [M] [LOCKED] Pomocy Matura! Literackie i filmowe wizje przyszłości
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2011, 07:13:56 pm »
Na marginesie lektura tego regulaminu każdorazowo rozbawia mnie do łez a szwy po wycięciu wyrostka trzeszczą jak przekaźniki w porządnej centrali telefonicznej :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).