Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 520053 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #930 dnia: Lutego 11, 2013, 02:48:41 pm »
To wstaw go jeszcze raz. To skąd wiadomo, że prokuratura podaje inny wymiar?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #931 dnia: Lutego 11, 2013, 03:29:44 pm »
To wstaw go jeszcze raz. To skąd wiadomo, że prokuratura podaje inny wymiar?
To inny link,ale zdaje sie to samo http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Czy-tupolew-uderzyl-w-brzoze-czy-nie,wid,15323677,wiadomosc.html
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #932 dnia: Lutego 11, 2013, 03:45:09 pm »
No ale o historii to już wiemy od kilku postów, tyle że niekonkretnie. Może znajdziesz jakieś konkrety? Oświadczenie prokuratury w tej sprawie, cokolwiek? Skąd to wiadomo, co jest źródłem informacji, że prokuratura podała inną wysokość? Czy wiadomo cokolwiek o metodologii pomiaru?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #933 dnia: Lutego 11, 2013, 04:04:17 pm »
No przecie w art. stoi"– Brzoza jest złamana na wysokości 7 m i 70 cm – powiedział „Rzeczpospolitej” kpt. Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. – Drzewo w tym punkcie miało średnicę 52 cm – dodał" Jaką metodologię ,metrówką zwykłą czy laserową  ;) Za duża róznica wyszła!
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #934 dnia: Lutego 11, 2013, 04:40:55 pm »
Była mowa o pięciu metrach i dziewięciu, to chyba w końcu wyciągnęli średnią  :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #935 dnia: Lutego 11, 2013, 05:05:25 pm »
Metodologia polega głównie na tym, gdzie się trzyma zero, a gdzie przykłada koniec taśmy. Sprawa wygląda nieco inaczej, niż wciąż jeszcze jak rozumiem myśli Macierewicz - ale wiem już, dlaczego papież zdecydował dziś o abdykacji.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/780172,Brzoza-w-Smolensku-zlamana-na-wysokosci-666-cm

P.S. Zresztą w sieci jest od groma zdjęć tej brzozy. Każdy może sobie zmierzyć po swojemu. Ja się pofatygowałem. Znalazłem obrazek, gdzie koło brzozy, mniej więcej w tej samej odległości od obiektywu jest pień i człowiek. Względne wymiary (linijką na monitorze) zaznaczone są na obrazku. Współczynnik brzoza/człowiek to 2,87. Przeciętny człowiek, wg tego, co mnie uczono, ma 176 cm (mężczyzna). Wychodzi 5 m circa po przeliczeniu. Fachowo robiąc taki pomiar fotogrametryczny należałoby uwzględnić krzywiznę pola, biorącą się z zastosowanego obiektywu. pochylenie samego drzewa i oczywiście poszukać więcej takich zdjęć, bo facet może być "nieśredniego" wzrostu. Jednak jak widać zgadza się to dość dobrze z podawanymi wartościami. Pomijając, że nie ma to najmniejszego znaczenia dla sprawy.

« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 06:12:50 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #936 dnia: Lutego 11, 2013, 07:03:25 pm »
Są najnowsze "wyliczenia" Artymowicza http://fizyka-smolenska.salon24.pl/  .Może ktoś sprawdzi,jak się zna  8) Czytając komentarze pod artykułem (podobno nie powinno sie tego robić) i to ludzi(o nickach),co z wczesniejszych wypowiedzi wynika, mają pojęcie,to p.Artymowicz się zblamował.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #937 dnia: Lutego 11, 2013, 07:26:26 pm »

 Pomijając, że nie ma to najmniejszego znaczenia dla sprawy.

[
Znaczy odstępujesz od konkluzji,że brzoza bezpośrednią przyczyną katastrofy?Bo chyba grubość ma znaczenie dla obliczeń.Coś mi się zdaje,że to świadome newsy,aby Binienda ponowił obliczenia i symulacje,choć grubości przyjmował różniaste.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #938 dnia: Lutego 11, 2013, 07:32:21 pm »
Po czym wnosisz, że odstępuję?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #939 dnia: Lutego 11, 2013, 07:54:27 pm »
dla sprawy.

To napisz wyrażnie o jaką sprawę chodzi?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #940 dnia: Lutego 11, 2013, 08:24:39 pm »
Pomiar wysokości plus/minus nie ma znaczenia dla sprawy, bo brzoza realnie istnieje. Brzoza jest faktem, a nie wartość pomiaru. Nawet nie wiadomo, czy ta różnica to błąd, czy tylko inna metodologia. Na zdjęciach widać, że przełom części oderwanej ma ponad 1/4 długości stojącego pnia - czyli wg mego szacunku pioko ponad 120 cm.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #941 dnia: Lutego 11, 2013, 09:38:26 pm »
Brzoza sciela skrzydlo, skrzydlo scielo brzoze... WTF? Maziek, czy az trudno jest sprawdzic jak zachowa sie skrzydlo z tego modelu samolotu, przy zderzeniu ze znana predkoscia ze znanym drzewem? Ile moglby kosztowac eksperyment?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #942 dnia: Lutego 11, 2013, 09:47:19 pm »
Wielokrotnie pisałem, że nie trudno. Przypuszczam, że mniej niż milion złotych, jeśli miałby być z prawdziwym skrzydłem Tutki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #943 dnia: Lutego 11, 2013, 10:00:24 pm »
Wielokrotnie pisałem, że nie trudno. Przypuszczam, że mniej niż milion złotych, jeśli miałby być z prawdziwym skrzydłem Tutki.
A wiec spisek! ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #944 dnia: Lutego 11, 2013, 10:05:20 pm »
Etam. Mięso na następne wybory.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).