Ankieta

Co myślicie o oddzielnym folderze dla dyskusji o filmach?

Jestem za.
7 (46.7%)
Jestem Przeciw.
6 (40%)
Nie mam zdania.
2 (13.3%)

Głosów w sumie: 14

Autor Wątek: Dyskusje o filmach.  (Przeczytany 28112 razy)

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Dyskusje o filmach.
« dnia: Października 04, 2006, 03:58:29 pm »
Ponieważ wątek "fimy SF warte i nie warte obejrzenia" rozrósł się do rozmiarów uniemożliwiajacych jego przeczytanie i znalezienia tam wypowiedzi o konkretnych filmach, proponuję zamknięcie go i utwożenie na forum nowego folderu poświęconego całkowicie tematyce filmowej.

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 04, 2006, 04:32:45 pm »
Jestem za.

CU
Deck

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 04, 2006, 04:51:47 pm »
Przeciw. Sa inne miejsca w internecie do dyskusji o filmach S-F niz forum Lema.

This user possesses the following skills:

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #3 dnia: Października 04, 2006, 05:08:24 pm »
Cytuj
Przeciw. Sa inne miejsca w internecie do dyskusji o filmach S-F niz forum Lema.

hehe... dobre... przecież to TY założyłeś wątek o filmach. :-?

CU
Deck

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #4 dnia: Października 04, 2006, 05:25:40 pm »
Cytuj
Przeciw. Sa inne miejsca w internecie do dyskusji o filmach S-F niz forum Lema.


Jak zauważył Deckart sam założyłeś ten wątek więc twój sprzeciw jest co najmiej dziwny. Temat okazał się zresztą najbardziej obleganym, a skoro i tak rozmawiamy tu o filmach, to może czynili byśmy to w sposób nieco bardziej upożądkowany. Zresztą dlaczego mamy się ograniczać, zauważ przecież dzi, że gdyby teraz zacząć weryfikować nasze rozmowy pod wzgledem tematycznej poprawności, to conajmiej połowa napisanych to rzeczy powinna wylecieć. Niw wiem jak dla innych, ale dla mnie forum to nie jest jakimś pomnikiem twórczości Stanisława Lema, ale miejscem gdzie jego wielbiciele mogą porozmawiać o różnych sprawach i nie koniecznie bezpośredio związanych z jego twórczościom. Ina sprawa, że generalnie SF czy to w postaci kiążki, czy też filmu moi zdaniem posiada związek z tą twórczością i w tym kontekście protest wydaje mi się bezzasadny.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #5 dnia: Października 04, 2006, 08:04:49 pm »
Ja bym nie kombinował. Watek może jest i długi, ale tekstowy, więc z ładowaniem nie ma kłopotu. Jeśli sie szuka konkretów, to wyszukiwanie przecież jest. Dzi ma trochę racji - co ma piernik do wiatraka? Poza tym, co to zmieni, ze będzie to osobny folder a nie osobny wątek? Termisia wydzieliła do osobnego folderu zdjątka i grafiki Lema i Lematematyczne - ale to w związku z długasnym ładowaniem. Całuski.

edit: natomiast podoba mi się stworzenie własnej listy filmów i ewentualnie głosowanie na "top ten". Nie wiem tylko, czy forumowa sonda umożliwia danie np 50 pozycji do wyboru... Stworzenie listy w zasadzie wymagałoby tylko, zeby ktoś sie poświęcił i przeczytał wątek o filmach od deski do deski.

edit2: widzę, ze jest tylko 8 odpowiedzi do wyboru w ankiecie, czyli kicha z sondą forumową. Ale można przecież przeprowadzić głosowanie za pomocą wiadomości osobistych, czy emajli...
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2006, 08:20:21 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #6 dnia: Października 04, 2006, 09:26:55 pm »
Mysle ze tworzenie nowego folderu nada mu zbyt duza wage. Nie zaszkodzi stworzyc tematu o jakims waznym filmie w dziale "Forum", jest na tyle luzno tu ze nie ma problemu.
Jesli o mnie chodzi to powstaly by zle proporcje "porzadkujace" - folder sie filmom nie nalezy, podtrzymuje stanowisko.

This user possesses the following skills:

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #7 dnia: Października 04, 2006, 10:26:18 pm »
Jestem podobnego zdania. Poza tym nie sadzę, by obecna postać wątku w jakiś sposób utrudniała dyskusje na tematy filmowe.

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #8 dnia: Października 04, 2006, 11:11:47 pm »
Cytuj
Poza tym nie sadzę, by obecna postać wątku w jakiś sposób utrudniała dyskusje na tematy filmowe.

Cóż, nie jestem w stanie stwierdzić co na tym wątku na przestrzeni czasu pisałem (nie wspominając o opiniach innych)i już kilka razy miałem wrażenie, że wszyscy się powtażamy. Moim zdaniemTo chyba utrudnia dyskusję, ale oczywiście mogę się mylić.

Terminus

  • Gość
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 05, 2006, 01:38:22 am »
Hmm.

 Wątek rzeczywiście się rozrósł, a odnajdywanie w nim tekstów, a nawet przeglądnięcie jego kolejnych stron wymaga anielskiej cierpliwości. Ale utworzenie nowej sekcji... raczej tego nie zmieni. Bo w jaki sposób miałoby zmienić? Chyba jedynie w taki, że trzebaby zakładać nowe tematy odnośnie każdego z omawianych filmów, bo wtedy na pewno byłoby czytelniej - odnajdywałoby się interesujący nas film i czytało o nim.

Ale ma to inne wady. Otóż, po pierwsze - względy formalne - to rzeczywiście jest forum Lema a nie forum jakiegoś Filmwebu czy DKF-u, gdzie prowadzi się dyskursy tematyczne przypisane poszczególnym reżyserom i filmom.
Po drugie, nasze rozmowy o filmach rzadko dotyczą konkrentego tytułu. Raczej są to rozmowy porównawcze, gdzie każdy porusza kilka tytułów nawet w jednym poście (sic!). Jak w takim razie miałaby wygląda jednolitość tematyczna w tym nowym dziale? Ot, zmieniłby się w zupę, tak jak i obecnie istniejący wątek.

Po trzecie, jedynie administrator może tworzyć sekcje, a dotychczas formalne wnioski o to składałem ja; ale nie widzę takiej potrzeby.

Moim zdaniem, i tym chciałbym zakończyć, jeśli rzeczywiście ktoś uważa że wątek jest za długi, to można go zamknąć i otworzyć nowy, bedący drugą częścią tamtego, pod podobną/tą_samą nazwą.
Chociaż, jak tu zauważono, to istotnie nic nie zmieni. Przecież i tak gdy czyta się wątek to czyni się to strona po stronie, a nie cały naraz, zatem czy stron tych jest 70 w jednym temacie czy 60 w jednym (zamkniętym) i 10 w drugim (nowym) - niewiele to zmieni.

Głosowałem przeciw, nowej sekcji nie chcę, bo to zbyt drastyczny krok.

Howgh.

Terminus

Rachel

  • Gość
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #10 dnia: Października 05, 2006, 09:09:34 am »
Ja głosowałam za, ponieważ myślę, że to dobry pomysł.
W wątku filmowym jest totalny groch z kapustą i trudno się szuka niektórych części dyskusji - na przykład gdy ktoś obejrzy dopiero teraz film, na którego temta dyskutowaliśmy rok temu ::)
Na dodatek może moglibyśmy wtedy toczyć rozmowy na temat innych filmów, niekoniecznie SF 8-)

dzi Twój argument, że są inne miejsca w necie gdzie można pogadać o filmach jest co najmniej dziwny  :-?
Myślę, że nie liczy się miejsce tylko ludzie, a takiej drugiej ekipy jaka zadomowiła się tu na forum Lema, to w całej sieci na pewno nie ma.

Ni

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2006, 09:10:05 am wysłana przez Rachel »

siddhartha

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 33
  • thou art the man
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #11 dnia: Października 05, 2006, 09:46:34 am »
Jestem również za, gdyż ponieważ aczkolwiek nie można odnaleźć jakiegokolwiek klucza logicznego, gdzie zaczyna a gdzie się kończy dyskusja na temat konkretnego filmu. :-/

W dyskusjach o filmach chciałbym wziąć udział, lecz nie śledzę wątków liniowo, mam więc problem z włączeniem się do dyskusji na temat danego filmu (pomijam fakt, że wolę książkę od filmu, jednak i te wnoszą swą dawkę mądrości do ogólnej historii ludzkości). Przydałoby się więc takie rozróżnienie, które umożliwiałoby dyskusję na określony temat (film), a nie wyskakiwać jak filip z konopii (a propo`s, filip to staropolska nazwa zająca, a konopie to nie marycha lecz coś w rodzaju lnu - niedawno się dowiedziałem ;)), i być nie na temat. 8-)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #12 dnia: Października 05, 2006, 09:52:59 am »
Cóż, sytuacja patowa. Trzeba rozbić ten układ.

P.S. Kto do cholery ma weksle ?!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

siddhartha

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 33
  • thou art the man
    • Zobacz profil
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #13 dnia: Października 05, 2006, 10:08:53 am »
 ;D
z pewnością jak zwykle jędruś...

tylko gdzież on się zapodział? >:(

Terminus

  • Gość
Re: Dyskusje o filmach.
« Odpowiedź #14 dnia: Października 05, 2006, 10:11:24 am »
Hmm myślę że przy tak istotnym poparciu dla tego pomysłu możnaby się jednak nad nim zasatnowić... no co zrobić.