Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 09:20:46 am »
Ma kamerę i obserwuje mimikę i zachowania konsumentów ;) .
&ab_channel=BingeSociety
2
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Dzisiaj o 09:01:37 am »
Przepisy przepisami, a czy proces przygotowania jadła jest objęty pętlą sprzężenia zwrotnego? Mówiąc prościej, czy mechaniczna kuchta potrafi skosztować przyrządzane dania, by w razie potrzeby, dajmy na to, dodatkowo posolić, przyprawić i w ogóle dodać tego i owego? Jeśli nie, to chyba daleko jej do babci z rondelkiem i patelnią 8)
3
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Czerwca 17, 2024, 11:16:26 pm »
Coś lżejszego...czyli Chefee...sam gotuje, ma zapodanych 5 tysięcy przepisów, zamawia produkty przez net...tylko w szufladki trzeba zapakować lubione...:
https://www.chefeerobotics.com/
https://www.youtube.com/watch?v=-F5HFMSCqPw
https://newatlas.com/around-the-home/chefee-home-robotic-chef/
4
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Czerwca 17, 2024, 10:40:07 pm »
Wspominałem od niechcenia, lat temu parę, jak Starkiller jest tłumaczony. Dopadłem niedawno artykuł zawierający te wyjaśnienia, to go zlinkuję:
https://www.businessinsider.in/heres-how-starkiller-base-the-deadly-weapon-from-star-wars-that-can-blow-entire-planets-to-bits-works/articleshow/50388118.cms
Przy czym dodam jaka historia się za tym kryje. Otóż Alan Dean Foster - postać dla "SW" i "ST" prawie tak kluczowa, jak Lucas z Roddenberry'm - dostał do nowelizowana scenariusz "Przebudzenia Mocy", i w pierwszej chwili - na w/w wynalazek się w nim napatoczywszy - zaklął jakie to straszne bzdury, a potem przysiadł nad fizyką, by - mimo wszystko - jakieś logiczne uzasadnienie tych bzdur znaleźć, i spłodził co widać powyżej
5
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Czerwca 17, 2024, 10:25:10 pm »
Z pewną taką nieśmiałością, - bo już olka na chaos uwagę zwróciła, ale...

Natomiast ja primo nie przyjąłem żadnej postawy, wtóro już na pewno nie metafizycznej.

IMHO nieprzyjęcie postawy oznacza tu dopuszczenie wszelkich postaw.

Tezy Dawkinsa na temat "Boga urojonego" w żaden sposób nie wynikają z obserwowalnego. Dragan jest zmuszony stosować matematykę, chcąc mieć wyniki ilościowe. Teza, że można stworzyć inną matematykę pozostaje niedowodliwa, tzn. można, w obrębie tej matematyki, która jest. Więc raczej jeśli, to to twierdzenie pachnie metafizyką.

Ciekawe jak różnie można rozumieć te same teksty. Jak dla mnie z Dawkinsem był ten kłopot, że - poza bawieniem się we wskazywanie sprzeczności w doktrynach, czy świętych tekstach - zasadniczo wyważał otwarte drzwi, czyli detalicznie rozwijał myśl Laplace'a, że stojąc na gruncie naukowym nie potrzebujemy wiadomej hipotezy - co do zajadłych metafizyków i tak nie trafi, a dla scjentystów jest oczywiste, niemniej dla tzw. szerokich mas może być odkryciem - i tu bym jednak dopatrywał się niejakiej wartości jego wypracowania ;).
Myśl Dragana natomiast rozumiem trochę w duchu "Perfekcyjnej doskonałości" Dukaja, tj. czytam ją tak, że zasadniczo - o ile rozum - nasz, czy jakichś GOLEM-ów po nas, pozwoli - nic nie stoi na przeszkodzie byśmy z czasem - rozszerzając granice i dostępnego empirii, i rozumowania, stworzyli wszystkie możliwe matematyki*, natomiast punktem wyjścia są warunki fizyczne, w których tkwimy** (podczas gdy dla istot w innych warunkach fiz. ukształtowanych - horyzont do którego będą zmierzać jest ten sam, tylko punkt wyjścia inny; i nie widzę tu metafizyki przynajmniej o tyle, że teoretycznie da się to kiedyś zweryfikować, o ile stosownych Obcych odkryjemy). Przy czym - owszem - platonik ten argument gładko odwróci, twierdząc, że różne Rozumy od rozmaitych stron mogą się zanurzać w istniejący świat idei.

* Argumentem na rzecz tego, poza opowiadaniem przytoczonym przez LA, i Twoimi młodzieńczymi pomysłami, będą oczywiście wszelkie geometrie nieeuklidesowe.

** O czym, z pokorą, warto pamiętać na etapie naszego obecnego prymitywizmu.
6
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Czerwca 17, 2024, 10:14:05 pm »
Ja podejdę tylko bieżączka mnie niszczy ;) .
7
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Czerwca 17, 2024, 08:24:56 pm »
Wygląda na to, że narobiłem trochę zamieszania swoim poprzednim postem. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że miałem na myśli ogólny warunek możliwości wpisania okręgu w czworokąt (wypukły). W oderwaniu od zadania o stożku.
So :)
Daj spokój z tym posypywaniem popiołem;)
Ja to niby porządnicka?
Zobacz ile wątpliwości i warunków oraz zastrzeżeń wysunęłam powyżej ;D

Co do prawdopodobieństwa - jak już napisałam: tylko zmuszona okolicznościami - nie lubię, bo nie...albo dlatego, że ciągle słyszę mojego sepleniącego matematyka, który dyktuje te potwory o kolorowych kulkach, które myśliwy losował i strzelał do tarczy...czasem trafił, czasem nie...czasem kulki zwracał... :'(
8
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Czerwca 17, 2024, 07:53:21 pm »
Wygląda na to, że narobiłem trochę zamieszania swoim poprzednim postem. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że miałem na myśli ogólny warunek możliwości wpisania okręgu w czworokąt (wypukły). W oderwaniu od zadania o stożku.
So :)


Swoją drogą, a jak tam się ma zadanie 5, z prawdopodobieństwami?
Ciekawym, czy oblałem je kompletnie, czy tylko częściowo ;D
9
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Czerwca 17, 2024, 05:56:28 pm »
Poniekąd się zazębia, choć tu nie o konkretną szczepionkę chodziło, a o chaos:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30138075/
10
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Czerwca 17, 2024, 05:48:07 pm »
Strony: [1] 2 3 ... 10