Autor Wątek: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia  (Przeczytany 1310681 razy)

draco_volantus

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #885 dnia: Sierpnia 06, 2006, 12:47:23 am »
u mnie leżysz, nie wstawaj  :D
a własnie robił ktoś kiedyś listę filmów na podstawie fantazji dicka?
bo jest ich legion chyba, jeżeliby Vanillę Sky uznać na przykłąd za jego pomysł (moratorium braci śpiacych itp.)

Jeżeli mówimy o filmach science fiction (realistycznych)  to moim ulubionym jest chyba kwintet.

dzi

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #886 dnia: Sierpnia 06, 2006, 01:48:47 am »
Kru, podpowiem Ci, w Twojej analizie wszystko rozbija sie o slowko "rasy". Wiesz, jestesmy na forum Lema, sila rzeczy ludzie tutaj lubia "realistyczne" S-F. ;)

Kru

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #887 dnia: Sierpnia 06, 2006, 01:54:03 pm »
To rześ mnie dzi pocieszył. Dobrze, że "realistyczne" ująłeś w cudzysłów.
Nie wiem, o co to potępianie filmów mniej ambitnych. przecież kategoria sci-fi w filmach kuleje jak mało która, więc należy doceniać kazdą pozycje, ktora proponuje coś ciekawego.
Poza tym film to raczej rozrywka dla oczu i uszu, intelekt zajmuje trzecią pozycję i raczej to się nie zmieni.

dzi o co chodzi z tymi "rasami", przecież wszechświat z pewnością opróćz ludzi posiada inne formy życia, a to że twórcy ułatwiają sobie sprawę, umieszczając dużo ras w jednym miejscu i tworzą fikcyjne (fiction), bazujące na nauce (science) środki do podróży to już takie uproszczenie.

Nie wiem czy chciałbym oglądać ciągle "realistyczne"sci-fi, bo nie widziałem czegoś takiego :) (nie wiem: Johnny Mnemonic, A.I., THX 1138?). Z definicji gatunek posiada pewne uproszczonia, więc mówienie, to jest ambitne a to nie, bo tam strzelają, mnie rozśmiesza.

14. Matrix za programy
15. Equilibrium za powielenie w nowej formie części pomyslów z filmu Fahrenheit 451
16. Odyseja kosmiczna za kosmiczne monolity
17. Seksmisja za gołe babki i akcenty komiczne
18. Ja, robot za adaptację Asimova
19. Pamięć absolutna za ukazanie kolonii na Marsie
20. Johny Mnemonic za twardy dysk w głowie
21. Robot Jox tutaj raczej za ukazanie walk wielkich robotów na wielkim ekranie - ukłon w stronę NGE lub choćby innych anime z robotami bojowymi w roli głównej
22. A.I. tylko za gości pod koniec filmu:)
23. Space Above and Beyond za ciekawy design pijaw
24. Dune - miniserial jak i film za ukazanie pustynnej planety z wielkimi robalami:)
25. Battlestar Galactica-nowy i stary (ten raczej z sentymentu) za schizowych cylonów
26. Cube za chory eksperyment
27. Mroczne miasto za ciekawe zdjęcia i klimat
28. Raport mniejszości za system antyprzestępczy:)
29. Seaquest - serial - za wspaniałą łódź podwodną
30. Serenity za nawięzanie do interesujacego serialu
31. K-pax za interpretacje
32. Abyss - może powinien go dać wcześniej :) - za odpowiedź na pytanie, co można znaleźć w oceanie :)
33. Kroniki Riddicka + Pitch Black za więźnia przyszłości
34. Kontakt za mozliwość kontaktu
35. Kosiarz umysłów za próbe przedstawienia wirtualnej rzeczywistości
36. Piąty element za niezłą bajkę
37. Logan's run za hasło "czas młodych":)
38. Wehikuł czasu-stary-za ukazanie ewolucji strojów kobiecych:)
39. Final Fantasy za odważny krok - film bez aktorów
40. Planeta małp za mądre małpy

c.d.n.

NEXUS6

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #888 dnia: Sierpnia 06, 2006, 03:50:12 pm »
Dzizas! Czy Ty, Kru nie wymieniasz po prostu wszystkich filmow s-f jakie ci do glowy przychodza?

Mieslaw

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #889 dnia: Sierpnia 06, 2006, 06:02:10 pm »
Cytuj
u mnie leżysz, nie wstawaj  :D
a własnie robił ktoś kiedyś listę filmów na podstawie fantazji dicka?
bo jest ich legion chyba, jeżeliby Vanillę Sky uznać na przykłąd za jego pomysł (moratorium braci śpiacych itp.)

Jeżeli mówimy o filmach science fiction (realistycznych)  to moim ulubionym jest chyba kwintet.
O mnie chodzi, tak? Dobra, nie będę wstawał.

draco_volantus

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #890 dnia: Sierpnia 06, 2006, 06:18:31 pm »
Cytuj
O mnie chodzi, tak? Dobra, nie będę wstawał.


Ależ skąd

Cytuj

Ogólnie wybacz mój miejscami sarkastyczny ton, jest mi miło powitać Cię na forum. Ale Twoja lista była tak niecodzienna, że nie mogłem się powstrzymać ::)
Pozdrawiam
Terminus


biega o kru, kóty faktycznie pisze wszytkie filmy sf jakie widział  :D
To było też za Ericha von Dänikena.

Teraz o filmach które mi sie nię NIE PODOBJĄ i dlaczego (tylko niektórych):

1. Matrix - wykorzystywanie ludzi jako baterii - co my k***a jesteśmy perpetum mobile? No comments. Albo skomentuję bo ktoś moze nie zrozumieć (eh), wytwarzamy ciepło bo spalamy jedzenie, a maszyny nie dawały nam jedzonka JA?
2.Gwiezdne Wrota - na ten przykład. Bramy do naginania czasoprzestrzeni - ok - ale że po chwilce wiedzieli że ich robot zaleciał ileś tam lat świetlnych w przestrzeń kosmiczną...
CO NIE ZMIENIA FAKTU< ŻE TEN FILM PODOBA MI SIĘ JAKO OPOWIEŚĆ O CZŁOWIEKU KTÓRY ZNALAZŁ SWOJE MIEJSCE Z DALA OD DOMU, DANKE.
3.Powrot do przyszłości to stricte komedia i parodia gatunku...
zmęczyłem się. :)

draco_volantus

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #891 dnia: Sierpnia 06, 2006, 06:19:50 pm »
NIE!!!!!!
JA JUŻ WIEM!!!!!!
ON SIĘ Z NAS NABIJA SKURCZYSYN!!!!!

Kru

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #892 dnia: Sierpnia 06, 2006, 07:09:33 pm »
Draco nie odbieraj tego aż tak źle.
Przedstawiam tylko filmy sci-fi, które zapadły mi w pamięci z różnych powodów. Na mojej liście nie znajdziecie raczej przygód Supermana (ogładałem).
To że w ten sposób przedstawiam filmy, to tylko moja opinia lub/i taki mój rodzaj humoru :).

Filmy sci-fi są moim hobby, bez względu, czy to proste nawalanki :) albo dzieła bardziej ambitne. Jestem zwolennikiem tego gatunku.

Jeśli ktoś poczuł sie dotknięty, jakimś moim zdaniem czy słowem, to zaznaczam, że nie taki miałem cel.

Numeracja obok filmów na mojej liście nie oznacza, że np. 10 jest lepsza od 20:).

Pozdro
Kru

draco_volantus

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #893 dnia: Sierpnia 06, 2006, 09:25:53 pm »
Cytuj
Draco nie odbieraj tego aż tak źle.
(...)
Numeracja obok filmów na mojej liście nie oznacza, że np. 10 jest lepsza od 20:).


już Ci wierzę  ::)

Kru

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #894 dnia: Sierpnia 06, 2006, 11:40:40 pm »
draco_volantus
już Ci wierzę  ::)

to spoko ;) make' nij ze mną peaca
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2006, 11:41:19 pm wysłana przez Kru »

dzi

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #895 dnia: Sierpnia 06, 2006, 11:56:30 pm »
Ja Wam powiem w tajemnicy, ze niektore filmy z listy uznaje z glebszych powodow niz "fajna bajka" (dwa ktore mi utknely to Piaty Element oraz AI (o ktorym zreszta tu sporo pisalem)).
ALE!

Cytuj
przecież wszechświat z pewnością opróćz ludzi posiada inne formy życia

Moglbys rozwinac? ;) (w osobnym temacie ma sie rozumiec...)

draco_volantus

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #896 dnia: Sierpnia 07, 2006, 01:39:18 am »
opróćz ludzi to na pewno...

Deckert

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #897 dnia: Sierpnia 07, 2006, 11:23:47 am »
Cytuj
Proszę bardzo, ale wstydzę się...
Jednak napiszę...:)
Celowałem tutaj w Ericha von Dänikena i jego spekulacje. Jednak nie potępiajcie mnie, bo facet ma sporo racji (nie wiem czy akurat kosmici, ale jakaś tajemnicza stara cywilizacja mogła być tak tęgogłowa i przekazwywala więdze innym, może w ograniczonym zakrasie z niewyjaśnionych przyczyn).
Przykładem może być tutaj Sfinks, ktorego datowanie według geologów (całkiem niedawno), ukazało, że jest starszy niż dynastie faraonów, co potwierdzalo tezy  Dänikenena, że twórcami nie byli Egipcjanie itd., ale egiptolodzy stoją murem za swoimi bajeczkami (oczywiście geolodzy zostali potraktowani jako heretycy i zignorowani przez egipskich naukowców).
Mierzyłem też w istotę religii, ale ogólnie powiem, że miałem na uwadze, że może być tworem służącym do rządzenia innymi (patrz Stargate), jak i czymś ponadnaturalnym z punku widzenia obecnej nauki.

Pozdrawiam
Kru


Rozumiem. Czyli to taka "prawda" w Twojej wersji.

CU
Deck

Kru

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #898 dnia: Sierpnia 07, 2006, 02:54:28 pm »
A jaka jest Twoja prawda Deckard?

"Są trzy prawdy: ich prawda, nasza prawda i prawda prawdziwa" - parafraza z Babylon 5

nty_qrld

  • Gość
Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Odpowiedź #899 dnia: Sierpnia 07, 2006, 03:07:08 pm »
"Moja jest prawda, a jeśli nawet prawda jest twojsza, to moja jest najmojsza." ;)