Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481109 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwca 28, 2011, 06:40:33 pm »
a tu taki zawód...
Prasa kłamie!

Ha! Jedyny pozytywny przykład kłamstw medialnych. Może dzięki temu jaki sieciowy onanista pójdzie pierwszy raz w życiu do teatru... ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwca 29, 2011, 01:20:53 am »
Konia mechanicznego, na atom chodzącego, złotem inkrustowanego temu, kto znajdzie związek pomiędzy tytułem artykułu, a jego treścią:
http://www.sfora.pl/Niezwykle-odkrycie-Wikingowie-pochodzili-z-Polski-a33558
Eeej, hop....naciągamy. :)
Harald był Wikingiem.
Syn Haralda to Swen.
A to żona Swena, córka Mieszka.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sygryda_Storr%C3%A5da
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 01:24:35 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwca 29, 2011, 02:18:13 am »
Eeej, hop....naciągamy. :)
Harald był Wikingiem.
Syn Haralda to Swen.
A to żona Swena, córka Mieszka.

A Swen był Widłobrody.
A jak widły, to Samoobrona ;D.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #123 dnia: Lipca 01, 2011, 06:34:10 am »
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=596
...Poniekąd cieszę się z faktu, że wśród wyznawców religii mojżeszowej jest tak mało zwolenników rytualnego zabijania zwierząt (po mojemu: fanatyków), gdyż w przeciwnym razie poczułbym się zdeklarowanym antysemitą...
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #124 dnia: Lipca 01, 2011, 04:08:37 pm »
zdeklarowanym antysemitą...[/b][/i]

Raczej antyjudaistą, bo nastawionym negatywnie do religii, nie grupy etnicznej.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #125 dnia: Lipca 01, 2011, 04:15:01 pm »
Dzięki za admonicję.
Od razu się poprawiam: ...Poniekąd cieszę się z faktu, że wśród Żydów jest tak mało zwolenników rytualnego zabijania zwierząt (po mojemu: fanatyków), gdyż w przeciwnym razie poczułbym się zdeklarowanym antysemitą...
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #126 dnia: Lipca 01, 2011, 09:52:09 pm »
Panie STAR, o ile moge sie zgodzic na potepienie uboju koszernego, czy halal (choc podobno juz teraz traktuja zwierzaki najpierw pradem, co samo w sobie jest okropne, a moze nawet i gorsze), to w kwestii corridy sie nie zgadzam. Po pierwsze byki na corride trafiaja w 2-3 razy pozniejszym wieku niz byki do rzezni, wiec zyja o wiele dluzej. Po drugie walcza z torreadorem co jest w ich naturze, a adrenalina blokuje bol i po trzecie maja szanse przezyc i dozyc naturalnej smierci, czego zwierzeta rzezne nie doznaja.
Co do zakazu uboju rytualnego i rytualnych obrzedow, warto by sie powaznie zastanowic nad zakazem okaleczania niemowlat plci meskiej przez obrzezanie. Zastanowmy sie co by zrobily instytucje panstwowe (obroncy praw dzieci, prokuratura, sad), gdyby rodzice w celach religijnych postanowili obciac swojemu dziecku kawalek ucha, albo palca. Tym to jest smieszniejsze, ze w UK od niedawna obowiazuje zakaz przycinania psom uszu i ogona.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #127 dnia: Lipca 02, 2011, 12:29:17 am »
Co się zwierząt tyczy, to w pełni podzielam zdanie Mistrza, który kiedyś wyjaśnił, dlaczego nie możemy być przyjęci do Galaktycznej Wspólnoty. Nie pamiętam, jak zatytułowana była ta opowieść, a teraz jest za późno (dla mnie), by szukać. [Ponoć sam Fermat napisał na marginesie: znalazłem zaiste zadziwiający dowód tego twierdzenia, lecz brak tu miejsca, by go zamieścić. Ja miejsce mam, ale bieżącej ochoty i czasu na szukanie - nie.] Gdyby ktoś zechciał podpowiedzieć...
Obrzezania bym zakazał bezwzględnie i kategorycznie - tak religijnego jak higienicznego.
Dobranoc :-)
Pański
STAR
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #128 dnia: Lipca 02, 2011, 01:00:03 am »
Co się zwierząt tyczy, to w pełni podzielam zdanie Mistrza, który kiedyś wyjaśnił, dlaczego nie możemy być przyjęci do Galaktycznej Wspólnoty. Nie pamiętam, jak zatytułowana była ta opowieść, a teraz jest za późno (dla mnie), by szukać. [Ponoć sam Fermat napisał na marginesie: znalazłem zaiste zadziwiający dowód tego twierdzenia, lecz brak tu miejsca, by go zamieścić. Ja miejsce mam, ale bieżącej ochoty i czasu na szukanie - nie.] Gdyby ktoś zechciał podpowiedzieć...
W genialnych Dziennikach gwiazdowych, w Podróży ósmej jest opis debaty nad przyjęciem nas do Organizacji Planet Zjednoczonych, z bardzo szczegółowym przedstawieniem naszych aberracji gatunkowej. Być może to opowiadanie miał Pan na myśli.

O zwierzętach też trochę jest, choć dokładniej - o mięsożerstwie:

Nawet mięsożerność nie jest niczyją winą, skoro wynikła z toku ewolucji naturalnej! Wszelako różnice, dzielące tak zwanego człowieka od jego krewnych zwierzęcych, są niemal żadne! Podobnie, jak osobnik WYŻSZY nie może uważać, aby to dawało mu prawo pożerania wzrostem NIŻSZYCH, tak i obdarzony WYŻSZYM nieco umysłem nie może mordować ani pożerać NIŻSZYCH umysłowo, a jeśli już musi to czynić (okrzyki: “Nie musi! Niech je szpinak!) - jeżeli, powiadam, MUSI, za sprawą tragicznego obciążenia dziedzicznego, winien pochłaniać okrwawione ofiary w trwodze, po kryjomu, w norach swych i najciemniejszych zakątkach pieczar, targany wyrzutami sumienia, rozpaczą i nadzieją, że kiedyś uda mu się wyzwolić od brzemienia mordów tak nieustannych. Niestety, nie tak postępuje Ohydek Szalej! Bezcześci szczątki śmiertelne, dusząc je i kulgając, bawi się nimi, a dopiero potem wchłania na publicznych żerowiskach, wśród podskoków obnażonych samic swego gatunku, bo mu to wzmaga apetyt na zmarłych, konieczność zaś odmiany tak do całej Galaktyki o pomstę wołającego stanu rzeczy nawet mu nie przychodzi do półpłynnej głowy!

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #129 dnia: Lipca 02, 2011, 03:31:28 pm »
Tzw. sezon ogórkowy nadszedł (w rzeczy samej, ogórki staniały), więc mógłbym zrobić sobie igrzyska rozpoczynając nowy 'bój' na temat tego, dlaczego wegetarianizm jest super. Ale te 5 lat niejedzenia mięsa -- a de facto, już co najmniej ze 4 lata temu zapomniałem, że w ogóle je jadłem i jest jadalne:) -- nauczyły mnie, jeśli czegokolwiek, jednej rzeczy: każdą, nawet najmilszą i najbardziej przyjazną grupę Polaków* można zupełnie rozbić i obrócić przeciw sobie rozmowami o wegetarianiźmie. Rozmowy owe kończą się takimiż rzeźniami jak te o religii; przy czym przy tych pierwszych do 'zbrutalizowania' jest potrzebna obecność co najmniej jednego wegetarianina (ahoj!), a przy drugich ateisty (juhu!).

Więc naprawdę, sorry:)

(Heh, starzejąc się, jednak czegoś się uczymy).

--
* (Muszę w ogóle wyjaśniać, dlaczego to dopisałem?)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #130 dnia: Lipca 02, 2011, 06:25:25 pm »
Panie Globalny
Ze mnom sie Pan nie pokłucisz, bo mnię to zwisa obojentnym kalafiorem* (nomen omen)...
Mureszko
*Tak muwio na Mazowszu. A czym zwisa na Śląsku?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #131 dnia: Lipca 02, 2011, 09:01:22 pm »
...Jeśli spodobają się niektórym Czytelnikom, jeśli podzielą oni, choćby częściowo, przedstawiony punkt widzenia – będzie mi miło. Ale nie oczekuję tego!!! Najzupełniej wystarczy mi życzliwe przyjęcie przez nich do wiadomości, że ja, Stanisław Remuszko, na daną sprawę mam taki a taki pogląd, oraz że nie uważam Rodaków inaczej myślących za kanalie, zdrajców ani debili...[/b]
http://www.remuszko.pl/wariacje/?page=wstep
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #132 dnia: Lipca 04, 2011, 10:30:45 pm »
Tzw. sezon ogórkowy nadszedł (w rzeczy samej, ogórki staniały), więc mógłbym zrobić sobie igrzyska rozpoczynając nowy 'bój' na temat tego, dlaczego wegetarianizm jest super. Ale te 5 lat niejedzenia mięsa -- a de facto, już co najmniej ze 4 lata temu zapomniałem, że w ogóle je jadłem i jest jadalne:) -- nauczyły mnie, jeśli czegokolwiek, jednej rzeczy: każdą, nawet najmilszą i najbardziej przyjazną grupę Polaków* można zupełnie rozbić i obrócić przeciw sobie rozmowami o wegetarianiźmie. Rozmowy owe kończą się takimiż rzeźniami jak te o religii; przy czym przy tych pierwszych do 'zbrutalizowania' jest potrzebna obecność co najmniej jednego wegetarianina (ahoj!), a przy drugich ateisty (juhu!).

Więc naprawdę, sorry:)

(Heh, starzejąc się, jednak czegoś się uczymy).

--
* (Muszę w ogóle wyjaśniać, dlaczego to dopisałem?)
Musze sie zgodzic. Kiedys widzialem program o roznych dietach, ich cechach, zaletach i wadach. I poniewaz sam interesuje sie zywieniem, zaczalem ogladac z zaciekawieniem. Niestety zamiast merytoryki uczestniczy zaczeli sie nawzajem atakowac na gruncie ideologicznym i po chwili wygladalo to na dyskusje/klotnie przedstawicieli roznych religii, czy sekt, a nie praktykow roznych sposobow zywienia. Nie bardzo natomiast wierze ze jest to jakas superpolska specjalnosc.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #133 dnia: Lipca 08, 2011, 10:31:28 pm »
http://wyborcza.pl/1,75248,9917167,CBOS__PO_rosnie__PiS_najslabszy_od_pazdziernika_2009.html

...W wyborach parlamentarnych na PO zagłosowałoby 38 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, na PiS - 17 proc.; SLD otrzymałoby 9 proc., a PSL 4 proc. głosów - wynika z lipcowego sondażu CBOS...

To jest bieżące czołówkowe doniesienie "Gazety Wyborczej". To jest nieprawda. To NIE wynika. To jest nasz klasyczny "fakt medialny".
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #134 dnia: Lipca 16, 2011, 02:44:58 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki