Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1391914 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1920 dnia: Listopada 06, 2014, 02:05:59 am »
Cytuj
Jasne, łatwe - pewnie też Bella De...ino w różowe kropki.
Hehe, mi w każdem - od razu.
Taa...hehe...jasne...że nie;))
Zresztą tej belli różowej chyba tutaj nie było.
Wiadomo - zagadka bez krop to nie zagadka;))
Dobra - to robimy legendarny objazd...kończący się pętlą...słowną:
- On powiedział, że ta piosnka jest o tym, jak człek się czuje całkiem wytrącony, całkiem out
- a moja skojarzanka jest tekstowa - ale nie tytułowa.
Pewnie tylko olmam, ale poza słuchem - barrrdzo łatwe;)

Bajez na 65 - gdybyś zgubił trop;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1921 dnia: Listopada 06, 2014, 02:37:54 am »
O, jak sprytnie do Kwaśnego Pani przeszła. :)
Nie zgadłbym.
To z pierwszobrzegowej która wpadła w rękę;
Peter Hammill - Time to burn
Dzięki za krutą tropinkę. ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1922 dnia: Listopada 06, 2014, 12:23:44 pm »
 :D
Tam zaraz sprytnie - mimochodowo.
Ten-nie-ten...o czasie powiedział, że z lekka fatalistyczny...blisko:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=546.msg54816#msg54816
Nie patrząc na Ufodysk - refren i out...out...przeciwny biegun...ale zaraz wyskoczył.
To ten koncertowy i out;)
Peter Hammill - A Way Out
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1923 dnia: Listopada 06, 2014, 08:13:33 pm »
Cytuj
Tam zaraz sprytnie - mimochodowo.
Dlatego sprytnie. :)
Cytuj
Ten-nie-ten...o czasie powiedział, że z lekka fatalistyczny...blisko:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=546.msg54816#msg54816
Nie patrząc na Ufodysk - refren i out...out...przeciwny biegun...ale zaraz wyskoczył.
To ten koncertowy i out;)
Zabawne niedorozumienie...
Ja wiedziałem, że to ten drugi, ale...
Od jakiegoś czasu memłam płytkę "In a foreign town",
http://en.wikipedia.org/wiki/In_a_Foreign_Town
celem wybrania jednej piosenki. Ostatecznie padło na onego burna któregom zalinkował, będąc chwilę wcześniej na wiadomej stronie zaprzeszłej, gdzie była słuszna odpowiedź na Twe pytanie.
Przy czym, nie zauważyłem, że on burn też tam jest, obok zagadniętego dołejauta, choć sam linkowałem, oj!  :-[
I machnąłem burn bonobo, nie chcąc słuszną odpowiedzią popełnić  bonobo, sądząc, że czynię właśnie niebonoboooo...ta pogodaauuu.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1924 dnia: Listopada 07, 2014, 12:41:34 am »
No i muszę wam przerwać tą duo-muzyczną konwersacje, bo właśnie odsłuchałem Endless River. Tak, już jest na torrentach, choć premiera 10 listopada. Wstepnie porada co do zakupu  ;) najtaniej w MM, ja zakupiłem z wyprzedzeniem miesięcznym i przepłaciłem cale 20 złociszy, jeśli chodzi o wersje blurejową. Nic nie zalinkuje, bo wszystko na razie, przynajmniej na jutubce jest blokowane, lecz przy odrobinie chęci każdy jak wszyscy wiemy w 10 minut na dysku tą muze może mieć  8) Cóż pierwsza recenzja  ;) Liv ciar nie będzie miał. Jego rajcują stewardesy, jak widzę  ;) lecz którego chopa nie  :) Ale do rzeczy. Płyta zdecydowanie dla fanów. Poszatkowana, lecz bez przerw  ??? Ogarnięcie całości wymaga kilku przesłuchań i przynajmniej dla mnie, są to wspaniałe dźwięki. Czy żem w zwiąku ten fan, jeszcze nie wiem , pewnie okaże się po tygodniu, jak odsłucham w całości(bez łyskacza) po tygodniu w 5.1  ??? cdn. PS. Tak to teraz przeczytałem, jak brzydko napisałem i coś mi wychodzi nadużycie w słowie  "lecz", lecz nie będę poprawiał, może ktoś wypisze receptę  :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2014, 01:31:42 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1925 dnia: Listopada 07, 2014, 12:55:44 pm »
Cytuj
Przy czym, nie zauważyłem, że on burn też tam jest, obok zagadniętego dołejauta, choć sam linkowałem, oj!  :-[
Ty linkowałeś? Oj! :-[
Cytuj
I machnąłem burn bonobo, nie chcąc słuszną odpowiedzią popełnić  bonobo, sądząc, że czynię właśnie niebonoboooo...ta pogodaauuu.
Eeenootak. Zasadniczo ma Pan rację ::)
Ale ta płyta mi nie leży. Burn chyba rzeczywiście najlepszy - z niej.

Flojdowo - wzięło mnie na Wish You Were...maltretuję od rana. Ale no właśnie:
Cytuj
Liv ciar nie będzie miał. Jego rajcują stewardesy, jak widzę  ;) lecz którego chopa nie  :)
No właśnie - raz byście czegoś posłuchali ::)
Dobra - to pod tego weekendowego łyskacza - stukany...stakany:
Аквариум СТАКАНЫ
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1926 dnia: Listopada 07, 2014, 05:12:23 pm »
Cytuj
Ale ta płyta mi nie leży. Burn chyba rzeczywiście najlepszy - z niej.
Nno..., mi też średnio, ale pierwsza się chwyciła - losowo.
Muszę podkręcić dławik lotto.
Cytuj
Liv ciar nie będzie miał. Jego rajcują stewardesy, jak widzę  ;) lecz którego chopa nie
Jakie dessy??
Zauważyłem wyłącznie przystojnego faceta w okularach co się trochę miotał...ale dlaczego?
Małouważnie uważałem.
A ciary...ciary to już dawno...ostatnio raczej siary 8)
A ja gawariu szto budu!
Ola, nie masz wrażenia, że ostatnimi czasy tutejsi z zbliżonego przedziału wiekowego, dość nagle, mylą Ciebie w sposób eee wyraźny...!?
Enigmatyczne to jakoś.
Cytuj
Ty linkowałeś? Oj! :-[
Oj, Oj !!!  :-[ :-[
Samobiczowanie.
I tak jeden z ich lepszych....jakoś mi z akwarium współbrzęczy;
Lady Pank - Pokręciło mi się w głowie
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2014, 05:17:27 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1927 dnia: Listopada 07, 2014, 05:56:33 pm »
Cytuj
Ola, nie masz wrażenia, że ostatnimi czasy tutejsi z zbliżonego przedziału wiekowego, dość nagle, mylą Ciebie w sposób eee wyraźny...!?
Enigmatyczne to jakoś.
Nie.
Znaczy tak.
Ale od dłuższego czasu.
Jestem pomylona.
Prawdopodobnie to jesstta...noo...eee...mimi...mikra...mimikra!;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1928 dnia: Listopada 07, 2014, 06:21:37 pm »
[niej.

Flojdowo - wzięło mnie na Wish You Were...maltretuję od rana. Ale no właśnie:
Wish.. proszę bardzo. No może nie Wish..  ale bardziej pod Shine.... ale to ta sama płyta przecie. A to drugi utwor z Endless.. Słuchać szybko, póki nie zdejmą  ;) Pink Floyd - It's What We Do A może nie zdejmą, bo coś zdaje się chwilami przerywa  :-\
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1929 dnia: Listopada 07, 2014, 10:25:38 pm »
No, cóż pomału wsłuchuję się w płytę. Jest na niej mnóstwo mini-utworów, niespełna 2-minutowych. Takie tam sobie brylanciki Autumn 68 (The Endless River) - Pink Floyd Trochę dłuższe  8) Talkin Hawkin (The Endless River) - Pink Floyd  Wszystkie utwory w jakiś sposób łączą są się ze sobą. Nie jest to jednak koncept album. Ma zdaje się jednak przesłanie. A jakie, może banalnie zawarte w ostatniej zwrotce, ostatniego utworu                Głośniej niż słowa/ To nasza dusza/ Nasze bicie serca/ Jesteśmy głośniejsi od słów /      Tak se to przetłumaczyłem  ;)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2014, 10:45:52 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1930 dnia: Listopada 07, 2014, 11:39:49 pm »
Widzę i słyszę, że Cię wzięło.
Tak trzymaj :)
Ale rzeczywiście, z tego co linkujesz słyszy mi się ich najlepszy album od 17 lat.
To skoro różowa noc  wychodzi, niech tam i ja...
Cytuj
Wish You Were...maltretuję od rana.
Jest w nim coś, że się nie nudzi mimo wielokrotnych...ścieżkę wcześniej zaś - cigaretty :)
Do łyskacza jak znalazł;
https://www.youtube.com/watch?v=hMr3KtYUCcI
I jak słucham tego, zaraz wkleja mi się tamto, rififi...kopiuj-wklej one.
https://www.youtube.com/watch?v=PZ54avUsBtM
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1931 dnia: Listopada 08, 2014, 12:42:05 am »

 ich najlepszy album od 17 lat.
A poczemu akurat 17, chyba trochę więcej  ::) Ale z Aya trafiłeś w dziesiątkę. Po pierwsze, bo nic nie zalinkowałem w związku Zakazane Piosenki Kukiz z 4 listopada. I tu dopada mnie następny "związek' a mianowicie wybory. A dlaczego wybory? No bo pewna kandydatka w moim mieście  8) kandyduje na prezydenta(kę) . A ja odbyłem z nia pierwszy pocałunek w wieku 8 lat i do tego przy tem zbiliśmy doniczkę . Wszystko byłoby dobrze, ale ona kandyduje z tej partii niepomojejmyśli  :-[  teraz rozumiesz, dlaczego Aya pasi  ;) Co do Floydów, ponoć są już milionowe zamówienia na płyte, dlatego nie blokuje nikt jutubke. Odwrotnie co do ostatniej płyty U2, wszystko za darmo. No nie, żle , za darmo, bo jest i tak dobrze  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1932 dnia: Listopada 08, 2014, 06:26:25 pm »
Cytuj
A poczemu akurat 17, chyba trochę więcej  ::)
Ta, dyszka mi uciekła  ;)
Cytuj
i do tego przy tem zbiliśmy doniczkę
Rozrzewniłem się, to może dlatego?...ta zadyszka. 8)
Stara aya, dobra aya...yak bez skóry.
http://orianoko.wrzuta.pl/audio/58405fSmnYp/aya_rl_-_unikaj_zdjec
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2014, 06:32:05 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1933 dnia: Listopada 09, 2014, 03:35:17 am »
Cytuj
Wish.. proszę bardzo. No może nie Wish..  ale bardziej pod Shine.... ale to ta sama płyta przecie. A to drugi utwor z Endless..
Pasowny.
Może dlatego, że sprawdzone dźwięki...na zasadzie: lubię, bo znam?:)
Jednak takie krótkie są...za krótkie :)
Cytuj
I jak słucham tego, zaraz wkleja mi się tamto, rififi...kopiuj-wklej one.
Y? Jakoś nie słyszę...ale thx za przypomnienie księżycówki - mnie się ona jakoś kojarzy z młodobogiem Bajmu. I z czymś Budki Suflera - ale nie mogę zidentyfikować.
Ale, że z Pinkami? :-\
Zdjęć unikać...to może zrehabilitować się trochę hammillowo? Tak go wypowtarzalismy, a przecież nagrał więcej niż 3 płyty;)
Coś już tu było - z tego co chciałam - to ten piosenkomat wylosował taki z overowy czasouzdrawiacz:
https://www.youtube.com/watch?v=ZwLWaKug3rg
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1934 dnia: Listopada 09, 2014, 09:59:19 am »
Jednak takie krótkie są...za krótkie :)
Krótkie i owszem, ale łączą się łagodnie i słucha się jak jednego utworu. Tak jak te dwa np. https://www.youtube.com/watch?v=KSPkNHo1hf8  https://www.youtube.com/watch?v=I2PYrj-DBKw Może ktoś napisze w końcu, że zamówił lub kupił płytę, to przestanę linkować  ::) Tak w ogóle to płyta pętelkuje się w nieskończoność. Pomysł wykorzystany w "Ciemnej.."
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta