Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 520044 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1200 dnia: Października 02, 2020, 08:46:44 am »
Część, odpowiedź na Twoje pytanie pada w tym wątku lub w "polityce smoleńskiej", natomiast co do ulemowienia to wszystkie chyba wątki na tym forum są solidnie ulemowione w sensie, w jakim piszesz, a ten tu jest poniekąd wątkiem "technicznym" czy też "ścisłym", w którym dość rozpaczliwie broniłem zasady, aby pisać o choć 51% faktach ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1201 dnia: Października 02, 2020, 12:52:45 pm »
Przyznaję się, że nie prześledziłem szczegółowo całego wątku, wczoraj byłem zafascynowany bardziej tym, że takie forum w ogóle istnieje ( w sensie lemowskim, nie katastrofalnym). Dzięki za łagodne potraktowanie.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1202 dnia: Października 02, 2020, 01:12:47 pm »
Jestem nowicjuszem na forum.

Miło przywitać w końcu kogoś, kto ponad wszelką wątpliwość nie jest spambotem, a i na trolla z misją nie wygląda :).

uwczesnego rządu

Rozumiem, to taka forma delikatnego wytknięcia Donaldowi Tuskowi (który był w roku 2010 szefem rządu) korzeni w Unii Wolności (w skrócie UW) ;).

w którym dość rozpaczliwie broniłem zasady, aby pisać o choć 51% faktach ;) .

Nie dałoby się bronić tej samej - chwalebnej - zasady w wątku o LGBT również? ;)

takie forum w ogóle istnieje

I to od lat Panie Kolego ;):
https://forum.lem.pl/index.php?topic=2018.0
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2020, 01:18:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1203 dnia: Października 02, 2020, 02:00:40 pm »
To nie była forma delikatnego wytknięcia, oczywiście. Skromność nie jest moją dominującą cechą, ale na oszusta też się nie nadaję. Jakoś to u wskoczyło. Ze wstydem przepraszam, tym bardziej, że z ortografią kłopotów nigdy nie miałem.
Wczoraj miałem dzień Lemowski, bo zabrałem się kolejny raz za Mavo, co zainspirowało mnie do przeszukania internetu i odnalezienia tego miejsca mi nieznanego. Lem to dla mnie guru, od podstawówki.
Trollem czy też innym zwierzęciem nie jestem, przede wszystkim dlatego, że śmieszy mnie klawiaturowa odwaga i takie bardzo serio traktowanie banów i innych życiowych tragedii.
Dziękuję za przywitanie i pozdrawiam, szczerze, nie wklejonym stereotypem.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1204 dnia: Października 02, 2020, 03:28:53 pm »
Jako założyciel tego wątku, uprzejmie zachęcam Pana do oglądu/lektury jego pierwszych prehistorycznych 2-3 stron.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1205 dnia: Października 02, 2020, 05:34:22 pm »
Dziękuję za zaproszenie, przejrzałem, dla mnie właściwie nic nowego. W ten tragiczny temat byłem zaangażowany na bieżąco i trochę bardziej osobiście; zginął tam mój kolega.
Jestem zdeklarowanym racjonalistą, opierającym wszelkie analizy na faktach, tych zgodnych z definicją faktu. Dla mnie powód katastrofy jest jasny.
A co później się działo, ile pieczeni na ogniu katastrofy pieczono i kto trzymał rożna, to temat na osobne, sążniste badania. Jeden mały przykład.
Pamiętam, jak pokazano mi film nakręcony zaraz po katastrofie, ten na którym słychać strzały. Nie wiem czy był tylko taki jeden film. Ale ten, który oglądałem, odgłos strzałów miał dograny. Strzały brzmiały "filmowo", tak, jak dźwiękowcy dogrywają strzały na potrzeby filmów. Ludzie są osłuchani z tym odgłosem jako widzowie i natychmiast go rozpoznają. Natomiast odgłos strzałów na otwartej przestrzeni brzmi całkiem inaczej. To wg mnie herbertowska finta w fincie.

Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1206 dnia: Października 02, 2020, 06:11:34 pm »
Szanowny Panie, miałem na myśli ciekawą reakcję forumowiczów na pomysł, by dyskutować nad przyczynami katastrofy. Ta reakcja siłą rzeczy musiała być dla Pana nowością, skoro Pan dopiero się zjawił i wcześniej o początkach wątku nic nie wiedział.

Merytorycznie zaś spytam na tle:

https://www.rp.pl/artykul/1192358-Stanislaw-Remuszko--Smolensk-jako-inna-zagadka.html

Czy na temat katastrofy ma Pan - co do generaliów - inne zdanie niż to ujęte w felietonowy cudzysłów? ["Ta straszliwa katastrofa" - "srom straszny"]
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1207 dnia: Października 02, 2020, 06:47:22 pm »
Dzięki za łagodne potraktowanie.
Z początku traktujemy miło i łagodnie, a jak się gość wciągnie... ;) . Żarcik oczywiście. To forum jest tak wysoce offtopiczne, że w zasadzie pojęcie wątku należy tu traktować probabilistycznie ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1208 dnia: Października 03, 2020, 12:14:33 pm »
Reakcja forumowiczów mnie nie zaskoczyła, bo  nie żyję niestety, na  samotnej wyspie i z ludźmi mam do czynienia. Wówczas, tzn w tym czasie katastrofalnym, pracowałęm wśród ludzi niby wykształconych, takie były zawodowe konieczności, i od nich nasłuchałem sie niemało bredni. Nie chcę nawet sobie tego przypominać.
A co do Pańskiego artykułu: no przecież to nie dziwota. My, Polacy, martyrologiczny mistycyzm mamy za prawo natury, takie, jak grawitacja( nie dot. płaskoziemców, którzy królikowo się rozmnażają i w grawitację nie wierzą). Trudno się nie zgodzić z tezami artykułu. Dodałbym jeszcze ówczesne warunki polityczne, które wg mnie były w istocie przyczyną pośrednią, ale skutkową. Kaczyński do dziś, wiedziony freudowską metodą wyparcia, przyczyn szuka wszędzie, byle nie znależć ich u siebie.
W czasach katastrofy zaprzestałem kontaktów z ludźmi, których miałem za przyjaciół niemalże. Chyba wspominać mi się nawet nie chce. Konsekwencją tej tragedii było i jest wiele zaściankowych, typowo polskich skłoceń i zerwanych komunii oraz styp.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1209 dnia: Października 03, 2020, 12:17:35 pm »
Dzięki za łagodne potraktowanie.
Z początku traktujemy miło i łagodnie, a jak się gość wciągnie... ;) . Żarcik oczywiście. To forum jest tak wysoce offtopiczne, że w zasadzie pojęcie wątku należy tu traktować probabilistycznie ;) .
Probablistycznie w podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o dalsze
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1210 dnia: Października 03, 2020, 12:47:37 pm »
@ Nikto

Dzięki za odpowiedź :-)

W odróżnieniu od Pana, którego nic nie dziwi i nic nie jest nowe (6 wpisów), mnie zdziwiła ta Pana opinia: >>>Kaczyński do dziś, wiedziony freudowską metodą wyparcia, przyczyn szuka wszędzie, byle nie znależć ich u siebie<<<.

Tematem niniejszego wątku są przyczyny katastrofy. Pan zdaje się sugerować, że przynajmniej część tych przyczyn to sprawka JK. Czy mógłby Pan życzliwie objaśnić bliżej, o które/jakie kaczorowe przyczyny chodzi? 

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1211 dnia: Października 03, 2020, 02:27:18 pm »
Mało mnie dziwi, bo liznąłęm świata i ludzi co mnie nauczyło dystansu. Chętnie wyjaśnię kaczorowe przyczyny, prosze jednak o przerwę, młotek i wiertarka w ręce będzie mi przeszkadzać w pisaniu
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1212 dnia: Października 03, 2020, 07:49:53 pm »
Skromność nie jest moją dominującą cechą, ale na oszusta też się nie nadaję. Jakoś to u wskoczyło. Ze wstydem przepraszam, tym bardziej, że z ortografią kłopotów nigdy nie miałem.
Po takim przyjęciu krytyki na klatę. I poniższych deklaracjach:
Lem to dla mnie guru, od podstawówki.
Jestem zdeklarowanym racjonalistą, opierającym wszelkie analizy na faktach, tych zgodnych z definicją faktu.
Tym bardziej skłonny jestem przypuszczać, że będzie z Ciebie komputer ;), znaczy ktoś, z kim przez lata z przyjemnością wymieniać będziemy myśli. (Tylko nie daj się wciągnąć pod trollowy most jednemu takiemu, który rozpaczliwie usiłuje udowodnić, że skoro raz zrobiono offtop w założonym przez niego wątku - pewno w ramach subtelnej kontestacji jego ciągot do zalewania Forum polityką i okolicami tejże - to i jemu wolno dowolnie odskakiwać od tematu kędy chce ;).)

W ten tragiczny temat byłem zaangażowany na bieżąco i trochę bardziej osobiście; zginął tam mój kolega.

Ech, kondolencje :'(. Spóźnione, ale zawsze.

A szczere pozdrowienia równie szczerze odwzajemniam :).

Smolensk-jako-inna-zagadka

Właściwie autor artykułu sam sobie najłatwiej powinien na tę zagadkę odpowiedzieć. W końcu wie z pierwszej ręki co powoduje, że ludzie wątpią w ustalenia czynników oficjalnych (np. w sprawie Litwinienki czy pandemii COVID-owej). Starczy by - po delficko-apollińsku - wejrzał w siebie 8).
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2020, 07:59:00 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1213 dnia: Października 03, 2020, 08:19:43 pm »
@ Nikto

Niech Pan(i), na litość boską, nie pracuje po ciemku!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1214 dnia: Października 04, 2020, 02:17:05 pm »

Niech Pan(i), na litość boską, nie pracuje po ciemku!

Zapewniam Pana, że choć mieszkam na głębokiej prowincji, to doprowadzono nam tu sieć elektryczną i posiadam oświetlenie elektryczne w domu. Dodm również dla ułatwienia, że jestem rodzaju męskiego.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.