Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 291631 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #990 dnia: Listopada 19, 2020, 08:26:28 pm »
Ola
Dzieki. Nie przejmuje sie. Za duzo zbieralem informacji, zeby teraz sie trzasc, bo mialem kontakt z zarazonymi. Rownie dobrze moglbym wpadac w panike przy grypowcach. So far so good.
I tak trzymaj;)
No - jednak przebieg covidu różni się u niektórych od przebiegu grypy.
Taże w panikę nie wpadaj, ale zważaj na dychanko;)
Cytuj
Rak, 65 lat. Pozniej rozpoznany. Zarazenie covidem w szpitalu, w trakcie chemii, ale chyba bez wplywu na wynik ostateczny.
Trudno wyrokować - zależy czego rak, zależy od ogólnej kondycji - wiele zmiennych
Ale też mam tu kilka historii o rakozgonach - to raczej zgony po nawrocie. Ci ludzie byli bez szans w każdych warunkach. W jednym przypadku zakażony i na zgonie jako przyczyna wiodąca - rodzina miała prostować, bo ewidentnie człowiek od wielu miesięcy toczył przegraną walkę z rakiem i jego przerzutami. Nie wiem jak się skończyło.
Dzisiaj za to usłyszałam w końcu dobrą historyjkę o DPS i COVID - nie zareklamuję który, ale na Śląsku - latem umożliwiali wizyty rodziny w postawionym na trawniku budynku - co prawda pensjonariusz i odwiedzający oddzieleni plexą, aleć...zawsze to rozmowa oko w oko.
I w tymże ośrodku ojciec opowiadającej: Alzheimer, ponad 80 lat. Ogólny stan dobry. Właśnie przeszedł COVID -  dwa dni i chłop dał radę:)
To też niejaka rehabilitacja domów opieki - dodam, że lekarz jest tam na miejscu. Codziennie.
Cytuj
zapobiegawczo, dziennie: Dobry zestaw vitamin i mikroelementow i, (to wazne) extra: 4k IU vit D3, min. 4g vit C podzielone w ciagu dnia, extra magnez i cynk.
Z przyjmowaniem - samodzielnie i bez badań - vit D3 jednak byłabym ostrożna - co do innych zgoda. Chociaż dorzuciłabym po prostu miód, imbir i cytrynę - miast piguł różnych maści;)
Cytuj
Dodatkowo metoda oddechowa Wima Hofa:
Ejże...przy grypie robiłeś seciki z oddychaniem?;)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #991 dnia: Listopada 19, 2020, 09:06:39 pm »
Z przyjmowaniem - samodzielnie i bez badań - vit D3 jednak byłabym ostrożna - co do innych zgoda.
Za przeproszeniem, a dlaczego właśnie z D3? Na czym polega ewentualne niebezpieczeństwo? Przecież zalecana dzienna dawka tej witaminy wynosi 800..2000 IU (40..100 mkg)
https://www.aptekagemini.pl/poradnik/zdrowie/jak-dawkowac-witamine-d3-u-doroslych-dzieci-i-niemowlat/
A zatem NEXUSowe 4000 IU nie jest czymś aż takim extra... :-\

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #992 dnia: Listopada 19, 2020, 09:33:20 pm »
Z przyjmowaniem - samodzielnie i bez badań - vit D3 jednak byłabym ostrożna - co do innych zgoda.
Za przeproszeniem, a dlaczego właśnie z D3? Na czym polega ewentualne niebezpieczeństwo? Przecież zalecana dzienna dawka tej witaminy wynosi 800..2000 IU (40..100 mkg)
https://www.aptekagemini.pl/poradnik/zdrowie/jak-dawkowac-witamine-d3-u-doroslych-dzieci-i-niemowlat/
A zatem NEXUSowe 4000 IU nie jest czymś aż takim extra... :-\
Jakoś tak mi się kojarzy witamina D3 - na receptę - skrupulatnie odmierzane kropelki - dla świeżo przybyłych na ten padół, by zapobiegać krzywicy.
I jakoś wydaje mi się, że trzeba w związku z tym kontrolować wapń.
Ale mogę się mylić i można ją wcinać jak lentilki;)
Ja generalnie jestem antypigułowa;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #993 dnia: Listopada 19, 2020, 10:45:37 pm »
Ja generalnie jestem antypigułowa;)
Generalnie ja też :)

W organizmie witamina D3 jest wytwarzana z 7-dehydrocholesterolu, syntetyzowanego w skórze pod wpływem promieniowania UVB. W ten sposób powstaje aż 80–100% tej witaminy. W Polsce synteza skórna może być efektywna w okresie od maja do września, pomiędzy godziną 10:00 a 15:00, gdy chmury nie przysłaniają słońca.
U osób z jasną karnacją wystarczy 15-minutowa ekspozycja na słońce (odsłonięte przedramiona i podudzia, brak filtrów), aby wytworzyła się odpowiednia ilość witaminy D, odpowiadająca około 2000–4000 IU/dobę.

https://www.mp.pl/pacjent/dieta/zasady/139889,witamina-d-jaka-dawka-jest-bezpieczna

W związku z tym powstaje pytanie: czy da się uzyskać uderzeniową dawkę witaminy bez pigułek, za pomocą, dajmy na to, lampy kwarcowej?

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #994 dnia: Listopada 19, 2020, 10:52:06 pm »
4iu to dawka optymalna dla dorosłych. Dużo badań, etc. Można przedawkować wszystkie vit rozpuszczalne w tłuszczach, więc nie za dużo. A że była kiedyś na recepte, to pamiętam... Stare przesądy.
Jeśli chodzi o zalecane dawki, to stary sposób obliczania tych dawek polegał na tym, że sprawdzali poniżej jakich dawek zaczynają się problemy zdrowotne i to były te dawki. Nie są to więc dawki optymalne, a minimalne.
Te oddychanie jest dobre w każdych warunkach.
vit d:
https://youtu.be/IhpUoOFJ6xo
https://youtu.be/45rlZGRz6Qo
vit C:
https://youtu.be/2Mnn7VNTl5c
https://youtu.be/qDyUsg90-Gs
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2020, 11:21:19 pm wysłana przez NEXUS6 »

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #995 dnia: Listopada 19, 2020, 11:38:28 pm »
Przeczytałem powyżej o niewydolności służby zdrowia i chciałem z dwa słowa na temat systemu, który podono istnieje, a jakoby go nie było. Tutaj ja upatruję możliwości poprawy, przepraszam, zbudowania jakiegokolwiek systemu.
Od kilku tygodni znajdując się rodzinnie w kotle zarażonych, skwarantannowanych, w poczuciu bezpośedniego zagrożenia przeczytałem, obdzwoniłem i sprawdziłem w praktyce wszelkie czynności, obowiązki i uprawnienia związane z izolacją i kwarantanną. I nadal nic nie rozumiem. W   skrócie:  Izolacja: 10 dni. Po ich upływie wraca się do pracy. Powtórnego badania nie ma. Raz Sanepid liczy 10 dni od pobrania próbki, raz od jej wyniku ( 3-4 dni różnicy). Lekarz PK ma dzwonić po dodatnim wyniku, nie dzwoni, bo nie wie. Jak już wie, ma dzwonić przed zakończniem izolacji. Nie dzwoni - i chodzi tu o dwóch różnych lekarzy. Policja zaczęła sprawdzać izolowanych (czyli zarażonych) po tygodniu. Osoba z pozytywnym wynikiem otrzymała status izolowanej z dziesięciodniowym terminem izolacji, po czym po 4 dniach otrzymuje informację o kwarantannie, z datami od-do kompletnie z Cybieriady.
Chciałbym nieskromnie spuentować, że stworzenie spójnego systemu opartego na checklistach, uzupełnianego na bieżąco to nie jest przedsięwzięcie wymagające geniusza.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #996 dnia: Listopada 20, 2020, 01:55:42 am »
Jak przy prostych sposobach jesteśmy... Angole (ale nie z Angoli, ino z Birmingham) chwalą się, że donośnego szpreja, utrudniającego wirusom wnikanie (ale i wylatywanie-i-zakażanie) opracowały ;):
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.11.18.388645v1
https://www.birmingham.ac.uk/news/latest/2020/11/anti-covid-19-nasal-spray-'ready-for-use-in-humans'.aspx
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-wielka-brytania-z-nowym-srodkiem-przeciwko-epidemii-6577400353946464a
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #997 dnia: Listopada 20, 2020, 08:34:24 pm »
O ile to prawda, a nie jakaś ustawka... U Niemców  wracaja stare, nazistowskie, sprawdzone metody walki z myslozbrodnia. Lekarz krytykujący lockdown zostaje aresztowany w trakcie streamu na żywo z własnego domu:
https://youtu.be/1Zld6AAPsw4

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #998 dnia: Listopada 20, 2020, 08:59:56 pm »
Lekarz? Typ jest chemikiem.

Nie znamy kontekstu, ale pokrzyczmy wszyscy razem "Gestapo! Gestapo!".

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #999 dnia: Listopada 20, 2020, 09:44:28 pm »
Cytuj
O ile to prawda, a nie jakaś ustawka...
Pominmy niewygodna dla naszych zlosliwosci czesc postu, ale nie omieszkajmy dac sobie upust...
1. Przedstaw nam dokladnie kontekst, bo ja go nie znam, jak sam zaznaczylem. Na szczescie mamy Ciebie.
2. Chemika juz mozna aresztowac?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1000 dnia: Listopada 20, 2020, 10:16:03 pm »
1. Przedstaw nam dokladnie kontekst, bo ja go nie znam, jak sam zaznaczylem.
On też. Zaznaczył, że nie zna.
Cytuj
2. Chemika juz mozna aresztowac?
Każdego. Wszyscy są bowiem równi wobec prawa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1001 dnia: Listopada 20, 2020, 10:31:07 pm »
Cytuj
On też. Zaznaczył, że nie zna.
No, troche chyba zna, bo wiedzial ze chemik. Faktycznie chemik.

Cytuj
Każdego. Wszyscy są bowiem równi wobec prawa.
Za krytyke okolokowidowych praktyk rzadowych? Jestes z tym ok? Oczywiscie  musze ponownie zaznaczyc: Jesli to nie jest ustawka i jesli za to go aresztowali w taki sposob, albo za lamanie przepisow covidowych.

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1002 dnia: Listopada 20, 2020, 10:38:58 pm »
Cytuj
Pominmy niewygodna dla naszych zlosliwosci czesc postu, ale nie omieszkajmy dac sobie upust...
1. Przedstaw nam dokladnie kontekst, bo ja go nie znam, jak sam zaznaczylem. Na szczescie mamy Ciebie.
2. Chemika juz mozna aresztowac?

Zadam pytanie retoryczne. Podobno zawodowo parasz się nauką i gdzieś tam przy okazji innej dyskusji chwaliłeś metodę naukową jako sposób ustalania prawdy - skąd zatem u Ciebie z jednej strony taka prędkość do wydawania sądów ("nazistowskie metody") połączona z lekceważeniem dla weryfikacji źródeł czy choćby sprawdzenia podstawowych faktów ("lekarz")?

Kontekst, do którego mi się udało dotrzeć (ale zaznaczam, że to tylko kontr-opinia, wsparta oświadczeniem policji - sprawa jest świeża), jest taki, że celem akcji policyjnej był cały budynek (przestępstwa związane z dilerką narkotykami), a tylko przez przypadek padło na gościa, który akurat nadawał audycję. A że tak się składa, iż wcześniej krytycznie wypowiadał się na temat obostrzeń związanych z COVID, to od razu zostało to podchwycone i zagrzał się "antysystemowy" internet.

Tylko po co takie zachowania powielać?

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1003 dnia: Listopada 20, 2020, 11:02:58 pm »
Nie, nie param sie nauka. Pracuje jedynie w administracji i udzielam w organizacjach.
Zadnych sadow nie wydawalem, bo przeciez zaznaczylem to na poczatku. Sprawdzilem na szybko 7-8 anglojezycznych newsow i wszedzie pisali mniej wiecej to samo. Wrzucilem jako ciekawostke. Nadal oczywiscie w mocy pozostawala watpliwosc ustawki. Jesli natomiast tak by wygladalo aresztowanie za krytyke, to sa to jak najbardziej nazistowskie metody i nadal tak twierdze. A jestem wyczulony, bo znam przypadki (i tu juz nie ma miejsca na "jesli") tego typu akcji policyjnych, np. aresztowanie z domu ciezarnej kobiety za zachecanie do protestu antylockdownowego.

Cytuj
Kontekst, do którego mi się udało dotrzeć (ale zaznaczam, że to tylko kontr-opinia, wsparta oświadczeniem policji - sprawa jest świeża), jest taki, że celem akcji policyjnej był cały budynek (przestępstwa związane z dilerką narkotykami), a tylko przez przypadek padło na gościa, który akurat nadawał audycję. A że tak się składa, iż wcześniej krytycznie wypowiadał się na temat obostrzeń związanych z COVID, to od razu zostało to podchwycone i zagrzał się "antysystemowy" internet.
A! I widzisz jak przydatny jestes? I to sie bardzo chwali, bez zlosliwosci  :) 
Co do powielania (choc przeciez zaznaczylem sceptycznosc) niesprawdzonych informacji, to niestety taka natura tego watku. W temacie Covida media,  politycy i niektorzy naukowcy robia tego znacznie wiecej. Wg. nich, np. juz 2 tygodnie temu mielismy miec w UK 4 k zgonow na covid dziennie.

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1004 dnia: Listopada 20, 2020, 11:55:38 pm »
Bynajmniej nie chodzi o to, że wystarczy każdą wypowiedź poprzedzić sformułowaniem "Jeżeli tylko to prawda, to..." i jazda, ale żeby jednak starać się cedzić informacje przez własną substancję szarą. I tak z innych stron toniemy w powodzi fake newsów, niesprawdzonych doniesień czy zwyczajnych bzdur, więc na forum możemy trzymać pewien rozsądny dystans do wydarzeń bieżących. Tak mi się przynajmniej wydaje.