Autor Wątek: [M] Miasto w książkach i rysunkach Lema  (Przeczytany 11160 razy)

sheeper

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 1
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
[M] Miasto w książkach i rysunkach Lema
« dnia: Marca 06, 2005, 03:18:36 pm »
Szukam książek w ktorych Lem przedstawia obrazy miast futurystycznych, jakichs ilustracjii takowych miast. Potrzebuje tego konkretnie do mojej prezentacji maturalnej ktorej tamatem sa "obrazy miast w literaturze". Prosze o pomoc !!! To dla mnie bardzo wazne. Potrzebuje ksiazek jak i ilustracji !!
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2005, 11:31:54 pm wysłana przez Terminus »

Terminus

  • Gość
Re: Miasto w książkach i rysunkach Lema
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2005, 04:48:28 pm »
Hehej... dzi co ty na to?
Może zmienimy nazwę forum na: ,,Maturalis - Lemalis - Solaris"? Codziennie nowy maturzysta.

No nic. Informacji o mieście szukałbym w ,,Kongresie Futurologicznym" oraz w ,,Dziennikach Gwiazdowych', np. podróż czternasta.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Miasto w książkach i rysunkach Lema
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 06, 2005, 09:51:57 pm »
Lem chyba nie rysuje prawda?

A ja tam maturzystow lubie...


Znaczy maturzystki! ;)

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: Miasto w książkach i rysunkach Lema
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2005, 01:05:40 am »
Powiedział co wiedział! Ja też lubię maturzystów/ki i nie mam nic przeciwko temu że tu piszą, tylko że mamy tu prawdziwe oblężenie i po prostu nie umknęło to mojej uwadze, ot co.

A Lem od czasu do czasu coś narysuje (por. ,,Dzienniki Gwiazdowe'') (w wersjach elektronicznych nie ma ilustracji, hehe)....

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Miasto w książkach i rysunkach Lema
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 07, 2005, 10:56:29 am »
Wow, nie wiedzialem.
Musze zobaczyc jak On to widzi.

This user possesses the following skills:

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Miasto w książkach i rysunkach Lema
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 07, 2005, 12:24:31 pm »
Zdecydowanie POWRÓT Z GWIAZD: jest tam kilka niezwykłych, futurystycznych miejskich opisów, jak choćby dworca kolejowego:

"...Fala idących zagarnęła mnie: popychany, ruszyłem w tłoku przed siebie. Upłynęła chwila, nim zobaczyłem na dobre ogrom tej hali. Czy była to zresztą jedna hala? Żadnych ścian: biały, połyskliwy, wstrzymany na wysokości wybuch niewiarygodnych skrzydeł, między nimi kolumny, zbudowane nie z jakiegoś materiału, ale z zawrotnego ruchu. Pędzące w górę, olbrzymie wodotryski gęstszej od wody cieczy, prześwietlone od wewnątrz kolorowymi reflektorami? Nie; szklane, pionowe tunele, którymi wzwyż śmigały korowody rozmazanych pojazdów? Nic już nie wiedziałem. Bezustannie popychany, potrącany w mrowiącym pośpiechu tłumów, usiłowałem przedostać się w jakieś puste miejsce, ale nie było tu pustych miejsc. Wyższy o głowę od otaczających, widziałem dzięki temu, że opustoszały pocisk oddala się - nie, to my płynęliśmy naprzód wraz z całym peronem. Z wysoka buchały światła, w których tłum iskrzył się i mienił. Teraz płaszczyzna, na której staliśmy stłoczeni, iść poczęła w górę, i zobaczyłem w dole już dalekie, podwójne białe pasy, zapchane ludźmi, z czarnymi rozziewami szczelin wzdłuż bezwładnych kadłubów - bo statków, jak nasz, były dziesiątki - ruchomy peron zakręcał, przyspieszał, wchodził pod wyższe poziomy. Łopocąc, burząc wzniecanym wichrem włosy stojących, przelatywały na nich, jak na niemożliwych, bo pozbawionych wszelkiego podparcia wiaduktach, obłe, szybkością dygocące cienie, z wydłużonymi w smugi ogniami sygnałowych świateł; potem niosąca nas powierzchnia jęła się dzielić, rozwidlać wzdłuż niedostrzegalnych szwów, moje pasmo przesuwało się przez wnętrza pełne stojących i siedzących ludzi, otaczało ich mnóstwo drobnych błysków, jakby zajmowali się puszczaniem kolorowych ogni sztucznych..."
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2005, 12:25:20 pm wysłana przez skrzat »

Terminus

  • Gość
Re: Miasto w książkach i rysunkach Lema
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 08, 2005, 12:39:42 pm »
Cytuj
Wow, nie wiedzialem.
Musze zobaczyc jak On to widzi.



Miasto to to nie jest, ale http://www.lem.pl/polish/lemdraw/lemdraw.htm  rysunki są.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2005, 12:40:21 pm wysłana przez Terminus »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Miasto w książkach i rysunkach Lema
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 08, 2005, 04:31:37 pm »
aj  :-/
no troche na co innego liczylem

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: Miasto w książkach i rysunkach Lema
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 10, 2005, 07:50:50 pm »
Hehe, to już do Lema z reklamacjami :) On się na pewno za rysownika nie uważa :)