Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 427228 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #300 dnia: Grudnia 15, 2015, 11:11:33 pm »
Ach Wy lenie obżarte i przeżarte na wylot, od tego umysłowego nieróbstwa  będziecie w środku całkiem zgnici ("Znaczy kapitan"). Może 10 wielkich wedlowskich ruszyłoby Wam matematyczne sempiterny, ale niedoczekanie! Fuj!!!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #301 dnia: Stycznia 11, 2016, 05:56:31 pm »
Pojutrze w USA odbędzie się losowanie ichniego LOTTO, w którym to losowaniu można, ze względu na tzw. kumulację, teoreticznie wygrać ponoć 1,3 mld $. Losy są na okaziciela i kosztują 2$ za sztukę. 5 losów x 2$ x 4 zł = 40 zł i chętnie przelałbym to pod wskazane konto natychmiast. Czy ktoś z P.T. Forumowiczów ma takie kontakty i tyle serca, żeby te kontakty w byle przydrożnej amerykańskiej kolekturze kupiły mi takie 5 losów na chybił-trafił?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #302 dnia: Stycznia 13, 2016, 11:21:59 am »


Ten kupon kosztował mnie 10 $ czyli cztery dychy.
Córka napisała, że nagrodę trzeba odebrać osobiście oraz zgodzić się na publikację personaliów ze zdjęciem.
Przedchwilny mejl do córki:

Anulko, bardzo dziękuję.
(...)
2. Gdybym wygrał, to są dwie możliwości. ALBO podróż w obie strony First Class i z Kasią-opiekunką ALBO ktoś z Was zrobiłby za tego zwycięzcę,  a potem byśmy się jakoś rozliczyli.
3. Czy tam jest tylko jedna nagroda (za trafną szóstkę), czy też - jak u nas - premiowane są także piątki, czwórki i trójki?
4. O której godzinie jest dzisiejsze losowanie i czy można je oglądać na żywo (link)?
5. W którym mieście USA odbiera się nagrody?
tata


Gdybym wygrał, to na wzór ks. prof. Michała Hellera (który swojego Templetona - półtora miliona dolarów - ofiarował na budowę w Krakowie drugiego Centrum Nauki Kopernik; piękny gest!), ufundowałbym trzecie w Polsce Centrum Nauki Kopernik -  w Chełmie, oczywiście, gdzie Białorusini, Rosjanie, Podlesiacy i Poleszucy mieliby 50% zniżki, a Maziasty byłby Panem Naddyrektorem (jeśli by się łaskawie zgodził, rzecz jasna; możemy do negocjacji, zwłaszcza czasowo-finansowych, przystąpić bezzwłocznie).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #303 dnia: Stycznia 14, 2016, 09:13:55 pm »
Co robili folusznicy z moczem?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #304 dnia: Stycznia 14, 2016, 09:39:33 pm »
Stanisławie R., Typie Podejrzany (o takich typach, bowiem, należy pisać z użyciem inicjału, chyba, że sąd da zgodę...), nie mogliście się Gugli spytać? Szybko by odpowiedziała:
http://www.edulandia.pl/edukacja/56,124947,10706941,Najgorsze_zawody_w_historii_sredniowiecza.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #305 dnia: Stycznia 14, 2016, 09:52:19 pm »
Ty, ale to Maziasty użył tego dziwnego słowa...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #306 dnia: Stycznia 14, 2016, 10:03:14 pm »
Stosowali go jako odczynnik - odtłuszczacz do filcowania wełny w celu wyrobu sukna. Wełna jak wicie lub nie wicie, jeśliście kitek do spławików z niej nie robili, sama w sobie, znaczy się we włosiu, nie zamaka, gdyż jest pokryta lanoliną. W związku z czym niemalże jak w fuzji jąder zbliżenie się dwóch włókien jest trudne bez odtłuszczenia. Szczegóły łatwo sobie wyguglacie towarzyszu obywatelu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #307 dnia: Stycznia 14, 2016, 10:42:21 pm »
Przepraszam, dziękuję, jestem pod wrażeniem tekstu Kju z Gazety Wyborczej o moczu. Osiem godzin po kostki w sikach? Panie jasny! Dzisiaj też tak to się robi, żeby dostać kawałek szmaty?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #308 dnia: Stycznia 15, 2016, 11:15:42 pm »
Przepraszam, dziękuję, jestem pod wrażeniem tekstu Kju z Gazety Wyborczej o moczu. Osiem godzin po kostki w sikach? Panie jasny! Dzisiaj też tak to się robi, żeby dostać kawałek szmaty?
R.
No oczywiście. Wyborcza ma w tym duże doświadczenie  ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #309 dnia: Stycznia 15, 2016, 11:19:39 pm »
Hahaha, przybij piątkę :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #310 dnia: Stycznia 15, 2016, 11:34:35 pm »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #311 dnia: Stycznia 16, 2016, 11:46:24 am »
No, fakstycznie, wyszło cudownie pasująco, Pan to jesteś wyszczekany, dzięki, Panie Nexie :-)))
Teraz mam ciąg dalszy pytania miliardowego: czy ta amerykańska loteria przewiduje - jak nasze lotto - wygrane za trafienie pięciu, czterech albo trzech liczb?
http://www.powerball.com/pb_home.asp
R.
pjes: czy Mistrz grywał w totolotka albo lajkonika?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #312 dnia: Stycznia 16, 2016, 12:23:22 pm »
Przewiduje. W dodatku jak Pan chcesz cała wypłatę na raz, to dowalaja gruby podatek, którego się nie płaci, jeśli wygraną się pobiera przez kilka/naście lat w ratach.Nie znam szczegółów.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #313 dnia: Stycznia 16, 2016, 05:46:15 pm »
NEX, cudny obrazek (znaczy: zdjęcie) ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #314 dnia: Stycznia 16, 2016, 06:23:37 pm »
Ja też serdecznie klaszczę  z zachwytu :-) Oburącz!
R.
pjes: panie Nexie Kochany, podtpowiec Pan, w co trzeba kliknąć, żeby zobaczyć, jakie są wypłaty za piątkę, czwórkę i trójkę?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2016, 06:26:30 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )