Autor Wątek: kolejny cytat, dla ułatwienia po rosyjsku  (Przeczytany 6403 razy)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
kolejny cytat, dla ułatwienia po rosyjsku
« dnia: Czerwca 06, 2011, 06:48:41 pm »
czy ktoś pomoże zlokalizować cytat, przypisywany Lemowi, który w języku rosyjskim brzmi następująco:

Люди не хотят жить вечно. Люди просто не хотят умирать
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2011, 06:51:18 pm wysłana przez skrzat »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: kolejny cytat, dla ułatwienia po rosyjsku
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 06, 2011, 08:21:05 pm »
Swita mi, ale daleko mi do pewnosci, iz jest to z opowiadania, w ktorym do Tichego przyszedl wynalazca duszy, czyli specyficznego krysztalu, do ktorego wnetrza przeniosl on swiadomosc swojej zony. Tichy zakonczyl jej "zywot" w tymze krysztale za pomoca mlotka. Nie pomne tytulu opowiadania, to bylo jedno z tych mrocznych opowiadan Tichego, typu Skrzynie dr Corcorana.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: kolejny cytat, dla ułatwienia po rosyjsku
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 06, 2011, 08:24:12 pm »
Nawiasem mówiąc całkiem podobnie wypowiedział się W. Allen: nie boję się śmierci, po prostu wolałbym, aby mnie przy tym nie było.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

hippoo

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Re: kolejny cytat, dla ułatwienia po rosyjsku
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 06, 2011, 08:58:41 pm »
Może tu:

"- Ludzie nie pragną nieśmiertelności - podjąłem po chwili. - Nie chcą tylko, po prostu, umierać. Chcą żyć, profesorze Decantor. Chcą czuć ziemię pod nogami, widzieć chmury na głową, kochać innych ludzi, być z nimi i myśleć o tym. Nic więcej. Wszystko, co zostało powiedziane ponad to, jest kłamstwem. Nieświadomym kłamstwem. Wątpię, czy wielu zechce pana wysłuchać nawet tak cierpliwie jak ja... nie mówiąc już o... chętnych..."

Dzienniki gwiazdowe, T. 2.: Ze wspomnień Ijona Tichego, II

Pozdrawiam :)
Hippoo

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: kolejny cytat, dla ułatwienia po rosyjsku
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 06, 2011, 10:40:21 pm »
Może tu:

"- Ludzie nie pragną nieśmiertelności - podjąłem po chwili. - Nie chcą tylko, po prostu, umierać. Chcą żyć, profesorze Decantor. Chcą czuć ziemię pod nogami, widzieć chmury na głową, kochać innych ludzi, być z nimi i myśleć o tym. Nic więcej. Wszystko, co zostało powiedziane ponad to, jest kłamstwem. Nieświadomym kłamstwem. Wątpię, czy wielu zechce pana wysłuchać nawet tak cierpliwie jak ja... nie mówiąc już o... chętnych..."

Dzienniki gwiazdowe, T. 2.: Ze wspomnień Ijona Tichego, II

Pozdrawiam :)
Hippoo

pysznie, dziękuję :-)