Autor Wątek: Re: Kobiety  (Przeczytany 79767 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 31, 2004, 04:48:42 am »
Cytuj
nie mow zatem ze do niczego nie dojdziemy bo dzoszlismy do dokladnie tego samego co Ty, nazwalismy to jedynie innymi slowami :)



Racya.

Furtianka Agata

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 01, 2005, 09:26:04 pm »
Cytuj
(...)
ludzie czuja wszystko tak samo, nazywaja tylko inaczej


To prawda.  Ludzie nazywaja to samo inaczej i o to "nazewnictwo" potrafią nawet toczyć krwawe wojny.
Mam nadzieję, że wojna z nazewnictwem stosowanym przeze mnie krwawa nie będzie...  :)

Pozdro. Agata.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 01, 2005, 11:15:12 pm »
nie powoduje, poki uznaje sie ze inni tez moga miec racje ;)

This user possesses the following skills:

bio

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 23, 2005, 03:04:03 pm »
zalozenie, ze inni tez moga miec racje wynika z przekonania, ze nasz sposob widzenia swiata nie jest jedynym uprawnionym do istnienia, a takiego przekonania brakuje, obawiam sie, wielu "nieomylnym" i "jedynieslusznym"

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 24, 2005, 09:32:27 pm »
Jakby nie było, z tego co wyczytałem w Świecie Nauki to mózgi mężczyzn i kobiet różnią się... nie tyle budową (bo co to to nie) tylko raczej tym, które obszary są mniej, a które bardziej aktywne. Dlatego kobiety mają np. pamięć do szczegółów, a mężczyźni zapamiętują istotę danej sprawy, szczegóły często pomijając.

A co byście powiedzieli na teorię, że kobiety (statystycznie) nie trawią SF ponieważ przeciętne opowiadania SF zawiera dużo niewiarygodnych szczegółów, które trzeba zbagatelizować, aby poznać istotę dzieła? I do tej właśnie bagatelizacji paniom jest trudno się skłonić?  

Mówią ,,szczegóły'' mam na myśli fakty takie jak np. już samo istnienie statków kosmicznych itp.

Mam nadzieję, że ten post nie jest zbyt szowinistyczny !
Jest wiele dziedzin literatury, gdzie kobieca mentalność jest dużo bardziej pożądana, np. kryminologia...
Więc nie chcę nikogo obrażać....

« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2005, 09:32:43 pm wysłana przez Terminus »

bio

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 25, 2005, 09:50:28 am »
Cytuj
...A co byście powiedzieli na teorię, że kobiety (statystycznie) nie trawią SF ponieważ przeciętne opowiadania SF zawiera dużo niewiarygodnych szczegółów, które trzeba zbagatelizować, aby poznać istotę dzieła? I do tej właśnie bagatelizacji paniom jest trudno się skłonić?...


W tej materii powinny się wypowiedzieć panie. Czekamy :)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 25, 2005, 11:11:36 am »
kobiety faktycznie at general wydaja sie byc bardziej pragmatyczne niz my... (zatem nie widza sensu w tworzeniu sztucznych swiatow np.)

This user possesses the following skills:

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 25, 2005, 01:00:08 pm »
Z kryminologią to się zgadza. Człowiek ledwo wróci po trzeciej z knajpy i już zaczyna się szczegółowe dochodzenie  ;D

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

gumiska

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • cytcyt:)
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:47:20 pm »
jedna pani postanawia przemilczec, bo sie jeszcze okaze, ze szczegółow sie czepia:))

to Falcor: a to dochodzenie to moze niesluszne niby?? ...hehe:)

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 28, 2005, 11:08:21 pm »
Ja wiem czy niesłusznie? Nielogicznie na pewno, bo co ja mogę robić w knajpie  8) ? W dodatku zmęczony człowiek chce się szybko położyć do łóżeczka, a tu jeszcze jakiś teleturniej z pytaniami   ;D . Gdzie byłem? Aaaa nie fidać?   ;)

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 30, 2005, 01:48:22 pm »
Cytuj
jedna pani postanawia przemilczec, bo sie jeszcze okaze, ze szczegółow sie czepia:))



nie no ale siem nie obrazaj...:)   :)  my tu po prostu prowadzim "badania naukowem". :)

gumiska

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • cytcyt:)
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 07, 2005, 08:45:47 pm »
to Falcor: 100 pytan do... i na dodatek o najodpowiedniejszej porze dnia:) jak musi byc tyle i o tej porze, to nic tylko trza polubic:) albo wczesniej do domq wracac:)

to Terminus: ja sie nie obrazac, a wyniki badan naukowem bacznie sledzic, nawet po kryjomu:)

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 08, 2005, 03:30:17 am »
Moja byc bardzo radosna Twoja śledzic badania. Its gut.

dr_Edredon

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 16, 2005, 02:29:23 pm »

Witam na lemforum !
Pewnie faktycznie jest tak, że statystycznie częściej mężczyźni lubią Lema. Bo tak pisać wolę, nie o SF w ogóle. Wielu domyśli się przyczyn.
Powody widzę dwa powiązane. Jeden taki, że są zwykle praktyczne i konkretne, wyłączając sferę uczuć. Tu też zresztą stoją mocno na ziemi lecz lubią sobie przynajmniej pofantazjować. Tej jednak sfery Lem w zasadzie nie tyka na sposób "męskodamski" prócz może Solaris, a i tu tylko z na wpół wirtualną kobietą.
Pnieważ zaś ustawienie do życia często rzutuje na zainteresowania stąd i drugi powód: niechęć do wynurzeń nie mających jasnego związku z ludzkim życiem codziennym. Takowe zdają się im nie warte namysłu, bo nie mające zastosowania a jężeli nawet to tylko wyjątkowo. Przyznam od razu - nie śmiałbym takiego podejścia lekceważyć!  
Nie unieważnia przy tym tego powodu trwałe nadal nieporozumienie z Lemem, że On głównie fantazjuje jak sądzą nawet niektórzy z tych co Go czytali! (W końcu antymateria istnieje naprawdę o czym niektórzy recenzenci nie wiedzą)
Część kobiet nie pójdzie z Lemem z powodu tego nieporozumienia (podlegają temu błędowi też mężczyźni) lecz większość zapewne dlatego, ponieważ to, co Autor mówi acz ważne oraz istniejące nie ma jednak, j/w, istotnego związku z życiem codziennym.
Te moje wnioski zapewne mało odkrywcze.
W istocie niczego nie wyjaśniają. "Dlaczego" można pytać w nieskończoność. Najbliższy powód "genetyczny" to działanie i budowa mózgu wykształcona ewolucyjnie.
Przepraszam też kobiety za to, że poważyłem się je jakoś dla potrzeb tej wypowiedzi definiować. Rozumiem wciąż, zapewniam, iż w tej ulotnej dziedzinie obowiązuje, czy raczej panuje, najszersze możliwe ujęcie teorii nieoznaczoności. Przedmiot jak też Podmiot stale się w badaniu zmienia.
Są wreszcie ludzie (kobiety częściej ?), którzy mają taką ułomność (?), fobię (?). Nie znoszą kompletnie "fiktion".
Jak tylko dowiedzą się, że coś co przeczytali i spodobało się im nawet nie jest na faktach oparte natychmiast tracą do tego "serce" jak też i rozum. Po prostu z punktu przestaje ich to interesować choćby to artystycznie czy też myślowo (boć przecież tu też o filozofii czy logice rozprawiać można) było wysokich lotów nie ma mowy-kompletne zamknięcie.
:-/ :-/ No i tyle.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 16, 2005, 03:41:28 pm »
ja bym sie chcial generalnie zgodzic jesli mozna...
calosc wypowiedzi obrazuje chyba najlepiej to zdanie: "niechęć do wynurzeń nie mających jasnego związku z ludzkim życiem codziennym. Takowe zdają się im nie warte namysłu, bo nie mające zastosowania a jężeli nawet to tylko wyjątkowo"

This user possesses the following skills: