Autor Wątek: Właśnie przyszło mi do głowy...  (Przeczytany 106217 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 21, 2013, 11:04:39 am »
No tak. Poczytałem sobie Wikipedię (http://pl.wikipedia.org/wiki/Terroryzm), i widzę, żem na początku trochę pieprzył jak Mleczkowy nosorożec żyrafę (albo na odwrót).
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 21, 2013, 07:03:02 pm »
Ja bym powiedział, że terroryzm w sensie jak go rozumiemy obecnie jest dziś bardziej funkcją technicznych możliwości z jednej strony a z drugiej tego, ile społeczeństwo ma do stracenia, a nie kadr osobowych jako takich. Wariaci zawsze byli. Jednakże na ogół to co mieli do zaoferowania "ginęło w szumie" wojen, przestępczości itd., słowem w szumie dnia codziennego. A poza tym niewiele mogli w gruncie rzeczy zaoferować, ot rzucić "bombę" żelazną czy postrzelać z Naganta... Nie to co teraz, lasery, śmasery, wirusy, cyberataki i Boeingi... Swoją drogą w ślad za ob. Remuszko przeczytałem wiki i proszę, Polacy nie gęsi i swój język mają! Nasi jednego cara posłali na herbatkę do czarta i jednego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ciekawe, czy Obama o tym myśli w tej chwili - zdaje się właśnie trwa pompa za oceanem.

P.S. Mleczko się mylił. Nie można pieprzyć bez sensu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 21, 2013, 09:26:26 pm »
@PS
Gdy byłem w Twoim wieku - też tak myślałem!
S.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 19, 2013, 02:03:17 pm »
(starcowi-dziwakowi-zrzędzie):


Krajowa Rada
Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. Wyszyńskiego 9
01-015 WARSZAWA

S k a r g a

Szanowni Państwo,
W poniedziałek 18 lutego 2013 główne wydanie telewizyjnych „Wiadomości” zaczęło się od czołówkowej zajawy z procesu Katarzyny W. z Sosnowca, i rzuciłem się do pilota, aby przynajmniej wyłączyć dźwięk (bo wzrok mogę odwrócić) – ale nie zdążyłem i usłyszałem, że …prokuratura zarzuca matce, iż najpierw uderzała półroczną córeczką o podłogę, a potem zaczęła ją dusić…
Nie wiem, dlaczego Telewizja Polska tak redaguje serwisy informacyjne, ale – jako dziennikarz z ponad czterdziestoletnim stażem – mogę przed każdym sądem zaświadczyć, że to fatalne zjawisko, by tak rzec, „brukowienia TVP” trwa już dłuższy czas i pogłębia się, a wczorajszy incydent jest tylko jego kolejnym przykładem. Jako stary człowiek, który całe życie walczył o wolność słowa, pragnę jasno stwierdzić: epatowanie szczegółami wyjątkowo drastycznych przestępstw przez największe polskie medium w porach najwyższej oglądalności nie jest wolności słowa dowodem ani wyrazem, lecz jej  jaskrawym i brutalnym nadużyciem. Przykro rzec, ale takie „wiadomości” były absolutnie nie do pomyślenia w żadnym „Dzienniku Telewizyjnym” z czasów PRL...
Jako obywatel regularnie opłacający abonament mam święte prawo wymagać od telewizji publicznej mojego państwa, aby – w porównaniu z prywatnymi brukowcami typu „Fakt” czy „Superexpress” albo telewizją TVN – zdecydowanie powściągała się w detalicznych relacjach i opisach krwawych zbrodni, okrutnych mordów i zwyrodniałych okropieństw, nawet jeśli zaspokajają one duchowe potrzeby współczesnego kulturowego lumpenproletariatu. Dotyczy to zwłaszcza telewizyjnych „Wiadomości” o 19:30 z ich wielomilionową widownią. Telewizja publiczna – w odróżnieniu od prymitywnych przekaziorów - ma do spełnienia wobec społeczeństwa ustawową misję. Noblesse oblige!
Uprzejmie proszę P.T. Adresatów – konstytucyjnie zobowiązanych (art. 213) do obrony interesu publicznego w radiofonii i telewizji – o podjęcie natychmiastowych skutecznych działań, które zapobiegną powtarzaniu się podobnych zdarzeń.
Z poważaniem
Stanisław Remuszko

Otrzymuje:
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu – z prośbą o współinterwencję
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 19, 2013, 02:21:23 pm »
Gdzie tu (w tej konkretnej informacji) jest epatowanie szczegółami? To suchy opis czynności.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 01, 2013, 11:09:39 am »
Właśnie przyszło mi do głowy, że Rewolucja Październikowa MUSIAŁA Rosję nawiedzić tak jak Francuska Francję - wskutek zbyt wielkich różnic, obciążeń i niesprawiedliwości społecznych. Że pokojowe rozwiązanie problemu było niemożliwe, tak jak likwidacja celibatu bez schizmy w KK.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 01, 2013, 12:31:18 pm »
Cytuj
Właśnie przyszło mi do głowy, że Rewolucja Październikowa MUSIAŁA Rosję nawiedzić
A to ciekawy objaw determinizmu społecznego. :)
Skoro tak, trzeba zadać sobie pytanie, w którym momencie jej los się przesądził?
Podaję możliwe warianty:
-  idea ludowładztwa u Słowian (mir, obszczina)
 - najazdy Waregów - Ruryk
 - przyjecie chrztu w obrządku bizantyjskim przez Włodzimierza X w.
 - rozpad Rusi Kijowskiej (XI)
- najazd Mongołów (XII)
- Upadek imperium mongolskiego. Emancypacja i ekspansja księstwa moskiewskiego (XIV)
- idea "Moskwa trzecim Rzymem" mnicha Filoteusza (XV)
- opricznina Iwana G.
- przełamanie wielkiej smuty (XVII)
- Naśladownictwo Europy, zwłaszcza Niemiec, początki germanofilii (Piotr W. XVIIIw.)
- Upadek RP szlacheckiej XVIIIw. Oświecenie ala Kasia W (szczyt germanofilii)
- wizyta Napoleona, klęska dekabrystów, odwilż posewastopolska (XIX)
- narodziny W.I Uljanowa
- udany zamach na Stołypina
- przystąpienie do I wojny światowej
- Rasputin
- miękkość Mikołaja Dwa
- i many many more... ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 01, 2013, 05:18:31 pm »
Pan Lem napisał, że człowiek zaczyna umierać od urodzenia (chyba w "Nekrobiach"). Twoje kamienie milowe maja taki sens mniej więcej :-)
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 03, 2013, 01:14:26 pm »
----- Original Message -----
From: Stanisław Remuszko
To: Pan **************
Sent: Sunday, March 03, 2013 9:45 AM
Subject: Zrozumienie

Przyjacielu Kochany, przeczytałem wreszcie ten wywiad i teraz już wiem, dlaczego Kościół Katolicki - w obecnej postaci (izomorficznej z księdzem LdB) - musi umrzeć: ponieważ nazbyt odleciał i wciąż coraz dalej odlatuje od rzeczywistości, tej materialnej i tej duchowej, w której i którą żyje nie elita, lecz zwykli ludzie. Jak mówiłem Ci podczas naszego ostatniego obżarstwa i pijaństwa*, TO (schizma) stanie się, głęboko w to wierzę, jeszcze za naszego życia; przypuszczam, że w ciągu kilku-kilkunastu lat. Przypuszczam też, że stanie się to na dynamiczny sposób pękającej tamy.
Staszek 
 
http://www.uwazamrze.pl/artykul/979246-In-vitro-niczego-nie-zalatwia.html
http://www.rp.pl/artykul/81429,985839-Oswiadczenie-Krajowego-Konsultanta-w-sprawie-wypowiedzi-ks--Longchamps-de-Beriera.html?p=1
 
*w ewolucyjnych dziejach ludzkości grzech główny bodaj najstarszy i zarazem najmilszy - obok rozpusty, ma się rozumieć:-)
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2013, 04:35:07 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 03, 2013, 01:44:30 pm »
Pamiętam, że były dyskusje nt. zmian w doktrynie Kościoła Katolickiego zanim wybrano Benedykta XVI. Były głosy, które liczyły na liberalne zmiany (np. by kobiety mogły zostać kapłanami) i takie, które żądały twardego trzymania obecnej linii. Patrząc z zewnątrz nie mogę poprzeć kościelnego stanowiska w wielu sprawach, ale też w pewien sposób rozumiem, że w obrębie argumentacji religijnej, pewne sprawy są absolutne - nie podlegają dyskusji czy negocjacji. To siłą rzeczy tworzy napięcie, a rosnący podział prędzej czy później doprowadzi do schizmy. Wydaje mi się, że to się odbędzie na zasadzie podobnej do sedewakantyzmu.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 03, 2013, 04:26:48 pm »
----- Original Message -----
From: **************
To: Stanisław Remuszko
Sent: Sunday, March 03, 2013 1:44 PM
Subject: Re: Zrozumienie
Myślę, że masz 100% racji, choć mnie to niezbyt cieszy. Inna rzecz, że wydaje mi się raczej, że TO nastąpi tak jak w innych krajach, czyli stopniowo i bez wielkiego bum. Myślę też, że nowy papież (choć może jeszcze nie ten) będzie starał się coś z tym zrobić i może nawet zdoła na pewien czas ten trynd odwrócić.
druh (Boruch)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 13, 2013, 01:25:17 am »
1. Że tylko małe lata dzielą nas od chwili, gdy wszystkie samochody na świecie (kraj po kraju...) będą wyposażone w taką odmianę tablic rejestracyjnych, która pozwoli w sposób ciągły rejestrować zachowanie (zwłaszcza szybkość) pojazdu na drogach publicznych w kontekście obowiązujących znaków drogowych i skutkami łamania przepisów obciążać właścicieli aut.
2. Że TK odrzuci zastrzeżenia PG, o których donosi GW: http://wyborcza.pl/1,75248,13523661,Wyzsze_kary_dla_wlascicieli_aut__ktorzy_nie_chca_wskazac_.html
vosm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 13, 2013, 05:30:55 pm »
Oby nie. Oby nie, oba punkty.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 13, 2013, 06:44:41 pm »
Dlaczego oby nie? Boisz się bystrów ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 13, 2013, 09:32:51 pm »
Cytuj
Dlaczego oby nie? Boisz się bystrów ?
"(...) bo w tym miescie przypada jeden szeryf na jednego mieszkanca. Lalala..."
Osobiscie nie wierze w dobre rozplanowanie radarow, a sam fakt ich istnienia na drogach, bez znakow ostrzegajacych o nich zwieksza ryzyko wypadku, wskazywanie prowadzadzego jest oczywistym naruszeniem zasady nieobciazania siebie i najblizszej rodziny, a pomysl na nieustanne monitorowanie kierowcow, poza tym ze jest orwellowski z zasady, jest kompletnie idiotyczny i znacznie zwiekszajacy ryzyko wypadku.